Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2007., 08:29   #1
frankof
Premium
Moj komp
 
frankof's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Blato
Postovi: 175
(riješeno) X-Fi Extreme Music problem

Kupio sam nedavno polovnu X-Fi EM i nakon dosta prčkanja, traženja rješenja po netu nisam ga uspio rješiti. Naime ne radu analogni izlazi dok digitalni radi. Jedini je problem sa digitalnim izlazom sto miješa kanale kada se ide na test zvučnika, naime lijevi i desni kanal izbacuje zvuk ok, onda za srednji rade prednji lijevi centar i prednji desni, za lijevi zadnji kanal rade prednji lijevi i zadnji lijevi i isto tako za desni zadnji kanal. Mđutim kakda uključim test dolby sourounda onda izbacuje zvuk ok na svim zvucnicima. Tako je na Visti x64 i XPu x86. Na XP-u sam instalirao sa orginalnog cd-a cijeli sw i drivere a na visti sam skinuo najnovije drivere i modani sw od Youp-Pax-a. Izvadio sam sve kartice osim zvucne i graficke, mjenjao slotove, jos se samo mogu sjetit probat je na drugoj konfiguraciji. Medjutim nigdje mi u pregledu hardwarea ne izbacuje probleme, piše da je uređaj radi normalno i da je spreman za upotrebu i isto tako da nema nikakvih problema sa irq sharingom. To mi je jako čudno i mislim se da li je kartica pokvarena ili je to samo problem nekompatibilnosti sa nforce4 chipsetom, neka je kartica stara 9 mjeseci (pročitao sam da su tu grešku ispravili novim eeprom-om) a bios je na ploči zadnji izdan od epox-a.

Zadnje izmijenjeno od: frankof. 10.10.2007. u 14:10.
frankof je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2007., 11:41   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Pa jesi probao novi bios flashati na zvučnu? Ako nisi probaj... Ako uopće potoji update preko kompa tj da nemoraš skidati čip, ako pak moraš skidati onda je odnesi na reklamaciju to sigurno spada pod opravdena razloge, nek ti to srede tj nek ti daju noviju reviziju ako nemogu to sami napravit...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2007., 12:44   #3
frankof
Premium
Moj komp
 
frankof's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Blato
Postovi: 175
Firmware može updateat samo creative, nema kućne radinosti po tom pitanju. Međutim ako nema nikakvih irq sharing problema i s obzirom da u hw propertiesima piše da je s uređajem sve ok čini mi se da ne bi smjelo biti nekompatibilnosti. Kartica je također nova-stara 9 mjeseci, bilo je takvih problema s prvim revizijama. Mislim da su to na kasnijima sredili. Stvarno mi je čudno kako digitalni izlaz radi a analogni ne. Stvarno mislim da je kartica neispravna a ne bi je želio bezveze poslati na reklamaciju pa ovdje tražim još neki savjet za provjeru. Preko vikenda ću je odnijeti spojiti na druki kompjuter ali volio bi uštedjeti tu muku ako bi mi netko dao dobar savjet. Nije prvi put da radim sa creativovim zvučnima, ali baš sam početnički pokušao instalirati drivere kad mi više ništa nije išlo: Skinuo sam stare drivere, očistio driver cleanerom, ubacio cd i instalirao sve. Bila mi je uključena onboard zvučna pa sam i nju isključio i deinstalirao drivere ali ništa nije pomoglo. Još jedino mi pada na pamet čista instalacija wina neka mi je vista bila prilično čista. Instalirao sam je prije par dana, od drivera su išli za matičnu, grafičku i ss2 (kasnije sam i njih skinuo) i autopatcherom sam updateovao sistem.
frankof je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2007., 14:48   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
A čuj onda je izgleda ipak neispravna, svakkao probaj na drugom kompu...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2007., 16:09   #5
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
nisi čuo za probleme sa x-fi i nf4? e pa sad jesi

http://xfi.blogspot.com/2006/08/x-fi...continues.html to ti je samo jedan od linkova , progoolaj još
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2007., 17:48   #6
frankof
Premium
Moj komp
 
