Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2019., 14:14   #31
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726





-->
OPREZ

Ja sam danas doslovno mislio da su oni promjenili vlasnika, ali ocito vidim i po drugim komentarima da nisam jedini koji je imao abnormalno neugodno iskustvo s njima.

Na webu monitor koji trebam kupiti danas jer sam bas danas odlucio malom srediti komp da moze igrat sa pravom grafom koja ima HDMI prikljucak, takvog doma nazalost viska nemam.

Iskreno nije me bas dirala cjena, ono do 1200 1300 se nadje monitor na lageru 27 inchni bez problema. Dodjem kod njih 1119 kuna na webu monitor. On sve pogleda izvadi i zove mene zena kaze da je cjena 1250 kuna, kaze kao da mi nemoze prodat jer je ispod nabavne cjene. Ja ga gledam, mislim si skrivena kamera ili nesto. Kako me privukli u ducan sa jednom cjenom i onda mi opalili drugu. Plus jos sam htio kupiti neke glupsoti i zamalo mehanicku tipkovnicu.

kaze meni prodavac da nemoze nista i dali ga ja razumijem, ja mu kazem da ga naravno nerazumijem jer kakva vrsta prevare je to da te dovuku u ducan s niskom cjenom onda ti uvaljuju vecu cjenu. Pazi reklame i gubljenje kupca, a vjerujemd a su i jos kupaca izgubili jer sam u ducanu na sav glas rekao da vise necu krociti s nogom u njihov ducan i da ih moze biti sram. naravno decki na puljtu nemaju nista s tim, njima nista ne zamjeram, riba smrdi od glave.

Decko je jos zvao voditelja prodaje, vjerojatno ce taj skuziti da su zeznuli i da se prije svega moraju ispricati i dati monitor po cjeni koju su istaknuli na webu. Plus kazem ja tom zbunjenom prodavacu dali ako kupim prek weba ista cjena, kaze on da je, kazem ja da cu evo sad pred njim naruciti prek mobitela i nek mi ga dade. Onda su nesto muljali. Sreca bio je pun ducan pa su ljudi vidjeli politiku firme.

Sve sto sam htio kupiti ostavio sam na pultu i nikad vise u taj ducan necu krocit s nogom. Naravno dosad sam imao fantasticna iskustva s njima, isli su mi i na ruku kad i nisu trebali. Cak sam ih za badnjak hvalio sogoru koji preferira jedan drugi ducan u medjimurju. Eto ugrizao se za jezik i to itekako.

neznam sto radi potrosacki kod ili te agencije na papiru koje navodno stite potrosace kad oni mogu ovako navlacit ljude u ducan. I onda ako vidis da si pogrijesio progutaj knedlu i ispravi pogresku na svoj racun a ne na moj.

P.S. nakraju produzio u VZ i kupio Dell 27" u Linksu za 1250kn

Radilo se o ovom monitoru





__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 30.12.2019. u 14:21.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 14:25   #32
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Da ti ne bude čudno, tako radi i Links.

Webshop je kompletno druga firma koja to sve vodi.

I webshop ima jednu cijenu, dućan drugu.

I pazi sad...
Ja dolazim po Logitech tipkovnicu u VŽ u Links, i kaže mi lik 130kn veću cijenu. Ja ostanem šokiran i kažem da takva cijena nije na webu. Veli on meni, to je za Web-shop. Ja kažem ok, sad ću naručiti preko weba na mobitelu, i stisnuti preuzimanje u poslovnici u VŽ i dobiti tu cijenu. On veli, da to je jedan od načina. Ja odem u auto, naručim i preuzimanje u poslovnici kliknem. Vraćam se u dućan i kaže mi lik da ne mogu dobiti tipkovnicu iz dućana (iako ih imaju u vitrini, gledam u njih), nego će ih Web-shop poslati moju iz Zagreba...

Reko, zajebi to, storno i gotovo...

Užas.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2019., 14:42   #33
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, ali ovdje je oznaceno da je to i u poslovnici raspolozivo. I ja ga pitam dali ce mi i preko weba dizat cjenu kao na placu? kaze on da ne, ali mislim da taj prodavac ni sam nije znao sto se desava, vjerojatno ga je bilo malo i sram rec da je cjena drugacija nego ona koja je istaknuta.

Ovo da je pisalo da je cjena samo za web shop jos bi razumio i onda ili ti idu na ruku ili ne. opet nije lijepo, ali ovaj moj slucaj je kao da sam ja vesla sisao, dovukli me u ducan i sad ce se oni samnon pogadjat i dizat mi cjenu. Ja sam mislio da se na placevima pogadja da se cjena koja je istaknuta spusti, a ne da je ovaj dize. Cijela situacija je smjesna, nesto vrijednije u tom ducanu nebi preporucio nikome da kupuje, ako se oni ovako blamiraju sa dizanjem cjena na istaknutu cjenu onda si mozes misliti sto sve moze biti kad budes treba reklamaciju ili nesto...

