Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.06.2016., 13:20   #2281
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
To ne iskljucuje da svatko moze napisati svoje iskustvo tu.
Bilo pozitivno ili negativno.
Ali isključuje zdrav razum.

Ja sam nedavno kupovao konfiguracija i jedna informatička trgovina mi je zaboravila poslati jednu komponentu, jednostavno ju je radnik zaboravio staviti u kutiju.
Kontaktirao sam ih, ispričali su se i odmah poslali artikl o svom trošku.

Ali umjesto da sam njih kontaktirao, trebao sam doći na forum, napisati da su lopovi, da tamo više neću kupovati i da ću ih prijaviti inspekciji jer nisu ispoštovali ugovor.
To je otprilike tvoja logika, jer eto, ja imam pravo napisati svoje "iskustvo".
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 14:13   #2282
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Ali isključuje zdrav razum.

Ja sam nedavno kupovao konfiguracija i jedna informatička trgovina mi je zaboravila poslati jednu komponentu, jednostavno ju je radnik zaboravio staviti u kutiju.
Kontaktirao sam ih, ispričali su se i odmah poslali artikl o svom trošku.

Ali umjesto da sam njih kontaktirao, trebao sam doći na forum, napisati da su lopovi, da tamo više neću kupovati i da ću ih prijaviti inspekciji jer nisu ispoštovali ugovor.
To je otprilike tvoja logika, jer eto, ja imam pravo napisati svoje "iskustvo".
Kako mi je drago da razmisljas za mene.
I brkas loncice.
Tvoj primjer NIJE identican gore navedenom.
Jedno je kad ti fali dio - onda si stvarno ***** ako ih ne zoves u vezi toga, a drugo je razlika u cijeni.

I ako i je razlika 10kn. Ili recimo 5kn.
Zasto to ne reci? Nije isao ispravljati krive Drine, vec napisao komentar.

I da se vratimo na tvoj primjer - zasto poslije svega toga netko ne bi napisao komentar i o takvom 'dogadjaju'?

.. ili mozda smatras da bi ovdje trebalo samo pisati.. Hmm.. u biti, ne znam sto bi ti htio da se ovdje pise.

Neki mi tu stvarno nisu jasni...
Nick7 je online   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 14:24   #2283
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Hmm.. u biti, ne znam sto bi ti htio da se ovdje pise.
Negativna iskustva s trgovinom bi na forumu trebao pisati tek nakon komunikacije s trgovinom, tj. nakon što si im dao priliku da isprave možebitnu grešku.
A ne ih prvo ići blatiti.
Ako ti to nije jasno onda ja ne znam kako drugačije ti objasniti.

Citiraj:
Neki mi tu stvarno nisu jasni...
Ni meni.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 14:36   #2284
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Ukratko, ako se nekom neda zaj*** sa necim (zivkati ducan.. i sl.), a zeli ostaviti komentar tu - on to ne bi smio.

Hipotetski primjer: Kupio sam DDR4 RAM. Kad sam dosao doma vidio sam da je memorija bila koristena. No, stavio u komp i radi. I neda mi se sad oko toga natezati s ducanom jer imam garanciju i tak' to. No ja, ocito, to ne bi smio tu komentirati.
Nick7 je online   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 14:45   #2285
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
De ajd naporan si više i ispadaš smiješan s tim stavom da ti se ne da natezati, isto kao i onaj koji nije imao vremena pitati zašto je cijena veća 10 kn.
Piši šta hoćeš, ko ti brani.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 14:50   #2286
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Hahah...epic burn )))
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 14:55   #2287
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
De ajd naporan si više i ispadaš smiješan s tim stavom da ti se ne da natezati, isto kao i onaj koji nije imao vremena pitati zašto je cijena veća 10 kn.
Piši šta hoćeš, ko ti brani.
Jedino je smijesno koliko se neki (kao ti) napale tu provoditi 'pravdu' jer nesto nije napisano po njihovom stihu i njihovim 'pravilnicima'.
Ovo je forum. Sluzi za diskusiju. O dobrim i losim stvarima.
Live with it.
Nick7 je online   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 15:04   #2288
¸Mid
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Samo Pozitivno

