Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2017., 19:06   #781
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2017., 22:57   #782
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Sharkoon 1337 XL

Crna, samo piše stilizirano sharkoon u donjem lijevom kutu. Ja sam promijenio vec tri u zadnjih 6 godina i super zadovoljan sam. Valja napomenut da je malo tanja od razerove. Mozda ce ti to bit "mana", dok meni to jos vise pase.
Hvala na preporuci, ali imaš pravo.. mantis mi je dobra upravo zbog toga što je deblja . Jel se uopće rade više takve podloge ili je većina tanka?
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 08:13   #783
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
Hvala na preporuci, ali imaš pravo.. mantis mi je dobra upravo zbog toga što je deblja . Jel se uopće rade više takve podloge ili je većina tanka?
Naravno da se rade

Evo ovak na prvu, da je jednostavnog izgleda, nešto manja i debela - qck mass. To ti je 6mm. Ako hoćeš istu ali veću imaš qck heavy
https://www.nabava.net/search.php?q=qck+mass
https://www.nabava.net/search.php?q=qck+heavy

Isto dovoljno debela i sa zašivenim rubovima, veća i manja - qck limited ili qck+ limited, ali nešto šareniji dizajn:
https://www.nabava.net/search.php?q=qck+limited

Imaš i roccat taito u 3 veličine i svaka može bit različite debljine debljinama (3 i 5mm)
https://www.nabava.net/search.php?q=roccat+taito
nub je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 10:05   #784
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Moja preporuka QCK Limited. Uzea san je nedavno i za sad prezadovoljan.
U santa domenici imas dodatni popust na RBA kartice
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 14:34   #785
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
QCK mass mi se čini super. Nadam se da je slična speed podlozi.. da klizi fino
QCK limited mi je prešarena

EDIT: Malo sam guglao i neki tip na reddit kaže da je QCK više smooth nego goliathus control, al ne znam kakva je u usporedbi sa speed. Sjećam se da mi se stara mantis control podloga nije sviđala, zato sam uzeo speed.
A neki tip kaže da qck nema baš "smooth" feel

Zadnje izmijenjeno od: ZMAJ. 11.09.2017. u 14:53.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 17:18   #786
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Pa ja san u ducanu ovako na dodir kroz rupu na ambalazi napipa i limited mi se ucinila gladja i brza zato san je uzea. A qck obicna mi je parila dosta krpena i spora, a vjerovatno bolje prasinu kupi. Ajde do ducana pa sam procijeni

Sent from my MI 5X using Tapatalk
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 18:51   #787
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
Ajde do ducana pa sam procijeni
To bi najradije i napravio.
Bio sam nedavno u feniksu kupovao monitor, no nisu imali baš podloga. Jel zna netko di u zg bi mogao vidit razer i steelseries podloge?
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 22:49   #788
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Ja bi ti preporucija Santa Domenica jer imaju dodatni popust na RBA kartice, a imas ih svugdi u ZG.
https://www.sancta-domenica.hr/Stran...age=Poslovnice

Ja san isa uzet obicnu QCK al kad san vidija Limited brzo san se odlucija za Limited
Do sad san ima Razer EXACTMAT.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 10:04   #789
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Ima li tko od prisutnih Sharkoon Shark Force ili da ga je imao prilike isprobati?

Naime, imam razer deathaddera od 2008. godine, prva verzija sa 1800dpi i izmedu ostalih sitnica normalnih za starce iz tih godina lagano umire senzor. Npr. ingame na naglim potezima se zablesi u pod, nekad jednostavno bloka na dijelic sekunde itd.

Trenutno ne mogu izdvojit 500 kn za novoga, pa gledam nekakvu jeftinu alternativu (iako ni sam ne znam koliko ima smisla dat ~150 kn umisto se strpit i kupit pravu stvar). Ne izgleda loše za te pare, ali opet bi preskocio ako je apsolutno govno. Svaki prijedlog je dobrodosao.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 10:47   #790
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ima li tko od prisutnih Sharkoon Shark Force ili da ga je imao prilike isprobati?
Imam ga ja i imam samo riječi hvale za njega. Doduše ne znam koliko sam relevantan u ocjenjivanju jer sam od onih koji ne vjeruju u skupe miševe pa je ovo daleko najskuplji primjerak (jedini preko 100 kn) što sam koristio, tako da uzmi s rezervom.

Dobra ergonomija, fino leži u ruci, oveći je i prilagođen za dešnjake, kod mene je 90% vremena na 1000 dpi (ima još 600 i 1600, dobro dođe ponekad). 2 tipke, back i forward, taman pod palcem. U biti jedini problem mi je bilo škripanje kotačića prvih 2-3 tjedna, ali prestalo je samo od sebe. I to što ga moram prekriti s nečim svaku večer jer svijetli i kad je off.

Kabel je isto kvalitetan, braided, pakiranje (ako nekon znači) prilično luksuzno, dobiju se i rezervne stopice. Koristim ga nekih 6-7 mjeseci i da mi sutra zatreba miš opet bi kupio ovaj. Eto.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 11:00   #791
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Hvala na odgovoru.

Dpi mi ne predstavlja problem jer ionako drzim deathaddera na 500 a i lako nadomjestim sa sensitivityem u igri, mene zapravo jedino brine sta ima:

Citiraj:
Key response time 20 ms
Polling rate Max. 125Hz (1 ms)
dok na deathadderu imam 1000Hz polling rate. Ovo gore je laz da je 125hz 1ms, jer 1000hz je 1ms, a ovih sharkoonovih 125hz gore je 8ms pa me brine taj "lag" jer primarno igram cs.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 13:30   #792
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068