Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2023., 19:20   #1
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Tv kartica za PC

Koja Tv kartica bi bila dobra za gledati tv-e na Pc-iju? Što je trenutno dobro u ponudi.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 20:16   #2
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Koja Tv kartica bi bila dobra za gledati tv-e na Pc-iju? Što je trenutno dobro u ponudi.

Ako imas dodatni HDMI na ekranu radije uzmi DVB-T2/C Reciever , spoji i bok.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2023., 21:10   #3
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Htio bih gledati u windowsima, da ne moram prebacivati hdmi kanale.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 21:21   #4
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Poslusaj tomeka@vz... ako ti monitor ima i zvucnike kupi dvb-t2 prijemnik i spoji ga na slobodan hdmi na monitoru (ako ga imas)

To je puno bolje od pcie tv kartice i windows aplikacije
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 21:29   #5
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Tv kartica za PC

Možda bi čovjek snimao TV programe direkt na komp

Imam davno kupljeno Geniatech T230. Radi mi probleme pod Linuxom ali na Windozama radi bez greške s aplikacijom iz bundlea. Postoje dvije ili tri varijante. Ne znam kakve su ove druge.

Ali da, imam obični DVB- T2 receiver na monitoru koji podržava 1920x1080@50Hz pa to izgleda odlično. Preporučam.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 21:38   #6
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Možda bi čovjek snimao TV programe direkt na komp

Ali da, imam obični DVB- T2 receiver na monitoru koji podržava 1920x1080@50Hz pa to izgleda odlično. Preporučam.
Nek snima na usb stick
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 21:43   #7
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
bilokoja...

sve te kartice imaju neki šit od softvera. moraš tražit krekirani dvb dream ili slično ako želiš snimat. daaaaaaaaaaaaaaavno je progdvb bio u điru, ali to je prevaziđeno.

sve te kartice su ok ali njihov softver je 99% sranje. user experience je stoga nikakav.

imao sam neku dvb karticu u počecima dvbt-a i to je radilo ok sa tim nekim krekiranim softverom koji je moga snimat, ali inače je program bio sranje.



rađe uzmi običan receiver i snimaj si na usb stick. jednostavnije i nemjerljivo kvalitetnije rješenje.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 07:59   #8
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Čovjek pita jedno, vi govorite treće.
Mogli ste komotno i predložiti da uzme capture card i spoji dvbt risiver gore ili da kupi neku IPTV listu. Prvo je skuplja opcija, a druga opcija treba internetove pa pretpostavljam da ne igra ulogu.



Ne znam kakva je danas situacija sa softverom za praćenje tv-a, ali znam da sam davno prije koristio VLC i radilo je ko urica.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 09:01   #9
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Ja sam prošao priču TV-a na kompu. Od analognog prijema, pa dvb-t, pa dvb-t2 sve sa pci karticama. Za analogni prijem i snimanje na analogiji sa Leadtekovom nekom karticom više se ni ne sjećam što sam koristio, a za DVB-T(2) mislim da se softver zvao DVBViewer koji mi je bio bolji opd ProgDVB...

fizički dvb-t(2) receiver za 150kn u hdmi port na monitoru je najbolja opcija
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 09:06   #10
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Kupio sam bio davno TV USB stick Gigabyte U8000 i imam ga još. Nisam ga koristio vjerovatno oko desetljeće, bi li mogao on hvatati trenutni digitalni signal? Znam da hvata digitalni i analogni signal.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2023., 09:55   #11
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
https://www.gigabyte.com/TV-Tuner-Do...000-rev-20b#ov

Watch Digital TV (DVB-T)
Watch Analog TV (NTSC/PAL/SECAM)

nema dvbt-2
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 10:01   #12
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Ico2005 Pregled postova
https://www.gigabyte.com/TV-Tuner-Do...000-rev-20b#ov

Watch Digital TV (DVB-T)
Watch Analog TV (NTSC/PAL/SECAM)

nema dvbt-2
Ok, hvala. To sam i mislio.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 10:12   #13
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
https://www.aliexpress.com/item/1883597971.html

Meni ovo radi dosta dobro, ima EPG, snima mislim u hevc formatu. Za obradu snimljenog se treba pomučiti i eksperimentirati sa free aplikacijama, ili kupiti nešto bolje.

Dobro dođe i brzo računalo.
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 10:29   #14
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Mljac Pregled postova
https://www.aliexpress.com/item/1883597971.html

Meni ovo radi dosta dobro, ima EPG, snima mislim u hevc formatu. Za obradu snimljenog se treba pomučiti i eksperimentirati sa free aplikacijama, ili kupiti nešto bolje.

