Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.08.2019., 14:47   #6211
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Samo si sad razmisljam.....koliko cu placati 3u1 ako nemam ugovor? Ako mi ne ponude nista njeftinije i ako ce biti nekih 270 kuna mjesecno onda se bas nisam usrecio....
Placat ces koliko i sad bez ugovora + 20 kn.
Ako imas alternativu ovoj Amis - VIP -A1 optici predji onda drugom provajdru.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 22:00   #6212
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Ja plaćam 250kn sad 3u1 sa proširenim paketom i dodatnim risiverom na ex. amis optici. Znači od devetog ću plaćat 270kn. T-com optika niti iskon mi nisu dostupne, a možda i bolje jer mi iskreno "od do" brzine mi se baš i ne daju imat, ovako bar imam stalno 100/100 i miran sam, tako da ostajem i dalje na ovom dokle traje traje.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 25.08.2019. u 22:09.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.08.2019., 01:41   #6213
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ja plaćam 250kn sad 3u1 sa proširenim paketom i dodatnim risiverom na ex. amis optici. Znači od devetog ću plaćat 270kn. T-com optika niti iskon mi nisu dostupne, a možda i bolje jer mi iskreno "od do" brzine mi se baš i ne daju imat, ovako bar imam stalno 100/100 i miran sam, tako da ostajem i dalje na ovom dokle traje traje.
I tu imaš od do. Od 70 do 100. To je zakonska obaveza operatera navesti raspon. A na HT-u i Iskonu nikad nisam čuo od nikoga da je pala brzina ispod garantirane na optici, a bakar kako kome dopušta.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 07:40   #6214
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
I tu imaš od do. Od 70 do 100. To je zakonska obaveza operatera navesti raspon. A na HT-u i Iskonu nikad nisam čuo od nikoga da je pala brzina ispod garantirane na optici, a bakar kako kome dopušta.
Nemam, jer sam vec 5 godina na aktivnoj optici i uvijek je brzina ista.

Ja sam cuo od kolege koji ima t-com pasivnu optiku da mu je povremeno znala past, ali u vecini slucajeva je puna brzina.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 12:18   #6215
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
I tu imaš od do. Od 70 do 100. To je zakonska obaveza operatera navesti raspon. A na HT-u i Iskonu nikad nisam čuo od nikoga da je pala brzina ispod garantirane na optici, a bakar kako kome dopušta.
Kao sto je kolega - susjed Thermaltake napisao, na bivsoj Amis (A1) optici download mi je uvijek blizu 100 dok je upload iznad 80 prema 100.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 12:53   #6216
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Kao sto je kolega - susjed Thermaltake napisao, na bivsoj Amis (A1) optici download mi je uvijek blizu 100 dok je upload iznad 80 prema 100.
Nije ni meni tocno kad ubijem risivere je 95/95 nije nikad bio tocno 100, ali nikad mi nije ispod padalo.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 14:09   #6217
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Došao mi račun za poslovni mob i odrali me 43kn za 1,8MB što sam tražio adresu preko neta na roamingu u Bosni!!!
Zovem vip i prema cijeniku, internet roaming košta 2,69Kn/100kB!!!

Ima li smisla se žaliti na ovo jer tehnički jesam potrošio i tehnički jest po njihovom cjeniku ali da ga je*eš, nisu normalni s tom cijenom!
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 14:37   #6218
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Došao mi račun za poslovni mob i odrali me 43kn za 1,8MB što sam tražio adresu preko neta na roamingu u Bosni!!!
Zovem vip i prema cijeniku, internet roaming košta 2,69Kn/100kB!!!

Ima li smisla se žaliti na ovo jer tehnički jesam potrošio i tehnički jest po njihovom cjeniku ali da ga je*eš, nisu normalni s tom cijenom!



Dokaz da je i dalje isplativije uzeti lokalnu pripaid karticu, nego koristiti roaming.


