Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2020., 12:16   #31
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Jel ima netko preporuku unutarnje kamere?
Po mogućnosti da postoji neki app za nju da može javit ako vidi pokret?
Spajanje na Wifi i SD kartica od nekih osnovnih zahtjeva.
Tnx
Piper je bila top unutrašnja kamera, ispunjava sve zahtjeve + služi kao hub za smart uređaje. Ali je EOL iako još uvijek radi.

Probaj malo surfati pa vidi da li je netko što slično izbacio. Znam da sam čitao neki članak gdje je spominjalo da je netko izbacio uređaj sličan Piperu.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2020., 12:35   #32
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
IMI Home Security Camera 1080, ima infrared night vision, odlicna kvaliteta slike, okrece se 360 gori doli livo desno, ima detekciju pokreta, i "baby crying detection" moze se kroz nju pricat. Sprema na SD karticu vidiee, preko Mi Home aplikacije mozes je okretati i gledat povijest.

za 30tak dolara, hit, i u već nekoliko mjeseci nikad nije crashala. 64GB kartica sprema 6 dana 1080p videa ili 10 dana 720P, 16 GB 36/48 sati i možeš je spojit na NAS

Samo treba paziti i uzeti za globalno trziste za kinesko jer se vrlo komplicirano registrirat, ali ovaj model i je globalni mislim da je to ova, na ali ex ima i jeftinije:
https://www.gearbest.com/ip-cameras/...ml?wid=2000001
OuttaControl je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2020., 13:18   #33
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Treba mi nešto što se može kupit kod nas maltene drugi dan bez obzira na cijenu.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2020., 15:35   #34
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2020., 15:53   #35
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
foscam c1 c2
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2020., 16:05   #36
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Apsolutno, foscam prije xiaomia... odlican softver i podrska, do 550 kn preporuka za c2m, AI detection radi odlicno, redovan softver update, stabilna konekcija, plug & play


https://www.svijet-medija.hr/art/nad...ip-wifi/94822#
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2020., 22:21   #37
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Cijena je duplo veća od Xiaomia. Da li je i duplo bolja, pitanje je ?

Ja sam bio isto u dilemi što uzeti, na kraju uzeo Mi Home Security Camera 360°, za 275 kuna.

Treba mi isključivo po danjem svjetlu, sa notifikacijom o pokretu, ostalo nebitno. Gledao sam puno kompletnije kamere, ali za 1000+ kuna. Na kraju razum prevladao i konačno uzeo samo ono što mi sada treba, a ne ono što će mi možda trebati.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2020., 23:22   #38
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Kakva su iskustva u teoriji s Gearbestom, konkretno za tu gore kameru? Za carinu pitam.

Našao sam nešto slično na Aliju-BESDER , no isto je preko dopuštene granice za carinu.

Znam da dosta ovisi o sreći, a opet ljudi su naručivali narukvicu Mi Band 4 puno puta i nitko skoro nije platio carinu, iako je bilo preko cca 150kn.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2020., 23:47   #39
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Ja sam narucio 3 kamere, dvije mi dosle u jednom paketu, nije bilo carinjenja, treca odvojeno, carinilo me je.

Imas ovde moj kratki review za 3 kamere:
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=222
i
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=248

@Matta mene je i nightvision iznenadio, pogotovo na jednoj vanjskoj. Ja sam isto tako uzeo kinesko jer za sustave od 1000+ kn mi nema smisla, sa ovom mi home indoor sam odusevljen to stvarno radi ko sat a slika je super. Nisam koristio druge al neman nikakvih prigovora.

Ove vanjske nebi preporučio, bez obzira na dobru kvalitetu slike. Isto tako sam čuo da je Yi još bolji a tu je negdi cijena.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 12.03.2020., 09:57   #40
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
bok,

ja imam vanjsku foscam kameru, model FI9800P

i jako sam zadovoljan.

sada bi kupio još jednu za vanjsku uporabu, ali bi želio kupiti onu kameru koja se može rotirati oko svoje osi. a foscamova mi je nažalost preskupa.

pa me zanima sljedeće, ako npr... kupim neku kinesku manjeg poznatog proizvođača, koja radi na principu cloud-a, odnosno putem clouda mogu pristupiti kameri...

