Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2003., 10:56   #1
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
treba mi program

dakl nesto za obradu videa, od onoga sto misad pada napamet treba mi nesto sto omugucuje ubacivanje videa u video, teksta (bilo gdje u video, credits na kraju), od efekata mi trebaju samo prelazi izmedju dva clipa koji lice na nesto a ne ona djecija sranja.
adobe mi se nesvidja, sad na brzinu za sta mi je trebalo posluzio je i windows movie maker 2 ali treba mi nesto jace, ne previse ali ipak jace
probao sam ulead videostudio ali cudu ni za najednostavnije stvari nije dovoljno 512 mb rama + 384 swapa.mislim, da se razmijemo rijec je malim filmicima svega 3 minute duzine a on nakon 2 minute rada izbacuje out of memory.
i da, cijena programa je vazna
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2003., 12:23   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Re: treba mi program

Citiraj:
Originally posted by greg SE
dakl nesto za obradu videa, od onoga sto misad pada napamet treba mi nesto sto omugucuje ubacivanje videa u video, teksta (bilo gdje u video, credits na kraju), od efekata mi trebaju samo prelazi izmedju dva clipa koji lice na nesto a ne ona djecija sranja.
adobe mi se nesvidja, sad na brzinu za sta mi je trebalo posluzio je i windows movie maker 2 ali treba mi nesto jace, ne previse ali ipak jace
probao sam ulead videostudio ali cudu ni za najednostavnije stvari nije dovoljno 512 mb rama + 384 swapa.mislim, da se razmijemo rijec je malim filmicima svega 3 minute duzine a on nakon 2 minute rada izbacuje out of memory.
i da, cijena programa je vazna
U pravilu škvadra uzima Adobe ili Pinnacle studio.
Pinnacle studio je po meni jednostavniji.

Neke jednostavnije stvari možeš delati i sa PowerVCR-om ili naprednije Power Director-om obadva Cyberlink
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 28.08.2003., 00:48   #3
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Adobe Premiere
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2003., 00:48   #4
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Trazis li omjer jednostavnog za koristiti, s ponesto normalnih mogucnosti, a da nije preskupo, tada mogu preporuciti Pinnacle Studio. Nije besplatan, ali nije niti skup.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2003., 10:01   #5
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335
Question Re: treba mi program

Citiraj:
Originally posted by greg SE
dakl nesto za obradu videa, od onoga sto misad pada napamet treba mi nesto sto omugucuje ubacivanje videa u video, teksta (bilo gdje u video, credits na kraju), od efekata mi trebaju samo prelazi izmedju dva clipa koji lice na nesto a ne ona djecija sranja.
adobe mi se nesvidja, sad na brzinu za sta mi je trebalo posluzio je i windows movie maker 2 ali treba mi nesto jace, ne previse ali ipak jace
probao sam ulead videostudio ali cudu ni za najednostavnije stvari nije dovoljno 512 mb rama + 384 swapa.mislim, da se razmijemo rijec je malim filmicima svega 3 minute duzine a on nakon 2 minute rada izbacuje out of memory.
i da, cijena programa je vazna
hoces probat sa Canopus pro programom?javi se...
__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2003., 19:47   #6
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Trazis li omjer jednostavnog za koristiti, s ponesto normalnih mogucnosti, a da nije preskupo, tada mogu preporuciti Pinnacle Studio. Nije besplatan, ali nije niti skup.
ma razmisljao sam o njemu....i netreba mi besplatni program, pun mi ih je kurac, treba ti 100 komda kombinirano da nesto napravis
isto mi je dosta i sharewarea koji istina nisu skupi ali su munjeni, s bolesnim suceljem....
inace, bas nisam odusevljen nijednim previse, boli me srce kad ovo moram reci ali od svega sto sam do sad probao microsoftov besplatni movimaker 2 je jos najbolje rijesen sto se tice gutanja resursa....jos da daje snimanje kodiranog a ne samo nekodiranog AVI-a i WMV koji mi neodgovara za 90% stvari bi mi mogao i on posluziti.
Citiraj:
Originally posted by mitzek
hoces probat sa Canopus pro programom?javi se...
cime ba????ubacih to u google pa dobih neke nebuloze
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2003., 20:42   #7
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335
Citiraj:
Originally posted by greg SE
ma razmisljao sam o njemu....i netreba mi besplatni program, pun mi ih je kurac, treba ti 100 komda kombinirano da nesto napravis
isto mi je dosta i sharewarea koji istina nisu skupi ali su munjeni, s bolesnim suceljem....
inace, bas nisam odusevljen nijednim previse, boli me srce kad ovo moram reci ali od svega sto sam do sad probao microsoftov besplatni movimaker 2 je jos najbolje rijesen sto se tice gutanja resursa....jos da daje snimanje kodiranog a ne samo nekodiranog AVI-a i WMV koji mi neodgovara za 90% stvari bi mi mogao i on posluziti.

cime ba????ubacih to u google pa dobih neke nebuloze
canopus pro coder....alat za profije!!!750 baksi u online shopovima!!!rijedak i tesko nabavljiv....zato kaj radi sve... a ti si biraj!"!!nadje se i shareware verzija tu i tam
__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2003., 20:42   #8
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335
Citiraj:
Originally posted by greg SE
ma razmisljao sam o njemu....i netreba mi besplatni program, pun mi ih je kurac, treba ti 100 komda kombinirano da nesto napravis
isto mi je dosta i sharewarea koji istina nisu skupi ali su munjeni, s bolesnim suceljem....
inace, bas nisam odusevljen nijednim previse, boli me srce kad ovo moram reci ali od svega sto sam do sad probao microsoftov besplatni movimaker 2 je jos najbolje rijesen sto se tice gutanja resursa....jos da daje snimanje kodiranog a ne samo nekodiranog AVI-a i WMV koji mi neodgovara za 90% stvari bi mi mogao i on posluziti.

cime ba????ubacih to u google pa dobih neke nebuloze
canopus pro coder....alat za profije!!!750 baksi u online shopovima!!!rijedak i tesko nabavljiv....zato kaj radi sve... a ti si biraj!"!!nadje se i shareware verzija tu i tam
__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2003., 20:42   #9
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by greg SE

cime ba????ubacih to u google pa dobih neke nebuloze
A valjda je mislio na Canopus ProCoder.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2003., 19:59   #10
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by mitzek
canopus pro coder....alat za profije!!!750 baksi u online shopovima!!!rijedak i tesko nabavljiv....zato kaj radi sve... a ti si biraj!"!!nadje se i shareware verzija tu i tam
tesko nabavljiv???
upalim kazaa-u, upisem ovaj put tocan naziv i voila...evo ga
ali ako je cijena kao sto kazes neodgovara mi, preskupo
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2003., 20:08   #11
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Hočeš Pinnacle studio 8. Jednostavan je tolko da sam i ja skužil sve funkcije, a nema šta nema, radi bez Pinnacle kartice. Imam ti i sedmicu.
U biti reci kaj ti treba od tih programa.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2003., 20:35   #12
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by AMD
Hočeš Pinnacle studio 8. Jednostavan je tolko da sam i ja skužil sve funkcije, a nema šta nema, radi bez Pinnacle kartice. Imam ti i sedmicu.
U biti reci kaj ti treba od tih programa.
ma nemoras mi nista davati jer ionako program (koji vec uzmem) planiram kupiti orginal
ali naravno, planiram isprobati prije kupnje
jel ko probao onaj Avid Xpress DV ???
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2003., 22:34   #13
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by greg SE
ma nemoras mi nista davati jer ionako program (koji vec uzmem) planiram kupiti orginal
ali naravno, planiram isprobati prije kupnje
jel ko probao onaj Avid Xpress DV ???
A da nam veliš u kojim formatima i rezolucijama delaš?
Onda je puno lakše i nekaj preporučiti
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2003., 00:32   #14
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by AMD
Hočeš Pinnacle studio 8. Jednostavan je tolko da sam i ja skužil sve funkcije, a nema šta nema, radi bez Pinnacle kartice. Imam ti i sedmicu.
U biti reci kaj ti treba od tih programa.
Cuj, dao sam ti malo zraka, ali direktno nudjenje prelazi pravila ponasanja na ovom forumu.

