Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.10.2018., 19:16   #781
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Aha to je fazon, odaljis se malo vise zbog velicine monitora pa ti nekad treba malo blize za tekst, to je normala tako je meni stalno bilo na 27" 1440p Na koliko daleko ti sjedis?
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 20:20   #782
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Kako je presitno kada su pixeli isti ko na 24" 1080p? Predaleko sjedis ili sta?
Star sam i ne vidim dobro !
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 21:03   #783
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Evo bas citam ovaj komentar i sta sad da pomislim
Evo ako nekoga zanima kako izgleda najveći problem jeftinog AOC VA monitora o kojem sam pričao u ovom threadu. Dok je bio kod mene snimio sam ga kamerom za vrijeme nekog filma, više se ni ne sjećam kojeg. Ovo je scena gdje teta silazi niz stubište, obratite pažnju kako kontrastne površine ostanu u sljedećih nekoliko frejmova pa je slika zapravo cijelo vrijeme "prljava", dokle god se nešto pomiče na slici. Da bolje vidite skinite sve slike, otvorite prvu u image vieweru i prebacujte se na sljedeće.

Isti problem prati filmove, igre, a i rad u windowsima...

https://imgur.com/a/td78DzN

A ovdje je usporedba UFO testa AOC VA i mog Dell IPS-a starog skoro 10 godina...

https://imgur.com/a/Cs9yB4P
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 21:40   #784
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Jesi probao na AOC-u mijenjati opciju overdrive?
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 21:43   #785
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Jesi probao na AOC-u mijenjati opciju overdrive?

Ovo je snimano s postavkama koje su preporučene ovdje:
https://pcmonitors.info/reviews/aoc-q3279vwf/


Te su me prokletinje i nagovorile da ga kupim...
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 21:56   #786
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
meni je isto odlican monitor, ali mi jedino fali VESA mount, jer mi je na novom stolu malo prenizak, al sta je tu je, za taj novac, odlican monitor
metni knjigu ispod njega ,btw ode mjesaju ips i va ka jabuke i kruske

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 22:03   #787
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Citiraj:
Autor trlabrla Pregled postova
Evo ako nekoga zanima kako izgleda najveći problem jeftinog AOC VA monitora o kojem sam pričao u ovom threadu. Dok je bio kod mene snimio sam ga kamerom za vrijeme nekog filma, više se ni ne sjećam kojeg. Ovo je scena gdje teta silazi niz stubište, obratite pažnju kako kontrastne površine ostanu u sljedećih nekoliko frejmova pa je slika zapravo cijelo vrijeme "prljava", dokle god se nešto pomiče na slici. Da bolje vidite skinite sve slike, otvorite prvu u image vieweru i prebacujte se na sljedeće.

Isti problem prati filmove, igre, a i rad u windowsima...

https://imgur.com/a/td78DzN

A ovdje je usporedba UFO testa AOC VA i mog Dell IPS-a starog skoro 10 godina...

https://imgur.com/a/Cs9yB4P
WTF pa ovo je zesce sranje jebemu, kako niko ne spominje ovaj ghosting overdrive ili sta vec? Je liista situacija na IPS AOCu? Ne moze monitor biti dovoljno jeftin ako je ovako i na IPS modelu, pa da je 20€ ne isplati se Ja taman kontam da sutra odem po monitor ali ako je ovako pa cisto bacanje novca.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 22:07   #788
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
WTF pa ovo je zesce sranje jebemu, kako niko ne spominje ovaj ghosting overdrive ili sta vec? Je liista situacija na IPS AOCu? Ne moze monitor biti dovoljno jeftin ako je ovako i na IPS modelu, pa da je 20€ ne isplati se Ja taman kontam da sutra odem po monitor ali ako je ovako pa cisto bacanje novca.

Keep calm i ne brini
Ghosting je genetski problem VA matrice, IPS je potpuno druga priča. A čak i da oba modela imaju VA matricu ne znači da su jednaki. Tako da, ako ciljaš na IPS model čitaj dalje


Također, imaj na umu da je onih 12 slika koje sam priložio zapravo 12 frejmova videa. Znači, ukupno pola sekunde videa.
Problem u praksi nije uočljiv baš toliko koliko si zamislio. Meni jako, nekome uopće ne, a tebi... ovisi o tebi. Ovisi jesi li prije imao brzi monitor (pa bi ti ovaj predstavljao šok) i je li inače lako uočavaš detalje. Vidiš i sam da ga pola foruma hvali, a pola kudi.

