Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Koji piknuti ?
HD2 9 26.47%
Desire 7 20.59%
i9000 23 67.65%
Anketa s više izbora. Glasači: 34. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 14.02.2012., 23:07   #1291
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
Citiraj:
Autor BejbyPanda Pregled postova
Za početak pozdrav svima.
U dilemi sam između dva moba pa me lega uputio na ovaj forum.

Kupujem polovan telefon i izbor je pao između Xperie X8 i Xperie X2. U pravilu nemoraju biti ova dva moba nužno, ali imao sam Xperiu X1, bio sam zadovoljan s njim, koristio ga pretežno u poslovne svrhe pa mi je i odgovarao office paket u njemu.

Po nekom Vašem sudu koji bi od ova dva tel bio bolji izbor? Je li bolje imati OS android ili win. Ne iz aspekta rootanja, ugradea ili nešto drugo, nego iz čiste funkcionalnosti, kompatibilnosti s desktop računalom.

Za sada toliko i hvala na odgovorima.
I dalje imam dobar stari X8 , rootan s Alfs +Gingerbread ... čak radi i OC

Meni više nego dovoljno , obzirom na cijenu od čak i ispod 500kn za mob ili uz produženja od 1 kn, sasvim ok

radi večina stvari kao i na superduper smartfonima, uz OC na 728MHz i brže radi , sasvim OK za taj stari HW

Neznam koji problemi te muče u "kompatibilnosti" s PC ?!?!?
X8 se spaja bežično kako hočeš na točku ili adhoc , sve je to rješeno .
Neznam kakva eventualna druga kompatibilnost te muči ? WIN 7 sigurno neče raditi na X8
Brzi Picek je offline  
Staro 17.02.2012., 17:55   #1292
majesty55
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Može preporuka, dvoumim se između ovog huawei-a sonica i se live with walkman. ovo će mi biti prvi android pa i nisam baš iskusan po tome pitanju. Vidim da ovaj huawei ima puno tih custom romova, kakva je situacija sa sony ericssonom? Znam da će se sony ericsson moći nadograditi na ovaj novi android ics... eto ako netko može napisati koje su prednosti i mane oba mobitela bio bih zahvalan. Znam da je se skuplji što i nije toliki problem ako je i kvalitetniji, a i ja sam u bon bonu pa... i da zaboravio sam pitat može li se ovaj sony ericsson otključati?

btw ovaj post sam isto postavio u temi Huawei Sonic (root, custom rom...) ali mi nitko nije ništa odgovorio... valjda nije tema za to...
majesty55 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2012., 18:10   #1293
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor majesty55 Pregled postova
Može preporuka, dvoumim se između ovog huawei-a sonica i se live with walkman. ovo će mi biti prvi android pa i nisam baš iskusan po tome pitanju. Vidim da ovaj huawei ima puno tih custom romova, kakva je situacija sa sony ericssonom?
Pogledaj na XDA, uostalom postoji i google
Strpio bih se s time do dolaska 4.0 kojeg su službeno najavili.

Citiraj:
Znam da će se sony ericsson moći nadograditi na ovaj novi android ics... eto ako netko može napisati koje su prednosti i mane oba mobitela bio bih zahvalan.
Evo usporedbe ovdje.
U principu se radi o tome da je kod S.E. brža hardverska platforma (1GHz i Adreno 205, više RAM-a), te bolja kamera. Kao komplet se čini bolji.
S druge strane jedino što bih mogao navesti kao prednost Huaweia je veći ekran. No, i dalje se radi o sjajnom telefonu za 695kn s besplatnom dostavom
Kad novac ne bi bio bitan, osobno bih uzeo S.E; što je logično.

Citiraj:
Autor majesty55 Pregled postova
Znam da je se skuplji što i nije toliki problem ako je i kvalitetniji, a i ja sam u bon bonu pa... i da zaboravio sam pitat može li se ovaj sony ericsson otključati?
Sigurno da može, pitanje je samo koliko će te koštati, na ebayu sam vidio da dilaju kôd (za otključavanje) za nekih 25 funti.