Zato treba preferirati mobitele sa dva mjesta za simkartice. Barem ti je onda čist račun jer znaš što si i koliko platio, pa te ne čekaju ovakva iznenađenja kada ti stigne račun. A dokaz za to su i ovi imigranti, misliš da oni imaju post paid račun i da koriste roaming?
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 15:53   #6219
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Nemam, jer sam vec 5 godina na aktivnoj optici i uvijek je brzina ista.

Ja sam cuo od kolege koji ima t-com pasivnu optiku da mu je povremeno znala past, ali u vecini slucajeva je puna brzina.
Aktivna, pasivna optika, potpuno nebitno. Štoviše, aktivna oprema za primjenu od centrale do korisnika je potpuno nepotrebna i dodaje trošak operateru što diže i cijenu usluge.

Evo, ja ti mogu reć da na optici na T-comu nikad ne pada brzina, nego je čak i uvijek iznad garantiranih brzina. Prema ugovoru je 200 ali brz problema postižem i 240-250 megabita.

To što HT navodi 70 posto je zakonska regulativa, isto se navodi i kod Vipa. Ti prema ugovoru imaš brzine od 70-100 megabita, isto kao što ja imam 140-200. To ne znaci da je to tako u praksi, već je to samo navedeno zbog zakonske regulative. To je od samog operatera transparentnije nego dovoditi korisnike u zabludu da baš oni imaju garantiranu brzinu 100% vremena.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 22:47   #6220
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Aktivna, pasivna optika, potpuno nebitno. Štoviše, aktivna oprema za primjenu od centrale do korisnika je potpuno nepotrebna i dodaje trošak operateru što diže i cijenu usluge.

Evo, ja ti mogu reć da na optici na T-comu nikad ne pada brzina, nego je čak i uvijek iznad garantiranih brzina. Prema ugovoru je 200 ali brz problema postižem i 240-250 megabita.

To što HT navodi 70 posto je zakonska regulativa, isto se navodi i kod Vipa. Ti prema ugovoru imaš brzine od 70-100 megabita, isto kao što ja imam 140-200. To ne znaci da je to tako u praksi, već je to samo navedeno zbog zakonske regulative. To je od samog operatera transparentnije nego dovoditi korisnike u zabludu da baš oni imaju garantiranu brzinu 100% vremena.
Screenshotano iz ugovora

Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.08.2019., 23:12   #6221
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Došao mi račun za poslovni mob i odrali me 43kn za 1,8MB što sam tražio adresu preko neta na roamingu u Bosni!!!
Zovem vip i prema cijeniku, internet roaming košta 2,69Kn/100kB!!!

Ima li smisla se žaliti na ovo jer tehnički jesam potrošio i tehnički jest po njihovom cjeniku ali da ga je*eš, nisu normalni s tom cijenom!
Znaci..slicnu sitaciju sam imao u 7mj

Morao sam zakonski 3 obavjesti dobiti..dobio aam 2..i oprostili mi roaming od 300kn za15 mb interneta..googlr maps samo koristio.
Takodjer u bosni

Platio sam racun.poslao ma da sam svjestan da sam potrosio,al da nisam znao d aje toliko i da je to abnormalno puno pa dal mogu odobriti kakav popust..zenska iz sluzbe mi oprostila.sve s tim.obrazlozenjem ..da nis.dobio sms o ppvrcanoj potroanji racuna za 50%

A.dobio sam za cjenu rominga i maksimalni iznos roaminga
  Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 08:53   #6222
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor celavicro Pregled postova
Znaci..slicnu sitaciju sam imao u 7mj

Morao sam zakonski 3 obavjesti dobiti..dobio aam 2..i oprostili mi roaming od 300kn za15 mb interneta..googlr maps samo koristio.
Takodjer u bosni

Platio sam racun.poslao ma da sam svjestan da sam potrosio,al da nisam znao d aje toliko i da je to abnormalno puno pa dal mogu odobriti kakav popust..zenska iz sluzbe mi oprostila.sve s tim.obrazlozenjem ..da nis.dobio sms o ppvrcanoj potroanji racuna za 50%

