Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2003., 10:06   #31
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by greg SE

moja zadnja na ovu temu
Ajde, fala Bogu.

U mom kompu NIJE radilo JNC 400W. Da ponovim NIJE RADILO. Isto tako i vše njih. Neka su bila i MS, Frontier i još neka. Probao sam sve što sam doma imao. Nisu sva bila pokvarena? Zato sam stavio 2 JNC 400W. Tako je radilo ali ne savršeno.

Zato sam otišao u dučan i kupio 1 (jedno) Chieftec 360 W i radilo je. Bez još jednog. RADILO JE.

Evo ti dokaz, obečanje, test i iskustvo pa gledaj.

Više od 300 W je potrebno za jače strojeve. Pogledaj u sig i vidi da to nije ništa posebno ali dovoljno guta.

Enermax 350W isto tako radi u tom stroju.

Njegov stroj bi trebao potegnuti i više od mojeg. Zaključak je da su svakako treba uzeti MS ili JNC.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2003., 10:17   #32
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
joj JNjebeniC ! ta 400W napajanja imam na lageru... i to brdo njih. i testirao sam ih. i šrot su ! lošija od DTK 300W !!! jest da ono guba zgleda sa svoj 2 venta i to sve... ali ne valja.. totalno je nepouzdano.

ali RAK ne možeš reći da tvoj stroj ne radi sa 300W napajanjem. ne vuče to toliko koliko bi oni htjeli da mi mislimo... znam što pričam.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2003., 10:24   #33
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Nisam probao može li raditi na 300W ali nisam niti htio probavati. Što ako ubacim još koji diskić? Često u njega znam ubaciti još 3-4 pa hoću da radi na tome. A valja mi staviti i bolju grafičku ali o-tom-po-tom. Malo za budučnost nije loše imati.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2003., 10:41   #34
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ajmo konkretno

Citiraj:
Originally posted by RAK
Nisam probao može li raditi na 300W ali nisam niti htio probavati. Što ako ubacim još koji diskić? Često u njega znam ubaciti još 3-4 pa hoću da radi na tome. A valja mi staviti i bolju grafičku ali o-tom-po-tom. Malo za budučnost nije loše imati.
ali raditi će ! ne želim komentirati kvalitetu DTK napajanja... meni su pri samom vrhu... ali sad govorim konkretan primjer:

DTK 300W (orgigi s DTK kućištem)
MSI K7N2G (ima onboard VGA)
GeForce 3 ..ne sjećam se više koja ali ne zahtijeva vanjsko napajanje
Yamaha Soundblaster ... isto se ne sjećam više koji
2x256 DDR Samsung (u dualu) ... to nije potrošač, nego pokazujem da je konf. na mjestu.
ATA pržilica Plextor 48x24x48
ATA DVD Sony 40x16
SATA Seagate Baracuda 120GB 7200
ATA WD 20GB 7200
ATA WD 80 GB 7200
PS/2 tipkovnjic i miš
sve je radilo istovremeno 6 sati i uzatopno prošlo bez beda 3D Mark2001, 3D Mark 2003, PC BurnIn Test, PC Mark i neka testiranja u Sandri 2003. Fakat smo ga jako testirali, i napajanje nikada nije niti trepnulo. E,da ... da ne spominjem nekoliko kloniranja diskova, par defragova i sve testove za SATA disk do kojih sam mogao doći... naime testirao sam gorenavedenu barakudu.

A brijem da bi s nekim shrot 460W bilo reset svakih 10minuta
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2003., 11:18   #35
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Stose tice napajanja - ja ososbno smatram da nema smisla dati 10kkn za komp i onda dati 100kn za napajanje, koje ako crkne ce mozda povuci jos par komponenti sa sobom.

Drugo, koliko je koje napajanje dobro, vidi se po kolicini ampera koje daje po railu (moj stari JNC 400W je bio koma ovdje), kolike su mu varijacije napona pod opterecenjem, koliko moze odjednom potegnut.