što ako jednog dana, njihova aplikacija za mobitel prestane raditi, dali ću moći koristiti neku drugu sa google play stora da pristupim kameri ?

ili to ovisi o toj kompaniji koja plaća negdje server ?

što u tom slučaju ? koje su mi opcije ?

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2020., 15:26   #41
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
daj par dolara vise pa uzmi neku s onvif standardom. Onda ju nakačiš na bilo koji normalni soft koji zna raditi s onvif.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2020., 17:06   #42
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
međutim kod onvif-a treba biti otvoren port ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2020., 18:07   #43
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Jel ima netko preporuku unutarnje kamere?
Po mogućnosti da postoji neki app za nju da može javit ako vidi pokret?
Spajanje na Wifi i SD kartica od nekih osnovnih zahtjeva.
Tnx
IMOU Ranger 1080 - ok kamerica za tu lovu (ako tražiš nešto jeftinije)

https://www.nabava.net/web-kamere?q=imou+ranger+1080

http://www.microline.hr/UploadedFile...di_kolovoz.pdf


Ima i nešto skuplja varijanta IMOU Ranger PRO - ima H265 kompresiju i LAN port

Zadnje izmijenjeno od: veve. 13.03.2020. u 18:19.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 14:25   #44
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 375
Trebam pomoć:
tražim vanjsku kameru za nadzor parkirališta i ulaza u kuću, detekcija pokreta i čim bolje noćno snimanje (do oko 20 metara udaljenosti mi treba biiti kvalitetno pokriveno u noćnome modu), poželjna dvosmjerna komunikacija i praćenje/zoom objekta. WIFI izvedbe bih izbjegao, ali nije uvjet, 1 do 2 kamere u setu.
Bilo bi idealno kada bih mogao lokalno sejvati zapis na neki komp koji bi radio 24/7, da ne plaćam te usrane servise i usluge i tu molim preporuku kako i šta.
Eto.
Puno želja, znam
E da! Bilo bi dobro da je dobavljivo iz nekog dućana/servisa tu kod nas u RH, ebay/amazon itd sheme bih izbjegao, ako se može...ako ne, i ta opcija igra.


LP svima, i hvala!
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 17:35   #45
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Pozdrav
Zna li netko kakve su ove kamere?
Je li postoji ovako nesto (ovih dimenzija), a da ima mogucnost spajanja na snimac?

Hvala unaprijed.
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 21:54   #46
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Trebam pomoć:
tražim vanjsku kameru za nadzor parkirališta i ulaza u kuću, detekcija pokreta i čim bolje noćno snimanje (do oko 20 metara udaljenosti mi treba biiti kvalitetno pokriveno u noćnome modu), poželjna dvosmjerna komunikacija i praćenje/zoom objekta. WIFI izvedbe bih izbjegao, ali nije uvjet, 1 do 2 kamere u setu.
Bilo bi idealno kada bih mogao lokalno sejvati zapis na neki komp koji bi radio 24/7, da ne plaćam te usrane servise i usluge i tu molim preporuku kako i šta.
Eto.
Puno želja, znam
E da! Bilo bi dobro da je dobavljivo iz nekog dućana/servisa tu kod nas u RH, ebay/amazon itd sheme bih izbjegao, ako se može...ako ne, i ta opcija igra.


LP svima, i hvala!
Mislim da ti Ubiquiti nudi sve sto ti treba a ima ih u HR, koliko vidim firma Sentic ih prodaje.

