Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2007., 23:56   #1
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
GPS navigacija za automobil?

aj tko je upućen u ovo područje neka napiše par savjeta, na što treba paziti kod kupnje,
možda da preporuči par modela do 1500kn... (ima ih par)

jedino što je bitno da ima detaljnu kartu grada zagreba. eventualno i okolice.

gledao sam Garmin Nuvi 200w, Mio neki...

čemu služi SD card slot, zbog čega bih koristio SD card?

aj fala
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2007., 00:12   #2
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
AFAIK na karticu možeš natočiti dodatne karte
gog je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2007., 00:06   #3
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Garmin Nuvi 200w

Frend kupio prije kratko. Ima nekih 256 MB ak se nevaram za dodatne krate, nikakve fancy opcije tipa mp3 or something. Cijena prva liga (oko 1k kn u ve-milu). Lijepo izgleda (ok ekran), on kaze da je ful zadovoljan...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2007., 09:33   #4
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
ja bi ti preporučio neki pocket PC sa integriranim (ili vanjskim) GPS modulom.
cardinale je vrhunski ( i još k tome hrvatski ) software za navigaciju a još imaš i pocket PC
glista je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2007., 09:57   #5
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
isto preporucam PPC jer nudi mnogo vise od samo navigacije.
a ono sto si pitao za micro SD... to je bolje jer mozes stavljati nove karte i slicno.
a i samo karta europe je 2GB, pa dobro dodje imati SD jer ne znam kolike su memorije ostalih uredjaja bez kartica(PPC ima samo oko 100MB recimo)

osobno koristim PPC 550(vec preko godinu dana)koji sam uzeo u paketu sa Cardinale Europe(karte hrvatske i europe)
i po meni je daleko bolji od ostalih programa, nisam se susreo jos s nijednim koji je tako detaljno obradio HR kartu...
(a probao sam prakticki sve koji se mogu 'nabaviti')

jedini problem je taj sto samo program cardinale europe je oko 1600kn.
a još dodaj i cijenu ppc-a od preko 2000kn...
no, ako ti ne treba europa, onda te prog dodje samo oko 700kn.

no potrazi, mozda su sada i mireo vec neki 'stavili' na net pa si samo uzmes neki polovni PPC za male pare i na konju si
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera

Zadnje izmijenjeno od: TomRi. 12.12.2007. u 19:29.
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2007., 10:05   #6
Sand
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG Travno
Postovi: 332
Sve nabrojano je preskupo. Jedino isplativo ti je uzeti vivax navigaciju, košta 950kn, a dobiješ cardinale 2.3 (mapa Hrvatske, najnovija verzija). To je 3.5" ekran te SIRFF III gps modul. Svi ovi garmini i mio uređaji su preskupi, akcije se sad pojavljuju na nnjih jer imaju starije mape u sebi. SD koristiš za proširenje karata (moraš kupit), za muziku, slikice i ostale kerefeke koje nećeš koristit.

@TomiRi
PPC je bolji (i puno skuplji) ako ti treba, ali je Gabre naveo do 1500kn te samo navigaciju.
Sand je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2007., 10:21   #7
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ne treba to meni, već mom tetku, tako da trebam osnovni model navigacija, koja sam o "navigira"

pronašao sam polovni Garmin 200 za 1300kn sa gore kartom Adria route 2.0, jel to ok?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2007., 10:52   #8
Sand
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG Travno
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ne treba to meni, već mom tetku, tako da trebam osnovni model navigacija, koja sam o "navigira"

pronašao sam polovni Garmin 200 za 1300kn sa gore kartom Adria route 2.0, jel to ok?

Uzmi ak ti je sila taj garmin, ali AdriaRoute 2,0 ima starije mape od ovog što sam ti ja preporučio.
Sand je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 09:14   #9
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
da, također iz osobnog iskustva mogu potvrditi da je cardinale 2.3 odličan software, mapa je definitivno najdetaljnija od kaj možeš nabaviti ( govorimo o hrvvatskoj mapi )