A hvala bogu sam nakupovao aparata kod njih...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 15:17   #34
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
da to je ronis, hebiga, digli se .. budu se i spustili
i ja tako htio kupit nešto sad zadnje, kao webshop ima, lager čk ima, odem da kupim, cijena veča
Isto dosao na ideju, sad ja kliknem pa riješimo, kad on meni veli .. ali to nemam na lageru šta je na webšopu i gledamo se oči u oči i pitaš se . ko je sad tu lud
Očito ta spika sa 2u1 dučan ..

webshop nema ck lager, dučan ima
I isto se zaputio u links vz i tamo do sad nisam imao problema, stvarno sve što sam do sad kupovao imali su na lageru kako je i na webu bilo prikazano.
Ronis je nekad bio sinonim za kupit tv najbolji i naj jeftiniji. Ali nit to sad ne drži vodu.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 15:23   #35
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma nema tog boga da kupim kod njih išta.
Nigdje na njihovoj stranici nije značeno da ta cijena vrijedi samo za WEB.
Da je označeno, još bi pristao, ali ovako, nikako.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 15:31   #36
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Neznam kako njih netko ne kazni, pa nemogu stavljat niske cjene, dovlacit ljude u ducan i onda ih prcat. Sta mene briga za tvoju nabavnu cjenu, to nije moj problem niti me zanima. Vidio sam cjenu i dosao sam kupiti a ti sad pokusavas uvalit mi vecu cjenu, tako ja to vidim.

Gdje je taj inspektorat koji navodno stiti tog potrosaca???
Iskreno neznam zakon, ali mislim da zdrav razum pa vjerojatno onda i zakon ima pisano da nemozes ti nekom napisat jednu cjenu a na kasi mu izracunat drugu. Znam desi se greska i nema problema, ljudi smo, ovo sad vise zvuci kao da ovi namjerno scamaju ljude.

Sto je mene izivciralo najvise.
Nevolim kupovinu, nevolim ici u ducan i tamo gledat, provlacit karticu i cekat u redu. Mogao sam kupiti jeftiniji i bolji monitor od ovog kojeg sam nagledao preko weba, ali htio sam monitor odmah. Zato sam se zrtvovao i otisao u ducan, kad ono tamo hladan tus. Tako sam vec kod njih kupio JBL zvucnik, odvlazivac zaraka i jos neke sitnice jer sam htio odmah to, a mogao sam kupiti u drugom ducanu jeftinije i pricekat par dana...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 15:52   #37
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
a javi ti inspektoratu
nisu oni vidoviti
a svi mi volimo nešto "prijaviti" pa zato to i prolazi. A rulje ima, i još više onih koji nit neznaju za web
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 16:04   #38
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Ovo im piše na stranicama:

"Napomena

* istaknute cijene u našim dućanima (Čakovec, Zagreb) mogu se razlikovati od ovih istaknutih na webshopu, zbog sasvim različitih sustava poslovanja i formiranja cijena. No uvijek Vam u poslovnici možemo ponuditi onu povoljniju varijantu."

E sad, što im to znači vjerojatno ne znaju ni sami.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 16:26   #39
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Aha, da to je valjda napisano da ovi iz inspektorata nemogu nista. Jesmo najaci kada treba zaobici zakon.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 17:38   #40
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
P.S. nakraju produzio u VZ i kupio Dell 27" u Linksu za 1250kn
lol
I na kraju si opet platio više u Links poslovnici nego da si ga uzeo preko Linksovog webshopa, gunđaš protiv jedne trgovine pa kupiš u drugoj koja ima istu politiku.
Jedino ajd, bolje Dell nego taj Philips.

Sve je tu po zakonu, cijena na webshopu nema veze s onom u poslovnici.
panasonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2019., 17:49   #41
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
vec sam napisao da mi je nevazno koliko kosta, ja sam kupac koji je sjeo u auto i otisao kupiti monitor koji ima 27" i HDMI port. Ovo s ronisom mi je samo pljuska i dizanje zivaca. iskreno neznam dali je cjena tog Monitora na webu ista ili manja u linksa, niti me zanima, nisu mi digli zivac, nisu se prema meni ponjeli kao da sam vesla sisao.

Eto Mommistake je napisao svoje iskustvo s Linksom. Ja jedino znam da u Ronis vise ne ulazim. Isto cu napisati za links ili bilo koju drugu prodavaonicu koja ovako vesla svoje klijente, ako je to normalna standardna politika svih ducana, dobro, imamo EU. A znam da dosad s masu domacih ducana nisam imao nikakve probleme.

I mislim da nemoze biti po zakonu da mi stave na web jednu cijenu, pridobe me u ducan onda mi izracunaju drugu cjenu. Eto ako ima koji pravnik nek napise jel to stvarno po zakonu.