Dobro dođe i brzo računalo.
Koji program koristiš za gledanje tvea?
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 10:55   #15
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Ja imam sad neki čajna dvbt2, prije toga sam imao yakumo, sve jaki brandovi. Softver Dvbviewer sam kupio ima 15 godina, vjerno služi, mogu snimati, gledati, snimati i gledati ako je isti stream, s nekim dodatkom timer za snimanje.... ne vidim što bi dobio posebnim stickom jer bi onda imao samo tv, a ovako mi je tv u uglu i pomičem ga i resizeam kako želim.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 11:56   #16
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
Čovjek pita jedno, vi govorite treće.
Pa bas dobro kazes... sto je najgore, vecina komentara/prijedloga dolaze od osoba koje su nekad davno imale neku tv karticu i nemaju blage veze sto je danas aktualno.

@Alfredo nr.3

USB sucelje zaobidji ako zelis 24/7 stabilnost. Takodjer ni jedan usb tuner ( ili ga ja nisam jos sreo ) nema takvu osetljivost kakvu imaju pcle kartice, ne radi se o jacini signala toliko koliko se radi o kvaliteti tog istog signala. USB tuner ce na recimo 50/40 nekad "cukati" a pcle kartica nece. Zasto? Pa na USB karticama je sve jos dodatno smanjeno, manja "zastita" od tipicnih kucnih ili okolnih elektromagnetski smetnji, USB sucelje/resursi na maticnoj se uvijek dijeli/e sa necim drugim i ta vrsta konekcije je osetljivija nego pcle koja isto moze djeliti resurse maticne ali je to ipak puno stabilnije od USB-a.

Isto tako da je problematican software su price samo neupucenih ili neznalica jer ta prica je "donekle vazila" prije 10 i vise godina.
Sada ce biti oko 2 godine kako sam zamjenio Leadtek DTV 100T / DTV 2000 H za ovu karticu:

https://tbs-technology.de/shop/DVB-T...LP-TBS-6281-SE



Tada je kostala ( 2021 ) 84€ + 12,90€ PTT-a, dodje direktno iz DE sto znaci nema nikakvih dodatnih davanja itd... Danas je osjetno skuplja jer inflacija je odradila svoje tj. vec 2022 godine na proljece cijena je bila nesto preko 100€. U svakom slucaju s obzirom da je koristim skoro 2 godine nebih danas zalio tih 135,50€ jer ako zelim nesto da radi kako spada i da o tome ne moram misliti onda bi ta kartica bila opet moj izbor. Eventualno neki "jaci" model da me zanima satelit na kompu ili model sa Ci utorom jer koliko sam nabrzinu popratio lokalne DE forume i Ci+ DVB-T2/S2 radi pa recimo Evo tv ili Max tv preko satelita bi tehnicki bilo izvedivo gledati na kompu sa CAM modulom koji bi isao u odgovarajucu TBS karticu.

S njom dobijes TBSViewer program za gledanje. Solidan je, stabilan je i na bazi DVBViewer-a. Nije nesto bogat opcijama, sve osnovno ali snimati mozes normalno, mozes i programirati snimanje. Driveri su stabilni bilo windows 10 ili 11. Za obradu snimki tj. izrezivanja reklama imas recimo VideoReDoTVSuite, kasnije nakon toga ako ti ne smeta velicina snimki/fajla ne moras ni prekodiravati jer svaki player na kompu ali i hevc televizorima to uredno tjera.

DVBViewer kosta 22€ no ako ti se ne placa lako je nabavljiv i stabilan DVBViewer Pro 6.0.3.0 koji eto 2 godine nisam imao potrebu zamjeniti niti mi se za 2 godine program ni jednom nije orusio ili smrzao. U sustini sa tom karticom mos pokreniti i oba programa odjednom ( TBSViewer + DVBViewer ) i gledati 2 razlicita kanala a snimati na obje odjednom sasvim nesto trece ili gledati po 2 razlicita transpodera na svakoj i snimati nesto, bilo sto...

Najveca razlika izmedju TBSViewer-a i DVBViewer-a je u sucelju, nema kod TBS-a opcija da mogu prckati po bojama ili ostrini slike no opet, tvornicki je dobro tonirana slika tako da moras biti picajzla ako ti to fali. Ovdje imas softwesku podrsku ako sa tom karticom zelis isprobati neki drugi tv player za gledanje, imas DVBDream, ProgDVB no vidi koji moze snimati a koji ne, nisam isprobavao, imas i sve potrebite drivere i slicno.

https://www.tbsdtv.com/download/index.html?path=6&id=27

Ono sto je kljucno da za gledanje HEVC signala na tv kartici u kompu trebas HEVC decoder.

https://www.videohelp.com/software/LAV-Filters

Besplatan je, stabilan, podrzava HW akceleraciju ako imas GPU koji encodira HEVC, ako nemas takvu gpu akceleraciju opet ce raditi ali procesor ce ajmo rec "patiti", no danasnji procesori ne vise od 20-30% zauzeca dok gledas tv na kompu.

