Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2017., 17:08   #6841
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Propuštaš ono o čemu smo pričali kad se pričalo o Conax-u. Ne žele uvesti Conax, kao i što sada neće otključati kompletni osnovni paket, jer u tim slučajevima nema STB-a, a kad nema STB-a nema ni mogučnosti naplate dodatnih interaktivnih usluga ( videoteka,snimalica,pay per view...). U ovom slučaju će veći problem biti mrežni kabel, ali i to će riješiti samo da uvale još koji STB., jer tih interaktivnih usluga će biti sve više i više.
I to smo vec rijesili mrezni kabel nije problem, dovoljno je da ima antenski kabel provucen, iz njega se razdjelnicima podjeli na dva signala i spoji na mali modem, vec sam o tome pisao i stavljao tu slike, kolega tako ima spojeno od prije par mjeseci.

Imas gmail.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 17:56   #6842
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
ok, ali ko ih tjera da puštaju ovih 9 kanala "free" ? Ne moraju nijedan....ili mogu 333...a ako mogu 9 onda mogu i 40 ? Pogotovo šta pričamo o osnovnom paketu.
alen.s je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2017., 17:59   #6843
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Za 4 drzavna TV programa HRT 1,2,3 i 4, tjera ih drzava.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 23:03   #6844
Nome
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
I to smo vec rijesili mrezni kabel nije problem, dovoljno je da ima antenski kabel provucen, iz njega se razdjelnicima podjeli na dva signala i spoji na mali modem, vec sam o tome pisao i stavljao tu slike, kolega tako ima spojeno od prije par mjeseci.

Imas gmail.
Dobro došli u 21 stoljeće sa bnet kabelskom. Razdjeljnik, i onda jedan kraj u stb drugi u mali mrežni modem samo da bi uživali u videoteci i snimalici koja ne može snimati sve kanale zbog autorskih prava. Na kraju kada sve zbrojiš tri f.... adaptera u struji i šuma kablovinja
Nome je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 09:21   #6845
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
I to smo vec rijesili mrezni kabel nije problem, dovoljno je da ima antenski kabel provucen, iz njega se razdjelnicima podjeli na dva signala i spoji na mali modem, vec sam o tome pisao i stavljao tu slike, kolega tako ima spojeno od prije par mjeseci.

Imas gmail.
Tako imaju moji starci jer imaju 2 TVa i 2 STBa. I da, šuma kablovinja je
Ali sve je iza TVa pa ono, KGJ

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 09:38   #6846
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Tako su i kod moje tete to spojili, no njoj je bilo komplicirano koristit dva daljinska pa sam ja sve to spremio na ormar i spojio samo analogiju
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 09:42   #6847
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma ni ne treba 2 daljinca. Ako je non-Samsung TV kao kod mojih (LG i Sharp) onda daljinac od TVa samo pali i gasi TV. Od STBa sve drugo (programi, volume, teletekst...).
Kad gledam TV, onda daljinac od TVa ni ne koristim, samo od STBa jer super radi sa Samsungom.

A što se tiče programiranja daljinca od STBa, power+OK i te šeme, ne igraju sa daljincima od LGa i Sharpa koji su kod staraca, kao ni kod Philipsa i Toshibe kod rodbine.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 10:50   #6848
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ma ni ne treba 2 daljinca. Ako je non-Samsung TV kao kod mojih (LG i Sharp) onda daljinac od TVa samo pali i gasi TV. Od STBa sve drugo (programi, volume, teletekst...).
Kad gledam TV, onda daljinac od TVa ni ne koristim, samo od STBa jer super radi sa Samsungom.

A što se tiče programiranja daljinca od STBa, power+OK i te šeme, ne igraju sa daljincima od LGa i Sharpa koji su kod staraca, kao ni kod Philipsa i Toshibe kod rodbine.

@mob
Zar na Samsung (LG i ostali) TV-u ova zadnja dva reda gumbi ne gasi i pali TV, pojacava i smanjuje ton, prebacuje kanale itd.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 10:52   #6849
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, ali ne na svima. Moj Samsung je iz 2014 i radi. Od ćaće je LG iz 2011 i ne radi čak se neda ni programirati.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 11:07   #6850
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Meni je bilo prošlo i na Gorenju katodna cijev
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2017., 11:16   #6851
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Da, ali ne na svima. Moj Samsung je iz 2014 i radi. Od ćaće je LG iz 2011 i ne radi čak se neda ni programirati.