Varijacije napona: moje 350W Antec varira po 12 voltnom railu (od tud se napaja proc) za RED VELICINE manje od onog napajanja koje dolazi sa AVANCE Server B030 Black Thunder kucistem u Info Gami. (Neko jeftino smece koje dobijes na poklon :-)
Cinjenica je da ti mozes stroj mnogo vise overclockati sa kvalitetnim napajanjem.

Koliko odjednom neko napajanje moze potegnuti ovisi o broju ampera po railu koji moze dati i po tome koliko su mu jaki elektrolitski kondenzatori. Zato su kvalitetna napajanja teska (ne, kao sto neki misle, zbog transformatora), imaju kondenzatore velikog kapaciteta, mreza uvijek ima kasnjenja.

I na kraju, frend je prodao JNC BigTower sa JNC 400W napajanjem, stroj je radio jedno dva tjedna (mislim u Dubravi) i riknuo jer je bilo relativno mnogo siljaka, napajanje se skurilo.

Antec napajanje prezivi kad televizor i svjetla trepnu i kad se digitalna satelitska resetira. TO se zove stabilnost.
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2003., 14:04   #36
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by greg SE
nije mi se dalo sinoc otvarat kuciste pa evo sad....
+5V - 30A
+3,3V - 28A
+12V - 16A

manje je............ali je i cjena jebeno manja

svi serendate nikom netreba 450W cistih ni u ludilu......
bitna stvar je kod napajanja da nekrepa za tri dana ko ona po 70 kuna u hgšrotu, da daje stabilne napone i da nije prebucno.....
to sto neki drkaju na enermax, antec i slicna njihov problem.vjerujem da su se opekli na JNCu prije toga.ali to neznaci da moraju srat i sirit sektu preskupih napajanja....
moja zadnja na ovu temu
e jesi se uvalio...naime gore hvalis ms napajanja a tu ih pljujes...naime hgspot ima samo ms napajanja....

ajmo s cizmom u tesku kaljuzu a onda skok u usta....
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2003., 17:19   #37
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ovo napajanje bi trebalo biti nekakva prva pomoć.
MOŽDA (primjetite veliko možda ) kupim novi komp za mjesec-dva.
Onda bih kupio neko odlično napajanje. A ovo neće biti pod velikim opterećenjem jer TV kartica, SS2, XP 1700+, idu u novi komp, a najverovatnije ću vratiti D800 u komp.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2003., 19:39   #38
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: ajmo konkretno

Citiraj:
Originally posted by Horza
ali raditi će ! ne želim komentirati kvalitetu DTK napajanja... meni su pri samom vrhu... ali sad govorim konkretan primjer:

DTK 300W (orgigi s DTK kućištem)
MSI K7N2G (ima onboard VGA)
GeForce 3 ..ne sjećam se više koja ali ne zahtijeva vanjsko napajanje
Yamaha Soundblaster ... isto se ne sjećam više koji
2x256 DDR Samsung (u dualu) ... to nije potrošač, nego pokazujem da je konf. na mjestu.
ATA pržilica Plextor 48x24x48
ATA DVD Sony 40x16
SATA Seagate Baracuda 120GB 7200
ATA WD 20GB 7200
ATA WD 80 GB 7200
PS/2 tipkovnjic i miš
sve je radilo istovremeno 6 sati i uzatopno prošlo bez beda 3D Mark2001, 3D Mark 2003, PC BurnIn Test, PC Mark i neka testiranja u Sandri 2003. Fakat smo ga jako testirali, i napajanje nikada nije niti trepnulo. E,da ... da ne spominjem nekoliko kloniranja diskova, par defragova i sve testove za SATA disk do kojih sam mogao doći... naime testirao sam gorenavedenu barakudu.