I to je to uglavnom, ako imas nekoga u DE da to primi tamo postom onda te izadje 134€ vs 149€ sa slanjem u hrvatistan.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 13:16   #17
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Godine 2007. sam kupio Gigabyte U7000 USB tuner. Radio mi je bez ikakvih problema 24/7 na Linuxu (PC, kasnije RPi) kao streaming server za cijelu kuću. Još uvijek bi radio da se nismo prebacili na DVBT2.

Doduše tuneru sam skinuo plastično kućište i zalijepio alu heatsinkove od RPi da bude hladniji jer je ipak bio 24/7 u pogonu. Izdržao je 11-12 godina, dulje od tehnologije koja ga je učinila obsolete
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 13:53   #18
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa bas dobro kazes... sto je najgore, vecina komentara/prijedloga dolaze od osoba koje su nekad davno imale neku tv karticu i nemaju blage veze sto je danas aktualno.

@Alfredo nr.3

USB sucelje zaobidji ako zelis 24/7 stabilnost. Takodjer ni jedan usb tuner ( ili ga ja nisam jos sreo ) nema takvu osetljivost kakvu imaju pcle kartice, ne radi se o jacini signala toliko koliko se radi o kvaliteti tog istog signala. USB tuner ce na recimo 50/40 nekad "cukati" a pcle kartica nece. Zasto? Pa na USB karticama je sve jos dodatno smanjeno, manja "zastita" od tipicnih kucnih ili okolnih elektromagnetski smetnji, USB sucelje/resursi na maticnoj se uvijek dijeli/e sa necim drugim i ta vrsta konekcije je osetljivija nego pcle koja isto moze djeliti resurse maticne ali je to ipak puno stabilnije od USB-a.

Isto tako da je problematican software su price samo neupucenih ili neznalica jer ta prica je "donekle vazila" prije 10 i vise godina.
Sada ce biti oko 2 godine kako sam zamjenio Leadtek DTV 100T / DTV 2000 H za ovu karticu:

https://tbs-technology.de/shop/DVB-T...LP-TBS-6281-SE



Tada je kostala ( 2021 ) 84€ + 12,90€ PTT-a, dodje direktno iz DE sto znaci nema nikakvih dodatnih davanja itd... Danas je osjetno skuplja jer inflacija je odradila svoje tj. vec 2022 godine na proljece cijena je bila nesto preko 100€. U svakom slucaju s obzirom da je koristim skoro 2 godine nebih danas zalio tih 135,50€ jer ako zelim nesto da radi kako spada i da o tome ne moram misliti onda bi ta kartica bila opet moj izbor. Eventualno neki "jaci" model da me zanima satelit na kompu ili model sa Ci utorom jer koliko sam nabrzinu popratio lokalne DE forume i Ci+ DVB-T2/S2 radi pa recimo Evo tv ili Max tv preko satelita bi tehnicki bilo izvedivo gledati na kompu sa CAM modulom koji bi isao u odgovarajucu TBS karticu.

S njom dobijes TBSViewer program za gledanje. Solidan je, stabilan je i na bazi DVBViewer-a. Nije nesto bogat opcijama, sve osnovno ali snimati mozes normalno, mozes i programirati snimanje. Driveri su stabilni bilo windows 10 ili 11. Za obradu snimki tj. izrezivanja reklama imas recimo VideoReDoTVSuite, kasnije nakon toga ako ti ne smeta velicina snimki/fajla ne moras ni prekodiravati jer svaki player na kompu ali i hevc televizorima to uredno tjera.

DVBViewer kosta 22€ no ako ti se ne placa lako je nabavljiv i stabilan DVBViewer Pro 6.0.3.0 koji eto 2 godine nisam imao potrebu zamjeniti niti mi se za 2 godine program ni jednom nije orusio ili smrzao. U sustini sa tom karticom mos pokreniti i oba programa odjednom ( TBSViewer + DVBViewer ) i gledati 2 razlicita kanala a snimati na obje odjednom sasvim nesto trece ili gledati po 2 razlicita transpodera na svakoj i snimati nesto, bilo sto...