Necu te benati (boze sacuvaj), niti cu zatvoriti ovaj thread, ali smatraj se upotorenim. Svaki tvoj daljnji ispad i mjere ce biti poduzete.
Citiraj:
Originally posted by mitzek
hoces probat sa Canopus pro programom?javi se...
Ti takodjer.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2003., 09:08   #15
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Cuj, dao sam ti malo zraka, ali direktno nudjenje prelazi pravila ponasanja na ovom forumu.

Necu te benati (boze sacuvaj), niti cu zatvoriti ovaj thread, ali smatraj se upotorenim. Svaki tvoj daljnji ispad i mjere ce biti poduzete.
Ti takodjer.
premec, pusti ih da disu.....
rekao sam da kupujem software orginal, tako da mi nisu nista pokusali nelegalno prodati vec eto samo dati da probam i vidim jel to ono sto mi treba.dobra djeca me pokusavaju spasiti od bacanja 100-300$ a ti ih napadas?
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2003., 09:26   #16
Mrvica
samo kad bih znao
 
Mrvica's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje malo
Postovi: 173
Mojan preporuka Pinnacle studio 8 i mislim da nije pretjerano skup!
__________________
Mrvica je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2003., 10:42   #17
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by Mrvica
Mojan preporuka Pinnacle studio 8 i mislim da nije pretjerano skup!
je, to je i moja konacna odluka....
cini se najbolje rijesenje za te pare....ovi skuplji nenude nista posebno a na jeftinije se neisplati baciti novce jer im uvjek nesto fali
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2003., 11:32   #18
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Tja...a ja se već zabrinuo da gdje je Premec

Kaj se tiče ProCodera-alatić je stvarno dobar,ali služi više za konverziju iz formata u format, a podržava ih zaista puno.

Tko ga hoće kupiti-ima zastupnik i u RH,a ako nekog zanima kako radi može si skinuti i demo verzija, npr. tu:
http://tucows.kmts.ca/preview/277834.html

Mislim da je 30 dana free i da ima ograničenje od pet minuta veličine file-a.
Dakle ako netko hoće isprobati,naučiti nešto, a nije mu potrebno delat duže filmiće-to je to.

Podržava i hrpu alata za sve uobičajene formate+sve za streaming, dakle WMV,MOV,Real...

A kvaliteta konverzije je jako...jako dobra
Eto...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2003., 22:50   #19
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by greg SE
premec, pusti ih da disu.....
rekao sam da kupujem software orginal, tako da mi nisu nista pokusali nelegalno prodati vec eto samo dati da probam i vidim jel to ono sto mi treba.dobra djeca me pokusavaju spasiti od bacanja 100-300$ a ti ih napadas?
Nista ih ja ne napadam, samo ih podsjecam da nema javnog nudjenja ilegalnog softwarea na mom djelu foruma.
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Tja...a ja se već zabrinuo da gdje je Premec
...
Tu sam, sprean da te opomenem i oshinem bichem po ledjima.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2003., 07:14   #20
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Nista ih ja ne napadam, samo ih podsjecam da nema javnog nudjenja ilegalnog softwarea na mom djelu foruma.
Tu sam, sprean da te opomenem i oshinem bichem po ledjima.
Uopće mi nije jasno kako si zaključio da je softver ilegalan, a dobio sam ga kad sam kupio Pinnacle karticu.
Softver nisam nudio na prodaju već da ću mu ga dat ili ti posudit, a kolko sam čital kazneni zakon to nije zabranjeno pa čak niti jedna sigurnosna kopija nije zabranjena.
Recimo da mi se zapali soba kod njega bi imal sigurnosnu kopiju.

Počel sam već sr.., al sve je bilo u dobroj namjeri.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2003., 08:03   #21
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by AMD
Uopće mi nije jasno kako si zaključio da je softver ilegalan, a dobio sam ga kad sam kupio Pinnacle karticu.
Softver nisam nudio na prodaju već da ću mu ga dat ili ti posudit, a kolko sam čital kazneni zakon to nije zabranjeno pa čak niti jedna sigurnosna kopija nije zabranjena.
Recimo da mi se zapali soba kod njega bi imal sigurnosnu kopiju.

Počel sam već sr.., al sve je bilo u dobroj namjeri.
Nije moje da zakljucujem dali je software koji nudis legalan ili nelegalan, ako ti nisi drugacije napomenuo.
To sto kazes da je software dosao s Pinnacle karticom, dali si procitao sto kazu prava koristenja? To ti je ono na pocetku sto 99.99999999% ljudi samo klikne na Agree i nastavi s instalaciom. Naime, 95% softwarea koji dolazi sa specijaliziranim komadom hardwarea, smije se (legalno) koristiti samo s pripadajucim komadom hardwarea, dok ponekad sami proizvodjaci nemaju nista protiv ako software koji kupis s (na primjer) Pinnacle xxx karticom koristis s Pinnacle xyrt-2oe karticom, koju si kupio kasnije (pod uvijetom da i dalje imas onu Pinnacle xxx karticu).

Dakle, to sto ti nudis da netko proba s tvojom legalnom verzijom softwarea na svom racunalu bez komada hardwarea s kojim je taj software dosao, gotovo da je sigurno da je to ilegalno.
Npr. Matrox je uz svoje graficke (G400/G450/G550) davao dobre DVD playere, od kojih je onaj sto dolazi s G550 vrhunski, te radi ne samo s G550, vec i s drugim Matrox grafickim karticama. Moguce je da doticni DVD player radi i na grafickim karticama drugih proizvodjaca (nisam nikada probao pa neznam), ali to bi vec bilo nelegalno koristenje softwarea.

Sigurnosne kopije su sigurnosne kopije, ali nemas pravo okolo dilati ("posudjivati" ili prodavati) iste. Iako mozda RH zakon nema nista protiv, itekako imaju protiv proizvodjaci doticnog softwarea, pa tako i BSA.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2003., 21:58   #22
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Evo šta je je.
KRIV SAM.
I pred svekolikim pučanstvom tražim OPROST.


Povreda prava autora ili umjetnika izvođača
Članak 229.

(1) Tko pod svojim imenom ili pod imenom drugoga objavi, prikaže, izvede, prenese ili na drugi način priopći javnosti tuđe djelo koje se po zakonu smatra autorskim djelom ili dozvoli da se to učini,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.
(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko bez navođenja imena ili pseudonima autora objavi, prikaže, izvede, prenese ili na drugi način priopći javnosti tuđe djelo iz stavka 1. ovoga članka na kojemu je označeno ime ili pseudonim autora ili na nedozvoljen način unese dijelove tuđeg djela iz stavka 1. ovoga članka u svoje autorsko djelo ili dozvoli da se to učini.
(3) Ako je kazneno djelo iz stavka 1. i 2. ovoga članka počinjeno prema zaštićenom kulturnom dobru,
počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do tri godine.
(4) Tko uništi, izobliči, nagrdi ili na drugi način bez odobrenja autora, izmijeni tuđe djelo iz stavka 1. ovoga članka,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.
(5) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko bez navođenja imena ili pseudonima umjetnika izvođača, osim ako umjetnik izvođač želi ostati anoniman, objavi, prikaže, prenese ili na drugi način priopći javnosti njegovu izvedbu.
(6) Kaznom iz stavka 3. ovoga članka kaznit će se tko uništi, izobliči, nagrdi, sakati ili na drugi način, bez odobrenja umjetnika izvođača, izmijeni snimljenu izvedbu umjetnika izvođača iz stavka 4. ovoga članka.
(7) Ako je počinjenjem kaznenog djela iz stavka 1.,2.,3.,4. i 5. ovoga članka pribavljena znatna imovinska korist ili je prouzročena znatna šteta, a počinitelj je postupao s ciljem pribavljanja takve imovinske koristi ili prouzročenja takve štete,
počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.