Citiraj:
Autor majesty55 Pregled postova
btw ovaj post sam isto postavio u temi Huawei Sonic (root, custom rom...) ali mi nitko nije ništa odgovorio... valjda nije tema za to...
To je točno

Nema na čemu

Zadnje izmijenjeno od: Zvone2772. 17.02.2012. u 19:20.
Zvone2772 je offline  
Staro 17.02.2012., 18:24   #1294
majesty55
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Zvone Hvala puno!
majesty55 je offline  
Staro 17.02.2012., 22:47   #1295
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Jel znate išta o SGS2 sa njuškala,koji se prodaju kao novi, zapakirani, HR meni, garancija, a otključani na sve mreže??
Cijene su od 3100-3300kn, a budući da nikako nemogu dočekat da se taj mob pojavi u T-mobile, mogao bi uzet iPhone 4S prodat ga, pa uzeti jedan od tih SGS2 s njuškala.
Jel ima kakva caka u svemu tome, skeptičan sam prema njuškalu-posebno ovo da su mobiteli otključani?!

U T-mobile korisničkoj su rekli da 16.02. dolazi velika zaliha SGS2 i SGS+, al još ništa koliko vidim.
Pa popizdit ću više, čekam 2 mjeseca za hebeni telefon!?

Zadnje izmijenjeno od: BojanZD. 17.02.2012. u 22:54.
BojanZD je offline  
Staro 18.02.2012., 01:18   #1296
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
bojane, dojedan mob sam uzeo preko njuskala. Provjeri se garancija, racun i naravno, pregleda se mob. A sgs 2 se lako otkljuca vjerojatno, zato su valjda svi otkljucani.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 18.02.2012., 13:49   #1297
M3rl1n
Premium
Moj komp
 
M3rl1n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Zdravo narode. Evo trenutno imam U8650. Zanima me kada bi ga prodao, koliko bi trebao dodati još minimalno da osjetim neki napredak u brzini. Dali izlazi neki novi huawei koji bi bio best buy u nekom razredu od 1000-1500kn ? Našao sam jedino onaj najavljeni Huawei Ascend p1 ali on nebude ispod 500 eura.
M3rl1n je offline  
Staro 20.02.2012., 13:23   #1298
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
bojane, dojedan mob sam uzeo preko njuskala. Provjeri se garancija, racun i naravno, pregleda se mob. A sgs 2 se lako otkljuca vjerojatno, zato su valjda svi otkljucani.
Mislio sam da je otključavanje nemoguće bez rootanja, a rootan mob nema garu pa me to malo zbunilo.
Thanx za info.

Btw, sad opet malo nazvao T-mobile korisničku da priupitam kad će SGS2 stići??
Zadnji puta zvao prije nekoliko dana pa su rekli da će 16.02. doći veća količina, sad više naznaju kad će doći pa nude xperia ARC kojeg više nema u ponudi, pa nudi Xperia Ray-kak to uopće može ponudit umjesto SGS2..
A nakon toga, poziv iz T mobile službe da ocijenim operatera..šta da ocijenim kad mi nije niš rekao ,a ono što je blebetao nije bilo točno...
Dobio je sve 2, samo zato što je pričao samnom, više nije zaslužio!
BojanZD je offline  
Staro 20.02.2012., 13:26   #1299
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Divim se svima koji imaju volje i strpljenja čekati uredjaje u T-mobileu, i biti na listama čekanja za Galaxy S2 ili +. Na jedan obiteljski broj sam htio uzeti +,i dva puta su obećavali da će stići,naravno da nije,pa je tako i ta pretplata otišla u prošlost. Mislim da čekanje i liste su totalni promašaj,i kao korisnik takvo ponašanje operatera smatram potpuno neadekvatnim u odnosu sa stanjem na tržištu.

