Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.08.2007., 23:14   #1
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Question Canon A3 printer

Bok ekipa, ja sam tu novi, i odma imam pitanje

Zanima me jel ima netko iskustva s Canon printerima, konkretno modelima Pixma iX 4000 i iX 5000. To su A3 printeri, a ovaj potonji je nešto brži, drugu razliku ne vidim pa neznam vrijedi li platiti razliku od 600kn za nj.

No, to mi je manje bitna stvar, više me zanimaju tinte. Originalne su dost skupe pa sam gledao zamjenske i vidim da imaju neki chip. Vidio sam da chip treba premjestit s original tinte i onda ''nešto'' ne radi na printeru.

Koliko sam skužio ne radi pokazivač količine tinte, no jel printer i dalje normalno radi? Printer će biti u mreži i ne želim da me zeza ta glupost, jel se da kako izgasit ili preć to sve? Jel to zahebancija?

Thnx!

PS. E da, tinte su

PGI-5bk - Pigment crna
CLI-8C - Cyan
CLI-8M - Magenta
CLI-8Y - Yellow

Zadnje izmijenjeno od: FitzTN. 15.08.2007. u 23:28.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 22:46   #2
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
S obzirom da se radi o istim tintama koje koristi Pixma IP3200/3300, pretpostavljam da je postupak isti. Prebaciš čipove s originala, par puta mu daš do znanja da si siguran što radiš, i printer isključi mjerenje razine tinte pa moraš procijeniti odokativno (srećom, cartridge-i su prozirni). Nije neki problem, jedino su tinte nešto lošije od originala pa je upitna dugotrajnost glave. Ovo je pretpostavka zasnovana na IP4200, nemam iskustva s tim modelima.
Razlika je samo u maksimalnoj brzini, ne isplati se dati 600kn više.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2007., 23:34   #3
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Kupljen IX 4000, radi super

Kupovat cu original tinte dok traje garancija onda
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 20:29   #4
Gospon Fulir
Registered User
 
Gospon Fulir's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 40
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Kupljen IX 4000, radi super

Kupovat cu original tinte dok traje garancija onda

Ja planiram isto uzeti ovakakav pisac.

Daj mi molim te reci kakva je kvaliteta ispita...jeli se vidi velika razlika u odnosu na laserski ili je laserski za neki manji postotak bolji!?

Zanimalo bih me,mozda je glupo pitanje...dali on moze orintat i formate A4 i A5?
Gospon Fulir je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 22:18   #5
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
E sad... ja ti taj pisac koristim za printanje planova, tablica i teksta. Printa se na obican 80gr papir, paus (93gr) i hamer (205gr) mada pise da guta do 115 ali kaj da mu radim, moram printat na hamer

Pa tako da nemam pojma kak ispadaju slike jer nisam ni probao. Tekst, tablice i planovi su super, a printer dosta brz (u uporedbi s starim, naravno).

Sad neznam kako da ga usporedim s laserskim jer nisam vidio ispis SOHO laserca u boji, a s crno bjelim se nema kaj usporedit.

Laserski u boji, A3 su jako skupi pa to nisam ni gledao


Naravno da može printat A4, A5., letter... Može printat sve do max veličine A3+...

