Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2019., 07:05   #481
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
I sad će taj vraćeni opet netko dobit i tako u krug
U Mallu prilikom preuzimanja ti prvo daju paket da pregledaš dal je ambalaža u redu, neotvorena, itd. A onda potpišeš da preuzimaš. I iako si osobno podigao imaš 2 tjedna da vratiš bez razloga, isto kao da si naručio nA daljinu.

Do sad sve što sam pokupio kod njih je bilo u besprijekornoj ambalaži..
nub je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 10:00   #482
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Smoki_Gs Pregled postova
........
Mislim da je tvoj paket dostavljao Ace Ventura )))))))))
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2019., 10:58   #483
manletkingio
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Napokon su se javili, kažu da proizvod uopće nemaju nigdje na zalihi i samo me zanima zašto su mi onda dopustili narudžbu. Žena na telefonu misli da bi moglo doć ovaj tjedan. Znači ništa od toga.

Pitao sam ih kako dobiti novce natrag, žele da ispunim obrazac i da će u roku od 15 dana se javiti i vratiti novce. Kod njih kad kažu u roku od 15 dana, znači 2 tjedna minimalno.

Ne mogu nikome preporučiti ovu trgovinu. Ako morate kupujte samo pouzećem (naravno, ne ko ja budala) i isključivo proizvode koji su na lageru na centralnom skladištu.

Zadnje izmijenjeno od: manletkingio. 20.02.2019. u 12:03.
manletkingio je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 11:51   #484
maksimirac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: ZG
Postovi: 25
Citiraj:
Autor manletkingio Pregled postova
Napokon su se javili, kažu da proizvod uopće nemaju nigdje na zalihi i samo me zanima zašto su mi onda dopustili narudžbu. Žena na telefonu misli da bi moglo doć ovaj tjedan. Znači ništa od toga.

Pitao sam ih kako dobiti novce natrag, žele da ispunim obrazac i da će u roku od 15 dana se javiti i vratiti novce. Kod njih kad kažu u roku od 15 dana, znači 2 tjedna minimalno.

Ne mogu nikome ovo neozbiljno smeće od trgovine preporučiti.
Novce ćeš dobiti i brže od toga vjeruj mi jer sam imao isti slučaj s njima. Meni kad su rekli da dobivaju SSD za tri tjedna i mogu čekati ili povrat novaca. Ja sam čekao i došao je brže od ta tri tjedna. Ali najbolje ti je sve pisanim putem jer se tu moraju očitovati u roku od 15 dana.
maksimirac je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 12:07   #485
manletkingio
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Citiraj:
Autor maksimirac Pregled postova
Novce ćeš dobiti i brže od toga vjeruj mi jer sam imao isti slučaj s njima. Meni kad su rekli da dobivaju SSD za tri tjedna i mogu čekati ili povrat novaca. Ja sam čekao i došao je brže od ta tri tjedna. Ali najbolje ti je sve pisanim putem jer se tu moraju očitovati u roku od 15 dana.
Meni su se u međuvremenu napokon javili na mail nakon što sam ih zvao i rekao da dolazim u poslovnicu. Ispričavaju se i kaže čovjek da su dobili informaciju da je predviđena dobava artikla od dobavljača danas.
Može ono doć i za 3 tjedna, samo su mi trebali javiti unaprijed čim su saznali da nema ni kod dobavljača na lageru, a ne da ih ja moram spammat s mailovima i pozivima da nešto saznam.

Jbg, tako zarađuju. Šute i nadaju se da će kupac čekat mjesec dana, umjesto da jave da ništa od toga, ali naravno onda kupac traži povrat novaca.

Uglavnom, od sada samo pouzeće u Hrvatskoj. Kartično plaćanje samo kod ozbiljnih trgovina kao Amazon i nekih drugih EU trgovina.