Najveca razlika izmedju TBSViewer-a i DVBViewer-a je u sucelju, nema kod TBS-a opcija da mogu prckati po bojama ili ostrini slike no opet, tvornicki je dobro tonirana slika tako da moras biti picajzla ako ti to fali. Ovdje imas softwesku podrsku ako sa tom karticom zelis isprobati neki drugi tv player za gledanje, imas DVBDream, ProgDVB no vidi koji moze snimati a koji ne, nisam isprobavao, imas i sve potrebite drivere i slicno.

https://www.tbsdtv.com/download/index.html?path=6&id=27

Ono sto je kljucno da za gledanje HEVC signala na tv kartici u kompu trebas HEVC decoder.

https://www.videohelp.com/software/LAV-Filters

Besplatan je, stabilan, podrzava HW akceleraciju ako imas GPU koji encodira HEVC, ako nemas takvu gpu akceleraciju opet ce raditi ali procesor ce ajmo rec "patiti", no danasnji procesori ne vise od 20-30% zauzeca dok gledas tv na kompu.

I to je to uglavnom, ako imas nekoga u DE da to primi tamo postom onda te izadje 134€ vs 149€ sa slanjem u hrvatistan.

Super, hvala na inf.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 14:16   #19
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Evo moj setup,
Imam RPI 4 sa TV Hat-om. Radi kao tv server u mreži. Može više korisnika istovremeno gledati. Dakle, gledaš sa bilo kojeg uređaja u lan mreži, a može se gledati i sa udaljene lokacije (probao preko Fritz!VPN). Na poslu streamam tv program iz kuće
Na tv hatu je neki Sony čip i prijem signala je skroz dobar. Može snimati i cijelom stvari upravljaš kroz web sučelje (TVHeadend). Za gledanje koristim Kodi ili VLC, ali mogu i drugi playeri.

Možda ispadne malo skuplje, s obzirom na današnje cijene raspberryja ali nije loša stvar.
Prednost je što na rpi još možeš spojiti externi disk i imaš ujedno i NAS sa solidnim brzinama (oko 70 Mb/s)
A sad je tu i RPI 5 koji podržava nvme diskove...čuda se mogu raditi
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2023., 23:49   #20
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Ima nas još s točno takvim setupom
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2023., 01:54   #21
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor frezer Pregled postova
Imam RPI 4 sa TV Hat-om.
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ima nas još /
A nije to tako lose rjesenje ali polovicno, ogranicavajuce...
Mislim, mozete simultano u mrezi gledati samo jedan MUX, TV Hat nema 2 tunera i ako nesto gledas sa MUX-a gdje su hrt + nova nema rtl2 ili doma. Kod snimanja jos gore, nemos otic sa muxa ako ne zelis prekinuti snimak. Ok.. ajd za nekog "vuka samca" podnosljivo ali jednom tko proba sa 2 ili vise tunera imat tv na pc-u i da snima nesto ponekad, ne vraca se na jedan tuner ni pod razno.

Ako vec mora biti RPI, Linux i sve te "radosti" sto dolaze sa time onda bar pod mus uzeti Hauppauge WinTV-dualHD USB Stick i nakaciti na RPI.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2023., 10:02   #22
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Na mux M1 su hrt 1, 2, 3, 4, rtl, rtl2, nova i doma.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2023., 10:42   #23
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor driftwood Pregled postova
Na mux M1 su hrt 1, 2/...
Da, moja greska u primjeru sa kanalaima koje sam uzeo za primjer no poanta se ne mijenja. Svejedno je koji kanal je u kojem mux-u tehnicki jer dok gledas jedan mux ili ga snimas onaj drugi ili bilo koji drugi ti nije dostupan sa jednim tunerom kao kod TV Hat-a.

U regiji D4 postoje 4 mux-a, u regiji D7 su tri mux-a i sad ako bas trebam 100% tehnicki ispravno karikirati: ako se gleda/snima Laudato TV HD., bilo koja druga osoba u kucanstvu ili van njega sa pristupom izvana moze gledati samo TREND TV HD i nista drugo itd....

Opcenito nevezano za RPI, sam TV kao server u mrezi je izuzetno nepraktican i ogranicavajuci ako je vezan ili mu je dostupan samo jedan mux istovremeno.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2023., 13:23   #24
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
To stoji. Žena si pusti CMC dok nešto radi u kuhinji a ja si pustim u radnoj sobi nešto sa HRT2 i to onda ne ide bez još jednog tunera u USB portu... ili još jednog RPi sa TV HAT-om

Taj Sony tuner na TV HATu radi odlično. Prava šteta što se ne može nakačiti više od jednoga.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na