A.dobio sam za cjenu rominga i maksimalni iznos roaminga
Ta obavijest se treba treba dobiti putem SMS-a? Jer dobio sam samo jedan SMS i tek ga sad čitam i da, tamo piše da je cijena 2,69kn/100kb
Gdje to piše u zakonu da se znam pozvati na zakon?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 10:27   #6223
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Screenshotano iz ugovora

I ne znam što ti nije jasno? Piše do 100. Ne garantirano 100. A to što nisu naveli da oni tebi mogu pružati uslugu sa brzinom od 70 do 100 megabita bez da ti imaš ikakvu osnovu da se žališ ili tražiš raskid ugovora je samo njihovo mazanje očiju tebi kao korisniku računajući da ne znaš za regulativu od 70% minimalno pa da ispadnu, kak ti malo bolji od HT-a.

Možda ti praktički uvijek imaš 100 megabita, ali da tebi od sutra padne brzina na 80 i oni kažu da oni tu ništa ne mogu oni su i dalje u pravu i ti ne možeš ništa tu.

Regulativa i zakon ide iznad tvog ugovora. Jer zakon kaže da operater ne krši ugovor ako pruža barem 70% ugovorene maksimalne brzine. A s obzirom da ti imaš maksimalnu brzinu od 100 onda je donja granica 70 megabita.

Ne znam čemu rasprava o ovome, ja sam ti samo lijepo rekao da oni i tebi mogu pustiti brzinu od 70-100 bez da ispadne da krše ugovor, samo su mućki tu informaciju prešutili, a ti meni tvrdiš da to nije tako iako je zakon upravo takav i to im omogućuje. Ja sa raspravljati više neću jer se nema o čemu. Zna se što kaže zakon i da je zakon iznad bilo kakvog ugovora i situacija je tu jasna. Meni je iskreno drago ako ti imaš 100 megabita stalno zakucano.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 10:49   #6224
popo1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 216
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Screenshotano iz ugovora

Ovime si samo potrdio što ti Exomaniac govori.
popo1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 23:16   #6225
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Možda ti praktički uvijek imaš 100 megabita, ali da tebi od sutra padne brzina na 80 i oni kažu da oni tu ništa ne mogu oni su i dalje u pravu i ti ne možeš ništa tu.
Imao sam problema prije još nije da nikad nisam i padala je brzina na 70-80, normalno sam nazvao i sredili su i opet je bilo 100, nisu ništa prigovarali nikada da je to u granicama normale ili nešto, sredili u roku dan dva. Ali tada je još čini mi se amis bio, da li je to imalo kakve veze ili ne, ne znam, no poslije više nisam imao nikakvih problema.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 27.08.2019. u 23:26.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 23:43   #6226
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Ta obavijest se treba treba dobiti putem SMS-a? Jer dobio sam samo jedan SMS i tek ga sad čitam i da, tamo piše da je cijena 2,69kn/100kb
Gdje to piše u zakonu da se znam pozvati na zakon?
Da te be navodim ba krivi trag.
Nisam dobio sms o dvostruko vecoj potrosnji.i radi toga su mi stornirali
  Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 01:22   #6227
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Imao sam problema prije još nije da nikad nisam i padala je brzina na 70-80, normalno sam nazvao i sredili su i opet je bilo 100, nisu ništa prigovarali nikada da je to u granicama normale ili nešto, sredili u roku dan dva. Ali tada je još čini mi se amis bio, da li je to imalo kakve veze ili ne, ne znam, no poslije više nisam imao nikakvih problema.
Ma naravno da će srediti, ne kažem ja da neće, ja ti samo kažem kakva je stvar sa zakonske strane i što je moguće, nisam ja ništa drugo govorio.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 11:30   #6228
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ma naravno da će srediti, ne kažem ja da neće, ja ti samo kažem kakva je stvar sa zakonske strane i što je moguće, nisam ja ništa drugo govorio.
Ma sve OK, ovakvo stanje je otprilike stalno, koji Mbps gore-dole:





Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 19:53   #6229
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Kod mene nije, kod mene je upload i download konstantan i nikad mi nije ovakav upload bio.