Zadnje izmijenjeno od: manletkingio. 20.02.2019. u 12:30.
manletkingio je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 13:02   #486
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Ima li netko možda kakve kupone za Mall.hr? Može u pp, hvala
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 17:28   #487
manletkingio
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Paket napokon došao nakon 15 dana.
U ponedjeljak sa computerunverse.de naručio grafičku, evo sad došla. Znači 2 dana iz njemačke došla grafička koja je tek izašla prije tjedan dana. Neki dućani u Hrvatskoj koji imaju skladišta u Hrvatskoj ne uspiju dostavit za 2 dana. To vam sve govori o domaćim dućanima.
manletkingio je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 17:40   #488
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor manletkingio Pregled postova
To vam sve govori o domaćim dućanima.
Nemoj trpat u isti koš sve domaće dućane, mall.hr radi drugačije, posluju sa 300 uvoznika i čekanje kod njih je očekivano.
Isto tako imaš hrpu negativnih iskustava na bug.hr s computeruniverse gdje su ljudi čekali i po 30 dana na isporuku.

Tako da, generaliziraš bezveze na osnovu jednog svog iskustva.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 21:10   #489
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor manletkingio Pregled postova
Paket napokon došao nakon 15 dana.
U ponedjeljak sa computerunverse.de naručio grafičku, evo sad došla. Znači 2 dana iz njemačke došla grafička koja je tek izašla prije tjedan dana. Neki dućani u Hrvatskoj koji imaju skladišta u Hrvatskoj ne uspiju dostavit za 2 dana. To vam sve govori o domaćim dućanima.
Kako kod njih ide carina/pdv placa se ili ne i koju si dostavu izabrao na stranici?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 21:12   #490
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nema carine, to je EU dućan.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2019., 21:32   #491
manletkingio
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Kako kod njih ide carina/pdv placa se ili ne i koju si dostavu izabrao na stranici?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Plaćaš eventualno samo razliku PDV-a Hrvatske i države iz koje naručuješ. U njemačkoj je PDV 19%, kod nas je 25%. Artikl koji sam kupio je na stranici bio 299 eura, ali na kraju kad sam plaćao u košarici sam platio 317 eura. To je tih 6%. Naprimjer kad sam za Amazon.es (španjolska) nešto naručivao, platio sam 4% više zato jer je u španjolskoj pdv 21%.
Neke stranice kao npr. EVGA.eu već uračunaju u cijenu tvoj lokalni DPV, većina to ne radi. Na amazonu.de i ostalim eu amazonima je ista situacija. Cijena je recimo 350 eura, ali kad ideš platit cijena se poveća za tu razliku PDV-a, ovisi koliki je pdv EU zemlje iz koje naručuješ.
Jedina iznimka ovome je Scan.co.uk koji mi nikad nije naplatio pdv razliku UK i Hrvatske. To je neka greška kod njih, možda su već popravili.

Dostavu sam platio 20 eura preko DHL.
BIla je ako se ne varam još opcija za DPD koja je bila 25 eura. Ja naravno uzeo jeftiniju.

Čak i sa tih 6% i 20 eura dostave došlo me 550kn jeftinije nego da sam kupio tu taj isti artikl. Blago švabama. Dostava je njima besplatna, sve dostavljaju kod njih isti dan i naravno ne plaćaju 25% poreza nego 19%.
Znači švabi je taj isti artikl 830kn jeftiniji nego nama koji kupujemo u Hrvatskoj. Još zarađuju tri puta više.

Zadnje izmijenjeno od: manletkingio. 27.02.2019. u 21:38.
manletkingio je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 21:52   #492
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor manletkingio Pregled postova
Plaćaš eventualno samo razliku PDV-a Hrvatske i države iz koje naručuješ. U njemačkoj je PDV 19%, kod nas je 25%. Artikl koji sam kupio je na stranici bio 299 eura, ali na kraju kad sam plaćao u košarici sam platio 317 eura. To je tih 6%. Naprimjer kad sam za Amazon.es (španjolska) nešto naručivao, platio sam 4% više zato jer je u španjolskoj pdv 21%.
Neke stranice kao npr. EVGA.eu već uračunaju u cijenu tvoj lokalni DPV, većina to ne radi. Na amazonu.de i ostalim eu amazonima je ista situacija. Cijena je recimo 350 eura, ali kad ideš platit cijena se poveća za tu razliku PDV-a, ovisi koliki je pdv EU zemlje iz koje naručuješ.
Jedina iznimka ovome je Scan.co.uk koji mi nikad nije naplatio pdv razliku UK i Hrvatske. To je neka greška kod njih, možda su već popravili.

