Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2020., 09:03   #1
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
(riješeno) USB tipkovnica i miš ne rade u Windows 10 OS-u

Neki dan sam update-ao BIOS MSI ploče iz potpisa na najnoviji BIOS koji podržava procesore iz 5000 serije.
I sve je do sinoć radilo ok, Windows je friško instaliran nakon BIOS update-a.
Sinoć sam u BIOS-u stavio memoriju na XMP profil i uključio SMV od procesora jer sam primjetio da to nije bilo uključeno nakon nadogradnje BIOS-a. Nadogradnja BIOS-a resetira na default postavke.
Nakon tog uključenja u windowsima su prestali raditi tipkovnica i miš. U BIOS-u uredno rade. U BIOS-u je uključeno usb legacy. Bilo kojom kombinacijom postavki u BIOS-u, ulazom u Windowse nemam miša i tipkovnice. Čak sam pokušao pokrenuti instalaciju Windowsa iz početka ali niti u setupu windowsa nema miša i tipkovnice. Čudno mi je to sve jer u BIOSU sve radi uredno ali dok treba OS upogoniti, onda nema niti miša niti tipkovnice. Probao sam mijenjati USB portove, uključio i isključio XHCI Mode ali nije pomoglo. Već sam malo lud jer sam se prvi put susreo s ovime. Eh da, niti BIOS reset nije pomogao, niti isključivanje kompletnog PC-a na 10ak min
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 09:17   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Hmm...

Provjeri u device manager-u pod Universal Bus controllers, imaš sve enajblano?

Najvažniji ti je "USB Root Hub".

Ako je sve enajblano, provjeri drivere chipeseta.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2020., 09:17   #3
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Ne pada mi na pamet ništa drugo nego cekat novu finalnu verziju BIOS-a koja nije BETA koju si sad flešao.

Ili eventualno ako možeš / smiješ vratit neku od prijašnjih verzija BIOS-a, a to treba dobro provjeriti da ne zbrikaš BIOS chip.

Apgrejdao si trenutni Ryzen R7 2700 ili planiraš ici na novi Rzyen 5000 serije CPU pa si stavio najnoviji BETA BIOS ili ?!

EDIT:

Citiraj:
Čak sam pokušao pokrenuti instalaciju Windowsa iz početka ali niti u setupu windowsa nema miša i tipkovnice.
Sa USB stick-a pretpostavljam ?


Po meni to nema veze sa windowsima nego sa samim BIOS -om, zato sam i napisao to gore .... SHIT za popizdit.

Bilo bi dobro da sam u krivu.


https://www.msi.com/Motherboard/supp...GAMING-PLUS-AC

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 28.12.2020. u 10:34.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 19:54   #4
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Ekipa hvala svima na savjetima i pomoći.

Htio sam pripremiti ploču za 5600x ili nešto slično kad se malo cijene smire. A i kad je BIOS noviji tu, zakaj ga ne staviti, bar sam tako mislio. Pokušao sam i sa drugom tipkovnicom i mišem ali rezultat je isti.

Tad sam napravio BIOS downgrade i sve je proradil bez problema. Iz čiste znatiželje sam stavio nazad BETU i dignuo se normalno u Windowse. Čim sam stavio postavku u BIOSU za OS da li je CSM ili UEFI, kad sam stavio UEFI, više nije poznao tipkovnicu i miša u OS-u. Vraćanjem na CSM više nije pomoglo. Vratio sam na stariji BIOS, sve podesio i sad uredno radi. Do daljnjeg ostaje na stabilnoj verziji dok ne srede bios za 5000 seriju.
Eto napisao sam tu, ako će netko imati sličnih problema, da znaju kamo gledati.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 20:25   #5
A.I.
Registered User
 
A.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: earth
Postovi: 39
I ja imam problem sa jednom MSI plocom. Mislim da se MSI pokvario zadnjih godinu-dvije. Hrpa ljudi na njihovom subredditu ima problema sa njihovim plocama i grafičkama. Razne nekompatibilnosti i coold boot problemi od BIOSa do BIOSa. Dragon center im je tesko smece. Optuzili su ih da preprodaju vlastite graficke za vecu cijenu, a sad zadnje sto gledam ljudi dobivaju nvidiju 3000 seriju grafickih sa potrganim backplateom.

Nakon sto su ih poceli kritizirati MSI se poceo osvecivati tech youtuberima i blacklistati ih. GamersNexus su napravili video o tome.
A.I. je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 21:52   #6
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Uh ovo nisam znao, nekako sam imao dojam da je MSI ozbiljna firma. Imali su dobrih grafičkih kartica sa odlčnim coolerima, čak su neke ploče prije bilo dosta dobro ocjenjene. Očito su počeli fušariti. Gigabyte mi se zamjerio prije par godina sa corrupted BIOS-ima, ASUS je imao loš servis (System ONE) iako su mi proizvodi uglavnom bili dobri, sad je i MSI podbacio. Kako se sa sjetom sjećam Abita i DFI-a, s njima sam bio najzadovoljniji.
Ugl, do daljnjega je na ovom stabilnom BIOSu i čekam finalni za seriju 5000
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 02:37   #7
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
A particija je MBR ili GPT?

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 04:14   #8
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Riješeno.

MBR / GPT i CSM / UEFI , drajveri , chipset, windowsi ... totalno nebitno kad je problem bio do nestabilnog BETA BIOS-a .
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na