Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2019., 09:41   #451
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,980
Sad se developeri kao ispricavaju, nismo mi krivi, kriv je izdavac..... flamajte njih. Aha.

Da citiram velikog komicara "sad ce da pojedete sva govna koja ste isposlali" , Battlefield 5 ekipa to upravo radi, al ocito je da se i njima smililo.
Damage control na djelu, a nisu se sjetili javit ljudima i izvinit se onaj sekund kad su doznali da njihova igra ne izlazi na platformi za koju je bila reklamirana nego na onom Tim Swinja smecu. Nisu znali, nitko nista nezna, jel oni rade u Agrokoru mozda? Nitko od uprave nezna da je firma u minusu...
Nisu isti tren nakon posta onog lika rekli, dragi igraci on ne govori u nase ime, ignorirajte idiota.

Svi vagaju kako ce odjeknit u javnosti pa ce prema tome vuc korake. Gadljivo, kao da su prokleti politicari.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me


Zadnje izmijenjeno od: BladeRy. 04.02.2019. u 09:50.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 09:55   #452
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova

Svi vagaju kako ce odjeknit u javnosti pa ce prema tome vuc korake. Gadljivo, kao da su prokleti politicari.
Firma su, nisu političari, i dat će guze bez beda za mali makijato... A mi možemo glasat novčanicima... Kao što rekoh, mi možemo bez njih ali oni bez nas ne...
IHrvojeI je online   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 09:56   #453
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Navodno su znali već neko vrijeme da igra neće biti na Steamu, ali su čekali 5 do 12 da to objave.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 10:04   #454
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ne znam, možda je Steam pokrenuo mali “specijalni rat”, developeri laprdaju na forumu, igrači su nezadovoljni... ne bi se čudio da Denuvo bude probijen u rekordnom roku, samo da se Epicu pose*u u juhu.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 10:12   #455
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Navodno su znali već neko vrijeme da igra neće biti na Steamu, ali su čekali 5 do 12 da to objave.
Nije navodno... Na prošloj stranici imaš post od fejsare gdje ovi govore kako su svi ključevi koji se nalaze na fizičkim kopijama igre Epic store ključevi - a igra je pozlaćena u 12 mjesecu.
Dakle, barem od 12 mjeseca su znali da će igra bit Epic store ekskluziva... I šutjeli su do pred neki dan... Nadam se da će fejlat samo tako, ne zbog launchera nego zbog ovakve prakse.

http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=393

Zadnje izmijenjeno od: IHrvojeI. 04.02.2019. u 10:15. Razlog: dodan link
IHrvojeI je online   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 10:14   #456
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Bit će ovo epic fail u BF V proporcijama glede prodaje. Igra će možda i biti dobra, ali cijela ova priča oko ovog napuštanja Steama i eksluzive za šaku para pa još hračkanja po kupcima i ucjenjivanju da je ovo zadnja igra iz Metro serijala.

Ne znam, ali ovi su si sami grob iskopali, lijes napravili i svakom novom izjavom samo štancaju čavle. I to sami sebe. Ajd da ih je netko saboritao, ali sami sebe su skenjali i samo sebe mogu kriviti za slabe rezultate prodaje.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 10:19   #457
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,980
RE2 remake je bio probijen u ispod 7 dana. Jel ove budale misle da ce zastita izdrzat godinu dana do steam releasea? Da nece igra bit na popustu?

@hrvoje
Manjina glasa svojim parama, velika vecina su kreteni i kupuju sve bez obzira sta im se servira i koliko im developer sere po glavi. Pogledaj battlefield, battlefront, fifa i madden smeca. Svaka igra sve veci fijasko, nikako da nauce lekciju od prije, tj, zasto i bi, koliko god zaseru stvar, ekipa kupuje ko da nema sutra.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 10:22   #458
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ja imam neku ludu teoriju da će epic, pošto ima para ko dreka, platit ovima svu moguću štetu nastalu NE prodajom, samo da eto privuku nekoliko ljudi na epic launcher
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 10:26   #459
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ja sam siguran u to i to im je jedini i primarni cilj i bio.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 10:28   #460
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ja imam neku ludu teoriju da će epic, pošto ima para ko dreka, platit ovima svu moguću štetu nastalu NE prodajom, samo da eto privuku nekoliko ljudi na epic launcher
Ma neka epic postoji, bože moj, bolje svima nama kad ima konkurencije ali ovakvi potezi su za osudu. Nek privuku kupce i developere cijenama i kvalitetom a ne potkupljivanjem da je naprave epic store ekskluzivom.
IHrvojeI je online   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 10:33   #461
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
jebiga, opet na kraju priče 4A Games je PRISTAO na to, znači oni su govna, epic je napravio dobar potez, 4A games nije, vjerojatno
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 10:38   #462
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
jebiga, opet na kraju priče 4A Games je PRISTAO na to, znači oni su govna, epic je napravio dobar potez, 4A games nije, vjerojatno
Istina, malo mi je nejasan post ali da, krivi su i jedni i drugi...
IHrvojeI je online   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 10:41   #463
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Za što je kriv Epic games točno?
Jer je napravio deal dobar?
Jer je ponudio tako nešto?

