Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2021., 18:54   #8821
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
ako je kupljeno na daljinu, imaš
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 19:40   #8822
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ako je kupljeno na daljinu, imaš
Kak misliš na daljinu ? Pa kupio sam preko webshopa i došao po to tamo kod njih.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 20:00   #8823
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Ako si platio na neviđeno (online) onda je to ugovor sklopljen na daljinu iako si robu preuzeo u poslovnici. Online rezervacija robe, pa naknadno plaćanje u poslovnici i preuzimanje je, ako sam dobro upamtio, kupovina u trgovini i ne smatra se ugovorom sklopljenim na daljinu. Neka me netko demantira ako sam omašio fudbal.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 20:04   #8824
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
tak je, povrat bez problema

iako bi neki shopovi izašli u susret i da nije kupljeno na daljinu, ako je samo izvađeno i vraćeno jel, al to je dobra volja trgovca

u ovom slučaju vrijedi 14 dana za raskid ugovora sklopljenog na daljinu
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 11:01   #8825
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Đubrad mi hoce naplatit 'pregled robe' koju sam vratio i koja je samo otvorena znaci unutra je sve tvornicki upakirano. I za to hoce 69,60kn i jos kazu dali smo Vam popust inace je 125kn. A na webu se nigdje ne spominje. Rekao sam im da sad necu vise zamjenu jer sam htio za drugi uređaj zamjeniti, ali kad su ovako jadni sad ni to vise necu nego puni povrat sredstava na IBAN inace cu proslijediti mail inspektoratu.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 23.02.2021. u 11:07.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 11:07   #8826
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
znači pošalji im na mail raskid ugovora, imaš miljon špranci, možda i protis ima svoju, i to je to, za 14 dana ak ti ne vrate lovu odi na mingo prijavit
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 11:11   #8827
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Primjera radi, meni je Links upravo danas odobrio povrat sredstava za item koji sam kupio na identican nacin - placeno online, preuzeto u trgovini. Uredjaj je prosao servis i pregled ispravnosti sve za djabe i u roku 3-4 dana.

Jedina razlika naspram tvog slucaja je bila sto sam ja item koristio 7 dana i onda vratio. Stanje je bilo mint savrseno, kako uredjaja tako i ambalaze/folija.

Jos jedan razlog za izbjegavanje Protisa u sirokom luku -.-
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 11:14   #8828
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
znači pošalji im na mail raskid ugovora, imaš miljon špranci, možda i protis ima svoju, i to je to, za 14 dana ak ti ne vrate lovu odi na mingo prijavit
Pazi sta mi napisu na ovo

ako vama ne paše ponuđena ponuda za zamjenu uređaja, svoj vraćeni uređaj možete preuzeti u našoj poslovnici, u radno vrijeme reklamacija 9-17h svakim radnim danom.

Prave se mutavi, napisao sam im da mi ne pase i da hocu puni povrat sredstava inace im ide prijava inspektoratu. Radim u informatickoj firmi i to sta naplacuju je protuzakonito posto se apsolutno nigdje ne spominje.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 11:31   #8829
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
thermaltake, napravi točno kak sam ti napisao, nemaš se kaj uopće raspravljat s njima, i briga te kaj kažu, ti samo napravi kak sam ti napiso i čekaj 14 dana
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 11:39   #8830
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
thermaltake, napravi točno kak sam ti napisao, nemaš se kaj uopće raspravljat s njima, i briga te kaj kažu, ti samo napravi kak sam ti napiso i čekaj 14 dana
Moze, hvala ti na pomoci. Nisam jos imao ovakvih neugodnosti pa nisam znam tocno sta napravit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 11:53   #8831
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,067
Klasika za protis. Ali dobro ti kolega kaže, traži povrat i ako nakon 14 dana ne trznu prijava na mingo i doviđenja.

Pa nisu oni sa svojim kojekakvim "pravilima" iznad zakona
nub je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 11:57   #8832
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Klasika za protis. Ali dobro ti kolega kaže, traži povrat i ako nakon 14 dana ne trznu prijava na mingo i doviđenja.

