Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2019., 14:46   #3901
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ma da se ne shvatimo krivo, Meshify je odlično kučište s odličnim air flowom.

R6 ima prostora za više diskova, tiši je, bolja zvučna izolacija, više mogućnosti oko hlađenja itd.

Meshify ima više zraka + staklo.

Ne možeš fulati ni s jednim, R serija je lektira, to se zna
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 21:20   #3902
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Nemam to kućište ali imam kućište takve konfiguracije i moja gtx 1070 sa otvorenom bočnom stranicom ima deset stupnjeva niže temperature. Da sad kupujem bilo bi kućište koje ima napajanje gore a odozdo dva usisna venta sa filterima za prašinu. Radi meni sve savršeno u zatvorenom kućištu ali zašto ne imati što hladniju grafu...riješio tako da je kućište uvijek otvoreno i sa tim otvorom okrenut prema stolu uz desetak centimetara odmaka.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 11:42   #3903
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Sa mini na midi kućište nakon 2 godine. InWin 301 me služio odlično, ali potrebno mi je više mjesta, a nekako mi odgovara ova cijela priča sa kućištima od čelika ili koja god je to mješavina

Zapeo mi je za oko Sharkoon Pure Steel RGB verzija. Da li je netko možda uzimao? Sharkoon nije toliko u svijetu poznat, mislim da ga kod Amera nema pa nema ni nekakvih recenzija na netu.

Vrlo je slično InWin dizajnu, a dolazi sa 4 ugrađena venta, holderom za grafulju i mjestom za ssd/vodeno kraj matične. U jednom dućkasu sam slučajno naletio na izložen primjerak i ostao sam iznenažen. Sharkoon mi je više budget segment ali s ovim kućištem da nisam vidio na cijeni i PSU shroudu da je Sharkoon dobro bi se pomučio da odgonetnem proizvođača.

S obzirom na cijenu sviđa mi se, ali bi volio ako je netko slagao u njemu da da subjektivno mišljenje jer znam iz iskustva da nekakve boljke kućišta se tek vide kod sklapanja.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 13:57   #3904
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Imaš ovdje REVIEW
Ja imam Raidmax Enigmu koje je gotovo identično kućište. Nisam naišao na ništa neobično prilikom slaganja. Možda vrijedi istaknuti da je prorez za 8pin cpu kabel pomaknut dosta u desno radi napajanja, pa se taj kabel malo vidi. I ako imaš MBO s USB3 konektorom na dnu, usb3 kabel će ti ići preko ventilatora jer je super krut i nemre se bolje savinuti. Obrati pažnju i na maks. visinu cpu hladnjaka, npr. noctua nhd15 ili bq drp4 mislim da ne stanu. Inače kvaliteta izrade je odlična, 0,9mm secc i 3mm staklo se ne viđa ni kod skupljih kućišta. Trenutno je na akciji u Linksu za 430kn s dostavom, ali non rgb verzija.
__________________
Why did the console peasant cross the road?
To render the buildings on the other side!
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2019., 01:18   #3905
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor tole_ Pregled postova
Imaš ovdje REVIEW
Ja imam Raidmax Enigmu koje je gotovo identično kućište. Nisam naišao na ništa neobično prilikom slaganja. Možda vrijedi istaknuti da je prorez za 8pin cpu kabel pomaknut dosta u desno radi napajanja, pa se taj kabel malo vidi. I ako imaš MBO s USB3 konektorom na dnu, usb3 kabel će ti ići preko ventilatora jer je super krut i nemre se bolje savinuti. Obrati pažnju i na maks. visinu cpu hladnjaka, npr. noctua nhd15 ili bq drp4 mislim da ne stanu. Inače kvaliteta izrade je odlična, 0,9mm secc i 3mm staklo se ne viđa ni kod skupljih kućišta. Trenutno je na akciji u Linksu za 430kn s dostavom, ali non rgb verzija.
Hvala na info, sad tek vidim odgovor.

Uzeo sam kućište na kraju jer ima i ugrađen kontroler sa čak 8 5V 3pin priključaka tako da će gore bez pardona ić 4 venta, ssdovi i led trake. Uštedio sam bar 400kn da ne moram uzimati commander pro.

Doduše nisam još sastavljao konfu, ali na prvu izgleda vrlo dobro. Čak ima i gpu holder.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2019., 19:12   #3906
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Update:

Konfa složena u Pure Steel White RGB kućištu od Sharkoona.

Prednosti:

+ LED kontroler iza dolazi uz kućište uz čak 8 ALED priključaka, od toga je 4 u startu zauzeto sa 4 ventilatora koja dolaze uz kućište. No, uštedio sam novac da ne kupujem Corsairov commander pro i lightning node.
+ rubber grommetsi (ne znam kak se to zove na našem) za tu cijenu lijep dodatak
+ GPU holder jest plus, ali zbog SSD-a sam ga morao maknuti
+ dosta otvora za kablova i gornji dio PSU shrouda je prostran tako da sve se da fino provući
+ hard disk i ssd disk mount koji se nalazi u shroudu je tool-less i lako se montira, stanu čak 2 ssd diska i 3.5 hard disk + još 2 ssd diska na samom side panelu odostraga + 2 ssda sa prednje strane ako ne ide AiO. Dakle pregršt mjesta za diskove
+ kablovi od kućišta nisu senf i kečap.
+ kabel od ventilatora stražnjeg se da provući ispod napajanja i psu shrouda.

