Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2018., 13:43   #10231
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Da, no ne samo jeftine serije nego i modeli za koje nemaju svoj panel u toj dijagonali ili za koji vjerojatno nemaju dovoljno svojih pa mijesaju iako je to danas rijetko.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 14:07   #10232
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Prema predviđanjima, ove godine ne bi trebalo biti nestašice panela i cijene će ići dolje.
Proizvođači bi trebali ubiti FHD na dijagonalama većim od 32 i tu 4k postaje standard. Stižu i non smart 4k modeli...

Bit će zanimljiva godina
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2018., 14:20   #10233
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
probao sam samo hdmi1 (mhl) i hdmi2, jer su mi ostali portovi skroz iza, i nezgodno mi ih je dokučiti.. bez obzira na sadržaj, pojavljuju se smetnje.. probao sam i hd film, i neke promo 4k videe na YT, i ista stvar.. a plan je uskoro spojiti ps4 pro na tv

prvi dan kad sam dobio tv, spojio sam na mhl i bilo je sve u redu (pogledao cijeli film, čačkao po postavkama, vrtio YT itd).. drugi dan spojim opet, a kad ono smetnje.. tad sam prebacio nao hdmi2, i bilo je sve u redu (opet pogledan film itd).. u nedostatku vremena nisam mogao ranije testirati.. danas spojim opet mhl, pojave se smetnje.. prebacim na hdmi2, prvo je bilo u redu, i onda su se i tamo pojavile smetnje, identične skroz

probam sad prebaciti komp skroz do tva, pa spojiti kabelom od monitora da vidim šta će biti

probao sam spojiti komp na tv, tj kabelom kojim inače imam spojen monitor i komp, i sve je bilo ok.. kupio sam u linksu drugi kabel 5m, isto je s njim ok.. izgleda da je rpoblem ipak bio u onom prvom kabelu s kojim je tv bio spojen.. to to!
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 18:42   #10234
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Da sve ne bude tako sjajno i jednostanvno, "beskonacni" (koji to nije) kontrast se najvise vidi u odredjenim uvjetima (mrak), bijela boja je losa u odnosu na LCD sto se vidi svugdje, ABL izgleda ruzno, banding je jako cesta pojava i detalji u sjenama su - losiji.

Ono sto je mene na OLEDu najvise razocaralo je uniformnost i ogromne razlike od primjerka do primjerka istog modela. Svaki ima neku formu tintinga, sto je za mene losije nego manjak uniformnosti svjetline backlighta, i to svaki na potpuno drukciji nacin. Neki imaju zelenkastu lijevu stranu, crvenkastu desnu, neki samo tinting gore, nekima bijela postaje crvenkasta pod najmanjim kutem a isti ekran do njega uopce nema taj efekt. Prilicno razocaravajuce za tehnologiju koja je u teoriji trebala tu briljirati.
Slazem se, i sam sa vidjao nevedene probleme na OLED-u zato i je bitno pregledati TV odmah nakon kupnje i vratiti ga u slucaju navedenih problema jer zakon to dopusta, pogotovo za kupnju preko web-a. Ono sto sam ja napisao se odnosilo na potpuno ispravan i kvalitetan OLED i i dalje stojim iza toga da takvom OLED-u nijedan LCD ne moze ni prismrditi. A ako cemo vec o manama, pa i LCD tehnologija ih ima ogroman broj pa cak i CRT za koji se smatra da je imao najbolju sliku ima manu da mu tokom dana crna boja izgleda lose radi apsorpcije dnevnog svjetla. Jbg svaka tehnologija ima neku svoju manu i jos nije napravljen perfektan TV ali se jasno vidi na cemu je slika bolja.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 07:34   #10235
flash1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Ima ohoho 4k sadržaja već sada, stream ( Netflix ) i ovako... tako da.... neka se samo tješe oni oni koji su sad kupili full hd....
Btw vidi se razlika sa HDR i bez a pogotovo 4k i full hd... ja gledam s 2 metra tv i garantiram da se vidi i razlika i to očigledna.
Dapače, i s full hd TV om je sve ok i to sve, ali tko uzima TV za 10+ godina kao što ja uzimam mislim da je svima jasno da će za 5 godina 4k biti standard neki.... ali ok, svatko ima svoj račun
Pa nemoraju žurit, za 4K s Netflixa i sličan streaming ne trebaju žalit (kvaliteta je dosta daleko od punog 4K bitrate-a). Možda za 2-3 godine to bude kak spada.
flash1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 08:24   #10236
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Meni je fora kad youtube kresnem na 4k pa instant dobijem "vise detalja" na fhd tvu. Oke, yt tu podeblja bitrate itd.

