Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.08.2003., 03:32   #1
markich
RIAA
 
markich's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: zg
Postovi: 197
Talking Tv Tuner

Help!!! Imam Tuner karticu 3demon pv951 s radiom, bt8x8 chip,, cuo sam da se s tim chipom mogu decodirati satelitski programi al treba poseban software za to... hm, zna li itko ime kojeg program s kojim bih to mogao napraviti===??? thnx
markich je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2003., 09:49   #2
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Pa pretrazi malo po netu, ono "satellite decoding" i slicno.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.08.2003., 10:24   #3
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
E moj markich-u. Zakasnio si samo "nekiloko" godina .
Većina super programa je prešla u digitalno emitiranje.
Ako hoćeš gledat dobre programe kupi si SkyStar2 i uživaj.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2003., 15:35   #4
markich
RIAA
 
markich's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: zg
Postovi: 197
ma probao sam vec sve (sve svoje opcije), pretrazio sve trazilice, p2p, chatao s ekipom na netu o tome, no help... pa sam mislio ako je vec netko ovdje upozat s time i koristio takav software, pa da kaze ime programa ili gdje moguz naci takav soft. trazilice odvedu na sajtove tipa 'kupi to i to..'
cartoon network nostalgija me hvata... )
markich je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2003., 17:17   #5
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Originally posted by markich
ma probao sam vec sve (sve svoje opcije), pretrazio sve trazilice, p2p, chatao s ekipom na netu o tome, no help... pa sam mislio ako je vec netko ovdje upozat s time i koristio takav software, pa da kaze ime programa ili gdje moguz naci takav soft. trazilice odvedu na sajtove tipa 'kupi to i to..'
cartoon network nostalgija me hvata... )
Cartoon Network nemaš više u analognom svijetu.
Kao što sam već rekao nemaš više dobrih kodiranih analognih programa.
A sa BT878 nemožeš dekodirati digitalne programe.
Evo da PM ću ti reć ime programa jer bi odmah zatvorili topic kad bi ga ovdje napisao
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2003., 21:05   #6
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by markich
... trazilice odvedu na sajtove tipa 'kupi to i to..' ...
Eh, to ti je kapitalizam. Nema nista besplatno.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2003., 22:00   #7
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Eh, to ti je kapitalizam. Nema nista besplatno.
Ma sve se može nać besplatno. Samo treba znati gdje tražiti
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2003., 01:52   #8
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by MadBoY
Ma sve se može nać besplatno. Samo treba znati gdje tražiti
Znam na sto mislis, ali tome nije mjesto na ovom forumu.

Usput, daj mi besplatno nabavi Citroën C5, tamnozelen s krem svijetlom unutrasnjoscu, 2.2HDI motor, automatski mjenjac, automatska klima, full oprema, novi ili do 2000km. Mislim, kada vec znas gdje treba traziti.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2003., 02:14   #9
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Znam na sto mislis, ali tome nije mjesto na ovom forumu.

Usput, daj mi besplatno nabavi Citroën C5, tamnozelen s krem svijetlom unutrasnjoscu, 2.2HDI motor, automatski mjenjac, automatska klima, full oprema, novi ili do 2000km. Mislim, kada vec znas gdje treba traziti.
Ima ih na kazaa i edonkey.
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2003., 02:51   #10
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Znam na sto mislis, ali tome nije mjesto na ovom forumu.

Usput, daj mi besplatno nabavi Citroën C5, tamnozelen s krem svijetlom unutrasnjoscu, 2.2HDI motor, automatski mjenjac, automatska klima, full oprema, novi ili do 2000km. Mislim, kada vec znas gdje treba traziti.
www.google.com..probaj tamo
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2003., 08:51   #11
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Znam na sto mislis, ali tome nije mjesto na ovom forumu.

Usput, daj mi besplatno nabavi Citroën C5, tamnozelen s krem svijetlom unutrasnjoscu, 2.2HDI motor, automatski mjenjac, automatska klima, full oprema, novi ili do 2000km. Mislim, kada vec znas gdje treba traziti.
ma sta ce ti novi C5? radje trazi novog Accorda ili S60. C5 je ruzan i francuz (jos uz to citroen). ali sve je to subjektivno, ko voli nek izvoli, ja samo malo serem bezveze jer umirem od dosade na poslu.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2003., 11:51   #12
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Znam na sto mislis, ali tome nije mjesto na ovom forumu.