Ne krivim ih uopće. Jedino što je ovdje krivo i sebično je 4A GAMES i njihovi podvigi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 10:46   #464
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Istina, malo mi je nejasan post ali da, krivi su i jedni i drugi...
4a games je očito dobio ponudu koja se ne odbija

na uštrp ljubitelja serijala

znači bilo je na vagi FANOVI serijala, igrači, kak oćeš nazvat vs PARE

birali su ovo drugo
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 11:23   #465
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Bila je neka priča da je Epic platio nekih 25-30 milja USD. Sad je pitanje koliko je dobio 4A, a koliko je uzeo sebi Deepsilver.
Epic 12%+25 milja ili prodavati na Steamu koji ti uzme 20%. Očigledno je da oni misle da im se isplati.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 11:23   #466
ddoxy
Banned
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: home
Postovi: 236
I napravili grešku ko svi ostali.
Fanovi su ih doveli tu gdje jesu ... bez fanova nema ni prodaje, bez prodaje nema ni love.

Zakopavaju se, a to im najmanje treba ... mada ako misle da je Metro gotov sa egzodusom, lova je u džepu i baš ih briga za dalje. Da su tak nekaj napravili sa 2033, vjerojatno nebi dogurali do trećeg nastavka.
ddoxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 11:28   #467
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor ddoxy Pregled postova
bez fanova nema ni prodaje, bez prodaje nema ni love.
tu je caka, bez prodaje će ovog puta biti love, za to se pobrinuo epic

pa nisu valjda u 4A tolko ludi, znaju da neće niš prodat na epicu, al su obezbijeđeni 100% ako ne i više
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 11:29   #468
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Ovi iz Epica nisu sposobni ni ubaciti par osnovnih funkcija.

imik je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 11:37   #469
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ima slika na prošloj stranici

steam je iz 2003., epic store je star par mjeseci ak se ne varam

ne branim nikog al ono, bit će i oni ok za 15 godina
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 11:40   #470
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
RE2 remake je bio probijen u ispod 7 dana. Jel ove budale misle da ce zastita izdrzat godinu dana do steam releasea? Da nece igra bit na popustu?
Naravno da će igra stara godinu dana biti na popustu i da ću je kupiti kada dođe na Steam. Imam doma sve tri knjige, odigrao sam oba Metroa i Redux verzije par puta, ma kvragu, naravno da me zanimaju Artyom, Anna i ekipa. Kupio bi je i da je zadnje smeće.

Ovako ću potrošiti manje para, taman da odigram videoteka verziju zbog priče, a onda kad je popeglaju i izdaju na Steamu sa svim DLCovima je riješim temeljito za ačivmente.

Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
jebiga, opet na kraju priče 4A Games je PRISTAO na to, znači oni su govna, epic je napravio dobar potez, 4A games nije, vjerojatno
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
4a games je očito dobio ponudu koja se ne odbija

na uštrp ljubitelja serijala

znači bilo je na vagi FANOVI serijala, igrači, kak oćeš nazvat vs PARE

birali su ovo drugo
Mislim da su ovdje devsi manje krivi od Deep Silvera, no nisam siguran jer ne znam kakvi su njihovi međusobni odnosi.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 11:41   #471
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor ddoxy Pregled postova
I napravili grešku ko svi ostali.
Fanovi su ih doveli tu gdje jesu ... bez fanova nema ni prodaje, bez prodaje nema ni love.
Greška je misliti da je PC toliko bitan. Ne znam kako će biti za metro exodus, no recimo CoD serijal ima oko 98% prodaje na konzolama. OK, ovdje možda bude više PC igrača, ali konzole će sigurno dominirati u prodaji (ne vjerujem da će više od 30-ak% od ukupne prodaje pasti na PC, a možda ne bude ni trećina toga)

