Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2016., 00:23   #21721
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
ili odvesti na dijagnostiku pa da ga trajno iskljuce
to sam ja napravio, htio sam ubiti da kad upalim auto start & stop bude defaultno OFF ali nemože, jedina opcija je da bude permanentno off
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 07:45   #21722
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ma jasno da je to radi servisa i zarade. Kad gledaš kolika je stvarno manja potrošnja i ekologija radi toga, jer motor kod startanj uvijek malo još odradi sa bogatijom smjesom iako je topli.
Nemaju svi te pumpe koliko sam gledao, a osim toga električna pumpa kroz koju ide ulje i voda od 90-100 stupnjeva, ulja po ljeti i 100-120 stupnjeva, ne znam što reći, koliko je to trajno.
Ionako se općenito vijek trajanja motoro smatra 150-200 000km, kad dostigneš tu brojku na satu, vrijeme je za novi auto, ne?
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2016., 08:42   #21723
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Volvo je već odavno dokazao da motor na stolu bez gašenja može napraviti milijun i pol kilometara bez bitnijih znakova potrošenosti pomičnih dijelova, te su potvrdili da je pokretanje motora glavni i jedini faktor koji određuje njegovo trajanje.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 08:48   #21724
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
to sam ja napravio, htio sam ubiti da kad upalim auto start & stop bude defaultno OFF ali nemože, jedina opcija je da bude permanentno off


Pa realno i želiš da bude uvijek OFF? Ili sam nešto krivo shvatio
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 09:02   #21725
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Volvo je već odavno dokazao da motor na stolu bez gašenja može napraviti milijun i pol kilometara bez bitnijih znakova potrošenosti pomičnih dijelova, te su potvrdili da je pokretanje motora glavni i jedini faktor koji određuje njegovo trajanje.
Upravo tako.

i u Njemačkoj taksi mercedesi odvrte po 500.000 km bez gašenja, non stop u pogonu. Onda im skinu kilometre, prodaju na balkan i krenu sranja
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 09:03   #21726
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ima li tko iskustva s Renault EDC mjenjačem? Na papiru zvuči dobro, a u praksi?
U praksi su dual clutch mjenjači mamac za kvarove (VW se s tim borio dugo, i još se bore)
Radije "pravi" automatik, sa torque converterom.


Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Nije bas da je proizvodacima u interesu da im auti crkavaju, bez obzira kaj dobavljaci imaju korist od toga. Prelosa je reklama. 410 tisuca paljenja je vijek trajanja za dci 110 euro V, ima upgrejdan analaser, injektore i pumpu za ulje u ond. na pred 2012 dci 110. Moze je to nekoc bilo vise problematicno ali sad nije jer se motori konstuiraju sa SS na umu za razliku od prije kad je to bio dodatak na postojece modele.

Mislim da ima 7,8 stavki di ss ne radi. Mene ne smeta jer je vecinom zgasen a auto je zbog toga dobio podebljane dijelove motora i elektrike kaj lose nemre bit.
Znaš koji su inžinjeri najbolje plaćeni? Oni koji mogu najpreciznije odrediti koji će dio kada riknuti
U interesu im je sve nakon jamstvenog roka.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 10:16   #21727
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Pa realno i želiš da bude uvijek OFF? Ili sam nešto krivo shvatio


ubiti želim da bude off po defaultu kad upalim auto, da nemoram ja stisnut gumb, pa ak hoću mogu upalit. jedina opcija je skroz ugasit prego diagboxa
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 10:29   #21728
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ubiti želim da bude off po defaultu kad upalim auto, da nemoram ja stisnut gumb, pa ak hoću mogu upalit. jedina opcija je skroz ugasit prego diagboxa
Onda će biti off po defaultu kada upališ auto
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 10:39   #21729
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
zanimljiv topic ovo start/stop
Meni isto nekako tesko je to opravdati i sve mi se cini kao neka podvala da bi se zadovoljila neka glupa norma "pametnih" politicara u Bruxellu.

Naime cinjenica je da prosjecan motor trosi oko pola litre goriva na sat rada u leru. Sad da li je to dovoljna usteda da bi se islo na veci utrosak na starter (anlaser) akumulator, alternator, a sigurno jos neke djelove sto neznamo direktno.
Dakle sve se svodi jel dobiveno opravdava ulozeno? Znaci da li smo ustedjeli malo CO2 zbog gasenja na semaforu da bi na drugoj strani u proizvodnji svih ostalih popratnih djelova potrosili vise CO2 na gore spomenute jače dimenzionirane djelove?

Meni logika kaze da ako autom stojis negdje dulje od pol minute ima mozda smisla,ali ovo voznja po gradu di cesto stajanje bude po 5-10 sekundi pa kolona krene dalje i tako pali/gasi non stop...nema smisla.

