Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2018., 07:25   #36631
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Taj Audi je 10 puta bolji od bilo kojeg drugog auta koji je 2-3 puta mlađi za iste novce, ne?
Da nije, prodavao bi se za koja 2000 eura.

Osim ako nije neka posebna verzija, 5000eura za skoro 20 godina star auto je ludost.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 08:34   #36632
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
A gle, baba je žena od pokojnog gazde (sad je mlađi gazda ovdje). Taj auto je servisiran više puta nego moja žena. Zato baba traži takvu cifru, kao održavan je i garažiran, nema hrđe, u pic pic stanju.
No, ohladio sam se od njega, pričao sam s dečkima i već su mijenjali i bosch pumpu i turbinu i getribu... očekujem da će se niz nastaviti jer realno baba je nikakav vozač i to šalta mjenjač puno gore nešto što je šaltala ku***.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2018., 09:28   #36633
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Sama činjenica da je uspjela rasturit mjenjač u manje od 100 tis km mi govori da je auto spreman za prešu, a ne da vrijedi 5000 EUR...

off topic:
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ne vrijedi 5k eura.
Nisu to ni mali kilometri.
Baba - očajno održavanje i sigurno sjebano kvačilo
Motor je taj loš
Gabre, što ti se to događa u kvartu? https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...ronta/7399353/

Zadnje izmijenjeno od: Garro. 25.05.2018. u 09:34.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 09:33   #36634
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Ima nade za taj auto jedino ako baba ima kracu desnu nogu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 10:19   #36635
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Što je s ljudima i obilaženjem po desnoj traci na ZG obilaznici, par debila tjedno sretnem,
na kraju završimo na istom izlazu s 50m razmaka !?
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 10:28   #36636
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nakon većih čvorova di se ulazi na obilaznicu, uvijek svi idu u lijevu traku pa bude sporija od sveg kočenja. Nakon kilometar-dva sve se više manje dobije.

Moram priznati da je meni nekoliko puta bila glupa situacija gdje su svi u lijevoj, a desna je prazna i brža (brzina je konstantna zapravo u desnoj, a lijeva usporava). Što onda napraviti ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 10:36   #36637
Majti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Što je s ljudima i obilaženjem po desnoj traci na ZG obilaznici, par debila tjedno sretnem,
na kraju završimo na istom izlazu s 50m razmaka !?
Što je s ljudima koji je voze u lijevoj traci, a desna je prazna!!!???
Zbog takvih debila, koji ne kuže da su u prekršaju, "debili" ih moraju obilaziti po desnoj...
Majti je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 10:57   #36638
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Majti Pregled postova
Što je s ljudima koji je voze u lijevoj traci, a desna je prazna!!!???
Zbog takvih debila, koji ne kuže da su u prekršaju, "debili" ih moraju obilaziti po desnoj...

Kojem prekršaju?
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 10:59   #36639
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
here we go again
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 10:59   #36640
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Hrvatska je tradicionalno katolička zemlja i uvijek treba vozit DESNOM stranom, svaki odlazak ulijevo je grijeh pa shodno tome i prekršaj
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2018., 11:04   #36641
Majti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Članak 47

(1) Vozilo se kreće desnom stranom kolnika, odnosno biciklističkom stazom ili trakom uz desni rub kolnika ili ceste u smjeru kretanja, a na traci ili stazi uređenoj i obilježenoj za dvosmjerni promet bicikala, desnom stranom trake ili staze u smjeru kretanja.
(2) Vozač je dužan kretati se obilježenom prometnom trakom koja se proteže uz desni rub kolnika, a ako trake nisu obilježene, dužan je vozilo u kretanju držati što bliže desnom rubu kolnika i na tolikoj udaljenosti od njega da, s obzirom na brzinu kretanja vozila, uvjete prometa te na stanje i osobine ceste, ne ugrožava druge sudionike u prometu i ne izlaže sebe opasnosti.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se kreće vozilom suprotno odredbama ovog članka.

Članak 48
Iznimno:
2) na cesti u naselju s kolnikom na kojem za promet vozila u istom smjeru postoje najmanje dvije obilježene prometne trake, vozač se može za kretanje svojeg vozila koristiti i prometnom trakom koja se ne nalazi uz desni rub kolnika ako time ne ometa ostala vozila koja se kreću iza njegova vozila.
Majti je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 11:08   #36642
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Što je s ljudima i obilaženjem po desnoj traci na ZG obilaznici, par debila tjedno sretnem,
na kraju završimo na istom izlazu s 50m razmaka !?
Sto je s ljudima i voznjom po lijevoj traci po autoputu ako nema nikoga u desnoj. Par desetaka debila tjedno sretnem.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 11:28   #36643
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Sto je s ljudima i voznjom po lijevoj traci po autoputu ako nema nikoga u desnoj. Par desetaka debila tjedno sretnem.
Naletio jednom na takvog specijalca sa talijanskim regama, prazan autoput kod Šibenika, tip ide 100 po lijevoj, ja sa 130+ dolazim u desnoj. I što sad, da li kretena obići u desnoj i riskirati da se prepadne i skrene u mene ili otići u lijevu i propisno ga preteći?

