Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2022., 07:48   #631
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ako ekipa iz ZG parkinga mora fotografijama dokazati da si nepropisno parkirao, onda neka izvole i ovi iz HRTa dokazivati. Nemreš ući u stan? Tough luck, smisli neko drugo rješenje naplate.
U principu dokaz koji trebaju je račun za tv, odnosno kad je tv kupljen. Bez dokaza kad je tv kupljen, cijeli spor pada na sudu. Ovo slanje napamet je čista metoda zastrašivanja i APP.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 09:18   #632
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
U principu dokaz koji trebaju je račun za tv, odnosno kad je tv kupljen. Bez dokaza kad je tv kupljen, cijeli spor pada na sudu. Ovo slanje napamet je čista metoda zastrašivanja i APP.
Ovo.
Roy je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 09:52   #633
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
Ali čak i u tom slučaju, zar je to dovoljan dokaz?
Npr. kupio sam TV za poklon kumu/frendu/susjedu.

Pitam jer sam imao isto iskustvo kao i ovo kaj se vrti po zadnjih par postova.
Inkasator došao na vrata, izlazim van i zatvaram stan. Pita me da li imam išta, je velim ne nemam ništa do viđenja, nismo potpisali nikakav zapisnik.
Nije ulazio unutra, nije mogao ništa vidjeti u stanu. Da bi mjesec dva kasnije došao dopis da prema zapisniku kojeg smo potpisali ja i inkasator (da mi je vidjet di je moj potpis jer nisu priložili kopiju zapisnika) u kojem je kakti jasno naznačeno da imam TV (ne navodi se koja marka niti model) i da prema tome sam dužan platiti za zadnjih tri mjeseca bla bla standardne fore.

Taj papir sam spremio u ladicu, ništa nisam platio i od tad je prošlo preko pola godine.
Vidjet ćemo dalje, moj odvjetnik je spreman
noda je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 11:24   #634
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
U principu dokaz koji trebaju je račun za tv, odnosno kad je tv kupljen. Bez dokaza kad je tv kupljen, cijeli spor pada na sudu. Ovo slanje napamet je čista metoda zastrašivanja i APP.
Ma kakav račun za TV, kaj je tebi, kaj ak sam ga kupio kao poklon nekome? Hoćemo ići u zakon vezanja potrošačke elektronike za nekretninu?
Kupiš frendu telku i kažeš, čestitam, automatski sam te prijavio na HRT!

Neka oni odu na proračunske plaće i osnovice, pa neka se kroz porez svakom građaninu uzme postotak (iznos ovisno jel u radnom odnosu, umirovljenik ili nešto treće) i čista priča, imao TV , mobitel ili ne imao ništa. Sve ostalo je bedastoća.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 11:53   #635
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Neka oni odu na proračunske plaće i osnovice, pa neka se kroz porez svakom građaninu uzme postotak (iznos ovisno jel u radnom odnosu, umirovljenik ili nešto treće) i čista priča, imao TV , mobitel ili ne imao ništa. Sve ostalo je bedastoća.
to se kao već ne događa? otići ćemo u offtopic koji nije dopušten na ovom forumu, ali razumiješ što ti želim reći. iz poreza kojeg ti država uzme svaki mjesec financira se sve živo, uključujući masu stvari koje bih javno spalio i pobrinuo se da se više nikad o njima ne smije na glas govoriti, a jedna od njih je i HRT.

pecaju u mutnom, velika većina ljudi se usere i plati tih par mjesečnih rata "zaostatka" nakon što im inkasator pošalje taj čudnovati zapisnik.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 12:01   #636
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
U principu dokaz koji trebaju je račun za tv, odnosno kad je tv kupljen. Bez dokaza kad je tv kupljen, cijeli spor pada na sudu. Ovo slanje napamet je čista metoda zastrašivanja i APP.
Odakle izvlačite te nonsens zaključke?
Ja mogu kupiti 4 tv-a, spojit ih u jednu ploču i na njima igrati stolni tenis doma, tko kaže da ću ih upaliti i gledati tv?
A mogu ih i kupiti za dijelove, ili milijun drugih razloga.

Nije ni čudo šta ti inkasatori love u mutnom kad većina ljudi ne zna osnove zakona.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 12:07   #637
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Odakle izvlačite te nonsens zaključke?
Ja mogu kupiti 4 tv-a, spojit ih u jednu ploču i na njima igrati stolni tenis doma, tko kaže da ću ih upaliti i gledati tv?
A mogu ih i kupiti za dijelove, ili milijun drugih razloga.

Nije ni čudo šta ti inkasatori love u mutnom kad većina ljudi ne zna osnove zakona.
Nigdje u zakonu ne piše da ne moraš plaćati u slučaju da imaš TV ali ga ne koristiš.

