Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2014., 13:05   #1
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
USB Flash memorija radi na svim racunarima osim na onom na kojem treba da radi

Pozdrav ekipa!

Imam jedan jako iritantan problem. Stigle su mi neke USB Flash memorije potrebne za posao. Juce sam su mi stigle (2 komada) i prvo sam ih ubacio u laptop koji mi je bio prvi pri ruci da provjerim sadrzaj. Radilo sve najnormalnije, instalacija, otvaranja, kopiranje, apsolutno sve kako treba.

Dodjem kuci i ustekam prvi USB u racunar na kojem treba da se koristi (Moj Komp) i cuje se normalan zvuk ustekavanja USB uredjaja. Iskoci pop-up da se prepoznat novi uredjaj i da se instaliraju driveri. Sve proslo OK, dobio poruku da je uredjaj spreman za koristenje. Otvorim My Comp kad ono nema USB-a na spisku driveova. Istekam ga i ponovo ustekam i cuje se normalno zvuk kada se isteka i ponovo usteka USB uredjaj. Udjem u My Comp, opet ga nema. Ustekam drugi USB kad ono isti scenario...
Onda provjerim u Device Manageru i tamo su prijavljeni kao USB Mss Storage Device. E sad, dok sam ja gledao i provjeravao sta se desava proslo je oko minut i odjednom se automatski pojavljuje poruka kako moram formatirati uredjaj prije koristenja. USB se pojavio u My Comp ali ne mogu sa njim nista dok ga ne formatiram. Zbog sadrzaja to naravno nisam uradio. Istekao sam USB i ustekao u drugi laptop (ne onaj isti sa pocetka price) i tamo se sve normalno izdesavalo (instalacija drivera) i sasvim mi ga je normalno otvorio i mogu ga koristiti. Usteka drugi USB u taj isti laptop, kad i on sasvim normalno radi. (Tada sam za svaki slucaj napravio backup podataka sa stickova)

Vratim ih ponovo u svoj komp, kad opet ista glupost. Cuje se zvuk ukljucivanja USB uredjaja ali se nista vise ne desava otprilike minutu i onda dobijem poruku kako moram formatirati uredjaj prije koristenja. Ajde, sad imam rezervnu kopiju podataka pa mogu uraditi Format. Kliknem ja OK, kad opet greska, Ne moze ga formatirati (flash je u RAW formatu).

Prebacim flash ponovo na ovaj poslednji laptop, na njemu ga formatiram i nista na njega ne kopiram (dakle, ostaje prazan). Nakon toga ga vracam u Moj Komp i opet ista prica. Lagano mi puca zivac...

Pokusao sam u Device Manageru da odradim Uninstall flash memorije i zatim je istekam i ponovo ustekam. Brisanje prodje normalno, nakon ustekavanja instalacija prodje normalno ali propblem ostaje.

Slucajno sam ostavio ustekanu memoriju i restartovao racunar. Tada je prilikom boota flash bio na listi ustekanih uredjaja, zatim se odmah prilikom dizanja wina pojavio u My Comp i sasvim normalno radio (FAT32 FS) apsolutno sve kako treba. Pomislih, prosli duhovi. Istekam taj flash i stavim drugi kad opet isti problem. Vratim ponovo ovaj koji je "proradio" kad i sa njim opet isti problem.

Onda dignem Neku distibuciju live linuxa sa hirensa i u njemu na guzove formatiram flash u NTFS. Restartujem racunar, dignu se moji winsi problem isti...

Ustekam flash u treci laptop na kojem je XP na njemu sasvim normalno radi, ustekam u ova dva laptopa, na njima radi kako treba. Ustekam u Moj Komp, desava se vec opisano sranje. Nakon par pokusaja istekavanja i ustekavanja omakne se da ga, kao, prepozna. To se desilo kada sam nakon sto sam ustekao taj "neispravni" flash za njim ustekao i jedan od sovij flasheva koje inace korisitm i koji rade bez problema. Pokusam tada otvoriti ovaj flash koji prave probleme (sada formatiran u NTF FS i totalno prazan) i potrajalo je dobrih 2 minuta dok ga nije otvorio. Poslije toga istekavanj, ustekavanje, sranje.

Presaltao sam problematicne flasheve na svom kompu kroz sve moguce USB konekotre (direkt na ploci (i 2.0 i 3.0), na kucistu, na monitoru) ali jednostavno nema ljeba od njih. Instalirao sam i novu verziju drivera za chipset, nema pomaka.

U pitanju su 2 komada GoodRAM 8GB (PD8GH2GRCU).

Sigurno sam izostavio nesto od stvari koje sam pokusavao. I ovde sam napisao esej, koji ce vjerovatno malo ko procitati, ali ako ima neko neku ideju ili se susreo sa slicnim problem zamolio bih da da svoj predlog.

Zahvaljujem!
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na