Pa nisu oni sa svojim kojekakvim "pravilima" iznad zakona
Samo mi vremena oduzimaju...nisam to nikad prije radio pa ne znam jel kad ih prijavim cekam samo da mi uplate onda kad ih ovi stisnu il ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 12:44   #8833
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Pitanje samo oko ovog Protis obrazca za raskid ugovora. Na istoj ponudi imam i dva kabla jos, da li samo onda pod dijelom di pisem izjavu napisem samo ovo za sta zelim da mi se vrati novac, a da kablove ostavljam ili ? Mislim da nebi mim cijelu ponudu morao vracat jer AP je kod njih, kablovi su kod mene.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 12:51   #8834
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Ne znam koja je svrha da pišeš iste postove u dvije teme?
Da, napiši samo artikle za koje želiš povrat novca.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 15:09   #8835
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Evo kakav sam odgovor od njih dobio na raskid koji sam im poslao

Poštovani,

upute vezane uz povrat robe nalaze se u našim uvjetima poslovanja članak 50 - 54.
https://www.protis.hr/company/termsofuse>

Kako bi Kupac mogao ostvariti pravo na jednostrani raskid Ugovora o kupoprodaji, dužan je pismeno obavijestiti Prodavatelja o svojoj odluci o jednostranom raskidu ugovora prije isteka navedenog roka i to nedvosmislenom izjavom poslanom poštom na adresu Protis d.o.o., Hrvatskog narodnog preporoda 35, 44010 Sisak, u kojoj će navesti svoje ime i prezime, adresu, broj telefona, telefaksa ili adresu elektroničke pošte.
Navedenu nedvosmislenu izjavu o odluci o jednostranom raskidu ugovora Kupac može poslati koristeći primjer obrasca za jednostrani raskid ugovora koji se nalazi u prilogu ovih Općih uvjeta poslovanja ili na ovoj poveznici http://prot.is/ae5hs>
Kupac je dužan vratiti sve što je primio temeljem ugovora, te to dostaviti na vec navedenu adresu sa izjavm o odluci o jednostranom raskidu ugovora. Preduvjet jednostranog raskida Ugovora jest da proizvod nije korišten.
Kupac je odgovoran za svako umanjenje vrijednosti proizvoda koje je rezultat rukovanja robom, osim onog koje je bilo potrebno za utvrđivanje prirode, obilježja i funkcionalnosti robe.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 15:14   #8836
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Evo kakav sam odgovor od njih dobio na raskid koji sam im poslao

Poštovani,

upute vezane uz povrat robe nalaze se u našim uvjetima poslovanja članak 50 - 54.
https://www.protis.hr/company/termsofuse>

Kako bi Kupac mogao ostvariti pravo na jednostrani raskid Ugovora o kupoprodaji, dužan je pismeno obavijestiti Prodavatelja o svojoj odluci o jednostranom raskidu ugovora prije isteka navedenog roka i to nedvosmislenom izjavom poslanom poštom na adresu Protis d.o.o., Hrvatskog narodnog preporoda 35, 44010 Sisak, u kojoj će navesti svoje ime i prezime, adresu, broj telefona, telefaksa ili adresu elektroničke pošte.
Navedenu nedvosmislenu izjavu o odluci o jednostranom raskidu ugovora Kupac može poslati koristeći primjer obrasca za jednostrani raskid ugovora koji se nalazi u prilogu ovih Općih uvjeta poslovanja ili na ovoj poveznici http://prot.is/ae5hs>
Kupac je dužan vratiti sve što je primio temeljem ugovora, te to dostaviti na vec navedenu adresu sa izjavm o odluci o jednostranom raskidu ugovora. Preduvjet jednostranog raskida Ugovora jest da proizvod nije korišten.
Kupac je odgovoran za svako umanjenje vrijednosti proizvoda koje je rezultat rukovanja robom, osim onog koje je bilo potrebno za utvrđivanje prirode, obilježja i funkcionalnosti robe.
Ovo je dobri stari APP(ako prođe, prođe), ne daj se smesti.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 15:19   #8837
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Ovo je dobri stari APP(ako prođe, prođe), ne daj se smesti.
Prvi put se susrecem s ovim idiotizmom, ne znam sta napravit sad. Da li moram i pismeno poslat u Sisak, mislim danas je 11-i dan dok dodje u sisak bit ce 13 ili 14...