A brijem da bi s nekim shrot 460W bilo reset svakih 10minuta
Ajd, onako usput. DTK kupuje napajanja od Enlighta. Zato su tako dobra.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2003., 21:06   #39
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Re: Re: ajmo konkretno

Citiraj:
Originally posted by gpremec
Ajd, onako usput. DTK kupuje napajanja od Enlighta. Zato su tako dobra.
kaj fakat? znao sam da ih same ne rade... to me je oduvijek interesiralo, jer većina napajanja im je odlična, ali imali su neko vrijeme neko 400W koje je bilo lakše (masom) od 300W. i užasno su mu varirali naponi. grozno ! sad je i ta misterija riješena. mora da su probali neko drugo. i sad ovo novo Enlightovo s newsa... baš se lijepo poklopilo
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 09:57   #40
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Evo tu možete vidjeti potrošnju pojedinih uređaja.
http://firingsquad.gamers.com/guides...pply/page2.asp
I nije stvar samo u 300W već se gleda koliko ampera ima na pojedinom izvodu.Ventilatori koriste 12V rail, a isto tako P4 i Athlon procesori.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2003., 12:18   #41
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
Citiraj:
Originally posted by numa

Koliko odjednom neko napajanje moze potegnuti ovisi o broju ampera po railu koji moze dati i po tome koliko su mu jaki elektrolitski kondenzatori. Zato su kvalitetna napajanja teska (ne, kao sto neki misle, zbog transformatora), imaju kondenzatore velikog kapaciteta, mreza uvijek ima kasnjenja.
a jesi ga nasro covjece, ti stvarno nemas veze o cem pricas, a OCITO nemas veze ni o elektronici pa se nemoj bas previse petljati u napajanja. ok? sorry ako sam bio grub, ali ono...
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 12:27   #42
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by z3D
a jesi ga nasro covjece, ti stvarno nemas veze o cem pricas, a OCITO nemas veze ni o elektronici pa se nemoj bas previse petljati u napajanja. ok? sorry ako sam bio grub, ali ono...
U tom slucaju, bi li ti bio dovoljno dobar da ispravis mene, jadno neobrazovano bice, i prosvijetlis ljude na ovom forumu?
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 13:18   #43
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
Citiraj:
Originally posted by numa
U tom slucaju, bi li ti bio dovoljno dobar da ispravis mene, jadno neobrazovano bice, i prosvijetlis ljude na ovom forumu?
gle, sorry sto sam tako reagirao, ali ne volim kad netko filozofira bezveze...

u ATX napajanja kondenzatori nemaju SKORO nikakve veze (tj. njihov kapacitet, ili kako ti kazesh jacina)
cak ni tezina cijelog napajanja nije mjerodavna.
ok, ovo za ampere po railovima je istina, tu ti nemam sta prigovorit
kondici su nekad davno bili vazni, u AT napajanjima, kad je bilo napona za preglat, a posto je sad taj napon ogromne frekvencije, kondici su puno manjeg kapaciteta
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 13:29   #44
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ok onda mi objasni zasto je moj enermax 350w bar tri put tezi nego task 300w(ili 350w) koji mi je u drugom kompu...a i jnc koje je izletilo je bilo ko perce...i logic u mome je bio perce...ali ne enermax "jedva" nosim ..

od mnogih sam cuo da je bas fora u tome da je jaci kondic i puno tezi..a veci kondic bolje ravna napone..ili tak neka brija...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 13:35   #45
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ok onda mi objasni zasto je moj enermax 350w bar tri put tezi nego task 300w(ili 350w) koji mi je u drugom kompu...a i jnc koje je izletilo je bilo ko perce...i logic u mome je bio perce...ali ne enermax "jedva" nosim ..

od mnogih sam cuo da je bas fora u tome da je jaci kondic i puno tezi..a veci kondic bolje ravna napone..ili tak neka brija...
triput tezi? ne pretjeruj. otvori ga pa ces vidjet zasto je tako tezak. i istina je da jaci, (veci, naravno onda i tezi) kondici bolje ravnaju napon brujanja (njega ne zelimo )
fora u ATX-u je ova: da bi smanjili cijenu napajanja, tezinu i sve skupa, proizvodjaci su izmislili ATX, iliti pametno napajanje koje radi na impulsnom sistemu za razliku od starih AT-a.
to im je omogucilo da izbace pola kondica i da im smanje vrijednost za jedno 10puta. jel netko uopce kuzi o cem pricam?
a ovo za tezinu mozda i jeste u pravu jer su tezi trafoi u pravilu bolji.
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 14:08   #46
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by z3D
triput tezi? ne pretjeruj. otvori ga pa ces vidjet zasto je tako tezak. i istina je da jaci, (veci, naravno onda i tezi) kondici bolje ravnaju napon brujanja (njega ne zelimo )
fora u ATX-u je ova: da bi smanjili cijenu napajanja, tezinu i sve skupa, proizvodjaci su izmislili ATX, iliti pametno napajanje koje radi na impulsnom sistemu za razliku od starih AT-a.
to im je omogucilo da izbace pola kondica i da im smanje vrijednost za jedno 10puta. jel netko uopce kuzi o cem pricam?
a ovo za tezinu mozda i jeste u pravu jer su tezi trafoi u pravilu bolji.
pa dvaputa i nesto vise...i fakat se ne salim...svaki put to zaboravim kad ga skidam i stavljam...

