Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.05.2003., 19:22   #1
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
USB memory stick - HGSpot

Frend kupio 129 mb memory stick u Hgspotu. Nije radio. Dobio drugi na raklamaciju. Ni taj ne radi.

Drugi frend kupio 128mb memory stick u HGSpotu. Malo radi, malo ne radi.

Ja kupim 64 mb memory stick u HGSpotu. Ne radi. . Odem na reklamaciju. Dok sam cekao da komp izbaci moje podatka, klafrao sam sa sefom servisa i on mi je natuknuo da ta cijela serija memory stickova nista nevalja. Da njega nitko ne pita kod nabave, te da ih kupuju jer su najjeftiniji, i to od neke "less then reputable" firme, cije ime nije htio spomenuti. Znam samo da se bavi iskljucivo veleprodajom...

Zakljucak je, ne kupujte __NI U KOM__ slucaju memory stickove od HGSpota.

Ja sam si uzeo jos 256 mega rama umjesto sticka
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2003., 19:34   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
E onda sam ja imao sreće jer sam prije par mjeseci kupio 128 MB i radi bez greške.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.05.2003., 20:39   #3
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by tor
E onda sam ja imao sreće jer sam prije par mjeseci kupio 128 MB i radi bez greške.
Eh da, zaboravih napomenuti: i ja sam prije par mjeseci kupio stick od 32 mega i odlicno radi. Samo sto taj stick ima zaobljeno kuciste i dosta lijepo je dizajniran. Ovi novi stickovi imaju ostre bridove i izgledaju ko da su pobjegli iz nekog SF filma iz sedamdesetih godina (u slucaju da se pitate - ruzan je)
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2003., 21:10   #4
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
I kakve vam velike koristi od tih stickova?Kad sam ja to vidio činilo mi se potpuno nepotrebljivo.
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2003., 22:29   #5
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by nitro
I kakve vam velike koristi od tih stickova?Kad sam ja to vidio činilo mi se potpuno nepotrebljivo.
Sorry ako zvucim grubo, ali to je jedna od najkratkovidnijih izjava koje sam cuo u zadnje vrijeme...
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2003., 00:37   #6
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by numa
Sorry ako zvucim grubo, ali to je jedna od najkratkovidnijih izjava koje sam cuo u zadnje vrijeme...
Ni ja ne zelim ispast grub, ali istina je
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2003., 14:22   #7
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Ovo je slobodna država i imam pravo reć što hoću!
Šalim se, svatko ima svoje mišljenje.Meni stickovi baš netrebaju pa mi se ne čine korisni! Bez ljutnje!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2003., 20:40   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ma dobra je to stvar. Šetaš okolo s tim i samo upikneš kad ti treba
tor je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2003., 21:34   #9
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Nadam se da mislis na memory stick, a ne na ono sto nam je bog svima podario!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2003., 22:04   #10
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Re: USB memory stick - HGSpot

Citiraj:
Originally posted by numa
Frend kupio 129 mb memory stick u Hgspotu. Nije radio. Dobio drugi na raklamaciju. Ni taj ne radi.

Drugi frend kupio 128mb memory stick u HGSpotu. Malo radi, malo ne radi.

Ja kupim 64 mb memory stick u HGSpotu. Ne radi. . Odem na reklamaciju. Dok sam cekao da komp izbaci moje podatka, klafrao sam sa sefom servisa i on mi je natuknuo da ta cijela serija memory stickova nista nevalja. Da njega nitko ne pita kod nabave, te da ih kupuju jer su najjeftiniji, i to od neke "less then reputable" firme, cije ime nije htio spomenuti. Znam samo da se bavi iskljucivo veleprodajom...

Zakljucak je, ne kupujte __NI U KOM__ slucaju memory stickove od HGSpota.

Ja sam si uzeo jos 256 mega rama umjesto sticka
vaaaaaaaaaau... koja novost ! ovak... ne želim mlatiti praznu slamu, ali znam o čemu pričam. Ako je Win98 u pitanju i imaš dobre USB drivere ovo nemoj čitati jer ne vrijedi.

WinXP se voli preseravati pa često instalira svoje USB1.1 i 2.0 drivere. ONI NE RADE KAK SPADA. to se najviše vidi kod stickova i diskova. Imaš li sigurno vlastite drivere za USB ? ako su za USB2.0 jesu li 101% dobri ? naime, još nisu izašli dobri driveri za USB2.0 tak da ono... treba se skrumpirati. Jeste li znali da ako imate krive drivere za USB2.0 često ni USB1.1 ne radi dobro ? Provjeri si. ako sam u pravu provjeri i kod frendova. Znam zašto govorim. Svakodnevno se susrećem s tim problemima i čak i danas ih ne uspjevam sa 100% sigurnošću riješiti.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 16.05.2003., 23:41   #11
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Re: Re: USB memory stick - HGSpot

Citiraj:
Originally posted by Horza
vaaaaaaaaaau... koja novost ! ovak... ne želim mlatiti praznu slamu, ali znam o čemu pričam. Ako je Win98 u pitanju i imaš dobre USB drivere ovo nemoj čitati jer ne vrijedi.