Dostavu sam platio 20 eura preko DHL.
BIla je ako se ne varam još opcija za DPD koja je bila 25 eura. Ja naravno uzeo jeftiniju.

Čak i sa tih 6% i 20 eura dostave došlo me 550kn jeftinije nego da sam kupio tu taj isti artikl. Blago švabama. Dostava je njima besplatna, sve dostavljaju kod njih isti dan i naravno ne plaćaju 25% poreza nego 19%.
Znači švabi je taj isti artikl 830kn jeftiniji nego nama koji kupujemo u Hrvatskoj. Još zarađuju tri puta više.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 00:31   #493
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Ekipa,

trebao bi mi kupon, pa ako netko ima...

Moze i na PP.

Oduzim se vec nekako.

Tnx.

Q.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2019., 14:33   #494
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
povrat artikla (AOC C24G1) prosao bez ikakvih problema. povrat love je bio kroz 10ak dana.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2019., 22:54   #495
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Kao i ostali - ja se žalim na brzinu isporuke. Poslali dan prije - drugi dan od narudžbe pa me kurir nije nasao doma pa sam ga morao zicqti da dođe na posao.. :O

Salim se, ne žalim se zbog toga...

Sve 5, kao i svaki put. Očito kad imaju velikih sniženja imaju problema, no kad je normalno onda brzo obrađuju.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2019., 22:58   #496
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Ostavit ću ovo tu pa...

Citiraj:
Poštovani,
mišljenje i iskustva naših kupaca su nam izuzetno bitna jer nam pomažu da poboljšamo svoje prodajne i poslije prodajne usluge.

Pozivamo vas da sudjelujete u dolje navedenoj anketi te na taj način pridonesete poboljšanju kvalitete online prodaje u Hrvatskoj.
Link do ankete: http://bit.ly/misljenje_o_web_trgovcu_32019

NAJLJEPŠA HVALA!
MALL.HR
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 11:10   #497
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Evo i moje iskustvo.
20.02. su zaprimili moju tastaturu na reklamaciju i u petak (08.03.) sam ih pitao koja je situacija i ovo je odgovor od danas:
"Poštovani,
od strane servisa primili smo informaciju da će artikl danas biti pregledan i biti će riješeno za koji dan.
Hvala Vam na strpljenju i razumijevanju.
Lijepi pozdrav."

Tako da brzina i nije neka vrlina. Sad čemo vidjeti daljnji razvoj događaja

Samo da javim sada sam dobio mail od Mall.hr da je reklamacija završena i da će mi tastatura stići za cca 3 dana

I još jedan update. Tastatura stigla danas i vračena moja stara jer kako slovenac kaže ispravna je.
Tako da iden se obratit Logitechu direktno, sreća pa imam video od kvara

Zadnje izmijenjeno od: tor. 14.03.2019. u 12:04.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2019., 11:14   #498
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
a što je problem
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2019., 14:36   #499
maksimirac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: ZG
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
Evo i moje iskustvo.
20.02. su zaprimili moju tastaturu na reklamaciju i u petak (08.03.) sam ih pitao koja je situacija i ovo je odgovor od danas:
"Poštovani,
od strane servisa primili smo informaciju da će artikl danas biti pregledan i biti će riješeno za koji dan.
Hvala Vam na strpljenju i razumijevanju.
Lijepi pozdrav."

Tako da brzina i nije neka vrlina. Sad čemo vidjeti daljnji razvoj događaja

Samo da javim sada sam dobio mail od Mall.hr da je reklamacija završena i da će mi tastatura stići za cca 3 dana

I još jedan update. Tastatura stigla danas i vračena moja stara jer kako slovenac kaže ispravna je.
Tako da iden se obratit Logitechu direktno, sreća pa imam video od kvara
Ti misliš da je netko u mallu tako odlučio? Ljudi su poslali na servis ovlašteni, ljudi rekli ništa nije i ovi vratili. Poprilično sam siguran da mall nema vlastite servisere
maksimirac je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2019., 22:00   #500
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Zašto tako brzo skačete sa zaključcima?

Problem je jedino ako nešto rikne treba čekat 20+ dana.

Ovo što je odbiven servis nema veze sa mall.hr jer oni za servis za Logitech šaljku u Slo, to sam iznio samo kao info, ne da bi blatio Mall.hr.

