Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2019., 21:12   #181
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Dobra je, samo mi preskupa kojih 3tkn
Nego, gledam ipak nekaj povoljnije, ionako ne bi bila u pogonu stalno, dvaput na tjedan bi susila ves.

A ne znas jel to novija susilica od gorenja ili stariji model?

Sad ne znam jel sam tu procitao ili negdje drugdje, domace (janezi) stanovnistvo dok kupuje gorenje, dobiju made in china, a recimo svabi ili austrijanci, made in slovenia, vjerojatno je potonja bolje sklopljena u maticnoj drzavi.
A kolko citam, nas bi vjerojatno zapao model, made in slovenija, bar sam tak nasao jedan komentar, tip kupio gorenje i naveo velikim slovima, Made in Slovenija
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 21:22   #182
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Dobra je, samo mi preskupa kojih 3tkn
Nego, gledam ipak nekaj povoljnije, ionako ne bi bila u pogonu stalno, dvaput na tjedan bi susila ves.

A ne znas jel to novija susilica od gorenja ili stariji model?

Sad ne znam jel sam tu procitao ili negdje drugdje, domace (janezi) stanovnistvo dok kupuje gorenje, dobiju made in china, a recimo svabi ili austrijanci, made in slovenia, vjerojatno je potonja bolje sklopljena u maticnoj drzavi.
A kolko citam, nas bi vjerojatno zapao model, made in slovenija, bar sam tak nasao jedan komentar, tip kupio gorenje i naveo velikim slovima, Made in Slovenija

stara uzela ovu gorenje perilicu prije pola godine, , i pise na naljepnici iza made in slovenia
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 23:24   #183
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Punica kupila novu prije god dana..pizdi svaki put kad susi ves.
komer je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 10:59   #184
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Kontaktirao par ovlastenih gorenje servisa, zanimalo me kvarljivost tj reklamacija susilice de72.
Nisam dobio neki konkretan odgovor, ne kvari se nis vise neg neke razvikanije marke (Bosch).

Mada je to novi model na trzistu a vrijeme ce pokazat kak ce taj model susilice ponasat u radu tj da li ce reklamacija tih modela bit van nekih granica..

Uglavnom, ono sto je najbitnije ima 5god.garancije i bitno je da se odrzava prema naputcima, cak stovise, neki servisi ju preporucuju kod kupnje, mada velim, generalno gledajuci, sve se kvari i tu nema pravila.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 11:51   #185
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Tak je,ako imas srece bit ces zadovoljan
komer je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 12:06   #186
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Unutar prve godine se rijetko koja kvari.
Garancija je OK,.mada meni treba ispravan uredjaj, osobito sad zimi uz malu djecu u kuci. Svaki dan susimo, tako da cemo ju iskoristiti.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 12:33   #187
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Iako sam ja navijao za Bosch/Elektrolux/AEG, ipak smo kupili perilicu posuđa Gorenje, morala je biti ženina zadnja. Samo da nije po mom
Uvjeti su bili da je ok energetski razred i da ima automatsko otvaranje vrata nakon završetka. Imali popust 5% i poklon karticu od 500kn tak da nas je ispala cca 2600kn. Montaža besplatna jer sam je montirao sam. Upute su ok, nigdje ne pusta i jako smo zadovoljni kako opere. Unutra je cijela od nehrđ. čelika, tak da je i to bonus. Gara je 5 god. pa kak bude - bude
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 13:22   #188
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Unutar prve godine se rijetko koja kvari.
Garancija je OK,.mada meni treba ispravan uredjaj, osobito sad zimi uz malu djecu u kuci. Svaki dan susimo, tako da cemo ju iskoristiti.
Kao i vecini ljudi, zapravo svim ljudima, poanta je da dok kupis da ne radi probleme, zapravo, to je nekad vrijedilo, al danas ne, cak nit ne igra sto skuplje, jer sve se masovno proizvodi..

Bas mi zena veli, njen bratic kupil Miele ves masinu (kao to je pojam za bijelu tehniku) masno su dali, krepala je, popravak neisplativ, na kraju kupili neku obicnu za 3tkn sa 5god.gare, veli nikad vise tak skupo nece uzimat od bijele tehnike, inace novci mu nisu problem.

Ajd kuzim, kupis neku za 3tkn i pokvari se u gar.roku, progutas to, al ak iskesiras 6-7tkn i onda te pocne hebat, a kupio su s ciljem da se "nece kvarit".