Usput, daj mi besplatno nabavi Citroën C5, tamnozelen s krem svijetlom unutrasnjoscu, 2.2HDI motor, automatski mjenjac, automatska klima, full oprema, novi ili do 2000km. Mislim, kada vec znas gdje treba traziti.
Ok. Kad već to hoćeš. .
Kao šro rekoh sve se može nać besplatno. Nisam rekao kojim putem

BTW: mogao si samo napisat full oprema
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2003., 01:09   #13
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by MadBoY
Ok. Kad već to hoćeš. .
Kao šro rekoh sve se može nać besplatno. Nisam rekao kojim putem

BTW: mogao si samo napisat full oprema
Full oprema ne podrazumjeva automatski mjenjac.
Citiraj:
Originally posted by elven
ma sta ce ti novi C5? radje trazi novog Accorda ili S60. C5 je ruzan i francuz (jos uz to citroen). ali sve je to subjektivno, ko voli nek izvoli, ja samo malo serem bezveze jer umirem od dosade na poslu.
Fakat seres bezveze.
Moram priznati da nisam prosjecan hrvatski muskarac: ne pijem pivu, ne gledam nogomet, niti ne volim njemacke aute. Hondu Accord ne bi niti u snu, jer je prokleto skupo odrzavanje.
I ne bi vjerovao, Citroëni su mi se oduvijek svidjali.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2003., 17:26   #14
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Full oprema ne podrazumjeva automatski mjenjac.
Fakat seres bezveze.
Moram priznati da nisam prosjecan hrvatski muskarac: ne pijem pivu, ne gledam nogomet, niti ne volim njemacke aute. Hondu Accord ne bi niti u snu, jer je prokleto skupo odrzavanje.
I ne bi vjerovao, Citroëni su mi se oduvijek svidjali.
skupo odrzavanje? OK nemam nis protiv Citroena (mos mislit , ali postujem tudje ukuse), ali da je skupo odrzavanje Honde? Stvarno mrzim te hrvatske predrasude, pa jer vi Hrvati uopce gledate ADACove i americke tablice o pouzdanosti? Jel citate usporedbe cijena rezervnih dijelova u domacim auto magazinima? Zasto onda pricate nesto sto ne mozete poduprijet konkretnim podacima?

BTW poznajem covjeka koji kupuje stare aute i prodaje ih za dijelove. Prije se bavio samo BMWima (nije Honda, ali ajde) i nije mu se isplatilo. Prebacio se na Ford i izgradio salon. Mislim da ti to dovoljno govori (Ford je "njemacki" auto)

P.S. Pod BTW sam govorio o autima starim 10ak godina, mozda mi usporedba nije dobra jer je danas Ford Focus medju najpouzdanijim autima, ali mislim da ste shvatili point. Mozda neki Hondini dijelovi i jesu skuplji od Citroenovih, ali koliko cesto su ti potrebni?