Citat

Zakonom o HRT-u određeno je tko su obveznici plaćanja RTV pristojbe. U čl. 34. navedeno je da svatko tko ima u vlasništvu ili posjedu radijski i televizijski prijamnik odnosno drugi uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa na području Republike Hrvatske koje je pokriveno prijenosnim signalom, dužan HRT-u plaćati mjesečnu pristojbu utvrđenu Zakonom. Kućanstva koja u vlasništvu ili posjedu imaju dva ili više prijamnika plaćaju mjesečnu pristojbu kao da imaju jedan prijamnik pri čemu se ovo odnosi i na vikendice i druge nekretnine koje kućanstvo ima u vlasništvu.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 12:25   #638
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Prvo bi sudski vještak trebao vještačiti uređaj da se zaključi da isti može primati radijski/vizualni program, bio to tv, mobitel, laptop ili auto radio, a do toga ne može doći ni u jednoj situaciji.
Posjedovanje uređaja ne znači ama baš ništa.
Apsolutno ne postoji zakon kojim će se bilo što utvrditi, nitko ne može ući u vaš privatan prostor i skupljati dokaze.
Sve je to već rečeno.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 13:36   #639
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Prvo bi sudski vještak trebao vještačiti uređaj da se zaključi da isti može primati radijski/vizualni program, bio to tv, mobitel, laptop ili auto radio, a do toga ne može doći ni u jednoj situaciji.
Posjedovanje uređaja ne znači ama baš ništa.
Apsolutno ne postoji zakon kojim će se bilo što utvrditi, nitko ne može ući u vaš privatan prostor i skupljati dokaze.
Sve je to već rečeno.
Griješiš, pristojba se plaća na posjedovanje uređaja za prijem audiovizualnog signala koristio ga ili ne. Možeš biti će negdje gdje signala nema (Tv, radio ili mobilni) i dalje si obavezan plaćati pristojbu.

To što nitko uključivo i policiju (osim pod uvjetima predviđenim zakonom) ne može ući u tvoj stan ili kuću i što HTV lovi u mutnom je drugi par cipela.
Roy je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 13:51   #640
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Ne griješim ja ništa nego zakon tako napisan je besmislen, zapravo se ide na shemu "sami se prijavite".
Tko bi trebao dokazati posjedovanje tv-a i na koji način?
Jel postoji neki registar u koji se prijaviš kad kupiš tv pa onda da on glasi na tvoje ime tj. tvoj kućni broj?
Šta znači "posjedovat" tv? Sve je to komedija.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 13:58   #641
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Da, je, komedija na kvadrat jer ti je i smartphone uređaj za primanje audiovizualnog sadržaja putem interneta pa je definicija obaveznosti pretplate prešla u sferu "plaćajte svi jer svi na neki način možete gledati TV i slušati radio". To se zove "kako zakonski strizati ovce".
Začudo, HTV-u ne pada na pamet kodirati TV i radio program jer zna da bi im broj pretplatnika pao na valjda 5%.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 13:58   #642
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
od nekidan, došao pred kapiju, kuća u pitanju, nema antena na krovu, zvoni i izađem van, psi fras dobili na zvuk zvona...

- dobar dan
- dobar dan
- vi ste taj i taj
- da
- vidim prije dužeg vremena odjavili ste tv pretplatu, da li je bio razlog preseljenje ili nešto drugo
- ne, ne posjedujem tv prijemnik ili bilo koji drugi uređaj koji je sposoban primati tv signal
- aha... da li možemo zajedno izvršiti provjeru unutra (u kući)?
- da li vi imate nalog suda za ulazak u tuđi dom?
- ah, to nemam...
- onda eto... hvala lijepa i doviđenja

trajalo 2 minute, ode lik... neki mlađi dečko, pristojan...
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 14:00   #643
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Uff, čestitka u najavi
Trebao si reć nisam ja taj
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 14:02   #644
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
može slobodno, ali treba dokazat da imam tv... baš me zanima kako će to napravit ako i dođe nešto...
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 14:04   #645
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
A nikak, past će na sudu
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 14:04   #646
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ne griješim ja ništa nego zakon tako napisan je besmislen, zapravo se ide na shemu "sami se prijavite".
Tko bi trebao dokazati posjedovanje tv-a i na koji način?
Jel postoji neki registar u koji se prijaviš kad kupiš tv pa onda da on glasi na tvoje ime tj. tvoj kućni broj?
Šta znači "posjedovat" tv? Sve je to komedija.
Da se pojaviš na sudu glede plaćanja pristojbe i obrana ti bude "da, imam TV ali ga ne koristim za gledanje TV programa" HTV bi dobio spor u roku keks.

Za utjehu, nekad sam i ja tako razmišljao.
Roy je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 14:10   #647
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449