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 23.02.2021. u 15:37.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 15:28   #8838
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
nemoraš pismeno, dovoljno je mailom
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 15:38   #8839
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
nemoraš pismeno, dovoljno je mailom
Ok jer glupo mi je da moram i mailom i pismeno, a preko tog maila sam i regan na sajt i kupovao sam s njega.

I ako netko zna iz njihovog maila koliko sam skuzio moram sve ocito iz ponude vratit i kablove i AP koji je ionalo vec kod njih. To mi isto nije jasno da ne mogu parcijalno storno napraviti ili nesto nego namjerno cijelu ponudu da vracam...
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 16:39   #8840
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Ovo je sad i meni zanimljivo, kako to ide kad je vise itema na racunu?

"U slučaju raskida ugovora, svaka je strana dužna vratiti drugoj ono što je primila na temelju ugovora o kupoprodaji"

Ti zapravo raskidas ugovor, a racun je dio tog ugovora. Postoji li parcijalni storno racuna i kako to dalje ide, bas me zanima pa neka netko napise.

Ali opet, pricamo o Protisu koji na svojim racunima "iz tehnickih razloga i/ili ogranicenja softvera za ispis racuna" ne mogu napisati jamstvo duze od 24mj. pa se ne bi iznenadio da ne mogu napraviti parcijalni storno ili sl.

U svakom slucaju procitaj si zakon o zastiti potrosaca, clanci vezani uz raskid ugovora sklopljenog na daljinu su vrlo jasni i kratki. To je jedan od rijetkih primjera zakona koji su tako jednostavno sroceni da je zapravo steta ne prouciti ih.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 17:40   #8841
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
I mene to zanima zato bi volio znat pa da se mogu spremit, lako ja naručim negdje te iste kablove pa ih vratim ako će trebat ih vraćati. Iskreno previše imam posla i jednostavno ne stignem to čitat, ko ni hrpetinu drugih stvari koje bi volio pročitat kao ovo da nisam trebao kupiti u protisu nego negdje drugdje pa eto sad se zezam i trošim vrijeme na ovo, rađe bi ako netko ima iskustva s tim pa da mi kaže.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 17:53   #8842
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ja sam jednom vracao parcijalno. To nebi trebao biti problem, osim u Protisu ocito.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 20:44   #8843
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ja sam jednom vracao parcijalno. To nebi trebao biti problem, osim u Protisu ocito.
I ja sam u normalim firmama
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 09:47   #8844
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Imam opet problema sa protisom pa ako netko može zavirit i pomoć, možda sam trebao to tu staviti prije nego tamo, ali ne znam više di spada...

http://forum.pcekspert.com/showthrea...75#post3497075
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 01:26   #8845
DjibrilSisa
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: -
Postovi: 4
Pozdrav ljudi. Imam jedan problem i nadam se da netko od vas zna što napraviti u ovoj situaciji.

Prije mjesec dana sam za firmu naručio komponente preko alternate-b2b.de. Narudžbu su mi podijelili u dva dijela jer dio artikala nije bio odmah dostupan. Drugi dio narudžbe, kućište (Fractal Define 7 XL) i napajanje je UPS dostavio jučer. Međutim, kućište je došlo oštećeno, a kasnije sam shvatio da je na kutiji i zaštitnom stiroporu vidljivo da je ispalo na jedan kut.

Kontaktirao sam korisničku službu i rekli su mi da slikam oštećenja i pošaljem mailom. Kada sam se opet čuo s njima nudili su mi popust od 10% koji sam odbio, te sam im objasnio da samo želim kućište u zdravom stanju. Rekli su mi da razumiju te da će mi mailom poslati podatke za povratak kućišta te da će mi novo biti poslano kada oni prime oštećeno.

