Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2011., 20:18   #1
kish89
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: KC
Postovi: 3
Printer/skener za slike do 1500kn

Do sada sam koristio redom sve Canonove inkjete.
Predzadnji ip2000 se doslovno raspao od printanja, dok me je godinu dana stara pixma ip4600 pocela zafrkavati ovih dana sa nekim errorom "6C10" i nece vise printati.
Printer koristim iskljucivo za printanje 10x15cm slika na glossy papir i tu i tamo koji A4 primjerak.
Obicaj mi je da isprintam po 500-600 slika u jednom danu pa je printer miran mjesec-dva i tako tijekom cijele godine.
IP4600 mi je koristila CLI-521 cartidge i sa ebaya sam nabavio set od 5 cartidgea sa samo-resetirajucim chipom + 5x100ml boje za puniti i to je sve funckioniralo i jos bi uvijek trebalo raditi da se printer nije pokvario.
Ostalo mi je jos dosta tinite sa kojima sam punio te cartidge pa bih volio da ih mogu ugurati u neki drugi noviji Canon koji koristi isti tip cartidgea.

No vidim da te cartidge vise manje koriste stariji modeli pa bi mozda bilo najbolje da prodam cartidge(ili bar chipove) i uzmem neki noviji printer.

Zanima me neki multifunkcionalni uredaj skener/printer.
Bitno je da ima bar 5 odvojenih tankova za boje i da ne pije ko americki muscle car kod printanja slika.
Da printa kvalitetne slike na glossy papir (bar kao IP4600 ako ne moze kvalitetnije.).
Da printa 10x15 borderless sliku za manje od 30sec.(idealno 20sec.)
I da mogu uzeti CISS sistem za njega koji je jednostavno ugraditi jer mi se neda vise prtljati s punjenjem.

Preporuke?

Hvala unaprijed.
kish89 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 21:23   #2
kish89
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: KC
Postovi: 3
Zapela mi za oko Pixma MP640, cijena je nekih 1200kn kod nas.
http://www.canon.hr/For_Home/Product...t/PIXMA_MP640/

Velika prednost je sto koristi iste tine kao i moj IP4600 pa mogu iskoristiti preostalu tintu koja mi je ostala, a nakon toga uzeti eventualno CISS (oko 400kn).

Ili imate neku bolju preporuku do 1500kn ?
kish89 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na