P.S.S. Kaj ja tu puno serem? Pa mi pricamo o novim autima, a oni imaju garanciju na sve mehanicke dijelove, kakve veze onda dijelovi imaju? Prodas ga nakon 100,000km i kupis drugi
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2003., 18:17   #15
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by elven
skupo odrzavanje? OK nemam nis protiv Citroena (mos mislit , ali postujem tudje ukuse), ali da je skupo odrzavanje Honde? Stvarno mrzim te hrvatske predrasude, pa jer vi Hrvati uopce gledate ADACove i americke tablice o pouzdanosti? Jel citate usporedbe cijena rezervnih dijelova u domacim auto magazinima? Zasto onda pricate nesto sto ne mozete poduprijet konkretnim podacima?
Nije rijec o kvaliteti proizvodnje, vec o redovnom servisu. Za japanski auto on je dva do tri puta skuplji nego za europski.
Citiraj:
Originally posted by elven
BTW poznajem covjeka koji kupuje stare aute i prodaje ih za dijelove. Prije se bavio samo BMWima (nije Honda, ali ajde) i nije mu se isplatilo. Prebacio se na Ford i izgradio salon. Mislim da ti to dovoljno govori (Ford je "njemacki" auto)
Zapravo, to ne govori nista.
Citiraj:
Originally posted by elven
P.S. Pod BTW sam govorio o autima starim 10ak godina, mozda mi usporedba nije dobra jer je danas Ford Focus medju najpouzdanijim autima, ali mislim da ste shvatili point. Mozda neki Hondini dijelovi i jesu skuplji od Citroenovih, ali koliko cesto su ti potrebni?
Vidis, a ja govorim o novim autima, ne o onim starim 10 godina.
Ford Focus medju najpouzdanijim autima? Prvi glas o tome. Cak stovise, cuo sam od mnogih vlasnika Focusa da su imali nevjerovatne probleme s njima, bilo da su ih kupili u zagrebu ili u Njemackoj. Ugasi su u voznji, poludi elektronika, pucaju prednje poluosovine, mjenjac se zablokira u trecoj...
Citiraj:
Originally posted by elven
P.S.S. Kaj ja tu puno serem? Pa mi pricamo o novim autima, a oni imaju garanciju na sve mehanicke dijelove, kakve veze onda dijelovi imaju? Prodas ga nakon 100,000km i kupis drugi
Tko uopce govori o djelovima? Npr. filter za prasinu je za europski auto upola jeftiniji nego za japanski, a promijene ti ga (i naplate) na svakom redovitom servisu. A to je samo jedna sitnica. Za primjer: Octavia i 323F imaju vrlo slicnu cijenu, ali je redoviti servis za 323F otprilike duplo skuplji. Nakon vec 50.000km racunica ide u korist Octavie, a sto je tek na 100.000km.

BTW, nije P.S.S. vec P.P.S.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2003., 01:25   #16
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
nije istina, redoviti servis 3X (tri puta) skuplje toyote kosta isto kao i za svabu(bivseg),...
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2003., 08:41   #17
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Nije rijec o kvaliteti proizvodnje, vec o redovnom servisu. Za japanski auto on je dva do tri puta skuplji nego za europski.
priznajem pogresku

Citiraj:
Zapravo, to ne govori nista.
Zapravo to govori puno, jer se dijelovi nekih autiju puno vise traze, pa samim time i dostizu puno vecu cijenu na hrvatskom trzistu, dok su na njmackom svi ti dijelovi prakticki besplatni, doslovce otpad.

Citiraj:
Ford Focus medju najpouzdanijim autima? Prvi glas o tome. Cak stovise, cuo sam od mnogih vlasnika Focusa da su imali nevjerovatne probleme s njima, bilo da su ih kupili u zagrebu ili u Njemackoj. Ugasi su u voznji, poludi elektronika, pucaju prednje poluosovine, mjenjac se zablokira u trecoj...
To najbolje pokazuje koliko pratis trziste automobila. ADACovo (za one koji neznaju to je something like Njemacki HAK, i ima ugled u svijetu auto-industrije) istrazivanje automobila od 3-4 godine starosti, koje su proveli prije cca godinu dana je pokazalo da je 92.3% Focusa bilo potpuno ispravno, bez ikakve greske. Priznajem, nisam pogledao koliki je bio taj postotak kod drugo plasiranog, mozda je bio 92.25%.
BTW, ja poznajem jednog vlasnika Focusa i on je ima problema sa getribom, ali tamo se pokazala velika usluznost Auto2000 i sve je rijeseno besplatno iako je autu istekla garancija. Kakve je to ADAC Focuse uzimao ne znam, ali njihova testiranja prihvaca cijeli svijet kao relevantna, pa mogu i ja.

Citiraj:
Tko uopce govori o djelovima? Npr. filter za prasinu je za europski auto upola jeftiniji nego za japanski, a promijene ti ga (i naplate) na svakom redovitom servisu. A to je samo jedna sitnica. Za primjer: Octavia i 323F imaju vrlo slicnu cijenu, ali je redoviti servis za 323F otprilike duplo skuplji. Nakon vec 50.000km racunica ide u korist Octavie, a sto je tek na 100.000km.
Istina, ali ne moras ici na one ne redovite Znam dve godine staru 206-icu koja je vec 4-5 puta bila na ne redovitom servisu, izmedju ostalog mu je otiso cilindar. Frendica morala popravljat novu Astru. Koliko je kostao popravak? Sitnica, 2000DEM, otislo putno racunalo. Koliko se to cesto Japancima dogadja? Vrlo malo.

