Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2021., 20:26   #3091
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
DS1621+ nema 10Gbit mreznu ali kolega je predlozio DS1621xs+ (Ovo xs je bitno jer to je drugi uredjaj u istom kucistu, Xenon umesto ryzen CPUa i 10Gbit mrezna dodana)
ALI i cijena je paprena za xs+ .

Plus pazi ako se odlucis za xs model oni ne podrzavaju Synology Hybrid RAID (SHR) nego samo standardne RAID opcije 0,1,5,6.... tako da "moras" imati iste velicine diskova ako zelis iskorisitit sav kapacitet volumea.

https://nascompares.com/2020/10/16/s...as-comparison/
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 20:56   #3092
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
DS1621+ nema 10Gbit mreznu ali kolega je predlozio DS1621xs+ (Ovo xs je bitno jer to je drugi uredjaj u istom kucistu, Xenon umesto ryzen CPUa i 10Gbit mrezna dodana)
ALI i cijena je paprena za xs+ .

Plus pazi ako se odlucis za xs model oni ne podrzavaju Synology Hybrid RAID (SHR) nego samo standardne RAID opcije 0,1,5,6.... tako da "moras" imati iste velicine diskova ako zelis iskorisitit sav kapacitet volumea.

https://nascompares.com/2020/10/16/s...as-comparison/
Da proguglao sam. Ima za 300€ 10GE kartica.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 23:50   #3093
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Da proguglao sam. Ima za 300€ 10GE kartica.
Ima i Synology E10G18-T1 za 140€.

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 22:58   #3094
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Može netko tko duže koristi Backblaze podijeliti kako je podesio backup rotation policy između Hyper Backupa i Backblazea?

U Backblaze bucketu je moguće podesiti lifecycle rules.
U Hyper Backupu je moguće podesiti backup rotation koji može ići i do unazad x godina.

Ako stavim da je lifecycle bucketa 30 dana, a u HB-u podesim da čuva zadnjih 60 dana/backupova, hoće li mi Backblaze overrideati HB postavku i iz bucketa brisati sve starije od 30 dana ili? Ako bi recimo htio da mi HB u potpunosti upravlja backupovima, trebam li onda u bucketu dozvoliti da čuva sve verzije fajlova?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2021., 11:57   #3095
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Nabavio sam si i upogonio NAS kod kuće. Riječ je o Synology DS216play.

E sad jedno pitanje, koje nisam uspio googlanjem prokljuviti kako i što.

Dakle želim pristup pojedinim slikama i video materijalima baš preko interneta. Za slike koristim Synology Photos na DSM7 i mobilnu aplikaciju na iPhoneu. I to radi ok preko Quick Connect servera od Synologyja. Međutim problem je sa video zapisima.

Aplikacija na DSM7 je Video Station i DS Video na iPhoneu. E sad, DSM7 servisi koriste port 5000 (HTTP) i 5001 (HTTPS) za Video Station preko kojed ide reprodukcija video materijala. Kako i ta konekcija na internetu ide preko QuickConnect Synology servera sama aplikacija na iPhoneu kaže:

"spajate se na vaš NAS putem QuickConnecta i to utječe negativno na performanse, pa vam preporučamo da zbog boljih performansi na svom routeru odredite port forwarding"

Isto tako, reprodukcija mi ne radi preko HTTPS, nego samo preko HTTP porta i help isto spominje port forwarding
https://ibb.co/jJZX8MF

Ako može netko pomoći ili uputiti dalje. Kućna mreža je jedno, a ovo mi je nešto sasvim novo.

PC i NAS mi imaju statičke IP adrese u mojoj kućnoj mreži (ako to nešto znači)



Koji točno problem imaš? Ova poruka je generička, i samo upozorava korisnika da ne pristupaš servisu iz interne mreže, nego preko interneta, te da ćeš imati nešto lošije korisničko iskustvo. Ali stvar i dalje funkcionira, evo ja sam preko DS Videa i quickconnecta (https uključen) pokrenuo neku seriju i radi to bez beda.
Naravno, treba uzeti u obzir da HD (4k ili 4k HDR) materijali cuclaju dosta prometa i neće to baš funkcionirati savršeno, naravno, uzevši u obzir brzinu tvojeg interneta (ovdje je bitan upload).


Uglavnom, nemaš potrebe raditi port forwarding, moraš se igrati sa ddnsom, a quickconnect je ista stvar i još se ne moraš zezati s time.


Port forwarding i ddns mora koristiti ekipa koji imaju Xpenology doma, pa nemreju registrirati uređaje prek Synology servisa.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2021., 12:17   #3096
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Koji točno problem imaš? Ova poruka je generička, i samo upozorava korisnika da ne pristupaš servisu iz interne mreže, nego preko interneta, te da ćeš imati nešto lošije korisničko iskustvo. Ali stvar i dalje funkcionira, evo ja sam preko DS Videa i quickconnecta (https uključen) pokrenuo neku seriju i radi to bez beda.
Naravno, treba uzeti u obzir da HD (4k ili 4k HDR) materijali cuclaju dosta prometa i neće to baš funkcionirati savršeno, naravno, uzevši u obzir brzinu tvojeg interneta (ovdje je bitan upload).


