Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2018., 14:48   #1771
thechosentwo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Kuca
Postovi: 8
Pozdrav svima kao prvo, evo imam nekih par dvojbi i pitanja pa kao ameteru bi bilo dobro ako me malo uputite. Koristim tele2 pokucni i brzine su mi trenutačno nedovoljne za potrebe pa bih kupio vanjsku antenu.

Znači download mi je u posjeku od 3-5 mb pa sve do 40 ovisi o periodu dana, a upload mi je na 5-6 prosjek. Puno mi je važniji upload, ali također da mi se stablizira download koliko je to moguće.

Udaljenost receptora mi je zračne linije nekih 2km i dobio sam par preporuka za anete. Jačina signala mi je na -106db. Znači nije baš nešto sjajno.

https://www.antene-zupancic.si/lte-a...mo-p-1477.html

https://www.pcshop.hr/tp-link-tl-ant...5830b/product/

Evo tu na ova dva linka su te dvje preporučene antene pa ako mi netko može pomoći koja bi bila bolji odabir ili nešto sasvim treće i potencijalno što bi još morao kupiti uz ovo da se spoji na ruter koji je Zte 4g koji sam dobio uz tele2 i primjetio sam da ima dva ulaza na ruteru pa zato i pitam.

Puno hvala svima na pomoći.
thechosentwo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 15:19   #1772
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Koji ste vi tatini sinovi e. Brijači. Evo plaćam 180kn 20/2 iskon (jer nejde preko 23/2), a priblizava mi se optika 150/75 za 135kn. U kvartu je ali oće ove ili za 5godina ne znam. I kaj sad? Nemojte brijati. Ak ti ne odgovara usluga, raskini, vrati se na nekaj drugo s čim si zadovoljan i bok. Pizditi na tele2 jer je bazna opterećena, nebi se niti ja zamaro da sam u toj situaciji. To je jedan od "nedostataka" mobilnog neta kojeg korisnik mora biti svjestan.
Over and out.
Tatini sinovi?? O čemu pričaš ti? To što je tebi svejedno kakvu imaš brzinu je tvoj problem. Pa po tebi je najpametnije uopce ne koristiti njhove usluge i placati lol.

Ja skidam u prosjeku 1tb mjesecno i normalno da mi je 300-500kb po sekundi neprihvatljivo. Pogotovo kad se radi o udarnom terminu od 18 do 22 sata.

Tipa petak navečer, želiš s dragom pogledat neki film zaboravi. Dok se to skine izgubiš volju ili zaspiš.

Tele2 kriv? Pa normalno da je jer ništa ne limitiraju? Pa njima je svejedno jel 5 ili 500 ljudi se spaja na istom mjestu. Dovoljno je da ti par igrača koji skidaju torrente od 0-24 dođu na mrežu i bandwith je bajbaj.

Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
di nude? daj ne pisite bedastoce..
Bedastoce? To što ti nisi informiran je tvoj problem. Imaš tcom temi već sto puta napisano kako i što.
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2018., 15:37   #1773
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Nisu svi dobili besplatan dan 30. Ja sam, recimo, dobio danas. Na pokućne besplatan dan ne utječe jer su oni dobili popust na mjesečnu naknadu, pa nemaju apsolutno nikakvog poticaja internet koristiti više nego inače.
Brzine su na mojoj lokaciji nešto niže za ovo doba dana, ali ništa zabrinjavajuće.
Meni su na (moj lokalni?) Internet dan (23. 3.) brzine na pokucnom bile katastrofa. Otprilike 5-8 puta nize od normalnih i to sve do ponoci
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 15:39   #1774
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Ivosimec, Ti skidaš 1tb, jadni svi oko tebe na tvojoj baznoj stanici. Ti i neko tko skida torente i čao je bazna stanica. Šuti još si dobar ak imaš 500 kb, može i manje. Tele2 ne misli na takve, niti na ostale.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 15:43   #1775
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Citiraj:
Autor thechosentwo Pregled postova
https://www.pcshop.hr/tp-link-tl-ant...5830b/product/

Evo tu na ova dva linka su te dvje preporučene antene pa ako mi netko može pomoći koja bi bila bolji odabir ili nešto sasvim treće i potencijalno što bi još morao kupiti uz ovo da se spoji na ruter koji je Zte 4g koji sam dobio uz tele2 i primjetio sam da ima dva ulaza na ruteru pa zato i pitam.