Zadnje izmijenjeno od: Router. 20.02.2012. u 13:33.
Router je offline  
Staro 20.02.2012., 14:36   #1300
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Ja sam na Tele2 trenutno, a želim preći na T-mobile isključivo zbog cijene mobitela koje su duplo niže nego u tele2, a ako prenesem broj onda pretplata 24mj ide 50%.
Još uvijek mi traje pretplata u tele 2 pa mi se ne žuri, al 3 mjeseca valjat korisnike i svaki dan govorit da neki uređaj treba stići, a ne stiže..
Ja se sad pravo zabavljam, čudo jedno koji nered s tim SGS2 i SGS+ !?
BojanZD je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2012., 17:11   #1301
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Hoces kupit uredjaj i potpisat daljnji ili novi robovlasnički ugovor sa t-mobileom i onda nema uredjaja? Najgora reklama koju su sami si mogli napraviti, da čekaju popunjavanje lista sa rezervacijama ljudi pa onda naručuju, ali ljudi to očito puše i dalje kad čekaju i stavljaju se na liste, umjesto da jednostavno potraže alternativu. Operateri kod nas su postali zbilja užasniji još od užasa prije novih zakona, kod mene doma su nestale gotovo sve pretplate jer beneficije koje daju su nepostojeće ili samo marketinški trikovi. Zato,prepaid,jednokratni poveći trošak za uredjaj i rješeno.
Router je offline  
Staro 20.02.2012., 21:15   #1302
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Hoces kupit uredjaj i potpisat daljnji ili novi robovlasnički ugovor sa t-mobileom i onda nema uredjaja? Najgora reklama koju su sami si mogli napraviti, da čekaju popunjavanje lista sa rezervacijama ljudi pa onda naručuju, ali ljudi to očito puše i dalje kad čekaju i stavljaju se na liste, umjesto da jednostavno potraže alternativu. Operateri kod nas su postali zbilja užasniji još od užasa prije novih zakona, kod mene doma su nestale gotovo sve pretplate jer beneficije koje daju su nepostojeće ili samo marketinški trikovi. Zato,prepaid,jednokratni poveći trošak za uredjaj i rješeno.
A ne misliš da ima ekipe kojoj je mobitel jedna od osnovnih stvari za obavljanje posla, pa se ne može oslonit na bonove i to da u pol razgovora za ugovorit posao od nekoliko desetaka tisuća kuna ostaneš bez kuna na računu i pukne ti veza s klijentom
Ja sam na pretplatama već 14 godina i ne vidim tu nikakve robovlasničke ugovore i slične nebuloze. Uvijek si nađem model pretplate da mi odgovara ono što dobijem u istoj i ne kužim gdje bi mi to prepaid bio bolji ili povoljniji, pogotovo ako uzmem u obzir činjenicu da uređaje dobijem po smiješnim cijenama

A za S+ i S2 liste čekanja, ekipa očito ne kuži da postoje prioritetni klijenti i obični klijenti. Onaj tko to zna, već odavno ima u rukama svoj primjerak dotičnih mobitela.... A druga stvar, problem je što i među takvima ima priličan broj ekipe koju takav mob ne dira 2%, pa završi odmah u oglasniku, dok bi neki običan korisnik pretplate uzeo S2 samo za sebe, a ne da okrene na njemu soma kuna....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 21.02.2012., 01:04   #1303
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
A ne misliš da ima ekipe kojoj je mobitel jedna od osnovnih stvari za obavljanje posla, pa se ne može oslonit na bonove i to da u pol razgovora za ugovorit posao od nekoliko desetaka tisuća kuna ostaneš bez kuna na računu i pukne ti veza s klijentom
Ja sam na pretplatama već 14 godina i ne vidim tu nikakve robovlasničke ugovore i slične nebuloze. Uvijek si nađem model pretplate da mi odgovara ono što dobijem u istoj i ne kužim gdje bi mi to prepaid bio bolji ili povoljniji, pogotovo ako uzmem u obzir činjenicu da uređaje dobijem po smiješnim cijenama