Nisam probao filmove (ubij me, al nisam ni naletio na njih u mojoj otvorenoj videoteci), al mozda ce netko znati reci - vidi li se razlika izmedju fhd-a i uhd-a na fhd tvu, gdje su oba fajla s postenim bitrateom?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 08:47   #10237
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
I mene je to interesovalo, testirao sam prije par mjeseci i vidi se razlika. Daleko je to od razlike izmedju 1080p i UHD na 4K televizorima ali je itekako primjetna razlika odmah na prvi pogled. Testirao sam na Full HD televizoru Sony 43wd755 jer mi on ima mogucnost citanja 4K sadrzaja sa USB-a iako je Full HD TV a testirano je na nacin da sam UHD sadrzaj putem Edius programa prebacio u 1080p bez diranja bitrate-a i naizmjenicno pustao sa USB-a 1080p i UHD sadrzaj i odmah od prve sekunde se vidi da je UHD sadrzaj puno detaljniji i slika opcenito bolja.

Zadnje izmijenjeno od: Vade_Darther. 15.01.2018. u 08:55.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 12:16   #10238
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Bilo bi dobro da materijal počne bolje pratiti tehnologiju no sjetite se koliko dugo već imamo FullHd i još ga na tv-u nema po standard a čak ni kad idem skijnuti si film nekad ne uspijem ni full hd naći nego gledam 720p. Ajde ko je pretplaćen na neke HQ programe ili streaminge ali većina ljudi još 5-6 godina neće koristiti 4k većinu vremena.
Također 3+m udaljenosti od npr. 55" tv 4k ili full hd razlika se ne vidi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 12:28   #10239
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Nisam tv kupovao 100 godina i sad sam se pogubio u detaljima, pa stoga help

Kod novih TV-a bitno je da ima DVB-T2 ? Jel ?
Ako ima to to automatski znači da čita i HEVC iliti H.265 ?

Hvala.
Chandler je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 12:37   #10240
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ak imaš neki maxtv il nešto takvo nebitno di dvb

ak nemaš, onda gledaj da ima T2
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2018., 12:50   #10241
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Radi se o kablovskoj ali bilo bi i filmova sa sticka i laptopa.
Što se tiče kablovske znam da prijemnik nije bitan, ali nikad se ne zna možda jednog dana bude i obična antena

Znači dvb t2, a what about HEVC ?
Chandler je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 13:40   #10242
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
Citiraj:
Autor hrka11 Pregled postova
Sony 4K 55" UltraHD WiFi Smart TV 55XE7005 ili 55XE7077 sta vi mislite o ovom?

Kod nas su ovi modeli do cca 6000kn.

A mozete dat i prijedloge neke i jeftinije.Inace tv se ne gleda puno i jedino ako budem gledao,a ocu najvise filmove s hard diska.Znaci najbitnije mi je da je slika ok i sto veci panel.
Smart i te pizdarije me ne brigaju toliko i osvjezavanje slike da je iznad 100.
Neko,nesto?
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 16:10   #10243
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor Chandler Pregled postova
Znači dvb t2, a what about HEVC ?
Možeš imati DVB-T2, ali ako ne podržava h.265 (HEVC), ništa od tog.

Još uvijek kod nasu trgovinama imaš DVB-T2 TV-a i prijemnika koji podržavaju samo h.264 (AVC)

Trenutno je aktivan "Testiraj me!" kanal koji je pušten od strane EvoTV u h.265, pa ako niste sigurni, pretražite si kanale. Trenutno gore stoji EvoTV logo samo, pa ako ga vidite, h.265 je podržan.