Puno hvala svima na pomoći.
Vodi racuna da za max rezultate trebas DVIJE antene, pa bi te ova solucija sa 2 parabole opako kostala; iako nema bolje od takvog aranzmana.
Mislim da je za udaljenost od 2 km to overkill, pa je Iskrin LTE komplet od 2 antene puno primjereniji...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 16:18   #1776
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Bedastoce? To što ti nisi informiran je tvoj problem. Imaš tcom temi već sto puta napisano kako i što.
informiran sam, pratim temu tako da i dalje tvrdim da pricas gluposti kad kazes da ht za 150kn daje vdsl 50 i max tv
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 16:59   #1777
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
kakva prevara ovaj pokućni ... znači novi jelkovec , sesvete 4-5 crtica signal , 97 decibela pokazuje , 4 g ne radi , vuče se na pola megabita , 3g radi na 15-17 mbita , zovem szk veli mi lik a da valjda je bazna stanice opterečena ... ček prodaješ mi 4 g net sa 0,5 mbita , wtf ???!!! btw ip adresu mi daje iz estonije , tallin
Novi jelkovec koji ima pristup valda svim optickim providerima i bnet i ti ides na pokucni?
Znam sigurno za terakom da ima tamo.
Kakav hebeni pokucni u zgradama.
??????

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 18:26   #1778
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
@ thechosentwo
Ovaj drugi link parabolične antene što si napisao uopće nije za frekvenciju od Tele2 (1800MHz) , već za WiFi na 5GHz ..
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 19:32   #1779
webstar_007
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: zg
Postovi: 62
koja bi bila najbolja antena za HUAWEI E8372 (2*TS-5 priključak), koristio bi antenu unutar kuće, nisam mislio stavljati na krov
webstar_007 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 20:19   #1780
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
jel ima itko rucne postavke za zte ruter? na netu nis ne pise, trazio sam po ovoj temi, ali ne odgovaraju za zte, a ni njihova tehnicka sluzba ih nema (ili ih ne da, zvao par puta u zadnja dva dana). wifi radi odlicno, cak su i brzine ok, oko 15-16 dl i 7-8 ul, al preko kabela se nece spojiti pa da se na trepavice ispravim...
bamuja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2018., 21:18   #1781
thechosentwo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Kuca
Postovi: 8
Hvala svima na odgovorima za antenu tako da će pasti izbor na Iskru Lte. Samo me zanima jer meni treba SMA muški ili? Plus jel potrebno još nešto uz tu antenu ili je to to?

https://www.antene-zupancic.si/lte-a...mo-p-1477.html
thechosentwo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 21:33   #1782
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Treba ti SMA muski. Dobijes sve u kompletu za montazu.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2018., 20:34   #1783
atila_ri
Registered User
Moj komp
 
atila_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 25
Pozdrav svima,
Neznam jesam li na pravom mjestu pa bi molio admina ukoliko sam falio da prebaci temu tamo gdje spada.
Uzeo sam pokućni internet i zadovoljan sam. Dobio sam ZTE MF286 router i zovem već danima službu za korisnike da mi router stave u bridge, ali još nisam dobio poziv od teh.službe pa sam uzeo stvari u svoje ruke. Pronašao sam firmware ali nisam uspio flashati. Dali netko od vas može pomoći? Fajlovi su u linkovima:
https://ufile.io/guf4l
https://ufile.io/7f6u4
__________________
atila_ri je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2018., 20:55   #1784
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Za sto ti tocno treba bridge?
3/4G routeri malo drugacije funkcioniraju od XDSL routera, pa logiranje na net ne funkcionira sa nekog client uredjaja, nego samo sa postojeceg 3/4g routera...
Osim toga provajderi nemaju nikakvog nacina pristupa tvom routeru, niti se u 3/4G mrezi koristi ACS, pa ti ga ni ne mogu "prebaciti" bridge, kolko got ti njih gnjavio
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2018., 23:18   #1785
atila_ri
Registered User
Moj komp
 
