Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2008., 18:53   #31
frankof
Premium
Moj komp
 
frankof's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Blato
Postovi: 175
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Naporan si eto ja ti velim - 8800GT (valjda to idde u highend) vs 6800 Ultra (ako to nije bio highend neznam dalje) nova troši manje...

45nm c2d (highend) vs moj 4600+ s939 na 90nm (bio highend) -> novi t.roši manje...

Dakle coconut ti je sve rekao, osim ako misliš tovarit farmu diskova u kantu nema šanse da ti za single CPU i single GPU stroj treba išta više od 450w prave snage ali vidim da si sretan pa onda budi i dalje...
Pa ni jedno ni drugo nije high end. Prvo 8800GT je malo obrađena G80 jezgra. Sada sam zaboravio točno sve karakteristike ali prvo memorijska sabirnica je sa 384 bita skresana na 256, broj stream procesora joj je skresan sa 128 na 112. Jedino joj je povećan takt i upotrebljena je brža memorija + novi pure video engine (nisam siguran je li dobila još i neku rop jedinicu). Dakle 8800GT je derivat 8800GTX/Ultra serije koja je spuštena u mainstream time što je iskorišten manji proizvodni proces. Ta kartica nikad nije bila high end isto kao ni ATI-jeva 3870 serija. Usporedi 6800Ultra i 8800Ultra odnosno sada 9800GTX (koja je opet derivat G80 jezgre koja je već sada stara godinu i po dana). A što se budućnosti tiče malo pogledaj koliko će nove nvidia/ati kartice vući.
Što se tiče procesora po mom mišljenju dualcore procesori više nisu high end. Međutim već sam prije rekao da su procesori trenutno stali na povećanju potrošnje a isto tako sam i rekao da kada se pojave novi 6 i više jezgreni procesori jednostavno moraju podići potrošnju dok se ne ovlada novim manjim proizvodnim procesom jer su ti procesori jednostavno nastali dodavanjem novih jezgara već postojećim uz neke minimalne optimizacije. To neće biti novi procesor već isti sa više jezgara, bar dok se ne pojavi nova Nahalem jezgra za intel a što se tiče amd-a nisam čitao da uskoro spremaju nešto novo, osim da će i oni odustati od pravljenja multicore procesora sa nativnim jezgrama - što će po meni biti korak natrag i mislim da im to neće biti pametno jer će jezgre komunicirati preko HT sabirnice a ne više direktno. Sada koliko će to sve utjecati na potrošnju ne znam. Sve u svemu tek veliki redizajn procesora i smanjeni proizvodni proces utječu na smanjenje potrošnje a dodavanje novih jezgara ga povećava. Pošto je sada trend dodavanja sve više jezgri bit će to mrtva utrka sa sve manjim proizvodnim procesom sve dok se ne lupi o plafon kao što se dogodilo netburst tehnologiji i sve većem dizanju takta. Za sada je tako i dok netko ne smisli nešto drastično novo teško da će potrošnja procesora pasti. Sigurno je da će procesori sa istim brojem jezgara a različitim proizvodnim procesom trošiti različito ali zato novim proizvodnim procesom stiže i veći broj jezgri a time procesor sa manje jezgara prestaje biti high end i povećava potrošnju. Sada možda se i dogodi da koji prijelaz preskoči dodavanje jezgara ali to će se sigurno iskoristit na povećavanje takta tako da će se opet potrošnja vratit na staro. Možda bude nekih malih razlika ali vjerojatno neće biti velike.
Inače Opteron 165 ima dvije jezgre i troši dosta struje + što je dosta overclockan, a chieftech je bio od 400W ne 450. Sada kad sam se već odlučio kupiti novo napajanje stotinjak kn ne pravi veliku razliku, zar ne.
Citiraj:
Autor bravo
nema šanse da je taj Chieftec preslab. gura on i 9800gtx.
Pa gurao je on moj sistem ali jedva. Grijao se samo tako i obavezno bi mi se bar jednom dnevno smrzao kompjuter. Sada je sve puno tiše, stabilnije i hladnije.

Zadnje izmijenjeno od: frankof. 07.06.2008. u 19:14.
frankof je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 19:10   #32
frankof
Premium
Moj komp
 
frankof's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Blato
Postovi: 175
Ova poruka se može izbrisati zbog toga što je login vrijeme prekratko i kada sam editirao poruku zapamtio mi je dva puta
frankof je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 19:25   #33
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
može biti da je Chieftec 400W preslab za 8800GT, jer i članu De5tr0yer navedeno napajanje radi probleme, tj. na 12V ima nekih 11.75V...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2008., 00:16   #34
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
može biti da je Chieftec 400W preslab za 8800GT, jer i članu De5tr0yer navedeno napajanje radi probleme, tj. na 12V ima nekih 11.75V...
11.75V je 97.9%. U cemu je tu problem? Debelo unutar dozvoljene tolerancije.
nex je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na