@mob
Znaci nejde ni na ovaj nacin,stisne se tipka "OK" i tipka za paljenje TV-a na donjem dijelu Bnetovog daljinca dok LEDica ne počne kontinuirano svijetliti, zatim tipka koja se hoće isprogramirati, prinese se stari daljinac nasuprot Bnetovom i stisne tipka na starom daljincu, Nakon što LEDica na BNetovom daljincu zatreperi, stisne se OK i to je to.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 11:23   #6852
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
E baš tom metodom je Steven Kurchina. Ne reagira.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 11:40   #6853
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
E baš tom metodom je Steven Kurchina. Ne reagira.

@mob
A cuj tak pise, mozda ne djeluje za sve TV-e ili...

Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 12:12   #6854
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sve 5. I više puta sam probao i nula bodova. Ali kao što rekoh, sa daljincem od TV pale i gase TV. Sve drugo odradi Kaon. I nema greške

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 16:38   #6855
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Meni je Albis 9300 sve sam napravio .
Koji router? Meni je na Tehnicoloru Software Version STDD.01.05 ( ako dobro gledam). Pitam, jer imam taj problem sa padanjem brzine svako malo. Hvala
I dalje ne mogu ''natjerati'' Tehnicolora da pokupi novi FW? Ima li tko kakvu ideju?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 16:51   #6856
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 260
Ako uspiješ javi kako.

Ja sam gasio, vadio kabel iz struje 0 bodova. Jedino nisam zvao SZK, to mi ostaje kao opcija kada budem dobro raspoložen, tako da mi ni oni nemogu dan pokvarit.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 16:51   #6857
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Stipest;
Poslao sam ti na gmail popis frekvencija HD programa, ajde molim te kad nadjes vremena probaj pa mi javi.
pozz
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 20:49   #6858
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ma ni ne treba 2 daljinca. Ako je non-Samsung TV kao kod mojih (LG i Sharp) onda daljinac od TVa samo pali i gasi TV. Od STBa sve drugo (programi, volume, teletekst...).
Je objasnio sam i ja to tako, ali što ćeš kad je i daljinski drugačiji a i meniji su malo drugačiji i onda se teško snać mada treba samo siskat P+- i V+-. Tako da sam jedno 3 puta ih posjetio, vidio da su na analogiji i da ovo nisu niti jednom upalili pa sam im rekao neka spreme te kutijetine na ormar kad ih i tako ne koriste.

Mada moram priznat da je mali modem + STB prilično nezgrapno riješenje, tv je na malom stoliću i nema dovoljno mjesta za njih. Može li se maknuti barem mali modem pa gledat normalan TV bez snimalica, videoteka i điđa-miđa?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 21:00   #6859
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
@Stipest & @acmevagabundo
Sumnjam da ćete natjerati Tehnicolor da pokupi novi fw bez da to odradi SZK preko remote.
Ranije smo govorili oko fw update za Kaon, tu se može probati inicirati kroz "Provjeri nadogradnju" ako je ima / hoće odraditi.

@tiki66
Ako se gleda samo analogija onda ti ne treba ni jedna "kutija", samo antena u TV.
Računaj da su najavili uskoro ukinuti / ugasiti analogiju pa ćeš morati vratiti "kutije".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 23:40   #6860
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Mada moram priznat da je mali modem + STB prilično nezgrapno riješenje, tv je na malom stoliću i nema dovoljno mjesta za njih. Može li se maknuti barem mali modem pa gledat normalan TV bez snimalica, videoteka i điđa-miđa?
Mozes bez problema.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 09:21   #6861
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@tiki66
Ako se gleda samo analogija onda ti ne treba ni jedna "kutija", samo antena u TV.
Računaj da su najavili uskoro ukinuti / ugasiti analogiju pa ćeš morati vratiti "kutije".
Znam, tako sam i napravio kod njih no očekujem poziv jedan dan da više ne vide programe (kad ukinu analogiju)
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Mozes bez problema.
Super, jedna "kutija" za njih manje. Moram provjeriti jer možda imaju i STB sa CA modulom (dobili su ga prije dosta vremena), pa ću CA modul samo u TV i onda nema dva daljinska i petljanja...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 15:38   #6862
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Može mi netko slikati kako izgleda vodič na bnetu ili onaj info kada mijenjate kanale?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 15:50   #6863
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Može mi netko slikati kako izgleda vodič na bnetu ili onaj info kada mijenjate kanale?
https://www.youtube.com/watch?v=1q4_Zxt8i4Q

1:20

Razlike su sitne, crta koja prikazuje trenutno trajanje je narančasta i flat design je, al boje su iste sve.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 15:56   #6864
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Super, jedna "kutija" za njih manje. Moram provjeriti jer možda imaju i STB sa CA modulom (dobili su ga prije dosta vremena), pa ću CA modul samo u TV i onda nema dva daljinska i petljanja...
Mislis na stari prijemnik sa karticom "TT – Select C861", njega se nemoze dobiti kao da je suho zlato, gdje mogu obavezno ga povlace od korisnika i zamjenjuju sa novim prijemnikom Kaon VM1200.


Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 22.09.2017. u 16:30.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 18:05   #6865
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Da, na taj mislim, ali ipak mislim da kod njih nije baš toliko star prijemnik
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 18:36   #6866
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Da, na taj mislim, ali ipak mislim da kod njih nije baš toliko star prijemnik
Prvo su djelili SD prijemnike TTC 251 i TTC 261, zatim su dosli HD prijemnici TTC 861 i 871 sa karticom (o njima govorimo), nakon toga HD prijemnici Albis 8100 pa Albis 9300 i u zadnjih godinu i pol novi Kaon VM1200 svi bez kartice dekodiranje rijeseno unutar samog prijemnika.

Tako da mislim da je dosta star.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 22.09.2017. u 19:01.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 21:02   #6867
float
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: St
Postovi: 47
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Meni toga nema, a resetirao sam router. Ovo je slika sad napravljena. Jeli se može kako iz njega ''povuć'' novi FW ili da zovem njih?
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
I dalje ne mogu ''natjerati'' Tehnicolora da pokupi novi FW? Ima li tko kakvu ideju?
Provjerio sam s još par ljudi iz ST-a i svi su na 2015 inačici. Jedino zvrcnut njih, i reć ovima u službi da napišu tehničkoj zahtjev za ažuriranjem inačice, izgleda. Ne znam kako funkcionira to kod B-Neta, no izgleda da nismo svi sinkronizirani (TR-69 global firmware download kao kod T-HT)

Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
--
iz njega se razdjelnicima podjeli na dva signala i spoji na mali modem.
A sad zamislite situaciju... Ulazi coax u stan, dijeli sa na 3 sobe. I zatim, iz jednog od ta 2 ogranka, dijeli se ponovno. Pa koliki je to gubitak na kvaliteti signala (SnR)? Još su kod mene stari televizori, bez digitalnih prijemnika, dakle njihov STB je nužan. Katastrofa...

I sada, nema smisla ostati više na B-Netu ako uskoči HT s optikom. Drama.
float je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 21:21   #6868
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Ovisi koji splitter imaš, mi smo uzeli valjda najkvalitetnije što su imali. Kod sebe od ulaza do routera imam dva splittera i drugi kraj od ovoga gdje je spojen router se dijeli još dva puta i sve radi normalno. Meni su najveći problem radile stare zidne utičnice pa sam ih izbacio.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 21:39   #6869
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor float Pregled postova
A sad zamislite situaciju... Ulazi coax u stan, dijeli sa na 3 sobe. I zatim, iz jednog od ta 2 ogranka, dijeli se ponovno. Pa koliki je to gubitak na kvaliteti signala (SnR)? Još su kod mene stari televizori, bez digitalnih prijemnika, dakle njihov STB je nužan. Katastrofa...
Njihova je briga da ti na antensku uticnicu dovedu zakonski odredjeni nivo signala (80-65dB/μV) kako bi imao normalnu sliku na svom drugom - trecem TV-u.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 22:11   #6870
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Njihova je briga da ti na antensku uticnicu dovedu zakonski odredjeni nivo signala (80-65dB/μV) kako bi imao normalnu sliku na svom drugom - trecem TV-u.
Je njihova briga, ali se ona kosi sa mojim poimanjem prihvatljivog interijera koji isključuje kanalice po zidovima i stropu

Ona njihova izvedba koju su mi napravili u stanu (još su bili DCM, a sad mogu biti samo gori) je u jednom kutu dnevnog boravka izgledala kao vrh T-Comovog telefonskog stupa iz 1987. godine
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na