Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2020., 12:19   #1
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Garmin DashCam - pomoć

Nedavno sam na preporuku kolege kupio Garmin DashCam 45. Zgodna stvarčica, montira se na vjetrobransko staklo i snima vožnju. Ali pravi razlog zašto sam ju uzeo je mogućnost da obaviještava o kamerama za mjerenje brzine kada su unutar 500m.

Ovo malo što sam ju testirao zadnjih nekoliko dana lokalno, radi sasvim ok. Jedino mi nije jasno zašto obavještava kada se približavam nekim kamerama samo iz jednog smjera, dok ako dolazim iz drugog smjera, nema obavijesti.

Ima li tko ideju zašto?
Ako netko isto koristi neki od tih DashCam modela, ima li preporuku podešavanja istih? Da li je bolje skinuti neki custom POI ili ne?

Zahvaljujem na svim preporukama.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2020., 14:06   #2
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Ja bih rekao zato što kamera odašilje (radar radi na određenoj frekvenciji) samo u jednom smjeru.
Pa ako joj dolaziš sa "leđa" garmin ne može skenirati frekvenciju na kojoj odašilje radar i zato ti ne javlja da je nešto ispred.
zgmmax je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2020., 14:12   #3
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Možda sam u krivu, ali mislim da kamera ne skenira ništa nego ima ukucan POI kamere u memoriji. Na dvije kamere mi nije bilo upozorenje. Jednoj sam prilazio s leđa, drugoj sprijeda, ali su obje bile na suprotnoj strani ceste od mene.

Možda sam išao ispod ograničenja pa nije upozoravao, ili GPS loše hvata iz nekog razloga.
Morat ću se nekoliko puta provozati i testirati.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2020., 08:03   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Mene navigacija upozorava na POI kamere bez obzira kojom brzinom vozio i gdje se ona nalazi u odnosu na moj smjer kretanja. Ljudi ne znaju da kamere snimaju i suprotni smjer, ali odozada tj. kada se prevelikom brzinom krećeš od njih.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2020., 08:50   #5
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ja bih rekao zato što kamera odašilje (radar radi na određenoj frekvenciji) samo u jednom smjeru.
Pa ako joj dolaziš sa "leđa" garmin ne može skenirati frekvenciju na kojoj odašilje radar i zato ti ne javlja da je nešto ispred.

Da, garmin ima samo POI kamera i po njima upozorava, nema radar detektor. Inace radar detektor očitava i kad prodjes kameru-njoj s leđa (toliko im je jak radar to je cudo jedno).

A mozda ti je to što si rekao, namjesteno da ne upozorava ako vozis po ograničenju.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2020., 10:09   #6
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Morat ću pozornije pratiti, ali čini mi se da sve kamere upozorava i kada vozim ispod limita.

Možda je jednostavno poi loše ukucan pa mu ne ulazim u radius kada sam na suprotnoj strani ceste. Ne znam ni sam.

Nego je li ima negdje popis kamera po zemljama koje Garmin ima origibalno ukucano?
Nisam našao nikakav, dok za ove custom sam našao i čine mi se ok. Npr. Garmin uopće ne spominje da ima podatke za Bosnu.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2020., 10:36   #7
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Ja recimo koristim ovo za update za IGO, ima i garmin upute i sygic.

http://snecer-poi.blogspot.com/2015/...-poi-2015.html
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2020., 10:50   #8
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Zahvaljujem. Probam se malo igrati, da li ću moći ubaciti u svoj uređaj pa ću testirati na istim kamerama kako prijavljuje.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2020., 12:05   #9
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
Upozorenje ovisi o vrsti kamere koju imaju u bazi - za neke fiksne uvijek dobiješ upozorenje, za većinu njih dobiješ upozorenje u rangu ako voziš 10 km/h na sat brže/sporije. Tipa ako je 80 km/h a ti voziš 60 nikom ništa.
Nepostojeće/pogrešne kamere možeš prijavit na njihovom siteu, i prilično su azurno sa promjenama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
aloalo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2020., 22:43   #10
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Imaš li možda link gdje prijavljivati?
Gleda na njihovoj web stranici i ne mogu ništa pronaći.
Libertus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2020., 13:17   #11
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
Da, njihov provider je Cyclops, link je: https://support.garmin.com/en-GB/?fa...sz7t31zfBIyo16


Sent from my iPhone using Tapatalk
aloalo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na