WinXP se voli preseravati pa često instalira svoje USB1.1 i 2.0 drivere. ONI NE RADE KAK SPADA. to se najviše vidi kod stickova i diskova. Imaš li sigurno vlastite drivere za USB ? ako su za USB2.0 jesu li 101% dobri ? naime, još nisu izašli dobri driveri za USB2.0 tak da ono... treba se skrumpirati. Jeste li znali da ako imate krive drivere za USB2.0 često ni USB1.1 ne radi dobro ? Provjeri si. ako sam u pravu provjeri i kod frendova. Znam zašto govorim. Svakodnevno se susrećem s tim problemima i čak i danas ih ne uspjevam sa 100% sigurnošću riješiti.
Radi se o 4 razlicita kompjutera bazirana svi na win2000 sa sp2 ili sp3.
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2003., 14:40   #12
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
kak sam ja glup !

sorry.. moja greška... mislio sam da se podrazumjeva da pod NT-based NI STRUJA NE RADI DOBRO ! a kamoli nekaj zahljebano ko USB stick. ponavljam ... moja greška...

ispravak: ono kaj sam reko za WinXP vrijedi i za 2k. jedino kaj se oni ne prave pametni, nego glupi. a za NT se nemojte niti truditi. to je viša astrokvaziultraantihiperfizika.

Win98 sam izdvojio jer su oni još gluplji i ne kuže ništa, a kad im instaliraš USB2.0 koji bi kao trebao raditi onda se više ne žele dići.
Napominjem: ovi problemi nisu sa SVIM pločama, ali s velikom većinom jesu. Pogotovo VIA chipset, ali ni intel ne zaostaje.

kažem... iznenađujuće, ali užasno !
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2003., 18:06   #13
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
Sve je to lijepo i zgodno, ali nije isplativo. Kupiš pržilicu (sada su po 400kn) a CD od 700MB je 3 kn. CD uređaj imaju svi, a ako ideš kod nekog koji ima neki stariji WIN ili nema USB, trebaš u prvom slušaju instalirati drivere za stick, a u drugom se pozdraviti s njim
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2003., 18:31   #14
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
To sam i ja htio reć!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2003., 20:08   #15
Dragutin
Premium
 
Dragutin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 528
Citiraj:
Originally posted by CyberLord
Sve je to lijepo i zgodno, ali nije isplativo. Kupiš pržilicu (sada su po 400kn) a CD od 700MB je 3 kn. CD uređaj imaju svi, a ako ideš kod nekog koji ima neki stariji WIN ili nema USB, trebaš u prvom slušaju instalirati drivere za stick, a u drugom se pozdraviti s njim
:kaže čovjek čiji sig vrijedi na tisuće kuna, ma kuna: maraka, Dollara , ma ne Evra!!!!!!
Dragutin je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2003., 17:14   #16
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by CyberLord
Sve je to lijepo i zgodno, ali nije isplativo. Kupiš pržilicu (sada su po 400kn) a CD od 700MB je 3 kn. CD uređaj imaju svi, a ako ideš kod nekog koji ima neki stariji WIN ili nema USB, trebaš u prvom slušaju instalirati drivere za stick, a u drugom se pozdraviti s njim
Da, problem je jedino s drajverima...
Al da svi imaju winxp, samo gurnes stick u usb, cekas par sekundi, stisnes ctrl-c i ctrl-v i imas sve podatke koji ti trebaju...
brises,pises,preimenujes, mijenjas na 100nacina, kao da su podatci na disku
Za cd bas i nije tako
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2003., 23:45   #17
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
Citiraj:
Originally posted by CyberLord
Sve je to lijepo i zgodno, ali nije isplativo. Kupiš pržilicu (sada su po 400kn) a CD od 700MB je 3 kn. CD uređaj imaju svi, a ako ideš kod nekog koji ima neki stariji WIN ili nema USB, trebaš u prvom slušaju instalirati drivere za stick, a u drugom se pozdraviti s njim
A sto onda ako ti zelis nesto od nekoga, fino stick iz dzepa i peri deri... :burn:
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2003., 13:51   #18
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
Citiraj:
Originally posted by matijas
A sto onda ako ti zelis nesto od nekoga, fino stick iz dzepa i peri deri... :burn:
Pa to im je i prednost ... nisam ja protiv stickova - samo kažem da su ipak preskupi
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2003., 16:42   #19
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Originally posted by matijas
A sto onda ako ti zelis nesto od nekoga, fino stick iz dzepa i peri deri... :burn:
Ma nije baš to toliko isplativo.Premali kapacitet,a prevelika cijena.
Oni s kojima razmjenjujem podatke imaju pržilicu (osim 1), a na faksu koristim zip ili cd jer tamo ionako ne bih mogao koristiti USB stick
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na