A za S+ i S2 liste čekanja, ekipa očito ne kuži da postoje prioritetni klijenti i obični klijenti. Onaj tko to zna, već odavno ima u rukama svoj primjerak dotičnih mobitela.... A druga stvar, problem je što i među takvima ima priličan broj ekipe koju takav mob ne dira 2%, pa završi odmah u oglasniku, dok bi neki običan korisnik pretplate uzeo S2 samo za sebe, a ne da okrene na njemu soma kuna....
Osobno,nemam što mislit,ono što pišem - pišem samo po vlastitom iskustvu.Službeni mobitel mi je na pretplati, vip mreža, a za poslove od više desetaka ili čak koju stotinu tisuća kuna telefon je samo za dogovor oko sastanka ili video konferencije
Potpisati ugovor na 2 godine kojim ces ostaviti recimo barem 5000kn kod njih, i pritom dobit 200kn popusta na uredjaj od 1000kn je robovlasništvo, kak god okreneš, ti njima garantiraš siguran financijski priljev a oni to ne nagrade adekvatno. Ne znam po kojim cijenama dobiješ uredjaje, ali na cjenicima operatera baš i nema smješnih cijena u odnosu na tarife. Lojalnost potrošaća se više ne honorira kao nekad. A prepaid s akcijama čestim,kao i tarifama gdje nema uspostave poziva i poštena je obračunska jedinica itekako može konkurirati i nadmašiti pretplate u nekim cjenovnim pragovima.
Ekipa ne kuži da postoje različiti klijenti? Kužim to jako dobro, vjerujem da kod mobilnih operatera je prag takvog kriterija sigurno potrošnja, i pošteno je čak da veliki potrošač bude nagradjen boljom uslugom, ali ne treba pritom manjeg klijenta zakidat i potpuno minorizirati. T-mobile se moze dokopati dovoljnih kolicina uredjaja za sve, pa cak i da imaju na lageru zalihu, ali njihova nova politika maksimalnog rezanja troskova koristi i jedan ekstreman primjer odličnog japanskog patenta just in time, pa zele potpuno izbjeci ikakvo skaldistenje i zato cekaju da napune se liste o kvotama pa idu narudjbe uredjaja.
Router je offline  
Staro 21.02.2012., 07:43   #1304
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Ponuda-usluga za poslovne i privatne korisnike je na papiru ista a u stvarnosti nemaju nikakve veze jedna s drugim.
Tako da za vecinu firmi itekako ima smisla biti na pretplati.
Za privatne korisnike sve ovisi kakav si potrosac i imas li odgovarajuci tarifni model...
Kao primjer navest cu VIPovu staru tarifu Komplet 100 koja ima ukljucenu besplatnu BlackBerry uslugu,
Vrlo brzo Viber dolazi na BB i sad tko ima ovu tarifu i koristi uglavnom Viber... Bit ce jako zadovoljan.
Takodjer trenutna 100sms tarifa je jako popularna kod mladje generacije i ako uglavnom komuniciras smsovima iznimno je povoljna.
Poanta je pronaci model koji ti odgovara i koji sadrzi sve sto ti treba tako da ne izlalis van paketa, ako to nemozes naci slazem se da nema nikakvog smisla biti na pretplati.
Treba uzeti u obzir da se operateri osim po cijenama i ponudi aparata takodjer drasticno razlikuju kvalitetom usluge i jako je tesko izbalansirati ono sto je za tebe najbolji izbor.....

PS da ne ispadne da reklamiram iskljucivo VIP, t mobileova ponuda je tenutno isto jako dobra(za prelazak s druge mreze) a i bonbon nije los
6Finger je offline  
Staro 21.02.2012., 08:02   #1305
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
A za S+ i S2 liste čekanja, ekipa očito ne kuži da postoje prioritetni klijenti i obični klijenti. Onaj tko to zna, već odavno ima u rukama svoj primjerak dotičnih mobitela.... A druga stvar, problem je što i među takvima ima priličan broj ekipe koju takav mob ne dira 2%, pa završi odmah u oglasniku, dok bi neki običan korisnik pretplate uzeo S2 samo za sebe, a ne da okrene na njemu soma kuna....
Ha gle, imali oni prioritetne ili neprioritetne klijente, nositelj usluge je obavezan osigurati uređaje za prodaju. Ako staviš nešto u cjenik, ne možeš natezati ljude tri mjeseca govoreći da uređaja nema zbog toga što Samsung ne može proizvesti dovoljno komada, dok jedan Tele2 nabavlja svako malo sa istoka nove serije istog tog uređaja.

To što netko prodaje u oglasniku taj uređaj ili ne, ne dira druge jer je on svoj račun dobro platio, prije ili kasnije. Stvar je u operateru koji je moralno obvezan osigurati uređaj u razumnom roku, npr najkasnije par tjedana. Ovo je bilo čisto marketinško zavlačenje.

Npr moja situacija, kraj studenog, pokušavam kupiti S+, čekam u redovima, odbijaju me, kao nema uređaja. Svaki tjedan ista priča. Ali i svaki tjedan mi nude nešto drugo, npr Move Balance, pa Galaxy Ace, pa iPhone 4s, pa sim pa tam... Znači njima nije interes prodati S+, nego 1. dovući kupca u dućan sa dobrom ponudom (S+ i S2 za jeftine pare oglasiti svuda) a onda 2. u dućanu obraditi kupca i riješiti se zaliha, uvaljati što je optimalno u tom trenutku... I tako je bilo, sve dok nisu naručili zilijun komada prošlog tjedna i sada su više manje svi dobili uređaje. Ali ono, da 3 mjeseca ne možeš dobiti jedan mobitel od 800kn Nikad mi se nije desilo da auto od 100kkn čekam puna tri mjeseca. Ironično, zar ne?
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard

Zadnje izmijenjeno od: Guls. 21.02.2012. u 08:10.
Guls je offline  
Staro 21.02.2012., 09:03   #1306
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Hoces kupit uredjaj i potpisat daljnji ili novi robovlasnički ugovor sa t-mobileom i onda nema uredjaja? Najgora reklama koju su sami si mogli napraviti, da čekaju popunjavanje lista sa rezervacijama ljudi pa onda naručuju, ali ljudi to očito puše i dalje kad čekaju i stavljaju se na liste, umjesto da jednostavno potraže alternativu. Operateri kod nas su postali zbilja užasniji još od užasa prije novih zakona, kod mene doma su nestale gotovo sve pretplate jer beneficije koje daju su nepostojeće ili samo marketinški trikovi. Zato,prepaid,jednokratni poveći trošak za uredjaj i rješeno.
Ovisi kako na to gledaš-trenutno ne postoji jeftinija opcija od ove na koju ja ciljam, znači, prenesem br. iz Tele2 u T-mobile i dobijem ovo-pretplatu od 250kn mj koja je narednih 24 mjeseca manja za 50%, znači 125kn i u to je uključeno 450min prema svim mobilnim i fix. mrežama u HR, 250SMS poruka i flat internet, samo smanjuju brzinu nakon 1Gb, što je nebitno.
I još uz to dobijem SGS2 za 1500kn?!
Meni paše mjesečno platit 125-150kn pretplate, trajni nalog i hebe mi se kad račun stiže, koliko pričam, koliko sam Mb potrošio.
I još uz to ne moram trčat po bonove kad nestane love na računu.
I gdje je tu nešto robovlasničko-veći sam rob ako moram svaki 7 dana trčat u trgovinu po bon koji uvijek iscuri u najnezgodnije vrijeme-nedjelja, kasno navečer i sl.
Dakle, za 200kn mjesečno(ako mob razvučem na karticu) dobijem vrhunski uređaj i tarifu zbog koje me boli ona stvar koliko sam čega potrošio.
Ja npr. nebi na bonove ni mrtav..svaka budala ima svoje veselje!

Da, problem je što nema mobitela, al imam ja vremena...
BojanZD je offline  
Staro 21.02.2012., 09:07   #1307
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Ovisi kako na to gledaš-trenutno ne postoji jeftinija opcija od ove na koju ja ciljam, znači, prenesem br. iz Tele2 u T-mobile i dobijem ovo-pretplatu od 250kn mj koja je narednih 24 mjeseca manja za 50%, znači 125kn i u to je uključeno 450min prema svim mobilnim i fix. mrežama u HR, 250SMS poruka i flat internet, samo smanjuju brzinu nakon 1Gb, što je nebitno.
I još uz to dobijem SGS2 za 1500kn?!
Stoji navedeno,ali ne dobiješ Galaxy S2,barem ga ne dobiješ trenutno jer ih nema
Router je offline  
Staro 21.02.2012., 09:33   #1308
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Stoji navedeno,ali ne dobiješ Galaxy S2,barem ga ne dobiješ trenutno jer ih nema
He,he.. ma bit će, ako ništa drugo, uzmem iPhone4 s i prodam ga, pa kupim SGS2.
A čekat ću do kraja ove akcije, odnosno do 31.03.-mora doći da ga hebeš!
BojanZD je offline  
Staro 22.02.2012., 23:23   #1309
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Molim preporuku za neki dual sim mobitel. Ne pratim situaciju na trzistu, a trebam nesto na cemu uz standardne funkcije mogu vrtiti funkcije koje vecina danasnjih mobitela imaju (internet, gps). Pa eto, molim prijedloge sto uzeti. Ne mora biti touchscreen, vaznija mi je baterija od toga
cyclone je offline  
Staro 23.02.2012., 06:27   #1310
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Dual SIM modeli su rijedak zvijer na našem tržištu. Teletina ima par komada (neki Samsunzi), ali uz kvaku 22 - jedna od SIM kartica mora biti Tele2. Od drugih, imao sam u rukama Kiphone4 koji je kineska kopija iP4 (naravno da nema iOS na sebi) i radio je bez problema sa 2 SIM kartice.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 23.02.2012., 10:57   #1311
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 269
Pozdrav,