Imamo doma LGijevu ves nije puno ni kostala, oko 2600kn, inverter) masinu, imamo je oko 2.5god radi bez greske, s tim da smo uzeli produzenu garanciju 7god. nek odradi tih 5god. i ja sretan

Doma imamo koncarevu ves masinu, radi ko beba, stara oko 20god. danas takve stvari vise ne proizvode.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 22:45   #189
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Drage kolege,

molim preporuku za perilicu rublja, znaci mora biti ovakva (top loader) neka zbog manjka prostora

https://www.amazon.de/dp/B019IFC7YE/..._t3_B0728JH3VZ

https://www.amazon.de/dp/B0728JH3VZ/...s%2C220&sr=1-6


Ili nešto slično, Amazon i ostale online trgovine dolaze u obzir. I da lokacija Munchen.

Hvala lijepa.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2019., 14:18   #190
dav87gr
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
dav87gr je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 18:24   #191
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Pozdrav drugovi, sušilica je stigla. Ljudi jel sam ja lud ili; pogledajte unutarnji dio bubnja, na slikama na netu je drukčiji unutarnji dio bubnja, onak izgleda ko valovi.
Gorenje DE72
https://www.gorenje.hr/proizvodi/bij...ja/de72/729319
https://www.youtube.com/watch?v=Ldjs...ature=emb_logo Ovak bi trebao izgledat unutarnji dio bubnja.
https://ibb.co/nMyCnZd
https://ibb.co/P9pZ3rR

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 13.12.2019. u 18:30.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 18:40   #192
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Imam ja DE82 i ista stvar, radi super i ne zamaram se. Vjerojatno je u reklamama druga neka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 18:48   #193
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Izet Fazlinovic Pregled postova
Imam ja DE82 i ista stvar, radi super i ne zamaram se. Vjerojatno je u reklamama druga neka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ček malo, kaj ne bi trebalo onak valovit unutarnji dio bubnja, a tak i predstavljaju za taj model na službenoj stranici?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 19:00   #194
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Ne znam. Ja sam uzeo u elipsu i isti "problem".
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 19:02   #195
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ma ok, samo me zanimalo, malo mi čudno bilo na prvu..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 12:41   #196
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Isprobali sušilicu Gorenje DE72, radi ko sat, opcija ima dosta, ne zagrijava prostor, završna obrada bez greške, čišćenje filtera jako jednostavno..
Upute su ipak mogli dat na hrvatskom da se bolje upoznam sa sušilicom

Nego, u uputama piše da nije poželjno sušilicu spajat na produžni kabel, jel to općenito vrijedi za svu (stvar predostrožnosti) bijelu tehniku ili? Spojena je na produžni, pošto mi baš nije blizu utičnica.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 12:49   #197
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Isprobali sušilicu Gorenje DE72, radi ko sat, opcija ima dosta, ne zagrijava prostor, završna obrada bez greške, čišćenje filtera jako jednostavno..
Upute su ipak mogli dat na hrvatskom da se bolje upoznam sa sušilicom

Nego, u uputama piše da nije poželjno sušilicu spajat na produžni kabel, jel to općenito vrijedi za svu (stvar predostrožnosti) bijelu tehniku ili? Spojena je na produžni, pošto mi baš nije blizu utičnica.
ma to oni stave upozorenje zbog losih produznih letvi i da nebi spajao jos nesto vece pa da nebi izgorio produzni, spoji ga na malo bolji produzni samog i nece nista bit
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 21:18   #198
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Se moze kod nas naci ves masina Bosch serija 4 (eventualno 6ica) s vise od 2 godine garancije? Gledam te poznate web shopove, sve 2 godine... Propustam li nesto ili je to to?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 21:25   #199
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Se moze kod nas naci ves masina Bosch serija 4 (eventualno 6ica) s vise od 2 godine garancije? Gledam te poznate web shopove, sve 2 godine... Propustam li nesto ili je to to?
Propustas

Vecina nudi 2 god, ali u roku od mjesec dana od kupnje registriras se na strqnicu od proizvodjaca i dobijes jos 3 god

Mislim da gorenje jedino nudi odmah 5, al u principu na isto dodes
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 21:28   #200
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Šta će ti Bosch serije 4? Imam Electrolux ESL5350LO (uz registraciju 5god. jamstva) i Bosch SMS46KI01E. Electrolux je puno tiši (i sam motor je tiši, ironično Bosch svog zove "silent"), bolje pere, štedljiviji i još automatski otvori vrata pri završetku radi boljeg sušenja. OK, Bosch nije ugradbeni ali je cjenovni rang tu negdje.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 21:31   #201
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Šta će ti Bosch serije 4? Imam Electrolux ESL5350LO (uz registraciju 5god. jamstva) i Bosch SMS46KI01E. Electrolux je puno tiši (i sam motor je tiši, ironično Bosch svog zove "silent"), bolje pere, štedljiviji i još automatski otvori vrata pri završetku radi boljeg sušenja. OK, Bosch nije ugradbeni ali je cjenovni rang tu negdje.
Mislim da je kolega govorio o veš masini, a ne o sudju