Sa oba risivera upaljena, no ponekad kad se kanali mijenjaju onda padne download na 88, ovisno kolko koji kanal vuče. Ali upload je uvijek ovakav dok su risiveri upaljeni, kad ih ugasim i on skoči za taj jedan megabit još.


Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 29.08.2019. u 07:54.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 11:53   #6230
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 619
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ma sve OK, ovakvo stanje je otprilike stalno, koji Mbps gore-dole:
Nisi jedini. I kod mene je brzina ista. I da pogodim, test za upload ne krene odmah nego tek nakon nekoliko sekundi. Zanimljivo, kada testiram brzinu prema A1 Slovenija, upload test počinje odmah i ide preko 90.

Meni se nekada čak zna dogoditi da internet pukne na 5 minuta, te da u ruteru IP adresa piše (null). Tada ni restart rutera ne pomaže nego jednostavno moram čekat...

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 29.08.2019. u 13:38.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 12:26   #6231
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Jos uvijek mi nisu odgovorili na moj zahtjev za prekid ugovora preko maila.....dao zahtjev prosli petak
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 15:35   #6232
goran047
Premium
Moj komp
 
goran047's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: zg
Postovi: 135
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Jos uvijek mi nisu odgovorili na moj zahtjev za prekid ugovora preko maila.....dao zahtjev prosli petak

imaju valjda previse tih zahtjeva... ja sam bio u poslovnici i dvoje ispred mene isto bili za raskid. pa koliko su to ljudi izgubili zbog te odluke, tu nesto smrdi izmedju njih i tcoma na nekakav deal
goran047 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 17:07   #6233
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Nisi jedini. I kod mene je brzina ista. I da pogodim, test za upload ne krene odmah nego tek nakon nekoliko sekundi. Zanimljivo, kada testiram brzinu prema A1 Slovenija, upload test počinje odmah i ide preko 90.

Meni se nekada čak zna dogoditi da internet pukne na 5 minuta, te da u ruteru IP adresa piše (null). Tada ni restart rutera ne pomaže nego jednostavno moram čekat...
Koji opticki router imas.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 17:46   #6234
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 619
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Koji opticki router imas.
Telsey, ti?
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 18:00   #6235
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 18:20   #6236
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 619
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ti bar možeš završiti test, ja ne mogu ni to.

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 01.10.2019. u 10:45.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 18:22   #6237
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Nisi jedini. I kod mene je brzina ista. I da pogodim, test za upload ne krene odmah nego tek nakon nekoliko sekundi. Zanimljivo, kada testiram brzinu prema A1 Slovenija, upload test počinje odmah i ide preko 90.

Meni se nekada čak zna dogoditi da internet pukne na 5 minuta, te da u ruteru IP adresa piše (null). Tada ni restart rutera ne pomaže nego jednostavno moram čekat...
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Ti bar možeš završiti test, ja ne mogu ni to.
Zali se u SZK, neka oni od sebe resetriaju tvoju liniju i router.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 18:27   #6238
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Recite da vam routere izmijene i riješit će Vam probleme. Zadnjih dva mjeseca 6-7 stranaka sam imao sa Telsyem i svima je net radio probleme, očito router dao svoje, genexis je još lošiji bio od telsye-a, susjedu sam nedavno reklamirao njega jer mu je počeo tolko štekat da je bio neupotrebljiv i uglavnom čim su im Elteke metnuli sve radi super i brzina kao i moja.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 18:35   #6239
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Moj GENEXIS je jos dobar nikad problema s njim, dok ide ide.
Ako budu ikad i nama starim Amisovcima dizali brzine na 500 Mbps onda neka mijenjaju i router.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 18:45   #6240
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Moj GENEXIS je jos dobar nikad problema s njim, dok ide ide.
Ako budu ikad i nama starim Amisovcima dizali brzine na 500 Mbps onda neka mijenjaju i router.
Ne budu

5Mbps manji upload ti je od mojeg, mislim ok ako to tebi ne smeta s tim da su meni još oba risivera upaljena.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na