Mišljenje između SGS2 i Galaxy Nexus?
Imao sam već SGS2, SGS1 i sad sam na SGS+ koji ću prodat. Znam da je na SGS2 kamera bolja od Nexusa, al ipak mi je važniji ekran. Možda neki drugi model, Motorole ili HTC? Dao bi do 3500kn.
salvarez je offline  
Staro 23.02.2012., 11:25   #1312
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor salvarez Pregled postova
Pozdrav,

Mišljenje između SGS2 i Galaxy Nexus?
Imao sam već SGS2, SGS1 i sad sam na SGS+ koji ću prodat. Znam da je na SGS2 kamera bolja od Nexusa, al ipak mi je važniji ekran. Možda neki drugi model, Motorole ili HTC? Dao bi do 3500kn.
Igrao sam se s oba uređaja dosta, jer je ih frend imao/ima. Uglavnom se razlika svodi na sljedeće, ukoliko nisi jedan od ljudi koji vole mijenjati romove/kernele svakih par dana uzmi SGS2 jer je hardverski bolji. I za njega postoji sasvim pristojan development romova, no naravno ne u istom broju kao za Nexus.
bg_4_l je offline  
Staro 23.02.2012., 11:39   #1313
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
SGS2. Jedina prednost SGN je što ima ICS, a on za SGS2 dolazi ubrzo. Sve ostalo, osim veličine ekrana, je na strani SGS2 - bolja kamera, utor za sd kartice, fm radio,...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 29.02.2012., 11:12   #1314
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Ekipa, molim nekog tko tko prati oglase-za koliko realno mogu prodat Iphone 4 8Gb, novi,zapakiran, a da ne se ne povlači po njuškalu 3 mjeseca.
Jesu ove cijene na njuškalu napuhane.
Neda mi se više čekat da dobiju SGS2, pa bi uzeo iphone i odmah ga zamjenio il proda za SGS2?
BojanZD je offline  
Staro 29.02.2012., 14:24   #1315
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
2200 kn, i otići će.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 29.02.2012., 19:47   #1316
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Citiraj:
Autor D.O.M.I. Pregled postova
Isplati li se uzeti novi zapakirani Wildfire ili Wildfire S u oglasniku i do kolko je realno maksimalna cifra koju bi se dalo za njih ?

Također, treba li inzistirati da mobitel ima račun ili je dovoljno da se nudi samo s garancijom ?

Sestra bi htjela neki mobitel u tom rangu pa ako imate preporuke za neki drugi model, slobodno recite. Hvala
Još uvijek me zanima
D.O.M.I. je offline  
Staro 29.02.2012., 20:05   #1317
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
https://www.bonbon.com.hr/ponuda/sony_ericsson_live

https://www.bonbon.com.hr/ponuda/htc_explorer

Prednost Sony-u, novo s garancijom uz tu cijenu čini ovo najboljom ponudom trenutno (po mom mišljenju).
Obični wildfire izbjegavaj jer ima loš ekran... Ako ima novi Wildfire S u oglasniku za ispod 1200 slobodno uzmi no garancija je ponekad kocka preko oglasnika.
pixxeel je offline  
Staro 29.02.2012., 21:21   #1318
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
HTC Evo 3d VS Xperia Arc S

Imam priliku se trejdat. Naime imam Xperia Arc S koja je stara kojih mjesec dana. Kupljena u T-com za HTC Evo 3d ... Poznanik tvrdi da isto ima garanciju da je par dana stara i otkljucana na sve mreže.

Što mislite? On inace preprodaje tako mobitele i kaze da ima vise komada.. zato bi se kao trejdao za taj. Cijena na njuskalu je relativno ista. Najveci mi je strah da nije neki fejk racun i garancija.. ali to se moze utvrditi lagano suporedbom IMEI na garanciji i racunu!


Usporedba specifikacija ovdje: http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=4369

Ispricavam se ak sam na krivom mjestu napisao ovo!

Zadnje izmijenjeno od: Stormer. 29.02.2012. u 21:23. Razlog: Dodatak teksta
Stormer je offline  
Staro 29.02.2012., 21:34   #1319
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Meni se čini Sony bolji i ja ga nebi mijenjao..
__________________
dean225 je offline  
Staro 29.02.2012., 22:53   #1320
dedaWraith
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
Evo 3d ima dual core, više rama i veću rezu...
dedaWraith je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na