Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2012., 08:27   #1
keeper123
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: zgb
Postovi: 1
HP Pavilion dv6 problem

U ruke mi je dosao Hewlett-Packard Pavilion dv6 Notebook PC

But there's a catch - monitor je neoperativan.
Ekran izgleda cist okej (nema ostecenja), ali ne dobivam nikakvu sliku osim jedno vertikalnih bijelih crta debljine 1px.
Ukopcam ga na eksterni monitor i sve sljaka na njemu. Sto bi rekli da je graficka okej.

Jucer sam roll-backao drivere za graficku (ne pitajte) sto je rezultiralo potvrdom moje genijalnosti. Naime, bit ce da prijasnji driveri ne podrzavaju eksterne monitore ili da se roll-backao na neke primitivne drivere od prije instalacije sluzbenih drivera. Poanta je u tome da kada prikopcam eksterni monitor leptop ga ne prepoznaje automatski. I blejim u monitor sa crtama i u sleep modani eksterni monitor. I moram priznati da mi je malo krivo.

Pa se evo obracam dobrim ljudima sa pceskperta. Mogu li napraviti bilo sto osim hodocascenja po servisima da mi osposobe monitor. Ako ne, ima li netko iskustva sa takvim stvarima aka koliko bi to otprilike kostalo?

Hvala unaprijed.
keeper123 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 21:09   #2
Debeli023
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 14
Ako nije grafička onda ti ostaju kabel, inverter i ono najgore, sam ekran. Prvo dvoje je dosta jeftino, daju se nać za 100tinjak kuna, treće je 1000-2000 kn. Otvori ga, protresi malo kabel od monitora, pregledaj kontakte. Inverter ćeš doma moći testirati samo tako da kupiš novi i ubaciš umjesto sadašnjeg.
Debeli023 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2012., 09:17   #3
tomislav1967
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 81
nemora znaciti ako ti je slika na eksternom monitoru ok da je grafika ispravna...
tomislav1967 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2012., 10:04   #4
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
grafički čip na mbo!
Alvine...
MMI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na