BTW sad je frendov stari uzeo 166 2.4 JTD, zanima me koliko ce to cesto na servis, ipak je to Alfa.

Citiraj:
BTW, nije P.S.S. vec P.P.S.
Mea culpa
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2003., 11:07   #18
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by elven
BTW sad je frendov stari uzeo 166 2.4 JTD, zanima me koliko ce to cesto na servis, ipak je to Alfa.



Mea culpa

jako cesto...nove alphe vole servis...mozda se shimpa javi posto on ima noviju alfu...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2003., 11:38   #19
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ha-ha...ovo sa ADAC-om je baš dobro...:burn:

Samo ste nekaj zaboravili...
Kupiš vani npr. Toyotu, i fino dobiješ trogodišnju garanciju koja uključuje i full pomoć ako ostaneš negdje u kvaru.

Dakle-auto krepucne,dođe ekipa iz njihovog servisa popravi ili odšlepa na popravak i tak jasno ti podatci ne ulaze u bazu kojom se ADAC služi

Pa si ti misli...

A takvih primjera ima puno.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2003., 13:10   #20
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
jako cesto...nove alphe vole servis...mozda se shimpa javi posto on ima noviju alfu...
znam, zato sam to i mislio. jos je od frendova alfa stara 6 mjeseci, a ne glanc nova. vidjet cemo....
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2003., 14:44   #21
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
zanimljivo je istrazivanje medju kupcima ko bi a ko nebi promjenio proiznodjaca (ne mjenjaj ekipu koja dobiva...) i u toj prici japanci najbolje prolaze (izvor: ADAC i neki englezi za podrucje otoka,...)
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2003., 15:15   #22
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by SlavoS
zanimljivo je istrazivanje medju kupcima ko bi a ko nebi promjenio proiznodjaca (ne mjenjaj ekipu koja dobiva...) i u toj prici japanci najbolje prolaze (izvor: ADAC i neki englezi za podrucje otoka,...)
pa koliko ljudi znas da se zali na toyotu? mazdu?hondu? daihatsu?

ja znam par ljudi da ima japanizera i fakat ih hvale...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2003., 16:19   #23
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
pa koliko ljudi znas da se zali na toyotu? mazdu?hondu? daihatsu?

ja znam par ljudi da ima japanizera i fakat ih hvale...
napokon netko! hvala svrtan.

mislis da je po gore spomenutom istrazivanju poredak bio :

toyota (to sam ziher)
mazda (to nisam, bila je ili mazda ili honda)
BMW (to isto nisam ziher, bio je ili BMW ili Mercedes)

dalje ne znam, ali u prvih deset su jos bili Honda i Mercedes ziher. Da je bilo americko trziste bio bi jako visoko i Lexus, ako ne i prvi.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2003., 16:20   #24
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
pa koliko ljudi znas da se zali na toyotu? mazdu?hondu? daihatsu?

ja znam par ljudi da ima japanizera i fakat ih hvale...
napokon netko! hvala svrtan.

mislis da je po gore spomenutom istrazivanju poredak bio :

toyota (to sam ziher)
mazda (to nisam, bila je ili mazda ili honda)
BMW (to isto nisam ziher, bio je ili BMW ili Mercedes)

dalje ne znam, ali u prvih deset su jos bili Honda i Mercedes ziher. Da je bilo americko trziste bio bi jako visoko i Lexus, ako ne i prvi.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2003., 17:26   #25
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ja vama gore pričam o Toyoti a vi i dalje pilite svoje...

Informacija koju sam napisao je iz CH, a i u drugim državama je isto.

Nije da se kvari malo-malo, ali nije sve baš ni po ADAC-u.

A informacija nije rekla-kazala...nego mi ju je rekao čovjek koji baš u CH već 12-tak godina vozi baš Toyote i živi pored njihovog servisa...

Ne kažem da i drugi proizvođači ne delaju slično-ali je baš Toyota prva počela sa tim forama.

Pa to je isto kao da ideš kupovat neki hardware po nekakvim službenim statistikama...


