Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2017., 09:18   #31
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Planiraš prodavat usluge ili robu? I pazi: napravit nešto korisno i to isto naplatit da pokriješ cijenu vremena uloženog te da ostane još u firmi su dvije različite stvari.
Za početak razmisli da li ti stvarno treba lokal?
Prodaja IT opreme, servis, održavanje i web dizajn..kaj se tiče lokala..mislim da mi je neophodan, jer čim imaš vani reklamu, izloženu robu, automatski si ozbiljan u svojoj namjeri..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 09:42   #32
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Prodaja IT opreme, servis, održavanje i web dizajn..kaj se tiče lokala..mislim da mi je neophodan, jer čim imaš vani reklamu, izloženu robu, automatski si ozbiljan u svojoj namjeri..
Iz svega navedenog "lokal" ti je potrevan samo za maloprodaju robe fizičkim osobama, razmisli isplati li se to. Koliko ima sličnih trgovina / posla u okolici?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 09:45   #33
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Jesi ti siguran da ćeš u svojoj sredini moći živjeti od tog posla? Ja baš nisam 100% siguran u to pa bi ti preporučio da jako dobro promisliš prije otvaranja.
Što se tiče lokala, mislim da ti on i nije neophodan. Jedino ako ćeš ga dobiti džabe. Amazon dila hrpu robe, zarađuje hrpu love, a nemaju nijednu fizičku prodavaonicu tako da je 'imati lokal' prilično upitna stavka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 09:55   #34
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jesi ti siguran da ćeš u svojoj sredini moći živjeti od tog posla? Ja baš nisam 100% siguran u to pa bi ti preporučio da jako dobro promisliš prije otvaranja.
Što se tiče lokala, mislim da ti on i nije neophodan. Jedino ako ćeš ga dobiti džabe. Amazon dila hrpu robe, zarađuje hrpu love, a nemaju nijednu fizičku prodavaonicu tako da je 'imati lokal' prilično upitna stavka.
Ajmo ovako pogledati situaciju..u Zaboku postoje 4 prodavaonice IT opreme koje rade u mjesecu promet od 65.000 kn prometa, nekad više nekad manje..znači ajmo uzet neki prosjek..a u Bedekovčini di ja planiram otvoriti ne postoji ni jedna takva prodavaonica..znači svi iz toga mjesta idu naravno u Zabok..rizik? Možda da..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:04   #35
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Ajmo ovako pogledati situaciju..u Zaboku postoje 4 prodavaonice IT opreme koje rade u mjesecu promet od 65.000 kn prometa, nekad više nekad manje..znači ajmo uzet neki prosjek..a u Bedekovčini di ja planiram otvoriti ne postoji ni jedna takva prodavaonica..znači svi iz toga mjesta idu naravno u Zabok..rizik? Možda da..
65000 kn prometa je jako malo. Uz profit od 10% što je jako puno pitanje je koliko se pokrivaš.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:07   #36
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Vezano za prodaju, dobro ali dobro prouci poslovni plan i kalkulacije.
65.000kn mpc prodane robe je dobar minus u konacnici.
Pdv je tu 13k kn. Ostaje ti 52k i ako ti imas i 10% marze, to ti je nes manje od 5k kn.
Iz toga moras brutto placu napraviti + ostala davanja....ukratko, ides lagano u minus.

Eto na grubo kalkulacija, bez uracunatih naplata usluge kojih neznam koliko mozes odradit.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:20   #37
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Čak i ako dobije đabe lokal, šta je sa robom koju će izložit? Ako nema nekog dobavljača koji bi mu izašao u susret (da se tako izrazim) ili neće sam uvozit ...

Na stranu s tim: imaš određenu količinu ljudi na određenom području i on imaju određeni kapital - problem sa inf. Opremom - neće oni to stalno kupovat ....
Servis kad postaviš cijenu sata firme upitno je tko će bit spreman to platit.

Planiraš otvorit: obrt, jdoo, doo ? Sustav PDV.a - da ili ne? - eto ti još par početničkih pitanja .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:29   #38
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Čak i ako dobije đabe lokal, šta je sa robom koju će izložit? Ako nema nekog dobavljača koji bi mu izašao u susret (da se tako izrazim) ili neće sam uvozit ...

Na stranu s tim: imaš određenu količinu ljudi na određenom području i on imaju određeni kapital - problem sa inf. Opremom - neće oni to stalno kupovat ....
Servis kad postaviš cijenu sata firme upitno je tko će bit spreman to platit.

Planiraš otvorit: obrt, jdoo, doo ? Sustav PDV.a - da ili ne? - eto ti još par početničkih pitanja .
Jdoo..pa postoje trgovina i servis 50 metara udaljeni..i rade već 5 godina tako..ni jedan nije zatvorio..pa ne pada mu lova sa neba valjda..nekako opstaje..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:43   #39
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Jdoo..pa postoje trgovina i servis 50 metara udaljeni..i rade već 5 godina tako..ni jedan nije zatvorio..pa ne pada mu lova sa neba valjda..nekako opstaje..
Ista vrsta posla?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:43   #40
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Slab ti je poslovni plan ako j.d.o.o. otvaras. Baci na pm ime ili oib te trgovin/servisa da vidimo kako stoje u registru.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:49   #41
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Jdoo..pa postoje trgovina i servis 50 metara udaljeni..i rade već 5 godina tako..ni jedan nije zatvorio..pa ne pada mu lova sa neba valjda..nekako opstaje..
kad ides u biznis, nemoj se vodit emocijama i zeljama, tipa uvijek sam htio imat svoju firmu, uvijek sam htio imat svoj servis, kafic itd, samoodrzivi odnosno profitabilni posao je jedno, želje su drugo, po meni, napravi plan, dugorocan, srednjorocan, kratkorocan, za pocetak smanji troskove maksimalno, kao sto vidis da kolege kazu, trend je takav da je sve manje poslovnica, a vise se ulaze ui web shopove i smanjuje maksimalno fiksni trosak, a ti prvo sto bi napravio je uzeo u zakup poslovnicu, pazi ako tako nastavus, da ne zaglibis prije nego pocmes, ako si vec napravio neki plan, razradio sve scenarije, imas neki pocetni kapital, radije plati nekom da ti napravi web, pocmi od svoje garaze kuci, osnuj jdoo u sebe kuci i izbjegni taj najam, pa lako ti kad tad otvoris/zakupis poslovnicu ako ti zatreba prostora

sjećam se prije godinu dana, pored linksa se u zadru otvorio instar i zakupio poslovnicu od doslovno 6 kvadrata i stavio jedan komp unutra i zaposlio jednog decka i ja ga pitao, zasto nemate nista u skladistu, kaze da je onako politika firme, i da ako netko nesto treba naruce i dode sutradan, ali pogodi sto... nakon 6 mjeseci zatvorili su i taj prostor
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:52   #42
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803