Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2017., 14:06   #1051
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 230
Kapa dole za zadnju rečenicu

Bum i ja još nekaj probal, svakako nebu na ovom ostalo...
__________________
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 14:57   #1052
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,078
Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
Nakon svih savjeta za 35cm posudil sam i donesel opet ogromnu lojtru, dobil frenda za visine i naštelali smo na tih 35cm.

Ni u jednom trenutku nije se pojavilo 5/5 crtica, a isprobavali smo više, niže, sve...

Sad mi je zapravo još gore, prvi put otkad imam antene, izmjeril sam ispod 10 mb i to već dva puta.

Upload se još drži na 20-25mbs ali sveukupno loše, loše.
Cek malo, ti mjeris sve brzine preko wifi-a na mobitelu? To se bas ne radi tak, nego sa 1G Lan karticom.
Meni su na 100M Lan kartici, na jednom starom laptopu, "izmjerene" brzine dosta manje nego na kompu sa 1G, sa istim kabelom i na istom Lan portu routera...

Inace, meni kisa bas nema neki utjecaj. Po kisi imam bolji signal nego po suhom, a kak brzina stalno varira nisam u stanju napravit test kolko kisa i vjetar utjecu na brzine.
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2017., 15:14   #1053
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 230
Nemam ja nažalost već dugo nikakv komp niti laptop, Android na mobu i Xbox.

Moj odašiljač je na nekih 1050m pa me budu vremenski uvjeti očito kočili i sad je to vrlo ozbiljno.
__________________
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 15:38   #1054
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,078
Tih 1050m je 400m blize od mog, kojeg ni ne vidim od drveca izmedju, na nekih 350-400m od mene, pa svejedno sa slabijom antenom od tebe imam, dok pada kisa, zakucanih 5 crtica. Po suhom vremenu mi varira izmedju 4 i 5.

Koji router imas? Ako je to onaj Huawei B315-22 od Tele2, onda skini neki program na mob za pracenje jacine signala, recimo Stats for Huawei LTE Routers - pa jednu antenu na metlu, router sa produznim kablom na ledja, mobitel u drugu ruku i setaj po kuci i okolici dok ne dobijes 5 crtica. Kad nadjes podesni sweet spot brigama sa signalom je kraj

Onda pocinju brige sa pre/opterecenjem bazne stanice
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 15:47   #1055
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
E @Prezime, iz kojeg alata su ti one slike na strani prije sa statusom signala ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 16:02   #1056
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,078
Prvo slikama sredim dimenzije, crop/resize, ekspoziciju, itd u prastarom ACDSee Pro2, zatim ih spojim u Paint.NET-u. Eventualno im prilagodim ukupnu rezu za postanje.
Ili te zanima kojim programom sam dobio stanje signala? Sa LTEWatch(H) opcija "Big Mode"...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 16:03   #1057
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 230
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Tih 1050m je 400m blize od mog, kojeg ni ne vidim od drveca izmedju, na nekih 350-400m od mene, pa svejedno sa slabijom antenom od tebe imam, dok pada kisa, zakucanih 5 crtica. Po suhom vremenu mi varira izmedju 4 i 5.

Koji router imas? Ako je to onaj Huawei B315-22 od Tele2, onda skini neki program na mob za pracenje jacine signala, recimo Stats for Huawei LTE Routers - pa jednu antenu na metlu, router sa produznim kablom na ledja, mobitel u drugu ruku i setaj po kuci i okolici dok ne dobijes 5 crtica. Kad nadjes podesni sweet spot brigama sa signalom je kraj

Onda pocinju brige sa pre/opterecenjem bazne stanice
Hvala ti posebno za ovaj program.
Svake mi se sekunde mijenjaju parametri, good pa excellent i variranje unutar istih.

Kad velim nekih 1050m, mislim na nadmorsku visinu, kolko otprilike ima gora Ivanščica
Svašta se gore događa i to bude očito veliki problem po lošem vremenu...