Cini mi se da ima drugih podrucja gdje bi se moglo bolje ustedjeti,ovo start/stop mi i dalje izgleda kao neka glupost politicara nego rad inzenjera.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 10:44   #21730
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Apsolutni potpis...Ova "ušteda" je čak i upitna na papiru....tako da nema govora o tome...čista birokratska pizdarija.....neki dan petica pokraj mene i neka plavuša za volanom....i auto ugašen...par sekundi prije nego je krenula auto se upalio....ajme meni sve mi bilo žao auta iako je švabo :P
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2016., 10:54   #21731
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Apsolutni potpis...Ova "ušteda" je čak i upitna na papiru....tako da nema govora o tome...čista birokratska pizdarija.....neki dan petica pokraj mene i neka plavuša za volanom....i auto ugašen...par sekundi prije nego je krenula auto se upalio....ajme meni sve mi bilo žao auta iako je švabo :P
Meni od svega najviše smeta što su vozači još tromiji na zeleno kad imaju taj sustav pali/gasi u funkciji. Ionako treba pol minute da dođem do semafora, ako je više auta ispred mene, jer svaki kao da čeka da ovaj ispred krene i onda tek ubacuje u brzinu.
Mislim, ako si šesti auto u koloni i upalilo se zeleno, barem ubaci u brzinu i budi spreman krenuti.
Ja sam doživio sudar u koloni na semaforu i izbjegao sam ozljedu i gadnu štetu naglim kretanjem i izbjegavanjem kretenuše. Da sam morao čekati da mi se upali auto i da nisam na zeleno ubacio u brzinu, odvalila bi me baš u moja vrata i ne bi prošao samo sa zdrobljenim nosačima blatobrana i stražnjeg branika.

Upaljen auto, IMHO, čuva život ili ti barem daje bolju šansu izbjeći nešto.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 10:54   #21732
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma da staviš na papir koliko si realno benzina uštedio kroz 2-3 godine na toj idiotariji i koliko koštaju svi ti ss-optimized skuplji dijelovi koji će neminovno brže krepati mislim da bi ti oči ispale od razlike.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 11:11   #21733
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
@D1v Imao sam prilike voziti testnog Čiviča () sa tim sranjem i apsolutno sam zaboravio da to imam i kretao sam ko da nemam to ukljuceno, znači nekih pola sekunde - sekunde tako da nemam zamjerke po tom pitanju......I ako se ne varam da bi se auto ugasio mora biti u leru....znaci cim ga ubacis u brzinu se pali.....tako da da slazem se da su vozači tromi ali mislim da nije direktno zbog tog sustava...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 11:11   #21734
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mislim da se pali kad stisneš kuplung.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 11:14   #21735
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
pali se cim stisnes spojku. Tako je na svim autima koliko znam sa naravno manual mjenjacem
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 11:23   #21736
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Na automatiku se motor pali čim makneš nogu s kočnice, nisam osjetio neku veću tromost u kretanju.

I mene je smetalo to što je po defaultu uključen SS sustav, ali onda sam otkrio da je u Drive Sport modu isključen.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 12:18   #21737
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Baš danas pričao sa prijateljem koji ima filozofiju ako kupi novi auto od 30+ tisuća eura da bi ga vozio samo po lijepom vremenu. I onda naletio na ovu sliku:

X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 12:49   #21738
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa to i ja pričam... stavljat navlake na siceve, volane, pedale, zaštite, futrole i vražje matere koji ti umanjuju user expirijens da bi mogo dobit 100€ više kod prodaje je stvarno suludo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 13:13   #21739
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Volvo je već odavno dokazao da motor na stolu bez gašenja može napraviti milijun i pol kilometara bez bitnijih znakova potrošenosti pomičnih dijelova, te su potvrdili da je pokretanje motora glavni i jedini faktor koji određuje njegovo trajanje.
Tako je, ali pod pokretanje motora, misli se na hladan start, start na radnoj temperaturi ne toliko.
Ja ionak dok stojim u gužvi proizvodim samo CO2 i H2O kroz auspuh
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 21:13   #21740
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
http://www.index.hr/auto/clanak/svem...ng/894257.aspx

Baš me interesira kaj će na kraju biti iz svega toga.
Inače, ovi su napokon ukinuli ograničenja na 'ringu.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 21:29   #21741
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Inače da, crkavale su turbine pa su po tiho počeli ugrađivati električne pumpe da voda i ulje nastave cirkulirati kao što je već rečeno. Crkavali su i akumulatori pa su počeli stavljati skupe AGM-ove ili bar kvalitetnije olovne, a priča se da će stavljati i superkondenzatore... sve za mršavih 1-2 % uštede i to ako......
Današnji motori imaju uglavnom jednu(neki i više) dodatnu električnu pumpu koja cirkulira vodu a samo velika većina turbobenzinaca ima vodom hlađeno kućište ležajeva turbine, znači skoro svi obični turbodizelaši osim par najnovijih (ili starijih jačih) nemaju vodom hlađene turbine. Znači ležajeve im podmazuje i hladi ulje koje prestaje cirkulirat gašenjem motora.