Zadnje izmijenjeno od: trlabrla. 18.10.2018. u 22:13.
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 22:11   #789
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
nisi imo mozda i IPS?

EDIT Imam HP LP2475W vec 10 godina i nije los, ima laga osjetno ali ne toliko ali nema ovog ghostinga, probao sam del u2713h i tu sam bas osjetio da ima ovog overdrive efekta i puno je bio losiji od mog HPa, bas nije za igre nikako. I po tft central reviewu taj dell ima uzasan overdrive pa se javlja ghosting. Hajd sad znaj kakav je ovaj AOC bez ijednog ozbiljnog reviewa.

Zadnje izmijenjeno od: dmr. 18.10.2018. u 22:19.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 22:20   #790
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
nisi imo mozda i IPS?

EDIT Imam HP LP2475W vec 10 godina i nije los, ima laga osjetno ali ne toliko ali nema ovog ghostinga, probao sam del u2713h i tu sam bas osjetio da ima ovog overdrive efekta i puno je bio losiji od mog HPa, bas nije za igre nikako. I po tft central reviewu taj dell ima uzasan overdrive pa se javlja ghosting. Hajd sad znaj kakav je ovaj AOC bez ijednog ozbiljnog reviewa.

Dosad si koristio monitore profi klase i nisu ti bili nešto, a sada prelaziš na AOC? Znaš šta radiš?
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 22:21   #791
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Pa ovdje vecina tvrdi to je sve isto, ista matrica samo ona plastika okolo slabija i nema podesavanje po visini A HP nije bas vrhunski monitor za igre vec u prikazu boja i vise profi monitor sto je widegamut, sto meni bas i nije puno znacilo vec odmagalo

EDIT: Znaci da se manim corava posla sa ovim AOC monitorom ipak!?

Zadnje izmijenjeno od: dmr. 18.10.2018. u 23:00.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 23:23   #792
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Pa ovdje vecina tvrdi to je sve isto, ista matrica samo ona plastika okolo slabija i nema podesavanje po visini A HP nije bas vrhunski monitor za igre vec u prikazu boja i vise profi monitor sto je widegamut, sto meni bas i nije puno znacilo vec odmagalo

EDIT: Znaci da se manim corava posla sa ovim AOC monitorom ipak!?

Što se tiče VA modela - zaobiđi
IPS model je koliko sam shvatio tek izašao na tržište, ja bih ti predložio da pričekaš ozbiljnije recenzije, pa tek onda odlučiš. Ipak imaš OK monitor, možda mu eventualno kontrast nije na razini današnjih monitora (na tom polju je IPS najviše napredovao).
BTW kažeš da ti kvaliteta prikaza boja nije bitna, ali vidjet ćeš da će ti nedostajat ako je novi monitor ne bude imao
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 23:31   #793
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Nije da mi nije bitna kvaliteta slike vec je ovaj HP hvaljen za kvalitet slike a ispade bolji puno i u igrama tj ghostingu
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 23:40   #794
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Molim da se preimenuj naslov teme u Saga DMR vs Monitori veci od 27" huurr durr .kupi aoc ips budi baja

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 23:44   #795
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
hahah, sorry bila mi frka jer sam se bas bio zapalio za ovaj monitor i jos kao ovi mi ostavili samo jedan imaju do sutra, al eto drug trlabrla me odgovori
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 23:53   #796
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
hahah, sorry bila mi frka jer sam se bas bio zapalio za ovaj monitor i jos kao ovi mi ostavili samo jedan imaju do sutra, al eto drug trlabrla me odgovori

Ako ti šta pomaže, mislim da će u sljedećem Bugu izaći recenzija ovog monitora, Davor recenzira
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 23:55   #797
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Ma ja ostavit cu ga do daljnjeg, je li se meni cini ili ovi jeftini monitori nikada ne zavrse na tft central ili prad.de?
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 09:30   #798
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nakon svih pitnanja, odgovora, dokaza, recenzija korisnika - ti napraviš povlačenje... noooooooooooooooo

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 09:42   #799
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
I to odgovorio ga post o potpuno drugoj matrici. Ban worthy po meni
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 09:52   #800
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Uzeto u razmatranje
Taj backlight bleeding je nešto što mene ne dira ni najmanje. Veći su problem mrtvi i stuck pixeli nego to. Ionako se to vidi u određenim scenarijima kojih 99% nemaš imaju ih monitori soma eura da nebi ovi jeftiniji.