Druga stvar:

fan metroa ≠ beskompromisni steam user

Treća stvar - kao što je napisao mamutarka, potencijalno manju prodaju zbog steama sigurno anulira (i prebaci) 25-30 mil. $ EPIC kešovine

Tako da ne vidim tu neke pogreške gledano financijski
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 11:46   #472
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ima slika na prošloj stranici

steam je iz 2003., epic store je star par mjeseci ak se ne varam

ne branim nikog al ono, bit će i oni ok za 15 godina
Sve to štima, ali kad je Valve napravio Steam nije bilo ničeg takvog.
Danas imamo već par launchera, tako da ako radiš nešto isto već možeš vidjeti što drugi nude i ponuditi od početka neke osnovne stvari.
Epic-ova ljenost nema nikakva opravdanja.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 11:46   #473
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Kad je Epic najavio svoju platofmru za igre sam nekako vjerovao da ce to biti dobro za gaming, da ce prisiliti Steam na neke promjene, da cemo dobiti dostojnu konkurenciju i da ce nam svime bolje biti.

Ali na kraju je ispala cista suprotnost. Dosli na scenu sa prizovodom koji nema neke najosnovnije feature, nedostupan je u mnogo zemalja, cijene igara se full jako razlikuju, korisnik placa konverziju valute zbog toga sto oni samo 12% uzimaju pa svi ti troskovi na korisnike padaju.Umjestu da budu consumer-friendly konkurencija ostalim launcherima, oni su dosli s nastupom da zasipaju firme lovom i sile ljude na svoj launcher. Nitko se ne bi bunio, niti bi doslo do ovog da je igra dostupna i na Steamu i na Epicu, a ne ova glupost. Daj ljudima mogucnost izbora, a ne ovakve nebuloze. Da im prozivod ista valja nebi forsirali ekskluzivnost, vec bi dali ljudima da odluce sto im je bolje.

Doslovno nista ne nude korisnicima, osim developerima da uzimaju 12% umjesto 30.

A Epic je sigurno njima dao odmah dio love i trazio od njih ockivane rezultate prodaje, na sto su oni s njima potpisali ugovor da u slucaju podbacene prodaje u odnosu na Steam im isplate razliku u tim brojkama. Tako da oni prodaju pricu da nista ne gube. I to mogu, jer okrecu dnevno miljune od Fortnitea.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 11:49   #474
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ja ću samo reć - za sve je kriv fortnajt
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 11:49   #475
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nude Fortnite, njima dovoljno

Možemo mi tu raspravljati do neba, za par godina kada će Epic preuzeti ogromni dio kolača na tržištu, doći će novi konkurent i srati ćemo po njemu, i tako u krug. Na kraju dana, lova definira sve, koliko god mi to teško prihvatili.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 11:51   #476
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Doslovno nista ne nude korisnicima, osim developerima da uzimaju 12% umjesto 30.
Ne uzima Steam svima 30%, za neke je 20%.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 12:17   #477
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Cek nitko nije pomislio da je mozda Metro Exodus sranje igra, da su failali negdje i da to developer zna, da se nece prodavat igra, i dali exluzivu Epicu za 30 milja da se pokriju troskovi i GG, prodaja ionako biti slaba kad izadju reviewovi
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 12:20   #478
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Eto, i to je moguće, kompletno se slažem s tobom.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 12:28   #479
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Nema šanse, to su ludi Rusi radili.

Ako mene pitate, igra će lijepiti šamare i slati po šibice cjelokupni FPS žanr.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 12:39   #480
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne vjerujem da je to ako su i The Division 2 povukli sa steama radi EPICA, to je već modus operandi.

Što se tiče prodaje, našao sam za primjer ovu opću statistiku za ubisoftove igre za Q1 2018

Citiraj:
Ubisoft's quarterly sales report noted that PC games contributed to 24% of its overall sales, with Xbox One games coming in just shy of that at 22%. For reference, that amounts to a 3% gain in PC sales and no increase or decrease in Xbox One sales when compared to last year's first quarter.


The PS4 brought in 38% of its sales, a 6% decrease from last year, and the Switch brought in 5% of its sales. The report also revealed that North America is Ubisoft's largest market, accounting for 45% of its sales, with Europe at 35% and all other regions at 20%.
Znači 24%, i to se ističe kao fenomenalan PC rezultat jer je prebacio xbox. Dakle onih mojih max 30-ak% je realna procjena
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na