Za sada samo pozitivna iskustva sa ADM-om:
- uvijek brzi
- uvijek pristojni
- čak i kada mi (možda) nisu trebali izaći u susret - mrtav 1 piksel na novom monitoru (zero pixel policy vrijedi samo za U seriju, moj je bio P), čovjek se stvarno potrudio i dobio sam ovi monitor
- i kada dam da sastave konfu, to bude vrlo uredno

A na kupovao sam se tamo. 50k+, za sebe i razno razne frendove/poznanike
¸Mid je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2016., 19:40   #2289
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Imajte na umu da je ovo rasprava o iskustvima s ADM dućanom, pa se držite TIH iskustava, a ne općenito po državi, zakonima i slično. Forum JE mjesto za iznošenje dobrih i loših iskustava, a dok s jedne strane ipak treba malo filtera prije iznošenja priče (zbog činjenica, ne skirvanja istih), tako isto s druge strane bilo kakva razlika u cijeni JE u neku ruku iskustvo s trgovinom. Isto tako je netko mogao dobiti bolju cijenu u trgovini, od one po kojoj je rezervirao artikl - rezervirao danas po 100 kn, došao za dva dana u dućan kada je artikl na akciji za 90 kn i prodavač mu dao po toj cijeni. Sve to se ide pod "iskustvo s trgovinom" pa eto, malo reda molim...
A o tome što se "smije" ili "ne smije" pisati po forumu odlučuje administracija i moderatori, stoga nema potrebe ulaziti u takve rasprave
tor je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 15:41   #2290
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Citiraj:
Autor ADM Računala Pregled postova
@New One Molio bih vas u inbox ili na mail servis@adm.hr račun ili radni nalog po kojem ste dobili taj ssd, jer vidim da je uređaj iz 2014. ?
Ispričavam se što je potrajalo dok Vam nisam odgovorio zbog obveza.
Poslao u inbox.
New One je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2016., 17:49   #2291
Igor Lilić
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Loša iskustva. Kupio konfiguraciju (ne baš jeftinu), i kad jedan od USB portova nije radio dali mi 17 prijedloga kako da to riješim, ali ne i taj da oni provjere o čemu se radi. Baj d vej, svih 17 sam probao i nisam riješio problem-morao sam dokupiti vanjski USB kontroler.
Kupio monitor (prema njihovoj preporuci, kao drugi monitor), dobio opako smeće koje jednostavno nije bilo iskoristivo, kad sam ga htio zamijeniti (za skuplji), nisu dali jer je kartonska kutija potrgana (jedini način da otvorim i probam monitor je bio da potrgam kutiju jer se po njoj razlilo neko ljepilo - pričam o originalnom pakiranju kako sam ga i dobio, tako da se na "pristojan" način nije moglo ni doći do monitora).
Još su me neka dva lika iz ADM servisa isprdala (tko mi je kriv kad kupujem smeće, kažu ljudi...), tako nešto u životu nisam doživio.
Igor Lilić je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2016., 19:44   #2292
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
ja moram primjetit .. prvi post "1" .. i mam udri po adm-u
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2016., 20:17   #2293
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Volim takve..
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2016., 20:31   #2294
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Zašto loše iskustvo nebi bio valjan razlog za reganje i pljuvačinu? Ne kažem da nije trol (ne znam), ali ziher ima više smisla nego kad netko dođe sa 1 postom hvaliti nekoga na sva usta.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2016., 21:31   #2295
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Zašto loše iskustvo nebi bio valjan razlog za reganje i pljuvačinu? Ne kažem da nije trol (ne znam), ali ziher ima više smisla nego kad netko dođe sa 1 postom hvaliti nekoga na sva usta.
+1

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2016., 22:32   #2296
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Zašto loše iskustvo nebi bio valjan razlog za reganje i pljuvačinu? Ne kažem da nije trol (ne znam), ali ziher ima više smisla nego kad netko dođe sa 1 postom hvaliti nekoga na sva usta.
Primjer ti je forum haer, dođe netko sa jednim postom i ili popljuva nekoga (kao ovdje) ili full nahvali nekoga (je to bilo ovdje?).