Mislim da možeš u driverima namjestit i custom veličinu papira, ali pogledam to sutra još.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 22:21   #6
Nemo
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: tu
Postovi: 39
Vidi što se tiće zamjenske tinte ja sam ju koristio par godina na Canon i560 i sve je radilo OK do prije tjedan dana kada mi je izgleda skiknula glava tj. začepljene su neke mlaznice crne tinte i ja sam ju probao propiriti, oprati catridge i sl ali nije proradila. Vjerovatno je odradila svoje tko zna koliko je buntova A4 papira prošlo kroz taj printer i isplatio se.
Što se tiće tinte imaš opciju da kupuješ zamjenske catridge iako je to više svojstveno za Epsone, drugo da si špricaš injekcijom tintu u catridge i treće skuplje da kupiš onaj eksterni sustav sa silikonskim cjevčicama i vanjskim tankovima pa da te boli briga na duži rok za razinu tanka.
Kod tinte, a osobito zamjenske je bitno da se printer upali barem 1 tjedno da prodje kroz dizne.
Što se tiće printanja fotki, original tinta + original papir daju optimalne rezultate i imaju provjerenu trajnost. Ja sam printao zamjenskom na Canon papir i bio sam zadovoljan s obzirom da je taj moj printe crna + 3 boje.
Neki mi savjetuju da kupim Epson jer kao on ima trajniju glavu i može izdržati više ispisa ali sve je to klimava teorija. Činjenica je da Epson R256 je nešto jeftiniji od Pixme ip4xxnešto i da ima više boja što bi trebalo jamčiti finiji ispis kod fotki.
Ali Canon je najpovoljniji na tržištu sa ovim A3+ printerom. Ja to gledam kao svoj i560 (4 boje) i vjerovatno još bolji a imaš ispis A3 koji nije da mi treba svakodnevno ali mislim da bi trbao moći ispljunuti dobru A3 fotku. Po meni je puno važnije iskalibrirati LCD i ispis nego da printer ima 100 boja.
I da, ako ideš na zamjensku tintu, bilo bi dugoročno dobro kupiti eksterni tank, ali ne bušiti poklopac već blokirati onaj senzor poklopca i progurati cijevi unutra te kada se catridgei isprazne do npr 1/4, iprati ih tekučinom za čišćenje (da ju ispljuju - propire jer su različite tinte) i onda printati na zamjensku.
Time bi se izbjegle te peripetije sa tim novim chipovima.
2. opcija bez tankova ako su preskupi je da isto tako dok chip ne signalizira da je prazan i ukoliko ga se vađenjem iz printera ne stigmatizira pa da javlja da je prazan, da se isperu catridgei i žrtvuje malo original tinte i pičiš zamjensku.

Inače 2xxx kn za A3 + printer je stvarno najpovoljnije. Epson je puno skuplji a od HP zbog prijašnjih iskustava s tintom vjerovatno neopravdano zazirem jer ga hvale.

tolko od mene
Nemo je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 12:08   #7
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Bok ekipa, planiram isto kupit Canon PIXMA iX4000, gledal sam cijene boja i dodje sve zajedno 352kn ako su original.
Printer bi se koristio za printanje nacrta (geodezija) i razne fakture.....
Da li ima nesto bolje u rangu tih A3 printera?
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 15:10   #8
Nemo
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: tu
Postovi: 39
Eh Canon ti ima najjeftiniji A3 pljuvač jer ima samo 4 boje a ti moraš odlučiti koliko ti je to bitno za tvoju namjenu. Drugi izbor je i EPSON Stylus Photo R1800 koji ima više boja ali je i skuplji. Onaj jači model je valjda samo brži u ispisu.
Naime Canon slovi kao štedljiviji jer ima manju kapljicu od Epsona ali je to ponekad mana kod ispisa fotografija gdje daje onak nazubljenu vlat kose a Epson ima krupniju kapljicu pa takvi detalji budu finiji.

Ja sam printao fotke sa 4-bojnim Canonom i bio sam zadovoljan i to sa zamjenskom tintom. Čak mi se čini da je važnije pokalibrirati monitor i odabrati odgovarajući ICC profil negoli dodatni tank tinte.

Malo sam otišao u digresiju ali šta''š kada sam rječit
Nemo je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 11:26   #9
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Nemo Pregled postova
Eh Canon ti ima najjeftiniji A3 pljuvač jer ima samo 4 boje a ti moraš odlučiti koliko ti je to bitno za tvoju namjenu. Drugi izbor je i EPSON Stylus Photo R1800 koji ima više boja ali je i skuplji. Onaj jači model je valjda samo brži u ispisu.
Naime Canon slovi kao štedljiviji jer ima manju kapljicu od Epsona ali je to ponekad mana kod ispisa fotografija gdje daje onak nazubljenu vlat kose a Epson ima krupniju kapljicu pa takvi detalji budu finiji.

Ja sam printao fotke sa 4-bojnim Canonom i bio sam zadovoljan i to sa zamjenskom tintom. Čak mi se čini da je važnije pokalibrirati monitor i odabrati odgovarajući ICC profil negoli dodatni tank tinte.

Malo sam otišao u digresiju ali šta''š kada sam rječit
Ma meni nisu bitne fotografije, velim treba za nacrte a oni vecinom budu crni i crveni.
OBavezno treba bit A3.
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 15:11   #10
Nemo
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: tu
Postovi: 39
Eh onda mi se taj Canon nameće kao najoptimalnije rješenje. Kupuj.
Nemo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na