Uglavnom, nemaš potrebe raditi port forwarding, moraš se igrati sa ddnsom, a quickconnect je ista stvar i još se ne moraš zezati s time.


Port forwarding i ddns mora koristiti ekipa koji imaju Xpenology doma, pa nemreju registrirati uređaje prek Synology servisa.
E ali stvar je u tome da mi ne prođe uopće login.

A da bude još bolje ponekad prođe a ponekad ne. Da, idem preko quick connecta od Synologyija.

I ja koristim DS video ili čak još jednostavnije DS File, i nakon par sekundi reprodukcija radi bez problema. Ali ne prođe login uvijek.

još ću provjeriti ove upute
https://mariushosting.com/why-cant-i...-quickconnect/

BTW novi NAS nabavljen i upogonjen?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2021., 14:01   #3097
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
E ali stvar je u tome da mi ne prođe uopće login.

A da bude još bolje ponekad prođe a ponekad ne. Da, idem preko quick connecta od Synologyija.

I ja koristim DS video ili čak još jednostavnije DS File, i nakon par sekundi reprodukcija radi bez problema. Ali ne prođe login uvijek.

još ću provjeriti ove upute
https://mariushosting.com/why-cant-i...-quickconnect/

BTW novi NAS nabavljen i upogonjen?



Hmm, ovdje je stvar da ti to u principu funkcionira, ali je nestabilno, sad je samo pitanje je li do internet veze, ili samog quickconnect sustava. Iako ja sa ovim drugim nisam imao neke probleme. Jedino sam imao problem, ali to je bilo i do lokalne povezanosti, jer je đubrence nakon DSM7 upgradea išao indeksirati sve fotografije na disku, i to je ga je zakucalo za slijedećih 4 dana. Kad se smirio, sve je i dalje bilo ok. Iako da budem iskren, nemam neku tendenciju korištenja DS Videa na mobu, odnosno općenito gledanja video materijala na mobu.



Danas stigao DS720+, podaci migrirani i slažem sitnice.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2021., 14:31   #3098
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Danas stigao DS720+, podaci migrirani i slažem sitnice.
Hotswap, btrfs, 64bit 4 core CPU, expanding mogućnosti sa DX517...

Nice. Čujemo se za 5-6 godina!
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2021., 14:33   #3099
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Hotswap, btrfs, 64bit 4 core CPU, expanding mogućnosti sa DX517...

Nice. Čujemo se za 5-6 godina!
Ali i dosta novaca za 2-bay rješenje
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2021., 16:54   #3100
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Hotswap, btrfs, 64bit 4 core CPU, expanding mogućnosti sa DX517...

Nice. Čujemo se za 5-6 godina!

Od svih tih stvari kaj si nabrojao, jedino je CPU interesantan (iako nije to neka mrcina od cpua). Hotswap je za kućne potrebe onak, overkill, osim ak nemaš potrebu konstantno mijenjati diskove, il kaj već.
Btrfs mi se ne da stavljati, dosad je bio ext4, nek i ostane.
DX517 košta prek 4000kn, bolje uložiti u startu onda u nešto što je multidiskovno.


Neka, meni je za dockere, VMM testiranje (iako znam da to neću koristiti standardno) i neke bizdarije.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2021., 18:05   #3101
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Btrfs mi se ne da stavljati, dosad je bio ext4, nek i ostane.
Trebo bi razmisliti o njemu ako ti NAS dozvoljava (jer nemogu svi CPUovi/NASevi) jer prednosti su zanimljive, pogotovo snapshots.

https://www.youtube.com/watch?v=p4ovJHNq9v4
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2021., 18:40   #3102
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Trebo bi razmisliti o njemu ako ti NAS dozvoljava (jer nemogu svi CPUovi/NASevi) jer prednosti su zanimljive, pogotovo snapshots.

https://www.youtube.com/watch?v=p4ovJHNq9v4
Ma jasne su mi prednosti, za btrfs si još razmišljam koliko sam lijen preseljavati podatke na drugi disk, formatirati i vraćati nazad. Trenutno, jako. Sutra? Vidjet ćemo.

P.s. znam za tog lika, pratim hrpu synology likova, taj mi je jedan od antipatičnijih likova, hipster na ntu. 😁
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2021., 18:43   #3103
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ma jasne su mi prednosti, za btrfs si još razmišljam koliko sam lijen preseljavati podatke na drugi disk, formatirati i vraćati nazad. Trenutno, jako. Sutra? Vidjet ćemo.

P.s. znam za tog lika, pratim hrpu synology likova, taj mi je jedan od antipatičnijih likova, hipster na ntu. 😁
Taj Rex mi je jos i OK (premda mu je prica/govor ravna crta bez ikakvih naglasaka - dinamike).
Mmene vise nervira onaj "NAScompares" lik, Frflja, prebrzo govori i svaki video je 3x duzi neg bi trebao biti jer nabraja nepotrebne stvari i ode nasiroko i nadugacko i svako malo van teme videa .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote