Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2003., 01:34   #1
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
SBLive -} SB Audigy :)

Ako je več netko to napisao, a ja nisam vidio ispričavam se ja sam tek danas saznao za to!!!

http://forums.extremeoverclocking.co...c/49531-1.html

Na ovom linku možete sve saznati , ja trenutno skidam te YouP-PAX drivere, pa ću vidjeti
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2003., 14:05   #2
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
probao sam letimično na poslu, ali ću znati mnogo više kad to spojim doma na svoj hi-fi. ovako od oka mi se ne čini da postoji razlika u zvuku u odnosu na zadnje creativeove drivere.

zvuk je tipičan za Creativea - vrlo čist, ali i "grub", tj. malo neugodan za uho. Sad više nisam ziher jeli to zbog loših drivera ili zbog lošeg D/A konvertera (ili oboje pomalo), ali pod Win9x je zvuk osjetno bolji. Činjenica je da je par zadnjih revizija drivera poboljšalo kvalitetu zvuka pod Win2K/XP.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2003., 00:34   #3
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Citiraj:
Originally posted by medo
probao sam letimično na poslu, ali ću znati mnogo više kad to spojim doma na svoj hi-fi. ovako od oka mi se ne čini da postoji razlika u zvuku u odnosu na zadnje creativeove drivere.

zvuk je tipičan za Creativea - vrlo čist, ali i "grub", tj. malo neugodan za uho. Sad više nisam ziher jeli to zbog loših drivera ili zbog lošeg D/A konvertera (ili oboje pomalo), ali pod Win9x je zvuk osjetno bolji. Činjenica je da je par zadnjih revizija drivera poboljšalo kvalitetu zvuka pod Win2K/XP.
Koju si verziju instalirao ?

Si stavio na 96 Kh ?

Meni se nekako čini da je zvuk malo bogatiji, ali zato u igricama se dosta osjeti razlika, a navodno je i procesor manjeg zauzeča!

To sve vrijedi za verziju 4 finalnu!
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2003., 21:28   #4
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
probao sam III verziju na svom hifiju i zvuk je koma. a "Enjoy" verzija ima najgori zvuk. Ja se držim zadnjih official drivera.

probat ću sutra IV drivere pa ću javiti...
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2003., 23:49   #5
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Citiraj:
Originally posted by medo
probao sam III verziju na svom hifiju i zvuk je koma. a "Enjoy" verzija ima najgori zvuk. Ja se držim zadnjih official drivera.

probat ću sutra IV drivere pa ću javiti...
Istina ja nemam comp spojen na neki spektakularni HF, već na geniusov suraund (koji je jako dobar za svoju klasu), pa ne mogu dati najbolji sud!!!

Javi šta je bilo !!
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2003., 22:12   #6
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
na hr.fido.hifi vele da ni moj hifi nije neki spektakularni...

ma serem ga bezveze, oni tipovi tamo su puknuti ljudi... ako siikad mislio da su informatičari ugrožena vrsta, onda nisi upoznao hifiće... oni za žice potroše koliko sam ja platio receiver... fakat nisu normalni

tek sam sada poskidao sve YouP drivere, pa budemo vidli (rekoše slepci...) skidam i nove Audigy2 drivere, pa ću ih modificirati za SB Live! 5.1.

Šta god radio, ne instaliravaj kX drivere... svaka čast dečkima na pokušaju, ali pokušaj je ostao... pokušaj!
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 09.08.2003. u 22:26.
medo je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2003., 23:21   #7
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
instalirao sam posljednje official drivere od Audigyja 2 na svoj SB Live! 5.1 i....

razlika u zvuku postoji! skuži se čak i na malim PC zvučnicima! iako se na prvi pogled čini da je zvuk lošiji, čini se da djeluje kao da je samo slabiji zbog veće dinamike zvuka. sad sam malo već pospan, pa mi se ne da paliti receiver i raditi tulum doma, pa ću to sutra ujutro obaviti.