Mane:

- gpu holder se mora maknuti ako želite spojiti SSD kablove na donji SSD disk sa prednje strane, iako to je problem konkretnog SSD diska koji koristi micro usb priključak za napajnje jer je RGB...
- mali shield koji zatvara dio kod grafičke kartice se ne može namontirati ako se koristi GPU holder. Teško mi je objasniti, ali s obzirom da imam GPU holder uz grafulju koji se montira na isto mjesto preko limova od grafičke, atuomatski je debljina prevelika pa sam taj "shield" na limove mora na silu namontirati da to nekako drži i stoji...
- prorez za 8pin je malo udesno udaljen, ali ipak ima lufta za nagurat to između shrouda i matične
- stražnji vent je malo čudnog dizajna pa između njega i staklene stranice nema mjesta da se provuče led stripe, pa sam tu morao raditi kompromis i nekako ostaviti da vise kablovi od led stripea.

Ukratko: Za 600injak kuna vrlo dobro i pristupačno kućište za naše tržište, kvaliteta izrade je odlična i praktički je kopija InWin 301 kućišta, ali s tim da InWin uglavnom ne daje ventove uz kućište pa je to ekstra trošak. Ima i taj spomenuti kontroler iza tako da sam jednostavno sve spojio na matičnu i sinkronizirao sa RAM memorijom i grafičkom, bomba.

Mane su vrlo male i ništa nije deal breaking. Možda su mogli staviti mogućnost mounta ventova na prednju stranu pa da zrak ide kroz/iz side panela sa stražnje strane jer je iza ionako honeycomb pattern sa rupama kao i na InWinu.

Ako se netko dvoumi, možemo preko PM-a ili ovdje ući u dubiozu jer teško je pokriti sve ovako, a dosta toga se primjeti tek kod slaganja konfe, kao i što to uvijek biva.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2019., 20:02   #3907
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Mogo si okacit koju sliku s punim kucistem i upaljenim
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2019., 21:49   #3908
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
Mogo si okacit koju sliku s punim kucistem i upaljenim
Budem kroz par dana, joč čekam wraith spire sad je stock gore.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 14:06   #3909
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 216
Ekipa, nemam priliku sam vidjeti u dućanu pa pitam čisto informativno....kvaliteta Zalman kučišta novije generacije….znači lim i cjelokupan dojam, težina i sl.

Jako su povoljna pa se bojim da nije neki baš teški low no, hvala na odgovorima i
Wiz3m4n je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 14:32   #3910
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Nije na razini FD-a, NXZT-a i takvih, ali nije na odmet. Dosta ovisi koje konretno.

Rekao bi nekako, solidna sredina.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 16:37   #3911
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 216
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nije na razini FD-a, NXZT-a i takvih, ali nije na odmet. Dosta ovisi koje konretno.

Rekao bi nekako, solidna sredina.
Konkretno Zalman t7 250kn, kaljeno staklo na pantovima, mesh sprijeda i 2 tiha venta stock!

Ne izgleda loše nikako, no izgled je kuja jbga...
Wiz3m4n je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 17:32   #3912
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
Citiraj:
Autor Wiz3m4n Pregled postova
Konkretno Zalman t7 250kn, kaljeno staklo na pantovima, mesh sprijeda i 2 tiha venta stock!

Ne izgleda loše nikako, no izgled je kuja jbga...
To ti je plexi panel, čim ga dotakneš već je izgrebano...izbjegao bi to. Kaljeno je way to go ako na to ciljaš
smartmaster je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 19:00   #3913
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 216
Citiraj:
Autor smartmaster Pregled postova
To ti je plexi panel, čim ga dotakneš već je izgrebano...izbjegao bi to. Kaljeno je way to go ako na to ciljaš
Kolega hvala na info, ako je tako onda je i ta cijena s razlogom, no opet neloše za te novce...ipak će biti MS titan 2 sa aRGB 4kom i dobrim kontrolerom, za 550kn mislim da teško naći bolje...
Wiz3m4n je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 19:47   #3914
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Wiz3m4n Pregled postova
Konkretno Zalman t7 250kn, kaljeno staklo na pantovima, mesh sprijeda i 2 tiha venta stock!

