Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2011., 00:36   #1
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
(riješeno) Asus A7-266VM ne pamti postavke biosa nakon gašenja računala

Imam problem sa matičnom Asus A7-266VM , socket A .
Ne pamti postavke biosa nakon što isključim računalo .
Prilično iritantan problem jer ne pamti ništa , od postavljenog datuma i vremena do butanja hard diskova .
Svaki put sve moram iznova podesiti .
Promjenio sam onu malu bateriju na matičnoj ali ništa se ne mijenja ( izmjenio sam u biti 3 baterije ) da budem 100 % siguran da nisu izgubile kapacitet (one su ok).
Gdje je problem ?
Molio bih vas za pomoć !
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 06:24   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Provjeri malo te baterije jer takav problem se obično veže za njih. Druga mogućnost je da je otišao BIOS čip. Ne događa se često, ali...
Najiskrenije: zašto se uopće zahebavaš s tom pretpotopnom pločom? Ne vrijedi ni truda, a ni kune da se u nju uloži. Jednostavno je pregažena vremenom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2011., 07:18   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
pa dobro, možda čovjeku treba tako nešto...
no da, vjerojatno je BIOS riknuo. Možeš za svaki slučaj preflashati zadnji BIOS ponovno, meni je to jednom upalilo u identičnom slučaju (doduše u druga dva nije, no ne škodi probati )
tor je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 10:00   #4
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Radim taj komp za prijatelja koji uistinu nema love za nešto bolje. Htio bi da mu djeca imaju barem internet a za ostalo komp i nebi služio. Pojavio se taj iritantan problem a nisam imao ideju kako to riješiti.
Bios pamti postavke dok je komp prikopčan na električnu mrežu ali ako se npr. kabel od napajanja iskopča sve se postavke resetiraju.
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 10:08   #5
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
mozda eventualno da malo pogledas po ploci da nije koji vod otisao, iako i sam nisam nasao univerzalno rjesenje ovog problema na koji sam isto naletio par puta kod sredivanja kompa. takoder imam jednu intelovu 370 plocu koja isto ovo radi kao tvoja (tako da nije to do via / asrock / low budget sistema), sve 5 dok je napajanje na 220V. i da, meni nije niti fleshanje pomoglo .

btw, ovakvu slicnu plocu (samo sto je MSI) sam staroj slozio u kantu za surfanje, skype, spider soliter i malo officea, sljaka 5/5 i definitivno sluzi svrsi. tako da se moze imati misljenje kako socket A / 478 je zastario i da je mozda za otpad, ali to su kantice koje su IMHO idealne za takve poslove, surfanje, filmovi, muzika i slicno. daleko od toga da se mogu danasnje igre nateravat (iako cod4 ide na 800x600 u dovoljnom FPSu za igrat na recimo jednoj 9550, probano i provjereno ). a i nekome tko koristi komp za net i tu i tamo film, sto ce jace/bolje?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 20:23   #6
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Riješio sam problem .
Licne koje provode napon od baterije do biosa su oksidirale .
Bilo je vrlo teško zamjetiti njihovo stanje jer su oksidirali samo vrhovi koji dodiruju bateriju ( 1-2mm ) .
Nakon što sam to sastrugao i otklonio , sve radi perfektno .
Bios pamti sve postavke a komp radi bez problema .

Zahvaljujem se na savjetima i pomoči .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na