evo kaj vele kaj se dobiva sa Audigy 2 driverima na starim karticama...
Citiraj:
Benefits from installing this software (tested with an Audigy):
Bug fixes
Improved sound quality
Smarter, more feature-rich software
Better headphone support
Significantly improved separation/positioning
Support for 64 3D hardware voices
Real 24/96 support? Doubtful, but it can be enabled

Features you will not receive on an older card:
DVD-Audio support
6.1 support
The Crystal DAC
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2003., 12:59   #8
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Zvuk SB Live! (5.1) kartice sa Audigy 2 driverima je bolji. Definitivno ima veću dinamiku i kao da je malo detaljniji. Iako je to još daleko od kvalitete zvuka iz Terrateca, ovo mi se čini najbolja varijanta do sada.

Procedura je da se instaliraju YouP-PAX driveri, bilo koji. Bitno je da instalacijska procedura od Audigy-ja misli da je neki "Audigy 2" već unutra. Zatim se pokrene patch koji promjeni device ID u data1.cab fileu za karticu, tako da umjesto IDa za Audigy 2 upiše ID od SB Live! kartice. Tako se zezne instalaciju koja nakon što se pokrene uredno završi posao. Nakon reboota dobit ćete Live! ikonu u 'Play Control' mixeru u Windowsima, SB Live! karticu sa Audigy 2 driverima, a u System Properties piše "Creative EMU10K1 Audio Processor (WDM).....:"

Zanimljivo kako se kX driveri čuju isto kao i prve verzije officiall drivera za Win2k. Čini mi se da to u biti "pravi" Live! i Audigy kartica, a da su sva ova poboljšanja došla od kojekakvih efekata kroz DSP čip. No, to nije to! Zvuk iz zvučne koja mi je integrirana na ploči ima slabije karakteristike, ali je zvuk ljepši za uho, za razliku od iritantnog zvuka SB Live! i Audigy 2 kartica.

Ne znam kakav je to audio procesor čija kvaliteta obićnog stereo zvuka ovisi o driverima. Razumio bi za 3D zvuk i igre, ali obićni stereo....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2003., 00:59   #9
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Citiraj:
Originally posted by medo
Zvuk SB Live! (5.1) kartice sa Audigy 2 driverima je bolji. Definitivno ima veću dinamiku i kao da je malo detaljniji. Iako je to još daleko od kvalitete zvuka iz Terrateca, ovo mi se čini najbolja varijanta do sada.

Procedura je da se instaliraju YouP-PAX driveri, bilo koji. Bitno je da instalacijska procedura od Audigy-ja misli da je neki "Audigy 2" već unutra. Zatim se pokrene patch koji promjeni device ID u data1.cab fileu za karticu, tako da umjesto IDa za Audigy 2 upiše ID od SB Live! kartice. Tako se zezne instalaciju koja nakon što se pokrene uredno završi posao. Nakon reboota dobit ćete Live! ikonu u 'Play Control' mixeru u Windowsima, SB Live! karticu sa Audigy 2 driverima, a u System Properties piše "Creative EMU10K1 Audio Processor (WDM).....:"

Zanimljivo kako se kX driveri čuju isto kao i prve verzije officiall drivera za Win2k. Čini mi se da to u biti "pravi" Live! i Audigy kartica, a da su sva ova poboljšanja došla od kojekakvih efekata kroz DSP čip. No, to nije to! Zvuk iz zvučne koja mi je integrirana na ploči ima slabije karakteristike, ali je zvuk ljepši za uho, za razliku od iritantnog zvuka SB Live! i Audigy 2 kartica.

Ne znam kakav je to audio procesor čija kvaliteta obićnog stereo zvuka ovisi o driverima. Razumio bi za 3D zvuk i igre, ali obićni stereo....
Ne kužim točno što si napravio, mislim da sam baš probao, ali mi ne ide, od kud ti patch?

Ja imam samo instalirane YouP-Pax!
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2003., 10:07   #10
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
patch se zove ctcomp.exe i prevelik je da ga postam. ima oko 120kb
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na