Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2010., 21:35   #1
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
ECS NF650iSLIT-A(V1.0) ne mogu ući u bios

1.Izvadio sam matičnu ECS NF650iSLIT-A(V1.0) sa procom intel E2200 iz jedne konfiguracije koja je imala sata hard i ati grafu .
SVE JE RADILO U NAJBOLJEM REDU !

2. Stavio sam istu matičnu i proc u drugo kučište i spojio pata hard od 60gb koji je radio uredno u jednoj starijoj athlon konfi i stavio sam gf8400 grafu te 1x2gb Mushkin memorije 800 mhz .
3.Ne mogu ući u bios niti bootati ( napravio sam clear cmos ) ali ništa !
4. Ispisuje da se radi o e2200 procu ali prikazuje da radi na 500mhz !!!
5.promjenio sam tipkovnicu misleći da je neispravna ali ne reagira niti sa drugom tipkovnicom (kao da nije uopće u funkciji ) "mrtva"
6. Pokušao sa usb tipkovnicom ( ista stvar ) ne reagira

7.Obratio se vama za pomoć i savjet .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 23:06   #2
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Uspio sam ući u bios i pokrenuti svježu instalaciju windowsa ali ona dolazi samo do dijela kada se windowsi trebaju početi kopirati (instalirati na hard) , javlja mi se poruka:
Error loading operating system .
Stavio sam drugi pata disk od 200gb i sve se ponavlja kada se windowsi trebaju početi kopirati javlja :Error loading operating system .
U ČEMU JE PROBLEM ?

Zadnje izmijenjeno od: Kristijan1. 07.10.2010. u 01:02.
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2010., 00:17   #3
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
izvadi sve iz kucista i spoji na stolu. koje je napajanje u igri uopce? jesi spojio 20(4) pinski i 4 pinski u maticnu?

ovo sto se tice problema sa instaliranjem sistema je (barem meni bio) nekakav problem sa memorijom. ali moze biti i do kabela (40 ili 80 pinski), do ATA kontrolera na maticnoj, do hard diska (bad sectori ili druga greska), do optike (slaba leca ili tko zna), ili smrdan medij s kojeg instaliras sistem.

ali osobno bi tipovao ram. na koliko V uopce ovaj mushkin radi? 1.8V, vise? mozes u biosu mjenjati napon rama? jesi probao samo sa jednom plocicom, kroz sve slotove? memtest sa optike?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 01:04   #4
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Nakon nekoliko pokušaja i mrdanja ( izvadio ploču van kučišta ) uspio sam instalirati windowse , sada ću instalirati ostale drajvere i malo istestirati sve to skupa pa ću javiti kasnije dojmove .

BTW Burko Hvala ti na pomoći !
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na