Odem lijevo, približim mu se se, tip se ne mrda. Prikočim, vozim se iza njega stotinjak metara, blicnem, tip se makne u desnu. Prođem tipa, vidim u retrovizoru kako se odmah vraća u lijevu. Nije bolest samo ono što boli...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 11:36   #36644
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Da, u 8 ujutro sam sam u lijevoj traci na 100km/h , dok je desna prazna, bravo
U to vrijeme je obilaznica prakticki neprekidna kolona, desna traka 90% kamioni ispod 100kmh lijeva ide 120+, a heroji voze slalom cim ulovi 100m razmaka u desnoj traci.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 11:37   #36645
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Jucer vozim za porec i ja lipo u lijevoj 140ak... Hocu proci neku babi talijanku, sami na cesti, kad baba hop ispred mene u lijevu. Ja po kocnici i trubi, baba se scimala, otisla desno, dosao do nje i ispuhao se kroz zatvoren prozor pa produzio dalje.

Nazalost to nije bio zadnji takav slucaj, jos neki turist me zahebavao s tim ubacivanjem u lijevu iako ima praznu desnu, al ajde imao sam vremena blendati mu i pustiti gas dok se maknuo.

Ne razumijem, zbilja ne kuzim
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 11:38   #36646
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ponekad desna traka zna biti oštećena od teretnih vozila, pa se voze neki lijevom trakom kad nema gužve.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 11:54   #36647
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Majti Pregled postova
Članak 47

(1) Vozilo se kreće desnom stranom kolnika, odnosno biciklističkom stazom ili trakom uz desni rub kolnika ili ceste u smjeru kretanja, a na traci ili stazi uređenoj i obilježenoj za dvosmjerni promet bicikala, desnom stranom trake ili staze u smjeru kretanja.
(2) Vozač je dužan kretati se obilježenom prometnom trakom koja se proteže uz desni rub kolnika, a ako trake nisu obilježene, dužan je vozilo u kretanju držati što bliže desnom rubu kolnika i na tolikoj udaljenosti od njega da, s obzirom na brzinu kretanja vozila, uvjete prometa te na stanje i osobine ceste, ne ugrožava druge sudionike u prometu i ne izlaže sebe opasnosti.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se kreće vozilom suprotno odredbama ovog članka.

Članak 48
Iznimno:
2) na cesti u naselju s kolnikom na kojem za promet vozila u istom smjeru postoje najmanje dvije obilježene prometne trake, vozač se može za kretanje svojeg vozila koristiti i prometnom trakom koja se ne nalazi uz desni rub kolnika ako time ne ometa ostala vozila koja se kreću iza njegova vozila.

Sad fino sa razumijevanjem pročitaj to što si postao
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 11:55   #36648
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Jucer vozim za porec i ja lipo u lijevoj 140ak... Hocu proci neku babi talijanku, sami na cesti, kad baba hop ispred mene u lijevu. Ja po kocnici i trubi, baba se scimala, otisla desno, dosao do nje i ispuhao se kroz zatvoren prozor pa produzio dalje.

Nazalost to nije bio zadnji takav slucaj, jos neki turist me zahebavao s tim ubacivanjem u lijevu iako ima praznu desnu, al ajde imao sam vremena blendati mu i pustiti gas dok se maknuo.

Ne razumijem, zbilja ne kuzim

Ali zanimljivo kako takvo ponašanje u 90 % slučajeva vidim samo kod Talijana i Poljaka.
Ne znam tko je gori od njih.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 12:00   #36649
werdas
Registered User
 
werdas's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Samobor
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Sto je s ljudima i voznjom po lijevoj traci po autoputu ako nema nikoga u desnoj. Par desetaka debila tjedno sretnem.
Ponekad zna bit rupa i kolotraga od kamiona pa zbilja nema smisla unistavat auto u toj traci...
Npr. od ac prema rotoru u zg srednja traka je koma i tam sam il ljevi il desni al sredinu izbjegavam.
__________________
Understeer is hitting the wall with your front end.
Oversteer is hitting the wall with your back end.
Horsepower is how fast you can hit the wall.
Torque is how far you can push that wall after you hit it.
werdas je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 12:03   #36650
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Ponekad desna traka zna biti oštećena od teretnih vozila, pa se voze neki lijevom trakom kad nema gužve.
This ^^