atila_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Za sto ti tocno treba bridge?
3/4G routeri malo drugacije funkcioniraju od XDSL routera, pa logiranje na net ne funkcionira sa nekog client uredjaja, nego samo sa postojeceg 3/4g routera...
Osim toga provajderi nemaju nikakvog nacina pristupa tvom routeru, niti se u 3/4G mrezi koristi ACS, pa ti ga ni ne mogu "prebaciti" bridge, kolko got ti njih gnjavio
ok, hvala na informaciji, prvi put ovakav net.
__________________
atila_ri je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2018., 13:12   #1786
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Koji je točno problem? Nije da si zakupio slot na baznoj stanici Isto ko "ne fixno" mjesto u parking garazi. Kupis i ak ima mjesta ides, ak nema jbg stari
tatini sinovi i te glupe spike , hvala bogu da imamo intelektualce poput tebe da nam objasne situaciju. nisam ja nigdje napisao da očekujem full brzinu , jasno da če brzina oscilirati ovisno o opterečenju bazne stanice. ali da meni u par dana testiranja 4g uopče ne radi a ima full signal , sry to je prevara , prodaješ mi nešto šta je 4g i nudiš mi neograničen promet a daš mi bandwith da nemogu mjesečno skinut 1 gb a kamoli 1 tb. bitno da je na karti pokrivenosti , naravno , pokriveno sa 4g. da je brzina nekad 20 mbit , nekad 50 , ok nema frke , nebi ništa rekao.
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 11:17   #1787
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
... nisam ja nigdje napisao da očekujem full brzinu , jasno da če brzina oscilirati ovisno o opterečenju bazne stanice ....
Slažem se da nije OK.
Gore ti je netko napisao da tamo ima optika.
Koliko znam, od zadnji puta kad sam tamo neš radio, nudi se Iskon i BTnet (a ne Bnet) optika po dosta povoljnoj cijeni, jer je tamo grad razvukao svoju infrastrukturu.
Zakaj si to ne uzmeš?
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 19:52   #1788
stokis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: vinkovci
Postovi: 191
POZDRAV
uzeo sam tele2 i dobio
ZTE ruter

pa imam 3 pitanja

- vidim da ima ulaz za bateriju za napajanje (ali nisam dobio) može se kupit?
- imali priključak za vansku antenu ili je to samo bolji signal po kuči?
-koju antenu preporučujete

hvala
stokis je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 06:53   #1789
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Stokis, pročitajte ove zadnje stranice sve vam piše.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 17:08   #1790
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
bok,

dali su ovo dobre postavke:

Naziv profila: Tele2 Internet
Početna stranica: http://wap.tele2.hr
APN: internet.tele2.hr
Proxy: isključeno

za pokućni internet ?

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 18:08   #1791
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
hm moj apn je mobileinternet.tele2.hr
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 18:28   #1792
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
za sada ću onako ostaviti jer radi dobro.

tnx
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2018., 14:33   #1793
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Uzeo buraz prije 2 tjedna odlucili se prebacit s max adsla koji je bio super iako smo brzinu imali max 10mbps.. U god dana ako je jednom max. dva puta puknuo na 20 sec plafon, a ovaj pokucni u 2 tjedna kolko ga imamo puknuo xy puta, jucer dodem s posla veza puca svakih 20 min (nikog nema u kuci osim mene spojenog na internet) signal ocajan.. ruter mi je na 3 katu, a na prvom jedva da mi google otvori iako bi sve trebalo bit super po njihovim rijecima(sesvete)... Iskreno vec sad mi se ne svida tako da mislim da nece dugo, ne znam kako je ostalima ima puno stranica nisam sve stigao ni procitati, al nadam se da nemate takvih problema
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2018., 15:41   #1794
damir1
Ancient
Moj komp
 
damir1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Đakovo-097 7881186
Postovi: 867
Meni je barem u početku bilo ok ali sad je katastrofa ujutro 25mb naveče 2-5 mb -Nazoveš i njihovo jedino rješenje je da prebaciš na 3g i misle da će tako ostati zauvijek :P baš razmišljam kako bi im mogao plaćati jedno 10 god za takvu uslugu.
__________________