Btw. I u mene je ta electrolux esl5350lo, eo preko godinu dana, prezadovoljan
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 21:40   #202
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060


Malo sam preletio, da. Ali što nije da Bosch serija 4 je u principu prepakirani Beko? Nije to neka sreća generalno. 6 i 8 su posve druga priča.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 22:06   #203
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
Propustas

Vecina nudi 2 god, ali u roku od mjesec dana od kupnje registriras se na strqnicu od proizvodjaca i dobijes jos 3 god

Mislim da gorenje jedino nudi odmah 5, al u principu na isto dodes
Aha vidim na sajtu, promocija 2+3 godine za odredjene modele ves masina. Prvi najjeftiniji koji ulazi u promociju je najskuplji iz serije 6, serije 4 nema na listi. Hmm, not happy

https://media3.bosch-home.com/Docume...lusive2019.pdf
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 19:10   #204
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Bojler

E s obzirom da preuređujemo kupaonicu mjenjamo i bojler. Preko zime se grijemo preko centralnog u kojem je bojler, ali proljeće/ljeto treba nam bojler na struju. Ima itko kakve preporuke? I jel postoji A, A+ bojler?
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 19:46   #205
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Joza_Seraf Pregled postova
E s obzirom da preuređujemo kupaonicu mjenjamo i bojler. Preko zime se grijemo preko centralnog u kojem je bojler, ali proljeće/ljeto treba nam bojler na struju. Ima itko kakve preporuke? I jel postoji A, A+ bojler?
Kakvu kombinaciju peći za centralno imate?

Mi imamo peć za centralno na drva koja grije i bojler tj vodu u njemu, ali ima spojenu i struju, pa u nekom prijelaznom razdoblju dogrijavamo strujom. 2u1 je.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 21:39   #206
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Kakvu kombinaciju peći za centralno imate?

Mi imamo peć za centralno na drva koja grije i bojler tj vodu u njemu, ali ima spojenu i struju, pa u nekom prijelaznom razdoblju dogrijavamo strujom. 2u1 je.
Pec u sebiima bojler za toplu vodu. Pec je na drva. Ali planiramo promjenuna ljeto. Centrometalova je.
Zimi nam nije problem jer grijemo kucu i automatski kmamo toplu vodu. Ali ljeti je malo problem jet nas je 4. Uskoro i petero pa zna zafaliti ako bi svaki dan na drva grijao. + zna biti dana kad nas jednostavno nema doma po cijeli dan. Onda navecer treba zakuriti pa cekati itd. Treba mi elekteicni..
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 09:11   #207
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Citiraj:
Autor Joza_Seraf Pregled postova
Pec u sebiima bojler za toplu vodu. Pec je na drva. Ali planiramo promjenuna ljeto. Centrometalova je.
A koji kotao ćete uzeti iduće ljeto? Svi kvalitetniji kotlovi nemaju ptv bojler na sebi pa imaj to na umu. Da ne bi poslije morao kupovati dodatni bojler za kotlovnicu.

Ja sam uzeo lani Bosch accu solar 200l sa el. grijačem. Van sezone grijanja bi ga palio po jeftinijoj tarifi, većinom bi radio do 2h, 3kw grijač (ne bi se tih 200l pottrošilo do kraja u mojoj 5-članoj obitelji).

Citiraj:
Autor Joza_Seraf Pregled postova
Zimi nam nije problem jer grijemo kucu i automatski kmamo toplu vodu. Ali ljeti je malo problem jet nas je 4. Uskoro i petero pa zna zafaliti ako bi svaki dan na drva grijao. + zna biti dana kad nas jednostavno nema doma po cijeli dan. Onda navecer treba zakuriti pa cekati itd. Treba mi elekteicni..
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 12:03   #208
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Cilj mii je uzeti nesto sta bidrzalo temp dosta dugo, pa da bi mozda samopalio kad je jeftina. Jos tocno ne znamo. Imamo pufer + ugrađivat ćemo i solarno. Vidit cemo sta majstor kaze.
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 17:03   #209
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Vidim da par kolega na forumu ima perilicu ESL5350LO kao i ja.

Ako netko ima neki savjet, dva tjedna već gulim glavom kako je moguće da se automatsko otvaranje vratiju nakon pranja (airdry) samo od sebe pretstalo raditi ? Odnosno, vise se ne otvaraju automatski

Funkcija je aktivirana u opcijama, i radilo sve prvih par mjeseci, no eto...netko sa slicnim iskustvom? Mozda sta da provjerim jos? Je problem ako je perilica malkice labava u elemntima? ...pojma nemam
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 12:10   #210
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Imate li kakvih iskustva/preporuka za kombinaciju 2 u 1, perilica/susilica? Neki normalni rang cijene. Nazalost odvojeno nije opcija radi ustede prostora.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na