Ne izgleda loše nikako, no izgled je kuja jbga...
Da, plastika.. Nemoj to.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2020., 08:20   #3915
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Pozdrav, vidim nitko ne spominje Cooler Master kučišta. Ja imam CM690 prvu verziju i odlično je i prozračno.
Sada se mislim promijenit kučište i želio bi malo RGB i prozirnu bočnu stranu.
Zapea mi je za oko MB511 RGB
https://www.coolermaster.com/catalog...rgb/#Downloads
Ima li netko kakva iskustva ili saznanja? Cijena mu je 700kn
S obzirom da nemam vodeno prozračnost je bitna
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2020., 16:52   #3916
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Ako ćeš puno raditi u tamnom ambijentu, onda ti je toliko puno svjetala povelika smetnja. A ako još spavaš u istom prostoru, onda je zadnja stvar koju hoćeš.
Na tvome bi mjestu pogledao FD kućišta. Jesu nešto skuplja, ali vrijede svake lipe.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2020., 19:46   #3917
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Gledao sam ih ali su dosta zatvorena. Ovaj od CM što gledam bilo bi idealno kada bi na ventovima svijetlio sam prsten (kao amd hladnjak) a ne cijeli vent baš radi toga da ne bude previše svijetla.
Postoji verzija bez ventova za cca 500kn ali nevjerujem da ču nač RGB ventove ispod 100kn komad sa kontrolerom.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 07:52   #3918
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Nitko se nije žalio na to da nema protoka zraka u FD kućištima. To što su 'zatvorena' ne znači da komponente u njima nisu dobro hlađene.
Imao sam CM690 i još uvijek koristim CM690 II Advanced (ona verzija s dockom za SATA hard na gornjoj strani). Oba su izuzetno masivna (mislim da se tako masivna kućišta više ni ne proizvode), ali slabo izolirana od prašine.
Što se tiče ventova, sa CM690 II Advanced je dolazio kontroler s kojim si mogao kontrolirati 6 PWM ventova u kućištu. I dan danas mi stoji nekorišten u ormaru. Mislim da mu je službeno ime bilo CM PWM Hub.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 25.01.2020. u 07:59.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 19:16   #3919
wowcina
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Koja kutija od ovih ima bolju zvucnu/vibracijsku izolaciju?
MS black widow
Fractal define mini c
nzxt s340
ili ako ima bolja kutija u tom cijenovnom rangu?
Pretpostavljam da kutije bez tempered glassa bolje izoliraju?
wowcina je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 19:26   #3920
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Imao FD, odlično i tiho.

Rekao bi da je FD iznad Black Widowa, a NZXT, osim izgleda ne pružaju ništa.

Mada ni Black Widow nije loš.

Da, kućišta bez glassa su tiša.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 08:38   #3921
atjeroid
dežurno smetalo
Moj komp
 
atjeroid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 286
Pozdrav svima.

Trebao bih par istih kučišta. Namjena uredski poslovi. bitno je jedino da imaju prednji USB 3 port (možda i čitač kartica) te da mogu untra staviti DVD-RW ATX. Imate li kakve preporuke?
atjeroid je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 09:28   #3922
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pošto nisi napisao budžet, za što trebaš, itd., rekao bi da je MS HUNTER, sasvim solidno kućište, ima usb 3.0 i 1 x 5.25" utor.
Jedno od jeftinijih.

Zalman T6 je odlično što se tiče zraka, USB3 je gore na vrhu, ako ti to ne smeta.

To je sve u rangu oko 200-250kn.

Od ovih skupljih (tipa 400+ kn), nećeš fulat ni s jednim.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 11:48   #3923
atjeroid
dežurno smetalo
Moj komp
 
atjeroid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 286
Trebam ga doma u uredu za 2 konfe. U uredu su obični pentiumi. Kompovi služe za ispis dokumenata i osnovnu obradu fotografija.
atjeroid je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 11:57   #3924
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ma onda uzmi najjeftinije. Nema tu nekakve filozofije.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 19:34   #3925
NightWalker
Registered User
Moj komp
 
NightWalker's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 206
Neko kuciste s RGB fanovima al da nije bucno, da se moze spavat dok radi
NightWalker je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 09:01   #3926
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor NightWalker Pregled postova
Neko kuciste s RGB fanovima al da nije bucno, da se moze spavat dok radi
Jer čovjek spava u uredu, ne?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 09:39   #3927
NightWalker
Registered User
Moj komp
 
NightWalker's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 206
Ma nije za ured, ima koja igrica gdje se nastima afk farmanje/lvlanje ��
NightWalker je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 23:58   #3928
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Razmišljam si piknuti Fractal Meshify s2, jel se uopće isplati dati toliku svotu novaca za takav case?
Sada trenutno imam thermaltake versa j21, hoću li uopće osjetit na temperaturama veći prostor kućišta, i mesh sa prednje strane?
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2020., 09:59   #3929
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
A osjetiti će se razlika, ali ne takva kakvu svi očekuju. Bude to par stupnjeva, ali nemoj očekivati 20 npr.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2020., 10:16   #3930
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A osjetiti će se razlika, ali ne takva kakvu svi očekuju. Bude to par stupnjeva, ali nemoj očekivati 20 npr.
Ni ne ocekujem, ali bi definitivno volio vidjeti jos malo vise prostora u kucistu posto se krenulo u smjeru premium nadogradnji.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na