(program je malo aktivan, malo nije, pa ak odmah nema slike, probajte kasnije)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 16:17   #10244
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Dal ima tko problema s HRT3?

Znači imam ga svake prestupne na telki. Ostali programi uvijek jednake kvalitete, al trojka mi se gubi, i već par dana stoji da se ista emisija vrti.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 16:29   #10245
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja generalno imam u zadnje vrijeme problema nekih čudnih (tuner iz moj komp i wmc), prvo sam ostao bez mux a kanala (1, 2, nova, rtl), a mux b kanali rade bez greške i reko koji đavo i ajde jedne dosadne nedjelje idem stavit ponovo sken (ima tu još podešavanja naknadnih + gubiš sve što si schedulirao etc. ergo ne da mi se) i dobio sve kanale.

reko super, ajde napokon da si mogu neki dokumentarac ili film snimit.

prođe neko vrijeme i bum odu mux b kanali, ma reko sad me netko već zajebava i ajde ponovo sken i evo sad već koji mjesec sve radi.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 21:47   #10246
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor hrka11 Pregled postova
Neko,nesto?
Dobar TV za taj novac. U 55" verziji XE70 serije je VA panel koji je dobar za filmove. Smart platforma nista posebno.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 10:00   #10247
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
Citiraj:
Autor Vade_Darther Pregled postova
Dobar TV za taj novac. U 55" verziji XE70 serije je VA panel koji je dobar za filmove. Smart platforma nista posebno.
Pogresno sma se i izrazio u naslovu jer je ovo ocito isti model samo druga boja.

Ma jebo smart opcije,to mi je najmanje bitno.
Najbitnije mi je da je dobar panel i osvjezavanje slike da je bar 200.
Samo filmove cu i gledat na njemu,programe i tv opcenito ne gledam nikako.

Kako je inace sada sto se tice brendova koji je br.1?
Samsung,sony,lg?

Znam da za sony modele bravia kazu da su dobri,a i necu zurit s kupovinom,ovo se samo raspitivam.Bit ce sad popusit pred prvenstvo pa mozda i noviji model bude snizen.
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 10:02   #10248
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Daleko je Sony od broja jedan, već godinama.
Samsung i LG su po meni top trenutno. Tek onda Sony i Phillips.
Ali sve je to relativno i odnosi se na osobne preferencije. Netko ne želi čuti za LG. Mom starome je Sony top i ne želi drugo. Kako god da loš tv kupio, sve dok je Sony je najbolji
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 11:02   #10249
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Sto to uopce znaci da je brand x broj 1 ili broj 3?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 11:04   #10250
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Daleko je Sony od broja jedan, već godinama.
Samsung i LG su po meni top trenutno. Tek onda Sony i Phillips.
Ali sve je to relativno i odnosi se na osobne preferencije. Netko ne želi čuti za LG. Mom starome je Sony top i ne želi drugo. Kako god da loš tv kupio, sve dok je Sony je najbolji
Modeli 2017 od LCD-ova, teško da je itko bolji od Sony-ja, pogotovo serija 9. Sveukupno, svi modeli i sva godišta..ajde de.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 14:51   #10251
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Jel može preporuka do cca 3500kn,123cm,HEVC,smart ?

Hvala
Chandler je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 16:14   #10252
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Sto to uopce znaci da je brand x broj 1 ili broj 3?
Jedino po zastupljenosti, tj. prodajnim rezultatima u RH.
Ako se ne varam s dvoznamenkastim postotkom prvi je Philips, drugi je Samsung, treći Grundig, a onda su jednoznamenkasti LG, Sony i sve ostalo.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 17:11   #10253
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Daleko je Sony od broja jedan, već godinama.
Samsung i LG su po meni top trenutno. Tek onda Sony i Phillips.
Ali sve je to relativno i odnosi se na osobne preferencije. Netko ne želi čuti za LG. Mom starome je Sony top i ne želi drugo. Kako god da loš tv kupio, sve dok je Sony je najbolji
Kakav LG, kod njih su samo dobri OLED-i a kod vecine LCD-ova su im IPS paneli jos su sad poceli uvoditi i RGBW strukturu piksela u nekim 4K televizorima radi ustede. Ne znam odakle ti te informacije ili lupetas na suho ali staviti Sony uz kineski Philips je glupost. Po kvalitetu elektronike, panela i slike LCD-a Samsung i Sony su na vrhu pa tek onda idu ostali. Pogledaj proslogodisnje XE90 modele kod Sony-ja, najbolji omjer cijene i kvaliteta i neces naci ni kod jednog drugog branda tako dobar TV za toliko novca.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 19:40   #10254
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa ajmo redom.