po europi se zasad nisam puno vozio tako da ne mogu reć. tomRi?
glista je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 11:56   #10
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
za europu koristi tudje karte koliko znam(otkupili prava pa ubacili u svoj program),
pa je tu negdje kao i tomtom. (probano na franc, belg, austrija,ital, slo...)
no najveca je razlika(u pozitivnom smjeru ofkors) upravo u HR karti,
pošto su nju sami razvijali i to vrlo detaljno, pa im nema ravnog.
a u Hr ga i koristim 99% vremena
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2007., 12:08   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Sand Pregled postova
Sve nabrojano je preskupo. Jedino isplativo ti je uzeti vivax navigaciju, košta 950kn, a dobiješ cardinale 2.3 (mapa Hrvatske, najnovija verzija). To je 3.5" ekran te SIRFF III gps modul.
i ti gabre hoćeš polovnog garmina umjesto ovog? go ahead
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 13:44   #12
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
cekaj malo covjeku preporucate vivax navigacije?
ajmo malo promislit

ekvivalent tome bi bilo preporucit nekom polzela akumulator

garmin je dobar, ali karte za hr nisu bas nesto
mio c310, c320 su odlicni
stavis gore igo ili via gps cardinale i picis
prijatelj je kupio mio c320 i uredaj je super
dode 1900 kn i vrijedi svake kune
ako ti je prekupo to

pogledaj mio c220
razlog zakaj forsiram bas mio je taj jer su ljudi s njima zadovoljni
i na netu imas puno puno tekstova kako sto napravit s miom

osobno imam ppc i igo sa kartom europe i via gps cardinale s hrvatskom kartom
za hr je cardinale bomba doslovno sve ima ucrtano
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 14:51   #13
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa čekaj malo,onda ovaj Vivax stvarno zvuči ok, no kakva je kvaliteta ekrana, kakve su govorne upute da li ih uopće ima i na kojem jeziku, kakva ja baterija, oprema što snjim dolazi..?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 15:42   #14
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa ako ćemo po brandovima, u lidlu je ovo ljeto bio neki silvercrest za 1k kn, kupilo ga brdo poznanika, svi redom došli na ljetna odredišta bez problema, nitko mi još nije javio da je nešto krepalo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 16:09   #15
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Mio C220 dođe 1500kn, no mislim da nema cardinale 2.3 nego Cardinale 2.1...

možda čak i odemo po taj vivax, 950kn vrijedi... još k tome izgleda ima najbolju kartu od svih navigacija...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 17:49   #16
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
vidi kupis mio sa cardinaleom 2.1 i update-as ga i to je to

pogledaj news grupe, ima ih koji prodaju navigaciju iz lidla ocito su zadovoljni

pogledajte karakteristike uredaja prije nego kaj kupujete
nije sve u gps cipu
ima nesto u procesoru, ramu, i naravno koliki je kapacitet baterije
o kvaliteti izrade necemo jer sumnjam da se uredaj od 900 kn moze mjerit s uredajem za 1500kn
i jos dodam da karta via gps dode oko 600-800 kn
ispada da dzabe dobijes vivax uredaj

kartu nije problem stavit,na bilo koji uredaj (osim garmina al to je posebna prica)

sve ovisi koliko ti navigacija zbilja treba
ako ces ju stvarno koristit onda ces dat nesto vise novca za pravu stvar
ako ides na more s njom i koristis ju jednom godisnje, potreba za gps-om ti nije velika pa ces izdvojit manje novaca
osobno vivax i slicne nikad nebi kupio, jer ne mogu konkurirat ostalima pa onda nude robu visestruko manje cijene - za takvu robu imam jedan naziv - shit
eto to je moje misljenje
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 19:26   #17
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Mio C220 dođe 1500kn, no mislim da nema cardinale 2.3 nego Cardinale 2.1...
a ovo tu?



btw, ne znam di si nasao da ima neki 2.3,
kada ni na njihovim sluzbenim stranicama nema nista o tome.
a i kada ga sloze, bit ce besplatan, kao sto su 2.1 i 2.2 bili...

klikni na link iz mog posta gore, pa ces naci i taj download nove verzije.


Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
pogledajte karakteristike uredaja prije nego kaj kupujete
nije sve u gps cipu
ima nesto u procesoru, ramu, i naravno koliki je kapacitet baterije
o kvaliteti izrade necemo jer sumnjam da se uredaj od 900 kn moze mjerit s uredajem za 1500kn
i jos dodam da karta via gps dode oko 600-800 kn
ispada da dzabe dobijes vivax uredaj

osobno vivax i slicne nikad nebi kupio, jer ne mogu konkurirat ostalima pa onda nude robu visestruko manje cijene - za takvu robu imam jedan naziv - shit
eto to je moje misljenje

tako i ja mislim
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2007., 15:04   #18
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Deleted
mann je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2007., 00:49   #19
michael1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 13
Delated
michael1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2007., 00:51   #20
michael1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 13
Post Re AdriaRote 2.0

Citiraj:
Autor Sand Pregled postova
Uzmi ak ti je sila taj garmin, ali AdriaRoute 2,0 ima starije mape od ovog što sam ti ja preporučio.
Pozdrav svima na forumu a kako sam prvi puta evo ukratko ja sam Miho iz Dubrovnika. slučajno čitajući ove postove gdje sam naišao na dosta pogrešnih objašnjenja vjerovatno iz neznanja ponukalo me na javljanje a kako imam poprilično iskustva jer sam profesionalno radio skoro sve u elektronici i informatici Konkretno zašto odgovor na ovaj post.
AdriaRoute v 2.0 nikako nemože bit starija mapa obzirom da je 07.12.2007 (dakle samo četriri dana prije) postavljena na stranici prizvođača www.navigo-sistem.hr za download kao update te u odnosu na prethodnu verziju 1.80 osim HR.SLO.i BiH pokriva i Makedoniju te major of roud Srbije i Crne Gore i iako je dosta bolja od prethodne još ima grešaka. Slažem se sa onima koji kažu da Cardinal ima najbolje pokrivanje Hrvatske i to već od prve ver. Via GPS 1.0. Onom kome treba navigacija za Zagreb i okolicu iz iskustva kažem da zadovoljava svaka karta znači Garmin, iGO,MIO,Cardinale,My Guide nisam probo Destinator i Tom Tom, što nažalost nemogu reć da je slučaj i tu kod mene gdje su svi loši (Cardinale možda najmanje ima grešaka). Sami uređaji Garmini rade odlično posebno skuplji Nuvi 360, 660 koji imaju bluetoth i stvarno odlično služi kao handsfree.Ipak iako nebi nikog reklamiro najmoćnijim smatram MIO c 720 sa Cardinale Europe a za razliku od Garmina može se instalirat i drugi GPS software. Dilema PPC ili PND/PNA možda PPC izgleda primamljivije i lakše je na njemu radit jer ima komplet instaliranu neku od ver. CE Windowsa a PND/PNA samo core ali nije samo moje mišljenje da PND/PNA bolje odrađuju ulogu navigatora (bolji je i prijem GPS signala po svim iskustvima) a kombinabija PPC i bluetoth GPS prijemnik su uglavnom loše.
Nepotrebne su i rasprave o verziji karte je ako je legalna onda svi daju update
a isto se odnosi na firmware uređaja i software a crackirane verzije znaju često izluđivat, ako kupujete Garmina (iz druge ruke) tamo je pravilo da nema nelegalnih karata samo obavezno tržite žuti karton sa korisničkim podacima (unlock code, master cupon cod) potrebni su za buduće update.
Pozdrav a ako neko treba bilo kakav savjet pokušat ću pomoć

Zadnje izmijenjeno od: michael1. 17.12.2007. u 12:29.
michael1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2007., 06:26   #21
mcclarion
Premium
 
mcclarion's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 298
2michael
ajde onda reci šta preporučaš općenito .. gledao sam garmin 660 i 760
čine se ok ali nisam se toliko raspitivao ..
jel se može stavit cardinale na garmin ? itd
mcclarion je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2007., 09:56   #22
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
vec jedno 500 puta smo rekli da je najbolja kombinacija uredaj s windows ce os-om

garmin zaboravi

michael nebi se slozio da je kombinacija ppc+ BT gps losa
znam nekoliko prijatelja koji se nikad nisu zalili na to
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2007., 12:20   #23
michael1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 13
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
vec jedno 500 puta smo rekli da je najbolja kombinacija uredaj s windows ce os-om

garmin zaboravi

michael nebi se slozio da je kombinacija ppc+ BT gps losa
znam nekoliko prijatelja koji se nikad nisu zalili na to
Samo da upozorim procitaj dobro pa komentiraj kompletan GPS radi na Win CE platformi dakle i Garmin sa tom razlikom što je njegov core tih CE Win malo čudan . Samo da ispravim prethodni post AdrieRoute nije 10.12. mada nije tolika greska bio je vec 07.12.2007 i adresa je www.navigo-sistem.hr
A najboljom kombinacijom kako sam vec naveo smatram MIO C720 mem. 2GB kao i jaci Nuvi 360/660/760. BT te 2MP camera snimci pridružuje GPS pod i sve to za prihvatljivu cjenu mozete vidit na http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=3914056
A PPC+BT ja znam isto toliko onih kojima nije radio a kako urđaje i popravljam znači i testiram ih pa sam ima prilike i te kombinacije i nisu me odusevile.