Recimo ove dvije kamere i ostali hw potreban za lokano snimanje...
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2020., 22:06   #47
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 360
Trebao bi preporuku za kameru (točnije 2 kamere) koje bi mi služile za videonadzor.
Znači trebam da mi bude vani (outdor) kamera, po mogućnosti wifi, i da opet nije nešto preskupo do cca 50-ak usd..
Gledam malo po ebay-u, AliExpresu i uopće se ne kužim u te oznake koje imaju (senzor size, technology, sensor, horizontal resolution i dr.) pa me zanima da li je netko kupovao (a vjerujem da je) i koje bi bile Vaše preporuke.


thx..
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 01:04   #48
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Pogledaj si IMOU Bullet Lite 4MP, vanjska kamera, IP certifikat. Ok software za praćenje, za tu cijenu mislim da nema bolje.
Ne znam koliko je isplativo naručivati iz vana, kad za tu lovu imaš kod nas. Još je upitno kakave mogućnosti i software dobivaš s "kineskom" kamerom.

https://www.imoulife.com/public/asse...e-4MP-imou.pdf
http://www.microline.hr/UploadedFile...vidi_rujan.pdf
veve je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 01:40   #49
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Ja bi mozda vise povjerenja imao u Xiaomijev ekosistem u tom jeftinijem cijenovnom rangu, imam unutarnju kamera IMILAB koja se kontrolira preko Mi home, ima i varijanta sa Yi home.
Unutarnja kamera je brutalno dobra i bitno je naglasit da je za EU trziste.

Isto tako imam dvije vanjske kamere iz Xiaomi ekosistema, i dok je kvaliteta slike i aplikacija odlicna, nazaloat nisam pazio i kamere su za kinesko tržište, pa zahtjevaju poseban mi home account i neke limitacije da ne idem u detalje, izbjegavati kinesko trziste.iako.je hardware top i godinu dana na kisi i južini idalje radi ko sat

Sta se tice softwarea, totalni hit, motion detection, voice detections, night vision, notifikacije, view history sprema na sd karticu (uzet kvalitetnu, ne od sellera) radi ko sat. Fali mi mozda object tracking ali navodno Yi kamere i to imaju. Vanjsku ti točnu nemogu preporucit jer sam se zeznio i uzeo za kinesko tržište, ali ne sumnjam da bi neka za te novce bila ekstra, samo pazi na tržište.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 08:11   #50
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Pogledaj si IMOU Bullet Lite 4MP, vanjska kamera, IP certifikat. Ok software za praćenje, za tu cijenu mislim da nema bolje.
Ne znam koliko je isplativo naručivati iz vana, kad za tu lovu imaš kod nas. Još je upitno kakave mogućnosti i software dobivaš s "kineskom" kamerom.

https://www.imoulife.com/public/asse...e-4MP-imou.pdf
http://www.microline.hr/UploadedFile...vidi_rujan.pdf
Preppruka za IMOU , solidna kamera, jedno vrijeme aam imao taj model, nikakvoh problema s njom, slika odlicna
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 10:59   #51
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 360
Eh da, zaboravio sam napisati da bi mi također bilo poželjno da se može upravljati njome oko osi..
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 12:55   #52
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,920
Hikvision ptz kamere, hrpa modela, pronadji sto ti pase.

Ili dahua.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 16:42   #53
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
IMOU Bullet Lite 4MP ima to 265 kodeka ili je samo reklama kao i kod foscama ?
ili bolje uzet 2mpix ?


vuče me da probam nešto drugo osim foscama


btw .. jel moguče da synology cam licence 4x dodju 200$ ?
2 imam u nas-u, a trebao bi još 2 barem ..
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 17:04   #54
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
@OuttaControl kod xiaomija me bode u oko p2p. Lako dok imas optiku, ali dok imas par mbit uploada i tipa 5 kamera, da vidis veselja. Ako ima neki nacin kak ih skinut s p2p i slozit onvif slusam

@nick praskaton zasto proslo svrseno vrijeme? Zasto si ih mjenjao?
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 17:23   #55
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Cool

Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
@OuttaControl kod xiaomija me bode u oko p2p. Lako dok imas optiku, ali dok imas par mbit uploada i tipa 5 kamera, da vidis veselja. Ako ima neki nacin kak ih skinut s p2p i slozit onvif slusam

@nick praskaton zasto proslo svrseno vrijeme? Zasto si ih mjenjao?
Imo sam prije foscam unutarnju i vanjsku, pa sam ostao na foscamu, ipak ima ozbiljniji softver naspram imou, al i duplo vecu cijenu, iako za tu cijenu IMOU nisam
Mogao nac manu, dapace mobilni app savrseno funkcionira
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 18:57   #56
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
imou nema web sučelje ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 19:47   #57
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
@OuttaControl kod xiaomija me bode u oko p2p. Lako dok imas optiku, ali dok imas par mbit uploada i tipa 5 kamera, da vidis veselja. Ako ima neki nacin kak ih skinut s p2p i slozit onvif slusam
evo ti samo kratka crtica - neke xiaomi kamere se može skinut sa čajniz softvera i dignut gore neku alternativu. pozabavio sam se time nakon kupnje xiaofanga sa kineskim softverom (za 15 eura nisam odolio).
uz malo truda , instalirao sam gore nešto, kamera je poglupavila (nema nikakav smart više, praktički je postala bežični webcam) ali mogu uredno pristupit rtsp streamu i to upogonit sa snimačem. obzirom da mi je to bio i cilj, ja zadovoljan. xiaofang je ultra cheap kamerica ali vidim da ima outdoor kučišta za nju, senzor je dosta velik, slika u mraku je više nego solidna, po danu je drastično bolja nego ikoja druga nadzorna kamera koju imam.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 22:08   #58
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Znam za te iz 2015te da se daju hacknut. Čak i ona novija outdoor camera po 50e se da natjerat da vrti lokalni rtsp server pa mos direktno hvatat stream. E ali kaze ekipa: je onda moze raditi 720p samo (jer je rtsp server ocito mucenje kamere) i steka slika pa steka zvuk. Hvala ne bih. Rađe neku normalnu 1080p uzmem koja nativno ima onvif i potencijalno se može skinuti s p2p.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 13:01   #59
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Cijena je duplo veća od Xiaomia. Da li je i duplo bolja, pitanje je ?

Ja sam bio isto u dilemi što uzeti, na kraju uzeo Mi Home Security Camera 360°, za 275 kuna.

Treba mi isključivo po danjem svjetlu, sa notifikacijom o pokretu, ostalo nebitno. Gledao sam puno kompletnije kamere, ali za 1000+ kuna. Na kraju razum prevladao i konačno uzeo samo ono što mi sada treba, a ne ono što će mi možda trebati.
Da ne otvaram novi topic (i da se usput nadovežem na ovaj svoj post):

Zadovoljan sam sa ovom kamerom u svim aspektima, osim u nedosljednosti dolaska push notifikacija na mobitel. Eventi se uredno u logu registriraju da su bili (motion i person) ali push notifikacija za "person detected" je nasumična. Nije uvijek tako, ali zadnjih par mjeseci jest. Ima li tko ovakvu kameru a da ima ovaj problem ? Nije problem u mobu (trenutno korsitim OP 8 Pro) jer mi se dešavalo na dva i više mobova da imam ovaj problem.

Usput, ako je budem mijenjao (jer su mi trenutne push notifikacije najbitnija stavka), što preporučate za indoor setup ? Čak neći ni cjenovno ograničiti, bitno mi je da mi rade notifikacije.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 21:07   #60
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,920
Moras biti svjestan ilda ti google/apple ne garantiraju da ces istovremeno dobit push kad se neki event desi. Tako da ne mora bit ni da je do kamere (al malo vjerovatno).

Jer imao sam slucajeva gdje su pushevi kasnili, nevezano za uredaj.
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na