Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2002., 18:50   #31
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by msvrtan

..e kad smo kod toga jel neko zna gdje saljem disk na popravak..naime kupljen je u svabiji imam jos dve godine tvornicke garancije a nemrem ga slat u svabiju...treba mi adresa ili nesto ibm-a u nizozemskoj gdje se salju na rma..

ili ako neko mi moze pomoci i reci kaj da napravim...disk je vec godinu dana mrtav...
Meni je crko 30 gb 7200 kupljen u Autronicu i skrtice tamo su mi dali samo 1g garanciju. No uglavnom, jedan moj prijatelj je dobar sa serviserom tamo i nekako mi je sredio to pa je moj disk isao do Jamerike i nazad. Zaradio je naljepnicu od Autronica na kojoj pise "RMA 240950" i narandjastu naljepnicu neindetificiranog porijekla na kojoj pise "SERVICABLE USED PART". :confused:

Pojma nemam sto to znaci. Uglavnom, dobio sam isti disk nazad (provjerio sam ser. broj), rijesili su problem sa elektromotorm i sada radi, tj. bar elektromotor radi.
Medjutim javile su se neke druge musice - ako ga otkopcam i pokusam ga ukopcati nazad u komp treba mu par pokusaja da pravilno prepozna disk.
I to nije sve, nosio sam ga kod frenda, nakrcao 10 giga podataka i kad sam ga spojio doma lijepo je pisalo - 29 gm nealociranog prostora. prekrasno.

Joj, ja se ovdje raspricao o mojim jadima...adresa koja bi te trebala zanimati je:

http://www.storage.ibm.com/hdd/support/pre_rma.htm

Sretno. :burn:
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2002., 23:51   #32
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Nema pomoći od "SERVICABLE USED PART". Ne želim dočekat da mi hard opet rikne, nije zdravo za živce. Jednostavno želim da mi zamijene IBM smeće za Seagate istog kapaciteta jer ne želim opet gubit podatke. To rade i naše firme pa će i vani, a i hard ću dobit malo brže. Na svojem sumnjam da je zgorio čip koji upravlja glavom, da li se to može zamijenit uspješno ne znam i ne zanima me.
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na