frankof's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Blato
Postovi: 175
Ma jesam čuo sam ali isto tako sam čuo i da su riješeni novim eeprom-ovima ali očito nisu. Doduše još postoji mogućnost da je neispravna pa ću je probati na drugom kompu. Doduše taj ima VIA KT266 chipset pa se pitam hoće li uopće raditi pod njime.
frankof je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2007., 18:24   #7
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
meni je jedna riknula pa su mi dali novu u hg spotu. reko mi je lik da je to prva ikad zamijenjena kod njih
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2007., 18:58   #8
frankof
Premium
Moj komp
 
frankof's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Blato
Postovi: 175
Ma meni je od svega najčudnije kako mi radi digitalni izlaz a analogni ne. Zvuk je inače stvarno super: čist, jasan, bogat ma nemam riječi. Sada bi netko mogao reći budi sretan što ti i to radi ali mene zanima je li kartica ispravna jer ima još 3 mjeseca garancije a ako je počela pomalo rikavat riknut će jednom skroz. Najvjerojatnije bi je i držao na digitalnom izlazu jer je spojena na receiver. Jedino mi trebaju analogni kanali kod igrica kad bi je onda spojio na 6 kanalni ulaz na receiveru jer receiver ima svoje programe reprodukcije sourounda pa zvuk iz igrice neće biti onakav kakvim je zamišljen jer će ga neki program obradit i prikazat kako on misli da bi to trebalo zvučat. Inače sourounda bez tih uključenih programa nema (samo stereo) a kad je nešto priključena na 6 kanalni ulaz onda nema nikakve obrade signala. Najvjerojatnije je to razlog zašto mi krivo prikazuje test zvuk.
frankof je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2007., 22:09   #9
frankof
Premium
Moj komp
 
frankof's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Blato
Postovi: 175
Isprobao sam zvucnu na drugoj konfiguraciji i ista stvar: ne rade analogni izlazi a radi digitalni. Radi se o sljedećoj konfiguraciji: matična Matsonic 8137C+ (VIA Apollo Kt266 chipset), procesor Athlon XP 1600+, Radeon 9600 Pro, RAM 256 Mb Kingmax, WD Caviar 40GB. U biti i na jednoj i na drugoj konfiguraciji rade analogni izlazi samo su tako tihi da sam jedva primjetio da rade kada sam odvrtio receiver do kraja. Radi se o Yamaha RX-V350 koja ima 5.1 surround sa snagom od 100 W RMS po kanalu tako da bi na maximumu trebala biti poprilično velika buka a ne neko piskutanje. Također sam je probao i na kompjuterskim 2.1 zvučnicima (na njima nisam čuo ništa). Pogledao sam karticu je li možda negdje oštećena ali nije bilo fizičkih oštećenja. Je li mi netko može nakon ovog svega što sam napravio barem reći da bi se mogao pozvati na garanciju. Naime kartica je kupljena u ADM-u a pošto nisam iz Zagreba ne bi je volio bezveze slati u trgovinu pa da kartica bude ispravna.
frankof je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2007., 22:31   #10
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Ako ne radi ni na jednom od ta dva kompa kako treba onda definitivn spada pod garanciju.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2007., 08:55   #11
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Definitivno garancija tu nemaš kaj razmišljati dalje...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 19:21   #12
frankof
Premium
Moj komp
 
frankof's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Blato
Postovi: 175
Hvala na savjetima, onda ću je ipak poslati u adm i zatražiti novu.
frankof je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 14:09   #13
frankof
Premium
Moj komp
 
frankof's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Blato
Postovi: 175
Karticu sam poslao u adm i priznali su mi garanciju. Došla mi je nova i sve radi super. Dakle nema nikakvih problema sa nForce4 chipsetom. Još se samo mislim bi li javno dao ime i mob. tipa koji mi je uvalio pokvarenu karticu. Mozda je stvarno riknula nakon što je on testirao ali jako je mala vjerojatnost da se to dogodi.
frankof je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na