Mislim, ne moraš imati visoki IQ da ti ne bude tu nešto čudno...može biti da je istina, ali znate ono..ako izgleda kao g'vno, miriše kao g'vno, vjerojatno i je ...maslačak?
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2016., 21:59   #2297
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Mislim da loša iskustva trebaju biti dobro argumentirana. Kada se netko žali na usb, a ne napiše o kojoj matičnoj ploči, kojem kućištu se radi i gdje se taj usb konektor nalazi (na matičnoj ili na kučištu) smatram to trash postom jer ja ovako od oka mogu zaključiti ili da je ploča neispravna i trebalo ju je zamijeniti ako se radi o stražnji portovima, a ako se radi o prednjim tj. u 99% slučajeva smeću na turbojeftinim kućištima (čak znaju biti loši i na skupljim) tada je trebao tražiti drugo kućište. Ne znamo ni što je servis ponudio kao rješenje ni koji USB uređajje spajabn. Ali stvarni problem ne zna ni pisac jer ili nije želio napisati ili je informatički neuk (što je ok, ali onda je trebao ipak prije potražiti savjet na forumu prije kritiziranja) niti mi znamo išta i kome sada vjerovati? Malo više detalja, malo manje strasti

Što se cijena na webu tiče imate na svim tim webshopovima uvjete korištenja i razno razna pravila i objašnjenja koja eto valjda nitko osim mene ne čita. Ja kada nešto naručujem pročitam uvjete, jamstvo, reklamacije i dosta shopova sam zbog toga odbacio. I fakat ne kužim logiku "imam vremena napisat negativni post, ali nemam poslat mail i pitat na info@nekishop.hr" jer sam ja riješio svaku nedoumicu i problem putem maila sa hrpom shopova na moje osobno zadovoljstvo i zadovoljstvo drugih kojima sam složio stotine pc-a. Imao sam kod svih dućana raznorazne reklamacije i zapetljancije, ali još uvijek se ne mogu sjetiti da me ijedan od tih dućana izvozao ili da nisam riješio sa njima nego išao plakati po forumima da su ovo-ono. Jako dobro znam ekipu u jednom ducanu (ne adm) i bio sam u više navrata cjeli dan prisutan na njihovim reklamacijama i kada sam vidio što sve oni moraju istrpiti i koliko ih pokušava nešto smuljat, prevarit, sažalim se nad svakim čovjekom koji zaprima reklamacije jer za to trebaš imati slonovske živce i benificirani radni staž, ali naravno da je kupac u pravu, no treba i on biti bar trunku normalan Pravi problem je što često na zaprimanju reklamacija rade studenti ili neuki koji ne shvate pravi kvar ili nemaju dovoljno iskustva da prepoznaju kvar i kada to proslijede pravom servisu vrati se kao ispravno. To je moja jedina zamjerka koju sam primjetio.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2016., 22:46   #2298
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
kupci kod nas probaju zmuljat ako mogu.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 20.07.2016., 23:51   #2299
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Čemu napadati jednog postera. Njegov post ne mijenja ništa.

Mislim da kad se sve doda i oduzme da je sve jasno o kakvom shopu se radi. Jasni je samo iz nastupa njihovog predstavnika tu i na ostalim forumima, a gdje su sve prijašnje negativne kritike.

Ja bi čak išao toliko daleko da ako ovaj post je od nekih trgovca, da se radi baš o ADMu koji pokušava prikazati da ih se namjerno blati i da ustvari konkurencija, a ne njihovi korisnici postaju loše kritike :P

Tinfoil hat on
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 10:45   #2300
RiSbO
Premium
Moj komp
 
RiSbO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 253
Eto. ja za sada imam nekoliko dobrih iskustva uz manje nelogičnosti (ako to tako mogu nazvati)

Prije dva tjedna uzeo Asus Rog x99 strix ploču. Naručio ju preko weba i htio platiti virmanom..završio narudžbu i kda sm htio platiti skuzim da na mobitelu nemam aktiviranu zabu odma javio u ADM da mi čuvaju ploču do sljedećeg dana pa ću navratiti do njih u dućan...
Dođem u dućan i kupim po onoj istoj cijeni kao i na webu...cijena 1..

