Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2014., 18:39   #1
AFK
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 153
Nestanak slike u sred igranja

Računalo:

Procesor
Matična
Memorija
Chipset

Grafička
Hard
Corsair VX550 W

Opis Problema:

Problem se ponavlja nakon 3. pokušaja formatiranja i friške instalacije windowsa.Drivere koristim isključivo sa offical stranica te se problem ponavlja i sa zadnjim driverima te sa driverima koje sam dobio uz samu matičnu.Pokrenem igru[divinity,black and white 2,racedriver Grid,i slične igre ],igre rade savršeno,nema trzaja nema problema,..sve dok se problem nepočne pojavljivati,može se dogoditi nakon 2 minute igranja a može se dogoditi i nakon 2 sata igranja [ovisi,...o čem neznam ] .Monitor ostane bez slike iako čujem u pozadini da igra kao i ostatak windowsa radi bez problema,točne slike sam uspio naći na google:
Slika 1
Slika2
Moram resetirati računalo ručno,nakon toga uđe u windows i sve normalno radi.
Garanciju imaju svi dijelovi pojedino ali nebih volio slati komponentu koja nije glavni krivac za ovo.

Tražim pomoć kako ovo riješiti.Molim vas da mi za svaku pojedinu komponentu savjetuje koji program je najbolje koristiti za test stabilnosti [grafička,procesor,memorija,matična,hard...],i bilo koji savjet vezano uz ovaj problem.

Grafička me jako zeza od samoga početka kada sam je kupio ali pošto 99% vremena igram league of legends [ a to mi se nikad nije dogodilo u njoj ] nije me smetalo.

banga banga shop je računalo kupljeno.Koliko vidim stranica im neradi.
http://bangabanga.info/

Osobno sam sastavljao računalo tako da znam da 100% ništa nije krivo sastavljeno,podešeno ili nešto slično.Probao sam resetirati i bios nekoliko puta ništa.

Postoji update biosa ali nisam siguran ako to napravim dali gubim ili ne gubim garanciju.

Graičku bih osobno otvorio i dao na ispitivanje [kolega mi drži najbolji elektronički centar u gradu pa itekako znamo o čem pričamo ] ali ne mogu taknuti grafičku karticu pošto ima garanciju i naljepnicu na vijku pa je ne mogu pošteno ni očistiti promijeniti termalnu pastu

bilo koji oblik pomoći dobro došao.

EDIT:


prije 10 minuta..u league of legends mi se dogodilo...dakle shit just got serius now...

http://www.pohrani.com/f/36/oB/2HDES...-09-10-386.jpg

da stvar bude gora monitor i grafička su mi spojeni preko HDMI <---> DVI kabla...monitor mi ima DSUB i HDMI ulaz.grafička mi ima 2 DVI i HDMI ulaz...kada spojim HDMI HDMI čujem zvuk da je monitor spojen ali nema slike.Pokušao sam spojiti HDMI < --- > HDMI sa 2 monitota različita uvijek crna slika kada pokušam spojiti preko HDMI...
nisam više pametan što napraviti.

Hvala

EDIT 2:

Prime95 [blend] nakon 4 sata i dalje računalo radi savršeno stabilno....dakle memorija ili procesor nije.Valley i 3dmark sam otkrio što se događa.
Grafička kada dođe na 60 stupnjeva dogodi se taj ekran,nebitno koja igra,bitno je samo da grafička čim udari 6o°C pukne i slika na monitoru postane kao gore navedeno.Pokušano 5 puta i ista stvar.

Grafička zapakirana,kontaktirana firma,..šalje se na garanciju.

Sad sam kupio MSI i nikad više.R9 270X oc nije bila u mom računalo ni punih 6 mjeseci.Nikad clockana,uredno micana prašina sa ventilatora,kućište otvoreno,..nije mi jasno odakle i kako je crklo :S

Zadnje izmijenjeno od: AFK. 11.09.2014. u 09:23.
AFK je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2014., 01:58   #2
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,396
Jednostavno vidljivo.
Vodoravne pruge su problem s GPU(Grafičkom)
Meni se to dešavalo s 5770HD sve dok je nisam reklamirao(osobno poslao u dobavljača).

Šalji GPU na reklamaciju.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2014., 04:29   #3
Rabuso
Who dares,wins.
Moj komp
 
Rabuso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Mislimda ti je grafa riknula..
Aida 64 Extrime ti ima stability test za sve pa probaj!

Offtopic : možda je afm(otherboard) otišla kao ti u lol-u? HAHAHA
Rabuso je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2014., 10:32   #4
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
podatke o dućanu tu imaš: http://bangabanga.info/kontakti_servis.php

nešto im ne štima stranica.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na