A svi znamo da je puno bolje pustiti prvo par mjeseci pa pitati servisere...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2003., 00:48   #26
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Ipak, i sam ADAC treba uzimati s odredjenom dozom rezerve, jer povremeno naprave totalno glupe zakljucke.
Npr. prije nekoliko godine Renault Megane bio je (od strane ADAC-a) proglasen za najlosiji auto u Njemackoj, dok je Twingo bio najkvalitetniji.
Naime, ADAC je svoje istrazivanje bazirao na broju poziva samih vozaca za pomoc na cesti. Problem je bio u tome sto je Renault prodavao Meganea te godine s potpunom besplatnom podrskom za kvarove na cesti (pri tome se mislilo i na ispumpanu gumu), pa su to kupci Meganea i koristili. Po prosjeku na cesti se pokvario svaki drugi Megane. Istovremeno, Twingo se nije prodavao s tom opcijom, a kako su ti kupci s manje para u djepu, jeftinije im je pozvati frenda da ih odslepa do najblizeg servisa.
Iako tada nitko nije javno popljuvao ADAC, bilo je ponesto smijeha oko toga.

Nadalje, jedan nas auto casopis dokazao je da Golf kupljen u Njemackoj i Golf kupljen u Hrvatskoj nemaju veze jedan s drugim. Nazalost, izdavanje tog usporednog testa je "netko" sprijecio. Drugim rijecima, ono sto istestiraju u Njemackoj, ne mora biti relevantan podatak za zemlje van EU.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2003., 01:27   #27
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
sve sto ima s "narodnim vozilom" veze je totalna blamaza...naime jedna od stvari kojom oni stite trzista je potpis sa svim dealerima da nedaju homolgizaciju na nove aute...sto znaci da ako odes i u svabiji kupis auto u austriji ga nemres homologizirati..sad to je tako bilo do eu-a..da li se sada sto promjenilo ne znam..ali njihov auto kupljen u hrvatskoj SE NE MOZE REGISTRIRATI U SLOVENIJI...sto je dokaz da nije samo zubak pizda nego da je to potez cijele firme


mislim da samo zato nesmijemo usporedivati wv modele u europi...ovi nasi su najvjerojatnije sarajevske proizvodnje...

a sto se tice auta i trzista najbolji primjer vam je ford...americki i madjarski nemaju dodirne tocke osim u grbu...u americi se na njemu nabije par stotina tisuca bez nekog kvara a ovi nasi krepaju na pocetku...

onaj ko hoce kupiti dobar idugotrajan auto neka ode u prekobaru i kupi auto...pa cete vidjeti da nasa toyota prema usa toyorti nema veze...i to vrijedi za skoro sve proizvodjace...


naime jos uvijek se sjecam cnn reporta od 1998 o najprodavanijim autima u americi...sto mislite ko je bio 3 po prodaji? KIA!!!!!!! ko je bio prvi po kvarovima....KIA!!!...i to dvaputa vise nego drugi po kvarovima...

i sto je ispalo...zasto se KIA tako prodavala...jel su bile bagatelno jeftine pa su ih ljudi kupovali za vikend voznju...osnosno mnogi su je namjesrno slupali a mnogi bacili kad je krepala...s time da unistene nisu brojali u pokvarene modele...

cak su ameri zbog tog slucaja s KIA-ma uveli nekakav zakon o placanju poreza na recikliranje...naime u svaki auto je ukljucena cijena njegova recikliranja...tak nes...ne sjecam se...

i da znam sad cekam devlina da krene kak njegova kia shuma nema problema...osim antene...ovoga .. onoga...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2003., 08:57   #28
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by gpremec

Nadalje, jedan nas auto casopis dokazao je da Golf kupljen u Njemackoj i Golf kupljen u Hrvatskoj nemaju veze jedan s drugim. Nazalost, izdavanje tog usporednog testa je "netko" sprijecio. Drugim rijecima, ono sto istestiraju u Njemackoj, ne mora biti relevantan podatak za zemlje van EU.
sjetite se samo slicnog primjera sa puno uglednijim proizvodjacem.... merc...kmmhm. edes....

sva sreca da nemam pare za novi Volvo ili BMW. jer da ga kupim i skuzim da je sranje, mislim da bih poludio. kad cu kupovat novi auto kupujem ga u Njemackoj i mirna Bosna.
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na