IPS je IPS, kakve mrtve recenzije čekati za AOC IPS model za te novce boljeg nema. I gotovo.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 13:53   #801
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 900
https://www.lg.com/us/monitors/lg-29...rawide-monitor

ovo je moj, znači od prvog dana do sad prezadovoljan
nikakav bleed ni ghosting, jedino me živcira tipka paljenja i kontrole monitora koja je onaj mali gljiva joystick još kao na sony k750tki
i ne moćeš ugasit nego stisneš nju, pa onda prema gore.


ugl ne bih se više vratio na manje, ovo je za igre i filmove čisti užitak
preporuke
__________________
Doktor O je online   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 14:11   #802
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Zasto uopce gasis monitor? Ko to radi?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 14:14   #803
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Osim ako spavaš u sobi sa pogledom na monitor pa ako te pika u oči. Ovako ne treba.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 14:44   #804
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
IPS je IPS, kakve mrtve recenzije čekati za AOC IPS model za te novce boljeg nema. I gotovo.

Sent from Usreo Mobara
Da nisam probao dell u2713h mozda bih ti i povjerovao, taj monitor je neupotrebljiv za gaming, tako da nema tih para da je dovoljno jeftin
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 14:45   #805
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Taj model je u kurcu za gaming. 15H je miljama ispred njega.
A ja sam na ovo "IPS je IPS" mislio na "ovogodišnje" modele tipa Viewsonic koji sam imao i ovaj AOC kojeg paseš.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 14:49   #806
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Ja ali nijednog normalnog reviewa nemaju ti modeli. Je li iko mjerio overshooting, ima li za taj viewsonic bar? Cak se i dell pokvario sa modelima novijim od tog tvog na tom polju, zar ne?
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 15:14   #807
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Uzeo danas u Linksu AOC q3279vwfd8.
Imam dosta dugačak (širok) stol tako da je lijepo stao ali stvarno je monitor grdosija. Prije njega imao sam 24" Dell U2414H.
Ovaj mi se sada čini veličine kao tv ali mislim da se kroz tri dana priviknem. Stavio sam u Win10 "Scale and layout" na 125% i sada mi se ikone i tekst čine taman veličine, kao da si dva 24" stavio u jedan.

Na prvu sam zadovoljan javim kroz par tjedana dojmove kad se malo ufuram u njega. Veli prodavač u linksu da se prodaju kao vrući krompiri, kako dođu nestanu sa lager jer u tom cijenovnom rangu nema ništa slično niti blizu.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 15:17   #808
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
I meni rekose da se prodaju al da najvise kupuju firme za potreba crtanja na njima De sad malo koju igru provrti obrati paznju na overshoot pa uporedi sa dellom

Evo primjer sa della 2713h

dmr je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 16:15   #809
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Uzeto u razmatranje
Taj backlight bleeding je nešto što mene ne dira ni najmanje. Veći su problem mrtvi i stuck pixeli nego to. Ionako se to vidi u određenim scenarijima kojih 99% nemaš imaju ih monitori soma eura da nebi ovi jeftiniji.

IPS je IPS, kakve mrtve recenzije čekati za AOC IPS model za te novce boljeg nema. I gotovo.

Sent from Usreo Mobara
Slazem se. BB je prisutan i na daleko skupljim monitorima od cca 8tkn (Eizo 144Hz) doduse u manjoj mjeri, al on je i dalje prisutan.

Dao sam si mira dok sam vidio/procitao da monitor s IPSom nemre pobjeci od tog "problema" zvan bb..
Prije nekog vremena, ne bih bio miran ni da ga ima monitor u manjoj mjeri, a posto jos nema monitora bez bb-a, a onda sam reko ko ga fucka..
Na kraju krajeva, nebitno jel monitor kosta 1000kn ili 6000kn, od bb-a nemres pobjeci
Dok oled ne izmisle dotle ne budemo bili mirni s svakavim anomalijama koje prate tu vrstu matrice.
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 16:17   #810
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Ja na svom HP2475w nikada nisam primijetio BB, takodje niti na dellu u2713h, mozda ja to ne primjecujem Mene vise brinu druge stvari.
dmr je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na