Nakon nekoliko dana napravim opet narudžbu preko weba (cpu..ram..kućište..napajanje..). Jedino mi javili da nemaju inu memoriju pa ponudili alternativu koja mi odgovara...
Poslali paket u ponedjeljak a u srijedu prije podne bilo kod mene fino upakirano...
Nakon sto sam sve otpakirao skidam one ljepljiva jamstva i primjetim da jedino fali jamstveni list od matične..
Ne budi ljen i pošaljem im mail dali je je to ok sto se tiče jamstva..i kazu sve 5...
Nakon slaganje konfe sve fino radi...
Slučajno sam neki dan vidio da Asus uz rog produkte daje i Doom key..o odma se poveselio..
Odem na stranicu od od Asus i popunim formular te mi jedino fali neki Asus code koji bi trebao dobiti uz proizvod...preokrenem kutiju od matične ali nigdje toga..pa poslao mail u adm da ih pitam za kod..
Odgovor je bio da ploča nabavljena mimo uvoznika/distributera.... direktni uvoz..
Nakon tog otvorio ticket na Asus-u pa mi tamo javili da sam ploču kupio u njemačkoj pa da se tamo javim...nije mi do keya toliko samo da jamstvo vrijedi kako treba....



Sent from my SM-G920F using Tapatalk
RiSbO je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 12:20   #2301
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Trazio bi ih taj jamstveni list. Ili bi im vratio maticnu. Danas-sutra ako nesto bude, bolje imati isti uz sebe nego nemati. Jos uz sva ova prijasnja iskustva...
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 12:48   #2302
RiSbO
Premium
Moj komp
 
RiSbO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 253
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Trazio bi ih taj jamstveni list. Ili bi im vratio maticnu. Danas-sutra ako nesto bude, bolje imati isti uz sebe nego nemati. Jos uz sva ova prijasnja iskustva...
Vračati nema šanse.. sad sve u kućište složio.cable managment za prste polizat..ako će slučajno riknut imam njihov mail gdje kažu da je ok samo račun
RiSbO je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 13:10   #2303
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Isprintaj si taj mail i stavi u kutiju od matične ili gdje već čuvam garantne listove.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 13:26   #2304
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa ako imaš račun nebi tu trebalo biti nikakvih problema
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 15:32   #2305
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa ako imaš račun nebi tu trebalo biti nikakvih problema
A koji su jamstveni uvjeti?
U njima zna biti podataka koji daju veća prava korisniku. Tipa definiran rok popravka.

Također bitan podatak - tko je uvoznik.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 16:24   #2306
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To bi trebao biti adm-ov problem. Evo vam ploča pa rješavajte
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 17:50   #2307
RiSbO
Premium
Moj komp
 
RiSbO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 253
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
A koji su jamstveni uvjeti?
U njima zna biti podataka koji daju veća prava korisniku. Tipa definiran rok popravka.

Također bitan podatak - tko je uvoznik.
Gledam po kutiji.. nema ni deklaracije

oni su valjda uvoznik jer prema mailu su mi poslali rekli da je direktan uvoz ne preko distributera u hr

Zadnje izmijenjeno od: RiSbO. 21.07.2016. u 17:58.
RiSbO je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 20:05   #2308
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
U EU ne postoji vise pojam "uvoz". To je sada stjecanje dobara.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 23:25   #2309
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Kad se balkanci nađu jebavat u mozak.. šta te briga otkuda ako ti neko garantira.. ja kupujem masovno što u ADM-u, što u Uziu itd.. kupac ( ZU) i zaboli me ona stvar odakle oni to nabave.. nikad nije problema bilo ni za reklamirat nit išta
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2016., 07:52   #2310
Shumar
Premium
Moj komp
 
Shumar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Os
Postovi: 106
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
Kad se balkanci nađu jebavat u mozak.. šta te briga otkuda ako ti neko garantira.. ja kupujem masovno što u ADM-u, što u Uziu itd.. kupac ( ZU) i zaboli me ona stvar odakle oni to nabave.. nikad nije problema bilo ni za reklamirat nit išta
S koje si ti plane...regiona, mudri čovječe?
Shumar je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na