Mall je samo internet dučan, nema ni svoje skladište a kamoli servis.

Problem je jedino bio što su mi prvu tastaturu poslali sa razbivenom tipkom i tu sam čekao 2 tjedna da mi zamjene i druga koja je došla tj. ova je malo oštećena (vjerovatno je nekome ispala kad su gravirali HR slova) ali ispravna tako da sam dobio bon 100kn od njih.

Ja se ispričavam ako je nekoga moje iskustvo uvridilo
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2019., 21:53   #501
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
eto i ja pokušao naručit nešto iz mall al odustal


htio naručit žilete fusion 5 .. za sebe i venus za ženu
i naravno da naletio na neke ne logične stvari
meni žilete mogu doč več 21, sa time da sam birao jeftiniju opciju 20kn .. dostava kada njima paše
opet me za drugi artikl pita .. venus .. i opet ja kliknem bilo kada
al vidim TOTAL iznos raste, i tretira se ko posebno naručeno
pa da plačam 20kn za svaki proizvod poštarinu
Zašto oni nebi to zajedno poslali ?


Logika mi veli, pošto su internet prodaja, i lager nemaju .. prosljede svojim dobavljačima i neka oni šalju
a tu su onda očito u igri 2 dobavljača i zato 2x poštarina ili ?


btw gdje vi kupujete žilete ? ebay ?
imam i braun seriju 7.. al ima dana kada se zapustim i onda samo žilet tu ima posla.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2019., 21:57   #502
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pa označi opciju da želiš da ti bude isporučeno kao jedan paket, kada bude sve dostupno.



Ne brijem se, samo skraćujem s mašinicom za šišanje. Nisam se brijao više od godine dana.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2019., 23:26   #503
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova

btw gdje vi kupujete žilete ? ebay ?
imam i braun seriju 7.. al ima dana kada se zapustim i onda samo žilet tu ima posla.
Kupiš lijepo safety razor, ilitiga klasičan brijač i onda kupuj žilete od kud god. Čak i kod nas u dučanima obični gillette žileti koštaju valjda max kunu dve po komadu, a briju bolje od bilo kakvih igračkica s 5 žileta

S neta još jeftinije u nekom većem pakiranju.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2019., 13:47   #504
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Jesu oni to maknuli google pay kao nacin placanja ili sam nesto krivo kliknuo? Prije par mj sam imao tu opciju placanja i radila je ko grom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 19:29   #505
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
u petak narucio popodne AOC LED monitor Q3279VWFD8
danas ujtro u 9 dostavljen,sve uredno,placen pouzecem
najeftiniji u hr
ja zadovoljan
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 10:23   #506
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Naručio jučer, maloprije dobio poruku da je spremno za preuzimanje. Ugodno iznenađen brzinom
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 10:43   #507
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Uzeo od njih monitor i volan. Cijene su bile najniže tad u HR, a i EU. Pokupio osobno oba puta. Prvo dali da provjerim kutiju dal ima oštećenja, onda da potpišem da sam preuzeo uz napomenu da mogu vratit unutar prva dva tjedna ako mi ne odgovara. (To je obično praksa samo kod kupovine na daljinu kod ostalih).

Sve pet za sad. Sva sreća nisam imao još priliku reklamirat nešto, tako da to ne mogu komentirat.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 00:12   #508
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
(To je obično praksa samo kod kupovine na daljinu kod ostalih).

Kod njih je sve na daljinu jer ti tehnički kupiš uređaj na daljinu - webshop, a pokupiš ga kod njih. Nije bitno je li došao poštom ili si otišao kod njega, bitno je da si preko WS-a naručio.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 06:44   #509
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Naručio preko webshopa, ali platio i pokupio osobno. Ak je tak super, al nisam to primijetio u drugim snopovima gdje sam napravio istu stvar
nub je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 08:05   #510
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Zakonski je tako, odnosno to isto spada pod kupnju na daljinu tako da koliko god ne htjeli neki shopovi to napraviti, moraju.

Ja sam isto uzeo neke stvari u mall-u nekidan. Naručio, stigla poruka kada su rekli da će biti spremno, preuzeo. Sve 5.

Moram priznat da u zadnje vrijeme uzimam samo tamo.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na