Kolko je visinske udaljenosti ne znam, nemam pojma kak izmjeriti, ne vidim to na gmaps.
__________________
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 16:08   #1058
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
Kolko je visinske udaljenosti ne znam, nemam pojma kak izmjeriti, ne vidim to na gmaps.
A gdje si ti ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 06:56   #1059
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
Jučer popodne bio u Rijeci u Tawer centru u tele2. Pitao za pokućni i dali daju ovaj ruter cat6 ZTE MF286. Je, daju ga uz pokućni ali zamislite bez baterije, nemaju je niti za prodati. Takav očerupan košta ako uzmeš samo njega 999 kn. Isto kao da kupiš auto bez rezervne gume. Vjerujem da je očerupan i iznutra, može li slati SMS, podešavati jačinu dosega wifi? Volio bi ako ga je netko uzeo da mi potvrdi/demantira ove stvari.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 23.10.2017. u 07:05.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 09:26   #1060
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 230
Zračna udaljenost je 6.99km.

Sad ujutro mjerim 65/32 nekoliko puta za redom na XBO, dok mob trza oko 50 i 35.

Da mi je bar još metar lan kabla, 5m mi je malo-premalo da skopčam boks.

I par slika signala:
__________________
Armor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2017., 10:07   #1061
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,078
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
Jučer popodne bio u Rijeci u Tawer centru u tele2. Pitao za pokućni i dali daju ovaj ruter cat6 ZTE MF286. Je, daju ga uz pokućni ali zamislite bez baterije, nemaju je niti za prodati. Takav očerupan košta ako uzmeš samo njega 999 kn. Isto kao da kupiš auto bez rezervne gume. Vjerujem da je očerupan i iznutra, može li slati SMS, podešavati jačinu dosega wifi?
Slati/primati SMS moze svaki, a podesavanje jacine wifi signala sam 99,99% uvjeren da ne moze. Na ti igrackama su mogucnosti podesavanja wifi-a jako rudimentalne...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 10:20   #1062
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,078
@silver_tip i @D/G pitanje.

Gledajuci moju taljansku Sirio antenu, koja je napravljena od 1mm debelog mesinganog lima, pala mi je ideja da svoju specijalku napravim cijelu od bakrenih cijevi. Na taj nacin bi mogao jednostavno zalemit zice sasvim uz rub centra dipola. Tako bi goli kraj koaksa mogao biti najkraci moguci, a i izbjegao bi jebadu sa vijcima i usicama na koaksu...

Jel postoji neki razlog, osim vece tezine koja i nije nesto na tak maloj anteni, da to ne napravim i jel trebam nesto korigirat u dimenzijama?

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 23.10.2017. u 10:28.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 10:52   #1063
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
Prezime, zte mf283+ nema niti opcije slanja sms a kamoli da može slati sms, možeš slati sms kada se ulogiraš iz moj.vip. Otkud i ideja da zte mf 286 nema mogućnost podešavanja dosega wifi, upravo isprobao, ima tri nivoa kratki-srednji-dugi. Ima i mogućnost slanja sms ali izgleda kartica neda.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 24.10.2017. u 20:03.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 11:15   #1064
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,078
Bio sam u zabludi glede 4 Huawei-a koje poznam, od kojih imam 2 i ni jedan nema mogucnost podesavanja nivoa wifi signala, a svi mogu slati/primati SMS poruke. Zato sam naveo samo 99,99% mogucnost

Ocito su ZTE jos vece igracke od Huawei-a, iako se srebrni s tim ne slaze
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 11:23   #1065
gogo2409
Premium
Moj komp
 
gogo2409's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Koliku bi brzinu mogao ocekivat na 3g?
__________________
gogo2409 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 11:40   #1066
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,078
Ovisi koji 3G uredjaj? Ima danas nekoliko nadogradnji na 3G, 3G+ ili HSDPA-HSUPA pa HSPA+ ili 3GPP. Ovaj zadnji moze postic 42Mbit/s down i 22Mbit/s up...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 11:47   #1067
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Huawei HA35-11 mislim ima mogućnost štelanja jačine wifi.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 11:54   #1068
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
@silver_tip i @D/G pitanje.

Gledajuci moju taljansku Sirio antenu, koja je napravljena od 1mm debelog mesinganog lima, pala mi je ideja da svoju specijalku napravim cijelu od bakrenih cijevi. Na taj nacin bi mogao jednostavno zalemit zice sasvim uz rub centra dipola. Tako bi goli kraj koaksa mogao biti najkraci moguci, a i izbjegao bi jebadu sa vijcima i usicama na koaksu...