Zadnje izmijenjeno od: michael1. 17.12.2007. u 12:38.
michael1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2007., 12:24   #24
michael1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 13
Citiraj:
Autor mcclarion Pregled postova
2michael
ajde onda reci šta preporučaš općenito .. gledao sam garmin 660 i 760
čine se ok ali nisam se toliko raspitivao ..
jel se može stavit cardinale na garmin ? itd
Vec napisano citaj pazljivo na Garmina iskljucivo orginalna kartografija Cardinale dakle NE
michael1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2007., 13:07   #25
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Autor michael1 Pregled postova
A PPC+BT ja znam isto toliko onih kojima nije radio a kako urđaje i popravljam znači i testiram ih pa sam ima prilike i te kombinacije i nisu me odusevile.
Zapravo sam testirao kamaru tih kombinacija kao i PPC+GPS i standalone uređaje. Ta kombinacija radi savršeno. Čak je u mnogočemu bolja od standalone (ima PPC kojeg se može koristiti kao PPC i telefon, a cijena je slična). Odabrao sam uređaj koji ima vanjsku antenu i to je bio pun pogodak. Naime, sa vanjskom antenom uređaj puno bolje radi u odnosu kada sam a stavio na shiber (na friški zrak). Tako imam BT stalno u autu, dok PPC mogu nositi sa sobom. A taj BT uređaj košta 600 kn u dučanu ili oko 400 ako se kupuje preko newsa.

Unutar te kombinacije sam probao valjda sve dostupne softvere. I sum-sumarum sam došao do zaključka:

- Cardinale - odlične mape, katastrofa od softvera i k tome ne radi na mom PPC (nekompatibilnost)
- iGO - Odličan softver, malo slabije mape
- Svi ostali - manje-više dobar ili odličan softver i loše karte

Identična je stvar kada se gledaju baš sve moguće kombinacije uređaja (standalone, PC, PPC+BT). I Garmin i svi ostali pokazuju samo poljanu kada se iziđe iz Zagreba. A Hrvatska nije samo Zagreb.

Živim u Velikoj Gorici. Nije da mi tu treba GPS, ali pokazuje stanje. Kako tu živim godinama mogu reći da se 7. grad po veličini u Hrvatskoj ne sastoji od 3 ulice. Odgovorno tvrdim da ih ima više. Niti iGO nema savršeno to riješeno ali barem osnovno ima. Cardinale ima, ali sa tom aplikacijom mi se nije svidio. A to je već stvar osobnog afiniteta. Dakle, osim iGO i Cardinale niti nema prave GPS aplikacije za nas. Druga je stvar za van, ali i tu iGO radi kako treba, pa nije neki problem. Ovih me dana samo zanima GPS na laptopu. Očajan sam od toga da ništa smisleno ne postoji za njega (3 ulice u VG). iGO i Cardinale rade na emulatoru za PPC, ali šteka zvuk. Kako je GPS bez zvuka nište, nije rješenje. Vidim da će to čekati neka sretnija vremena, kada kartografi počnu razumjeti da se Hrvatska ne sastoji samo od Zagreba i Splita.

Nije da često koristim GPS izvan Zagreba, ali želim se s njime koristiti i kada odem na more. Čak mi je tamo, u zabačenom selu, puno korisniji nego u gradu kojeg ipak poznajem.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2007., 14:20   #26
michael1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 13
- Cardinale - odlične mape, katastrofa od softvera i k tome ne radi na mom PPC (nekompatibilnost)