Koji sat nakon toga dobijam sljedeći mail od njih:

Citiraj:
Dear Sir or Madam,

Referring to the above-mentioned delivery and your report of damage in transit, our internal investigation has revealed the affected delivery has left our warehouse in perfect condition.

The receipt of undamaged packages has been confirmed by you on. In addition, the proper delivery has been confirmed by the shipping company. There are no restrictions noted on the Proof of Delivery. Neither is the shipping company to be held liable nor a regulation via our shipping insurance possible.

In this regard we once again allow us the notice to our effectively agreed Terms and Conditions,
according to which the risk transfers to the buyer once the shipment leaves the factory or warehouse.

We regret that we cannot give you any other response concerning the process and hope to continue a
good cooperation between our companies. In case that the factual and legal position
should change after further verifications in our house, we will inform you immediately.
Uglavnom, ovo je smiješno, pretpostavljam da su shvatili da bi ih previše koštalo da plate shipping još dva puta pa su odlučili svaliti krivicu na mene. Sada me zanima koji bi mi sljedeći korak trebao biti.
DjibrilSisa je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 07:21   #8846
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
To si trebao odmah prijaviti dostavnoj službi da se napravi zapisnik.

Znam da je sada lako biti pametan, al bojim se da je sada gotovo.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 09:27   #8847
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Da si isti dan prijavio UPS-u, bilo bi rjeseno odavno.

Pretpostavljam da je UPS prevozio.

Sada kao business korisnik, nemozes nista.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 09:40   #8848
DjibrilSisa
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: -
Postovi: 4
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Da si isti dan prijavio UPS-u, bilo bi rjeseno odavno.

Pretpostavljam da je UPS prevozio.

Sada kao business korisnik, nemozes nista.
Da, sada mi je žao što nisam prvo nazvao UPS umjesto Alternate-ove službe za korsinike, iako sam ih nazvao odmah nakon otvaranja paketa i poslao im slike. Naravno, nitko s njihove strane nije preporučio da nazovem UPS. Ovo je prvi put da mi je dostavljeno nešto oštećeno tako da se nisam snašao.
DjibrilSisa je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 09:51   #8849
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Da, UPS ima dobar sustav za to i ne kompliciraju.
Makar, kod zaprimanja paketa se uvijek pregledaju moguća ostecenja, pogotovo kad su kucista u pitanju.
To si imao i u uvjetima koristenja sto si morao kliknut, ali niko to ne cita.
Citiraj:
3.5 If the customer acts as an entrepreneur, the risk of accidental loss and accidental deterioration of the goods sold is transferred to the customer as soon as the seller has delivered the goods to the freight forwarder, the carrier or the person or institution otherwise assigned to carry out the shipment. If the customer acts as a consumer, the risk of accidental loss and accidental deterioration of the goods sold is generally only transferred when the goods are handed over to the customer or a person authorized to receive them. Notwithstanding this, the risk of accidental loss and accidental deterioration of the goods sold, even with consumers, is already transferred to the customer as soon as the seller has delivered the goods to the freight forwarder, the carrier or the person or institution otherwise assigned to carry out the shipment, if the The customer has commissioned the freight forwarder, the carrier or the person or institution otherwise appointed to carry out the shipment and the seller has not previously named this person or institution to the customer.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 10:08   #8850
DjibrilSisa
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: -
Postovi: 4
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Da, UPS ima dobar sustav za to i ne kompliciraju.
Makar, kod zaprimanja paketa se uvijek pregledaju moguća ostecenja, pogotovo kad su kucista u pitanju.
To si imao i u uvjetima koristenja sto si morao kliknut, ali niko to ne cita.
Da, sada ću na to paziti do kraja života. Kutija nije izgledala nešto oštećeno na prvi pogled, a računao sam da ta mala oštećenja ne znače puno radi onog zaštitnog stiropora unutra.

Znači po ovome što si citirao, EU zakon o zaštiti potrošaća koji tvrdi da je prodavač odgovoran za bilo kakvu vrstu štete od trenutka kada je pošiljka poslana do trenutka kada je potrošač primi, ne vrijedi?
DjibrilSisa je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na