Jel postoji neki razlog, osim vece tezine koja i nije nesto na tak maloj anteni, da to ne napravim i jel trebam nesto korigirat u dimenzijama?
Elementi svake antene mogu biti dobro vodljivi metali pa normalno i bakar i dimenzije ostaju iste. Jedini problem je što bakar korodira pa ga treba na kraju radova prelakirat jer VF struje baš idu površinom koja treba biti dobro vodljiva.

Zadnje izmijenjeno od: D/G. 23.10.2017. u 12:00.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 11:58   #1069
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,078
@gogo2409
Evo upravo sam prekopcao svoj B315-22 router sa 4G na 3G Mode pa vidi usporedbu na mojoj baznoj stanici:

Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 12:00   #1070
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,078
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Elementi svake antene mogu biti dobro vodljivi metali pa normalno i bakar i dimenzije ostaju iste. Jedini problem je što bakar korodira pa ga treba prelakirat jer VF struje baš idu površinom koja treba biti dobro vodljiva.
Stavio bi potpuno nove, sjajne cijevi, pa ce valjda trajat 2-3 godine kolko ce ova tehnologija jos fercerat. Da racunam na neki dulji period, uzeo bi vjerojatno mesingane cijevi...

Jos jedan razlog zamjene aluminija sa bakrom je i taj da su mi lako dobavljive samo "eloksirane" alu cijevi. Njima je vanski sloj tako jebeno tvrdo i potpuno elektricki nevodljivo zasticen pa je skin efekt vjerojatno u banani

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 23.10.2017. u 12:07.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 12:07   #1071
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 230
Kaj onda mislite o mom slučaju?
Čini se da mi speeedtest na mobu neće prek 50mbs, dok XBO u kontinuitetu mjeri 65-75...

__________________
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 12:18   #1072
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,078
Mislim da trebas biti zadovoljan i da bacis neku molitvu da tako i ostane
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 12:39   #1073
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,078
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Elementi svake antene mogu biti dobro vodljivi metali pa normalno i bakar i dimenzije ostaju iste. Jedini problem je što bakar korodira pa ga treba na kraju radova prelakirat jer VF struje baš idu površinom koja treba biti dobro vodljiva.
Ako idem na verziju sa lemljenjem onda bi mogao zicom "izvuci" signal sa cca max 2mm udaljenosti od centra dipola. U verziji sa očicama na kablu i vijcima ta udaljenost je max 6mm od centra. Koliki je to utjecaj na krajnji rezultat?
Znam da je u centru dipola struja i polje variraju od najmanje do najvece, pa me zanima jel bi ovakava verzija bila bolja. Po nekom mom razmisljanju tako bi "izvukao" veci napon od verzije sa vijcima. Jel to tocno?

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 23.10.2017. u 13:41.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 13:11   #1074
gogo2409
Premium
Moj komp
 
gogo2409's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ovisi koji 3G uredjaj? Ima danas nekoliko nadogradnji na 3G, 3G+ ili HSDPA-HSUPA pa HSPA+ ili 3GPP. Ovaj zadnji moze postic 42Mbit/s down i 22Mbit/s up...
Pa neznam vidim da nude ZTE i taj huawei nisam pametan neda mi se tcom placat 200kn za 20mb
__________________

Zadnje izmijenjeno od: gogo2409. 23.10.2017. u 13:19.
gogo2409 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 13:25   #1075
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,078
Sa 3G neces imat ni tih 20, pa ako ti 4G nije dostupan, zaboravi...

Prvo vidi koje su ti sve opcije, Tele2 pokucni ili VIP homebox, na 4G dostupne pa onda odluci. Cijene su slicne za oba, bitno ti je koje signale/brzine mozes postic na bilokojem.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 14:44   #1076
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Stavio bi potpuno nove, sjajne cijevi, pa ce valjda trajat 2-3 godine kolko ce ova tehnologija jos fercerat. Da racunam na neki dulji period, uzeo bi vjerojatno mesingane cijevi...
Aha... ipak si nadosao... Mislis da nisam vidio da 3 puta pitas zasto Mesing umjesto Aluminija ? Eto ti i odgovora, moze se lemiti vulgaris
lemilicom i to lakse nego bakar kartusom... ! E sad, sto se tice vodljivosti materijala nemoj da te bakar zaludjuje i da mislis da ces nesto sa njime vise postici.
Po testiranjima je razlika max 2% u korist bakra iako bakar ima 2 x vecu elektricnu provodljivost naspram aluminija.

