Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2008., 00:10   #1
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Asus m2n sli-voltaze

Znaci imam plocu iz naslova, i "problem" je ovakav.


Ploca je jako dobra sto se tice overkloka, poteze do dosta fsb-a i tako to. Clockove drzim na 2900 mhz za proc, na stock voltazi (1.312v), a ramima je spustena brzina na 667mhz , tako da su sada na 830 mhz-a (pri 1.95v). Na maticnoj je award bios v6.00pg . Ali ovako, bios mi neda povecanje voltaze procesora vise od stocka, a za memoriju samo 1.95, sto je razlog za spustanje na 667mhz. Dali bi mogao to nekako rijesit? Flashanjem biosa ili tako nesto? pencil modom slucajno?

THX!
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2008., 01:08   #2
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Još ti i ploča undervolta, jer stock je 1.35V. Odi na sajt od Asusa i pogledaj koji je change log u novijim BIOS-ima od tvojeg. Pa vidi, jesu li dodali išta poput regulacije Vcore-a. Eventualno iz Windowsa možeš preko nekih programa (trenutno mi samo RightMark CPU Clock Utility pada na pamet) povisiti CPU voltažu za 0.05V od defoltne (što bi kod tebe značilo 1.4V - undervolt).

Pa probaš sa Clockgenom iz Windowsa jel ide što više za tih 0.05V (Clockgenom, jer čim izađeš iz Windowsa, znači kad bi išao u BIOS, vraća se Vcore na staro stanje).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na