Nedozvoljena uporaba autorskog djela ili izvedbe umjetnika izvođača
Članak 230.

(1) Tko bez odobrenja autora ili drugog nositelja autorskog prava, odnosno osobe koja je ovlaštena dati odobrenje, kada je odobrenje prema odredbama zakona potrebno, ili protivno njihovoj zabrani, utvrdi na materijalnu podlogu, reproducira, umnoži, stavi u promet, iznajmi, uveze, prenese preko granične crte, prikaže, izvede, odašilje, prenese, učini dostupnim javnosti, prevede, prilagodi, obradi, preradi ili na drugi način uporabi autorsko djelo,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.
(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko bez odobrenja umjetnika izvođača, odnosno osobe koja je ovlaštena dati odobrenje, kada je odobrenje prema odredbama zakona potrebno ili protivno njihovoj zabrani, snimi, reproducira, umnoži, stavi u promet, iznajmi, uveze, prenese preko granične crte, prikaže, izvede, odašilje, prenese, učini dostupnim javnosti ili na drugi način uporabi izvedbu umjetnika izvođača.
(3) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko u namjeri da omogući neovlaštenu uporabu autorskog djela ili izvedbe umjetnika izvođača proizvede, uveze, prenese preko granične crte, stavi u promet, iznajmi, omogući drugome uporabu ili korištenje bilo koje vrste opreme ili sredstava kojoj je osnovna ili pretežna namjena omogućiti neovlašteno otklanjanje ili osujećivanje kojeg tehničkog sredstva ili računalnog programa namijenjenog zaštiti prava autora ili umjetnika izvođača od neovlaštene uporabe.
(4) Osoba kod koje se zateknu predmeti koji su bili namijenjeni ili uporabljeni za počinjenje ili su nastali počinjenjem kaznenog djela iz stavka 1.,2. i 3. ovoga članka, a ona je to znala, mogla ili bila dužna znati,
kaznit će se novčanom kaznom do sto dnevnih dohodaka ili kaznom zatvora do šest mjeseci.
(5) Ako je počinjenjem kaznenog djela iz stavaka 1., 2. i 3. ovoga članka pribavljena znatna imovinska korist ili je prouzročena znatna šteta, a počinitelj je postupao s ciljem pribavljanja takve imovinske koristi ili prouzročenja takve štete, počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od 6 mjeseci do pet godina.
(6) Predmeti koji su bili namijenjeni ili uporabljeni za počinjenje kaznenog djela ili su nastali počinjenjem kaznenog djela iz stavka 1., 2. i 3. ovoga članka oduzet će se i uništiti.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2003., 07:12   #23
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Oprosteno ti je, nije nikakav bed. Ni na koga se ja ne ljutim.

Zahvaljujuci AMDu, mozete vidjeti od cega ja cuvam sve vas, ne samo ovaj forum. Nemojte nuditi i prodavati ilegalan software i kopije filmova na ovom forumu.

azsimplazdet
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2003., 04:24   #24
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Iako mozda RH zakon nema nista protiv, itekako imaju protiv proizvodjaci doticnog softwarea, pa tako i BSA.
ma ni ja nemam nikaj protiv (BSA)
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na