gle nebum ga otvarao jer mi je garancija vaznija od tog znanja...ko da ti odes rastaviti proc od 600kn koji radi na paranparcad da vidis kak izgleda

gle ja se ne kuzim previse u sam rad napajanja...to mi bas i nije neka erotika ajmo reci...

a tehnologija uvijek ide naprijed i to nije nista lose .. mislim na ono da su presli s at na atx...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 16:49   #47
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by z3D
triput tezi? ne pretjeruj. otvori ga pa ces vidjet zasto je tako tezak. i istina je da jaci, (veci, naravno onda i tezi) kondici bolje ravnaju napon brujanja (njega ne zelimo )
fora u ATX-u je ova: da bi smanjili cijenu napajanja, tezinu i sve skupa, proizvodjaci su izmislili ATX, iliti pametno napajanje koje radi na impulsnom sistemu za razliku od starih AT-a.
to im je omogucilo da izbace pola kondica i da im smanje vrijednost za jedno 10puta. jel netko uopce kuzi o cem pricam?
a ovo za tezinu mozda i jeste u pravu jer su tezi trafoi u pravilu bolji.
Hm, ti ili nisi nikada u zivotu nisi drzao kvalitetno napajanje u ruci, ili lose napajanje. Razlika u tezini zaista je ogromna, nepogresivo ogromna. I da, zaista je 3 puta teze kvalitetno napajanje od JNC/Everpower sranja.

Da si se gadno razbahatio, jesi.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 18:22   #48
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by z3D
triput tezi? ne pretjeruj. otvori ga pa ces vidjet zasto je tako tezak. i istina je da jaci, (veci, naravno onda i tezi) kondici bolje ravnaju napon brujanja (njega ne zelimo )
fora u ATX-u je ova: da bi smanjili cijenu napajanja, tezinu i sve skupa, proizvodjaci su izmislili ATX, iliti pametno napajanje koje radi na impulsnom sistemu za razliku od starih AT-a.
to im je omogucilo da izbace pola kondica i da im smanje vrijednost za jedno 10puta. jel netko uopce kuzi o cem pricam?
a ovo za tezinu mozda i jeste u pravu jer su tezi trafoi u pravilu bolji.
Da, neki kuze o cemu pricas

Napajanje mora moci, prema ATX specifikacijama izdrzati 15~17 ms bez struje izvana. Zasto?
Prvo - da prezivi koje kakve nepogode izvana (nagle varijacije napona i sl), te da si da vremena da se prilagodi.
Drugo - da izdrzi nagle promjene u potrosnji uredjaja.

Zato mora imati kondenzatore velikog kapaciteta - s obzirom da ti to sve kuzis, nema problema da nam izracunas koliko mora biti tezak elektrolitski kondenzator da napaja komp 15ms. To bi rijesilo bar dio problema.

Da dodam moj glas masi ( ) moje 350W Antec napajanje je BAR duplo teze od mog prethodnog 400W JNC napajanja.

BTW Sretan rodjendan z3D!
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 21:29   #49
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by numa
Da, neki kuze o cemu pricas

Napajanje mora moci, prema ATX specifikacijama izdrzati 15~17 ms bez struje izvana. Zasto?
Prvo - da prezivi koje kakve nepogode izvana (nagle varijacije napona i sl), te da si da vremena da se prilagodi.
Drugo - da izdrzi nagle promjene u potrosnji uredjaja.