http://www.gadgetreview.com/best-tv-brand
https://www.consumerreports.org/cro/...-tvs/index.htm
http://www.expertreviews.co.uk/tvs/1...-televisions-4
https://www.statista.com/statistics/...manufacturers/

Ili još bolje ovako.

U zadnjih 3 godine promjenio 3 TV-a. Imao 2x Sony Bravia, ne znam više model. Dobri televizori, bez daljnjega, ali problema sam imao i s titlovima, i smart me zezao, i znao zaštekati, da ne pričam da mi je jedna riknuo za manje od 2 godine.

Nakon toga kupio LG i pojeo je svaku Braviu. I smart radi super, odaziv je super itd. Po meni slika zadovoljavajuća, omjer cijene/kvalitete, meni top.

Tako da, možeš ti meni reći što god želiš, sony više neće u moju kuću.

Prije 5 godina da, ali sada...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 19:50   #10255
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Dakle, imao si u 3 godine 2 Sony TVa za koje vise ne znas koji su, a sada imas LG kojem je slika "zadovoljavajuca" i koji jede svaku Braviu. I zato Sony "vise nece u tvoju kucu". Razmisljanje na razini "imao sam LG perilicu koja se pokvarila, zato je LG TV sranje".

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa ajmo redom.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 19:55   #10256
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa da, nevažno kakvo je razmišljanje, nisam bio zadovoljan.
Sony neće u moju kuću jer se pokazao kao loš tv, u mom slučaju. Vjerojatno samo nisam imao sreće, ali u mom slučaju je bio smeće. S tim da sam jednoga platio preko 10k kuna prije nekih 5 godina.

Moji starci su imali isto sony, 2 komada. Prvo trinitron (koji je bio van serijski), i onda moju braviu sam mu dao. Stari isto nije bio zadovoljan. Imao dosta problema s paljenjem , pa ga dali popravljati jedno 2-3 puta kod ovlaštenog servisera, nikad tv nije radio kako treba (ne pričam o tvu koji sam mu ja dao, nego je on u dnevnoj imao svog).

I što je najsmješnije, stari imaju stan u ZG-u koji rentaju već godinama, kupili smo za taj stan Vivax tv za 1500kn, ubacio usb s titlovima i radi ko urica... NIkakvih problema... A jedan sony nije čitao.
Je kasnije, update firmware-a itd., ali opet...

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 16.01.2018. u 20:05.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 20:07   #10257
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Ako je ispod serije 7, pitanje je dal to Sony uopće proizvodi. Pravi Sony se računa tek na tim višim stepenicama. I reći da nije dobar... Neobično.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 20:10   #10258
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nisam rekao ni u jednoj rečenici da nije dobar. Samo da nije broj jedan. Ja nisam imao sreće s njim, nisam bio zadovoljan. Svaki proizvod ima svog kupca. Kod mene to sony više nije.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 21:12   #10259
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/55-inch

Ovo je stranica koju vrlo respektiram što se tiče TV-ova i imaju rating i tu se vidi i ko je najbolji i ko je najgori, i imaju kvalitetne reviewse
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 21:21   #10260
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
A to je, ako si imao problema sa trinitronom i jos jednim 5g starim Sonyjem, definitivno je daleko od broja 1 danas.

"X bad, Y good" je razmisljanje od prije 30 godina kada nismo ni znali bolje. Danasnji modeli iste klase renomiranih proizvodjaca su toliko slicni da su "preferencije po pitanju marke" takve vrste smijesne. Mislim, nitko nikome ne brani da kupuje sto god hoce, ali rangiranja cisto po imenu branda nemaju veze sa informiranom kupovinom.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na