Vec sam napiso otprilike slično ne doživljavam Cardinale software kao drastično loš,jes nešto neintuitivniji ali ima manje podesavanja pa je to nekom jednostavnije, neznam zašto (nekompatibilan) osim ako je rez 240x240, iz mirea daju podatak da zahtijeva najmanje CE 5.0 ali nije tocno treba landscape mod a to ima vec 2003 SE i upravo sam jedan PPC sa 2003FE podigao na 2003SE i vrti Cardinale.
michael1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2007., 14:22   #27
bano007
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 52
Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
Zapravo sam testirao kamaru tih kombinacija kao i PPC+GPS i standalone uređaje. Ta kombinacija radi savršeno. Čak je u mnogočemu bolja od standalone (ima PPC kojeg se može koristiti kao PPC i telefon, a cijena je slična). Odabrao sam uređaj koji ima vanjsku antenu i to je bio pun pogodak. Naime, sa vanjskom antenom uređaj puno bolje radi u odnosu kada sam a stavio na shiber (na friški zrak). Tako imam BT stalno u autu, dok PPC mogu nositi sa sobom. A taj BT uređaj košta 600 kn u dučanu ili oko 400 ako se kupuje preko newsa.

Unutar te kombinacije sam probao valjda sve dostupne softvere. I sum-sumarum sam došao do zaključka:

- Cardinale - odlične mape, katastrofa od softvera i k tome ne radi na mom PPC (nekompatibilnost)
- iGO - Odličan softver, malo slabije mape
- Svi ostali - manje-više dobar ili odličan softver i loše karte
Evo da potvrdim, PPC + BT gps, radi savrseno i Igo i Cardinale, a Route66 za ostatak europe na Nokia N70.

I da velim ovo je low budget rjesenje, ali radi kao da kosta 4000 kn!!

Radi savrseno po HR, isprobao po Grazu, Muenchenu, i drugim manjim gradicima.

Eto tolko. Pozdrav.
bano007 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 02:04   #28
michael1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 13
Evo nakon male pauze novost svima sa Garminom, izaslo je vise update-a kako firmwarea uredjaja tako i karti za ovu temu posebno interesanta Citi Navigator 2008 svi Nuvi sa predins. kompl. Evropom istina uz prosirenje sa SD ( zbog manjka interne mem) moze ici i na ostale koji su imali samo odredjenu regiju, firmware-i su sa otklonjenih dosta bugova.
Nebi bas puno raspravljo o ovim reakcijama na moje ocjene o PPC+BT+GSM itd samo kratko tvrditi da su to odlicne ili najbolje kombinacije isto je kao ostali slicni all in one uredjaji pa nije valjda profesionalniji i bolji Printer/copy/scaner/fax od nekog mreznog laser print sto bi se onda takvi uopce radili?
michael1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 13:25   #29
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Autor michael1 Pregled postova
Nebi bas puno raspravljo o ovim reakcijama na moje ocjene o PPC+BT+GSM itd samo kratko tvrditi da su to odlicne ili najbolje kombinacije isto je kao ostali slicni all in one uredjaji pa nije valjda profesionalniji i bolji Printer/copy/scaner/fax od nekog mreznog laser print sto bi se onda takvi uopce radili?
Je li bolji mrežni prinet za primanje Faxa ili je bolji taj All in one? Je li bolji uređaj koji radi ili je bolji onaj koji pokriva do 30% regije?

Garmin je odličan uređaj i potpuno neupotrebljiv u Hrvatskoj. Ništa što nema jedan od 2 programa ne valja za nas. To je jedina istina. Meni ne treba oprema koja savršeno radi u Australiji. Treba mi nešto što radi kod nas.

Osim toga postoje PPV sa integriranim GPSom. Tako bi kao najbolja rješenja izdvojio HTC Tytn ili Tytn II ii 3600. Dok se u jeftinijem segmetu tu mogu naći sasvim solidni Asus modeli.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 23:08   #30
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
Je li bolji mrežni prinet za primanje Faxa ili je bolji taj All in one? Je li bolji uređaj koji radi ili je bolji onaj koji pokriva do 30% regije?

Garmin je odličan uređaj i potpuno neupotrebljiv u Hrvatskoj. Ništa što nema jedan od 2 programa ne valja za nas. To je jedina istina. Meni ne treba oprema koja savršeno radi u Australiji. Treba mi nešto što radi kod nas.

Osim toga postoje PPV sa integriranim GPSom. Tako bi kao najbolja rješenja izdvojio HTC Tytn ili Tytn II ii 3600. Dok se u jeftinijem segmetu tu mogu naći sasvim solidni Asus modeli.
s ovim je sve receno
jed2i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na