Očito u Italiji to vredi, jer oni su svi u lijevoj.
Mada možda je ona fora, u najdesnijoj su kod njih kamioni, kad imaju hrpu traka. Pa onda misle da moraju biti u lijevoj.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 12:22   #36651
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Sve to pada u vodu kad napravis 10km po ipsilonu. Em nema kolotraga, em nema kamiona (toliko kao kod njih), em nema vise od 2 trake jbmu. Sve to vratiti nazad u a.škole. Kamionom po makadamu. Pa neka zuljaju bubrege
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 12:26   #36652
Majti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Sad fino sa razumijevanjem pročitaj to što si postao
Zakon je jasan, reci mi gdje to piše u zakonu da se možeš voziti lijevom trakom na autocesti?
Majti je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 12:30   #36653
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Majti Pregled postova
Zakon je jasan, reci mi gdje to piše u zakonu da se možeš voziti lijevom trakom na autocesti?
Pa gdje piše da se ne smiješ?
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 12:35   #36654
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
nije lijeva kakti preticajna?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 12:36   #36655
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Pa gdje piše da se ne smiješ?
Doslovno nekoliko puta u tekstu koji ti je quotan.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 12:38   #36656
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Pa gdje piše da se ne smiješ?
Ti si samo tu..v ili nepismen?

"Članak 48
Iznimno:
2) na cesti u naselju s kolnikom na kojem za promet vozila u istom smjeru postoje najmanje dvije obilježene prometne trake, vozač se može za kretanje svojeg vozila koristiti i prometnom trakom koja se ne nalazi uz desni rub kolnika ako time ne ometa ostala vozila koja se kreću iza njegova vozila."

Sad se ponovo vrati par komentara gore pa pročitaj situaciju.
Dakle, budući da imaš očitih poteškoća sa razumijevanjem, OMETAŠ DRUGO VOZILO IZA SEBE u NESMETANOM odvijanju prometa ako se voziš lijevom trakom dok je desna prazna, a iza tebe dolazi drugo vozilo/a.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Doslovno nekoliko puta u tekstu koji ti je quotan.
Očito se lik već danima u ovoj temi drži one poslovice bolje ispast glup nego iz aviona, možda se čovjek često vozi u avionu

Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
nije lijeva kakti preticajna?
Nije, ako se radi o obilježenim prometnim trakama na prometnici u istom smjeru, no to i dalje ne mijenja činjenicu da OMETAŠ promet ako se voziš lijevom dok je desna prazna a iza tebe dolazi vozilo/vozila koji te po propisu treba zaobić s tvoje lijeve strane tj lijevom trakom a ne desnom. Stvar je jednostavna i logična, svima osim očito pojedincima....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti

Zadnje izmijenjeno od: jopis. 25.05.2018. u 12:44.
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 12:57   #36657
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Svaki dan vozim Zg obilaznicom i svaki dan na onim svjetlosnim znakovima koji su iznad obilaznice na svakih xy km piše dozvoljena brzina i ona je najčešće od 80 do 100 km/h, a kad oni koji upravljaju tim znakovima odluče (kiša, tuča, gužva, prometna nezgoda, roadovi i sl.) zna biti i manje pa i samo 40 km/h. Prema tome svi oni koji voze manje od vaših zamišljenih 130 km/h (a voze prema tim znakovima) ne krše zakon niti vam smetaju ako su na lijevoj traci jer zapravo vi kršite zakon vozeći brže od njih.

Osim toga, ZG obilaznica je sastavni dio grada Zagreba i kao takva spada u naseljeno mjesto. Možda prije 15-20 godina nije, ali danas je.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 13:03   #36658
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Nije, ako se radi o obilježenim prometnim trakama na prometnici u istom smjeru, no to i dalje ne mijenja činjenicu da OMETAŠ promet ako se voziš lijevom dok je desna prazna a iza tebe dolazi vozilo/vozila koji te po propisu treba zaobić s tvoje lijeve strane tj lijevom trakom a ne desnom. Stvar je jednostavna i logična, svima osim očito pojedincima....
meni nije jasno kak se netko ne osjeća glupo vozeći se lijevom trakom, a pogotovo kad naletim na nekog, a naletio sam, ko u lijevoj vozi SPORO, pa ja moram radit prekršaj i preticat ga desnom trakom

jel to opća kultura, neznanje, bahatost, neznam
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 13:04   #36659
Majti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Prema tome svi oni koji voze manje od vaših zamišljenih 130 km/h (a voze prema tim znakovima) ne krše zakon niti vam smetaju ako su na lijevoj traci jer zapravo vi kršite zakon vozeći brže od njih.

Osim toga, ZG obilaznica je sastavni dio grada Zagreba i kao takva spada u naseljeno mjesto. Možda prije 15-20 godina nije, ali danas je.
Kao prvo obilaznica je autocesta i na svakom ulazu postoji znak.
Čak i da je naseljeno mjesto i da u zakonu ne piše da se moraš voziti desnom stranom, postoji nešto što se zove vozačka kultura i propuštanje bržih vozila
Majti je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 13:07   #36660
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Nemojte se trudit dalje objašnjavat, očito je da čovjek ima problema sa dijelom Zakona o spc u kojem lijepo piše sve, boldano i quotano više puta, možda ima lik problem s riječi OMETANJE :/
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na