Zato mora imati kondenzatore velikog kapaciteta - s obzirom da ti to sve kuzis, nema problema da nam izracunas koliko mora biti tezak elektrolitski kondenzator da napaja komp 15ms. To bi rijesilo bar dio problema.

Da dodam moj glas masi ( ) moje 350W Antec napajanje je BAR duplo teze od mog prethodnog 400W JNC napajanja.

BTW Sretan rodjendan z3D!
sorry z3d ali moram se priključiti mišljenju većine da bi kondići trebali biti većeg kopaciteta. pa zar se nisi ti prošli tjedan na kafi složio da je to tako ? ali uvjerio sam se da ono pravilo teži=bolji nije uvijek ispravno... ali može se primjenjivati.
BTW... ja nemam pojma o čemu vi govorite
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 22:16   #50
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
E sad ste stvarno ono................................
I vi i vaši Antec-i i sva napajanja koja su preko 250kn. Slažem se da su dobra napajanja skupa ali ja nemam novca za bacanje i pokušavam uzeti najbolje za ono malo novca što imam.
Sad nemam prijevoza da odem po MS 450W ali sam ga naručio i došlo je u shop.
Sad se derite i vičite na mene jer nisam kupio Enermax ili Antec ili šta ja znam već ovaj neki tamo lijevi MS

Da se opet ponovim: Ako je suditi po težini onda ovo moje sadašnje 300W nebi trebali ni raditi jer je lagano ko perce.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 22:42   #51
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Ja pak imam šrot no-name napajanje pa je teško ko *****.Možda je proizvođač stavio 2 kg željeza jer je skužio da narod jako pazi na težinu!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 22:57   #52
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Jedini pravi nacin da se odredi da li napajanje valja sta, jest da ga se forsira dok ne rikne. U medjuvremenu gledas fluktuacije. Sve ostalo su ciste spekulacije.

Sve ove price sa usporedjivanjem specifikacija i tezine je pomalo mlacenje slame. Nije besmisleno, naravno, medjutim koliko smo mi kvalificirani davati bilo kakve izjave? Npr. je li itko ovdje znao da proizvodjaci garantiraju da ce napajanje uvijek davati minimalno bar 75-85% snage ali samo na temperaturi od 34-40 stupnjeva (podaci variraju od proizvodjaca do proizvodjaca). Pa sad ja kazem moje je 350W a ti kazes da je tvoje 400W. A da te ja pritam na kojoj je temperaturi bljedo bi me gledali...

Ne baratamo sa dovoljno podataka, niti smo kvalificirani da dajemo bilokakve konkretne sudove tog tipa o napajanjima.

No dobro, covjek treba kupiti napajanje, sta sad? U tom slucaju, oslanjamo se na empirijsko iskustvo i marke.