I sve ovo nije radi nekakvih ušteda goriva već prvenstveno radi emisije isp. plinova pa tek onda radi uštede goriva.
Inače da je cilj samo smanjenje potrošnje ne bi imali ni EGRove ni DPFove ni ostale "eko" dodatke.
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 21:31   #21742
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Imam pitanje u vezi probnih tablica.

Naime, našao sam na stranicama MUP-a obrazac koji trebam popuniti, uplatiti u proračun, kupiti biljege i sve što je tamo navedeno...

Mene zanima da li se te tablice odmah dobiju?

Ovo mi je bitno jer bi ih htio dobiti isti dan posto auto moram odvesti iz Zagreba u drugu zupaniju tj. grad...
Ekipa, još samo jedno pitanje kojim se nadovezujem na sebe, da provjerim da nesto ne zajebem jer sve moram napraviti u ponedjeljak, cim prije - to bolje

Dakle, kad dobijem papire od auta koji je odjavljen, a polica osnovnog osiguranja se prenosi na mene, s placenim uhljebarinama i popunjenim obrascima picim u Heinzelovu po probne.

Da li oni možda traže da je nesto od dokumenata u vezi s vlasnistvom ovjereno kod javnog biljeznika?
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 21:55   #21743
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Nije stvar ustede novaca i popravaka, nego se radi o ekoloviji i na milijune auta se to jako osjeti, pogotovo stajanje u kolonama.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2016., 00:13   #21744
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ako cu ikad odlucit pokupit stetu od osiguranja napravit cu par krugova kod chipoteke na vukovarskoj, ama bas svaki puta debili misle da imaju prednost a imaju:
Slucaj 1: stop
Slucaj 2: cestu sa pravom prednosti di su duzni propustit vozila...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2016., 00:56   #21745
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Dodji u laniste pa se malo provozaj po rotorima. Neki dan, u 15 minuta baba 2 puta udje u kontra smjer u rotoru
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2016., 01:04   #21746
turbojc
Premium
Moj komp
 
turbojc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonski Brod.
Postovi: 162
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa to i ja pričam... stavljat navlake na siceve, volane, pedale, zaštite, futrole i vražje matere koji ti umanjuju user expirijens da bi mogo dobit 100€ više kod prodaje je stvarno suludo.

Sve je to glupo i blesavo, ali, svi vi gledate najočuvaniji auto na njuškalu, zar ne?
Da nije tako propale bi autotapetarije.
turbojc je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2016., 01:20   #21747
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Dodji u laniste pa se malo provozaj po rotorima. Neki dan, u 15 minuta baba 2 puta udje u kontra smjer u rotoru
neki dan je šef predložio seljenje ureda, čim sam skužio da bi moro svaki dan tamo prolazit šikaniro sam ideju na sve moguće načine

da ne pričam da mi je baba jednom prek onih fizičkih ležećih između traka prešla preko njih u mene, naravno skuzio sam i stao al eto, trebaš poprilično pazit svaki faking metar u tom kruznom
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 21.05.2016., 02:01   #21748
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 21.05.2016., 02:20   #21749
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ako cu ikad odlucit pokupit stetu od osiguranja napravit cu par krugova kod chipoteke na vukovarskoj, ama bas svaki puta debili misle da imaju prednost a imaju:
Slucaj 1: stop
Slucaj 2: cestu sa pravom prednosti di su duzni propustit vozila...
Slobodno odi na "petlju" Ljubljanska - Škorpikova. Još ti je jednostavnija situacija...

Ako dolaziš iz smjera zapada (iz Samobora recimo) i skreneš desno, pa ispod Ljubljanske na Škorpikovu, imaš prednost.

Oni koji s istoka dolaze i ulaze s Ljubljanske na Škorpikovu imaju nekoliko trokuta koje apsolutno nitko ne doživljava.

Često idem po obilaznici i na tom mjestu ulazim na Škorpikovu, te moram desno krajnje desno na odvojak za Bauhaus/Lidl/Emmezetu. Najmanje desetak puta u zadnji 6 mjeseci sam skoro na sebi imao genijalca koji ne vidi da ima trokut. Da stvar bude bolja, traka im se pretvara u dvije, tako da ovi prvi još i vide, ali krajnje desni se ponašaju kao padobranci.

__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 21.05.2016., 15:19   #21750
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 22.05.2016. u 00:06.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na