Ono sto je bitno za antenu je sljedeca stavka - odnos:

Odnos zracenja vs ukupan otpor.

Ukupan otpor:

Otpor zracenja
Otpor provodnika
Otpor dielektrika
Otpor uzemljenja

Posto je otpor provodnika debelo manji od svih drugih otpora, isti se moze zanemariti i kao takav nema velikog utjecaja na efikasnost antene.

Znaci glavno je da je materijal za antenu supevodljiv a ako recimo gledas provodljivost naspram tezine materijala gdje imas specificnu provodljivost
nekoga materijala + poprecni presjek + duzinu tog provodnika/materijala onda je aluminij 2 x provodljiviji po jedinici tezine od bakra

Bakar ce ti za par mjeseci dobit Patinu na sebi i kao sto @D/G dobro veli bude korodirao te samim time odose nam i perfomanse antene...
Dakle sto se tice izbora materijala za antenu, tu ako se gleda samo supevodljive materijale ne mozes ti izabrati sad neki materijal koji ce ti naspram
drugoga dati 10/15/20% bolje perfomanse antene nego si moras izabrati odnos trajnosti i cijene istoga tj. nekakvu kombinaciju toga.

Bakar je tu, kao materijal koji ce biti vani na kisi, suncu i snjegu vrlo nepovoljan materijal a nije ni jeftin.

Recimo da je Mesing ( ovisi koja legura mesinga ) jos 5% "slabiji" od aluminija ali i dalje je supervodljiv i dalje su nam otpori za antenu dobri... i imas
antenu od aluminija dobiti 12dBi, od mesinga ce biti 11.4dBi ali ce ista biti trajnija

Jel znas da se kvalitetne brodske antene prave od Mesinga, sta mislis zasto ?




Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
Zračna udaljenost je 6.99km.
Ljepo te pitam gdje si ti a ti opet neprecizan, ne da te pljackam kad si na moru nego da ubacim te podatke gdje treba pa da vidimo kartu reljefa od tebe do odasiljaca.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 23.10.2017. u 14:56.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 15:36   #1077
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,078
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Aha... ipak si nadosao... Mislis da nisam vidio da 3 puta pitas zasto Mesing umjesto Aluminija ? Eto ti i odgovora, moze se lemiti vulgaris
lemilicom i to lakse nego bakar kartusom... ! E sad, sto se tice vodljivosti materijala nemoj da te bakar zaludjuje i da mislis da ces nesto sa njime vise postici.
Nakon ovog traktata, ipak cu ostat na alu verziji
Samo jos trebam nabavit "gole" cijevi, bez nevodljivog "eloksiranog" sloja, jer skidati taj sloj sa cijevi koje prodaje Bauhaus je jebenica
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 16:00   #1078
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Pozdrav,ekipa.
Evo i sam sam nezadovoljan brzinom interneta koju nudi t-com,pa si razmišljam o tom bežičnom internetu.
Susjed mi ima vipov i ima brzinu oko 50Mb download ,25Mb upload,ali mi se ne sviđa kod vipa ograničenje prometa na 100gb!
Kakav je postupak nabave ovog pokućnog interneta od tele2?
Jel se može dobiti neko probno razdoblje?Jer mi se ne potpisuje ugovor na dvije godine,pa ono šipak od brzine.Ja sam u Dugoj Resi ,pa nemam ovdje nikog koji to ima,pa da mogu znati!
Znam da sve piše na njihovim stranicama ,ali me zanima kako je to u praksi!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 16:05   #1079
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,078
Imas mogucnosti probnog razdoblja a trajanje ovisi kako kupujes ili narucujes uslugu. Ako uzmes samo SIM karticu, mozes bez jebemti raskinut ugovor kad got hoces. Ako kupujes i uredjaj na ugovor 12/24 rate, onda imas period od samo 5 dana za testiranje, nakon cega moras sve vratit. Ako pak sve uzimas preko neta onda ne znam koliki je sad probni rok...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 16:07   #1080
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,078
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Recimo da je Mesing ( ovisi koja legura mesinga ) jos 5% "slabiji" od aluminija ali i dalje je supervodljiv i dalje su nam otpori za antenu dobri... i imas
antenu od aluminija dobiti 12dBi, od mesinga ce biti 11.4dBi ali ce ista biti trajnija
A jel moze kombinacija direktori alu - dipol mesing ili obratno? Kak se to šika?
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na