Asus Z97-A-i5 4690K-xfx 470 -Kingston DDR3 1866 SDRAM 2x4GB -dvd ladice-asus 450W-sve to u chenbro gaming bomb, jedinici + Dell U2412HM



damir1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2018., 18:38   #1795
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Ruki33, ne može ti biti kako treba ako ti je Ruter na 3 katu a ti na prvom. Potreban ti je pojačivač signala ili ap., daleko si od rutera. Ako nemaš jednu od tih stvari onda je skoro pa normalno da ti nema signala iz trećeg kata. Bitno je da ti Ruter na trećem katu ima signal i brzinu kako treba. Za dovesti brzinu i jačinu signala na prvi kat (ako je ima na trećem katu?) nema problema, ako želiš kablom spojiti onda ap ako želiš bežično onda pojačivač, i to je to.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2018., 18:49   #1796
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor damir1 Pregled postova
Meni je barem u početku bilo ok ali sad je katastrofa ujutro 25mb naveče 2-5 mb -Nazoveš i njihovo jedino rješenje je da prebaciš na 3g i misle da će tako ostati zauvijek :P baš razmišljam kako bi im mogao plaćati jedno 10 god za takvu uslugu.
A koje bi to točno rješenje trebalo bit? Da si ti agent koji se javi na telefon, šta bi ti savjetovao nekome ko je ujutro imao 25 Mbita, a navečer ima 5 ili 2 Mbita?
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 08:14   #1797
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
Ruki33, ne može ti biti kako treba ako ti je Ruter na 3 katu a ti na prvom. Potreban ti je pojačivač signala ili ap., daleko si od rutera. Ako nemaš jednu od tih stvari onda je skoro pa normalno da ti nema signala iz trećeg kata. Bitno je da ti Ruter na trećem katu ima signal i brzinu kako treba. Za dovesti brzinu i jačinu signala na prvi kat (ako je ima na trećem katu?) nema problema, ako želiš kablom spojiti onda ap ako želiš bežično onda pojačivač, i to je to.
znam ja to sve, ali vidis s maxadslom sam imao signala i dok sam u garazi bio haha jasno je meni to sve sta si ti rekao, ali to je jako tuzno sto je takva razlika..
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 09:55   #1798
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Da li imas probema sa lte signalom ili sa wifi signalom?
Koju brzinu postizes kada se npr mobom spojis na ruter kada si kraj njega?
Ako je brzina dobra,da bi povuko signal do garaze morat ces neki ap uzet da si pokrijes sve gdje zelis sa wifi signalom...
komer je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 10:54   #1799
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Ista stvar, ZG Remiza, jedva youtube gledam na trenutke
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 11:32   #1800
Wept
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Booby Shake 31
Postovi: 20
Da pojasnim moju čudnu situaciju pa vjerojatno netko ima neko rješenje jer ja ga nakon svega i mnogo kemikalija više ne vidim.

Na Homebox turbo sam, sad već preko godinu i pol i tješi me činjenica da se jako brzo bliži kraju ugovoru, jer ako ovako ostane definitivno se odlučujem za raskid.
Prva tri mjeseca sam imao 60-ak mpbs, zadnjih godinu i pol 5-10 mbps, dok često pada i na 1 mbps. Promijenio 3-4 routera, no ista stvar.

Da pređem na stvar.
Dakle, 2 km zračne linije sam od njihove bazne stanice. Bez antena imam 4G signal na 3 crtice (nekih 102 dB). Sa vanjskim Iskra P56 antenama dobijem maksimum RRSP signal, pa čak nekad i prelazi ispod nominalnih vrijednosti:
RSRP -70dBm,
RSSI -55 dBm
RSSQ -9 dBm
SNR - 4-7 dBm

E sad sa tim vrijednostima brzina i dalje ide 5-10 mbps, a često i ispod toga. Trenutno imam Huawei B310s-22, prije toga dva puta promijenjen ZTE 283+.

Trenutno iz VIP-a karikiraju i nakon svih pritužbi/promjena nude mi kao zadnju opciju zamjenu kartice. Što vjerojatno neće popraviti ništa.

U kući na samo jednom mjestu imam donekle dobru brzinu i to bez antena, nekih 20-ak mbps download (ovisi), ali samo kad postavim na rub veš mašine, u kupatilu. Tu dobivam poboljšanje RRSP-a sa -102 na -97 dBm.
E sad da -97 dBm može izvući brzinu od 20-30 mbps, a sa antenama (sa -70dBm) 4-5 mbps... ne kužim gdje je greška?
Wept je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na