Ja sam sklon dati malo vise za napajanje jer ipak na njemu visi ostatak kompa. Prije cu kupiti marku nego neko noname napajanje, i to samo zato jer je statisticki sigurnije.
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 23:47   #53
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
ok ok ok ubijte me, kriv sam.
necu se vise petljati u vasa pametna elektronicka razmisljanja, oprostite mi na bahatosti.
zaboravio sam da ste VI najpametniji na svijetu i da ste popravili GRO napajanja. my bad
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2003., 23:50   #54
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
Citiraj:
Originally posted by numa
Zato mora imati kondenzatore velikog kapaciteta - s obzirom da ti to sve kuzis, nema problema da nam izracunas koliko mora biti tezak elektrolitski kondenzator da napaja komp 15ms. To bi rijesilo bar dio problema.
a sto se tice ove racunice izracunat cu ako mi kazes kolko ti trosi sve ovo sto stoji iza napajanja
naravno, otprilike, ne važem u radioni elektrolite.
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2003., 08:16   #55
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ok reko sam da se vise necu javljat ovdje ali me sinocnja oluja natjerala
svjetlo je tri puta blinknulo, tv se tri puta ugasio (pa oso na stand-by) kao i linija ali komp nijednput nije ni blinkio......
a imam MS napajanje koje nema 3 kile kako ono??elektrolitskih kondenzatora????
ko ih jebe, meni netrebaju - sve radi kako treba i bez njih
a moram se osvrnuti i na ono oko TDK napajanja i enlighta....
mjesecima govorim kako s skupim napajanjem veci dio cijene koji dajes dajes na ime dok svi ovdje vicu ma neeeeeeeee, placas kvalitetu.ako je tdk i enlight isto zasto razlika u cijeni nije primjerenija????
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2003., 09:34   #56
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by greg SE
a moram se osvrnuti i na ono oko TDK napajanja i enlighta....
mjesecima govorim kako s skupim napajanjem veci dio cijene koji dajes dajes na ime dok svi ovdje vicu ma neeeeeeeee, placas kvalitetu.ako je tdk i enlight isto zasto razlika u cijeni nije primjerenija????
Mali detalj: Enlightovo 300W napajanje neznatno je skuplje od DTK (ako uopce je).
Sto se tice jacih napajanja od 300W kod Enlighta, ona spadaju u serverska napajanja, znaci visa kvaliteta i veca cijena. DTK uglavnom nema napajanja jaca od 300W koja kupuje od Enlighta.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2003., 10:53   #57
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by MadBoY
E sad ste stvarno ono................................
I vi i vaši Antec-i i sva napajanja koja su preko 250kn. Slažem se da su dobra napajanja skupa ali ja nemam novca za bacanje i pokušavam uzeti najbolje za ono malo novca što imam.
Sad nemam prijevoza da odem po MS 450W ali sam ga naručio i došlo je u shop.
Sad se derite i vičite na mene jer nisam kupio Enermax ili Antec ili šta ja znam već ovaj neki tamo lijevi MS

Da se opet ponovim: Ako je suditi po težini onda ovo moje sadašnje 300W nebi trebali ni raditi jer je lagano ko perce.
komp iz tvog siga nije strujno bas zahtjevan.... a i ak ti napajanje procuri od ti max 2000kn...e vidis koje su komponente zahtjevnije i ako napajanje procuri ode 6000kn...

i kad pogledas moj komp je 6000kn a napajanje je 600kn..tvoj je 2500 pa je napajanje 250kn...

imam ja doma jos jedan komp..koji vrijedi max 1500kn (duron800) u kojem je task 300w od 150kn..iako je malo falilo da dobije enermaxa...ali za taj komp i ne treba dobro napajanje pomeni jer komp je fakat nezahtjevan sto se tice struje...ali taman koliko mojima treba

i mirna bosna...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2003., 15:42   #58
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Kupujem ovo napajanje jer je ovo bučno ko sam vrag a sad kad sam stavio vent na 7v nečuje se NIMALO al se grije, pa me strah da necrkne tijekom ljeta.
Ovo MS 450W napajanje ima 2 venta pa ako ih stavim na 7v opet će hladiti dovoljno dobro.

U BUG-u su za MS 450W i 550W napajanja napisali da su velike mase i da imaju upute na hrvatskom jeziku

A baš me zanima zašto dosad nije kod mene u školi crklo niti jedni JNC napajanje a kompovi rade od 7,30 do 2 h, i u igraoni pokraj škole di kompovi rade od 12-17???
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2003., 20:29   #59
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
JNCovi crkavaju i sve povlače sa sobom. Na svoje sam oči vidio što je takvo čudo napravilo. Čovjeku je cijeli komp povuklo - čak i mišša i tipkovnicu. Samo mu je monitor ostao čitav, a inače sve komponente su bile spržene.
Kažu da su najkritičniji oni koji su proizvedeni 2000/2001 god
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2003., 20:29   #60
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by z3D
ok ok ok ubijte me, kriv sam.
necu se vise petljati u vasa pametna elektronicka razmisljanja, oprostite mi na bahatosti.
zaboravio sam da ste VI najpametniji na svijetu i da ste popravili GRO napajanja. my bad
LOL ! ziher majstore... nego, daj zašuti i napiši neki kurac o onome kaj radiš. i to mi pošalji. i mi ćemo napravit THE ultimate napajanje samo da se vidi da nekaj smiješ reći po tom pitanju.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na