Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2020., 08:47   #211
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
@tun3:
Jesi te modove za pedale uzimao od 3drap-a?

Jesi imao neku sablonu za kut po kojoj si montirao vertikalne pedale i udaljenost od poda ili si radio po osjecaju?
Pretpostavljam da ovako postavljene pedale manje ovise o poziciji sjedenja, tipa mozes sjediti uspravnije ili vise kao u F1, a filing stiskanja pedale je "ispravan" i nemas problema.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 16:41   #212
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Takvih modova ima na aliju za $10.

Nego, ima netko ovo ojačanje na playseat challenge da veli jel valja to kaj?
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 21:37   #213
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Za te pare...... bar ćemo znati jel valja ili ne
Prki je online   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 21:56   #214
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
Takvih modova ima na aliju za $10.

Nego, ima netko ovo ojačanje na playseat challenge da veli jel valja to kaj?
Danas mi dosao playseat challange, mod se upravo printa. Planiram ga odma ugraditi pa necu znati jel pomaze ili ne...

EDIT: ovdi imate komentare na mod
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 22:53   #215
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Modove sam uzeo od 3drap, čisto radi blizine i brzine dostave (2 dana od narudžbe). Ako nekom treba adapter za volan imam jedan viška, platite poštarinu i vaš je, samo ima dvije matice od 6 za lovit volan ukrivo, pa se volan vida na samo 4, ne utječe na vožnju ali sam svejedno promijenio bikoz jbg...

A podlogu sam radio metodom "pi puta oko cca" da, uzeo sam si neke mjere da bude koliko toliko simetrično ali ničim posebno definirane i izazvane, i ispalo je čisto ok... koliko sam ja inače trapav ispalo je vrhunski

Čekam ručnu, mjenjač je stigao i malo je bolji osjećaj ali i dalje ga povremeno zapnem prema dolje kad je u sekvenca modu i šaltam nižu... stvar navike valjda...
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 23:41   #216
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
mod se upravo printa

jesi stigao isprobat?

Kinezi već neko vrijeme nikako da mi ga pošalju, a u firmi baš sad zadnje vrijeme printer radi prekovremeno pa nikako ulovit termin, sad me luft već lagano živcira. Taj luft je najveća mana, ostalo mi je oke. Ako to s ovim printom ne bude šljakalo, složit ću ukrutu od alu cijevi, alu sidrišta i unibala, to onda neće nikud. Mislio sam i ovaj nosač printat, ali sam ipak besramno kopirao playseatov, samo je malo bolji plastificiran u crveno because race car, a paše i uz šavove na playseatu hvala playseatu na dimenzijama



Nemam ga dugo, ali ni ne planiram ga imat dugo. Zasad na G29 ide duboki volan, alu adapter ću isto sam napravit, čekam par sitnica za nosač tipkovnice, a kasnije je u planu fiksni rig s 80/20 profilima, školjka, Arduino+SimHub, button box od starog elgata ili neki diy te naravno ozbiljan volan i prerađena hidro ručna. Kinezi za soma eura imaju ekvivalent fanatecu za 1700-2000, ima vremena istražit i odabrat. Sad simhub imam na tabletu (ima apk ili preko browsera), isplati se uzet licencu jer s njom dobiješ 60FPS, ovako je samo 10 pa grdo zgleda jer preskaču kazaljke.
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2020., 00:05   #217
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Isprintao jesam ali nemogu ovaj crni nabaciti nikako pa sam odustao za sad....



Moram premijeriti sve i ponovo isprintati pa slobodno posalju adresu na pp da ti posaljem pa probaj.
Trenutno mi se mountovi za shifter printaju, to mi je prioritet da upogonim sve.
Nemogu docekati probati fanatec setup



Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
Nemam ga dugo, ali ni ne planiram ga imat dugo. Zasad na G29 ide duboki volan, alu adapter ću isto sam napravit, čekam par sitnica za nosač tipkovnice, a kasnije je u planu fiksni rig s 80/20 profilima, školjka, Arduino+SimHub, button box od starog elgata ili neki diy te naravno ozbiljan volan i prerađena hidro ručna. Kinezi za soma eura imaju ekvivalent fanatecu za 1700-2000, ima vremena istražit i odabrat. Sad simhub imam na tabletu (ima apk ili preko browsera), isplati se uzet licencu jer s njom dobiješ 60FPS, ovako je samo 10 pa grdo zgleda jer preskaču kazaljke.
Takodjer, ovo je privremeno do smo u stanu ovo je max što mogu izvući, uskoro bi se trebao preseliti u kuću pa ce doci neki SFX-100, to mi je vrh trenutno.
Ja vozim u VRu pa mi nikakve vanjske điđe miđe ne pomažu
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220

Zadnje izmijenjeno od: VandaL.pr!. 27.02.2020. u 00:17.
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2020., 12:48   #218
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Ovo sam si napravio zadnjih mjeseci. Prvo nosač koji se uvlači pod stol a onda napravio button box. Prekidači s Alija i ploča od Lea Bodnara, sve šljaka super. Kupio sam od 3drap i onaj mod za mjenjač (Mod Cambio 3.5) ali prejak mi je otpor i sad stoji u ladici.

Prije 10 godina kad sam imao G25 sam to napravio pa vjerojatno u budućnosti opet napravim.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20200126_152207.jpg‎
Views:	289
Size:	238.6 kB
ID:	21997   Click image for larger version

Name:	IMG_20200229_122852.jpg‎
Views:	306
Size:	172.3 kB
ID:	21998   Click image for larger version

Name:	IMG_20200229_123006.jpg‎
Views:	287
Size:	190.3 kB
ID:	21999   Click image for larger version

Name:	IMG_20200229_123715.jpg‎
Views:	301
Size:	159.4 kB
ID:	22000  
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 15:02   #219
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Isprintao jesam ali nemogu ovaj crni nabaciti nikako pa sam odustao za sad....



Moram premijeriti sve i ponovo isprintati pa slobodno posalju adresu na pp da ti posaljem pa probaj.
Trenutno mi se mountovi za shifter printaju, to mi je prioritet da upogonim sve.
Nemogu docekati probati fanatec setup





Takodjer, ovo je privremeno do smo u stanu ovo je max što mogu izvući, uskoro bi se trebao preseliti u kuću pa ce doci neki SFX-100, to mi je vrh trenutno.
Ja vozim u VRu pa mi nikakve vanjske điđe miđe ne pomažu
Hvala kolega na ponudi, upravo uspio isprintat, pa ću vidjet hoće li pasat ili treba modificirat. Jesi ti uspio uglavit to?

Clubsport je v2.5?
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 19:43   #220
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Nisam jos.... Isprintao sam novu par % uvećanu al ceka na ugradnju..

Jutros sam napokon uhvatio vremena napraviti par đireva sa Fanaticom, bolesno naspram G29. Playseat se drži na 80% FFBa ali najviše lufta ima baš na tom zglobu pa cu gledati čim prije to smontirati.

Da v2.5 je baza.

EDIT; ko za dišpet, ovi iz next level racinga izbaciti novi sklopivi cockpit, F-Gt LITE, moram sacekati par recenzija pa bi njega uzeo ako je bolji od Playseata...
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 22:10   #221
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Nisam jos.... Isprintao sam novu par % uvećanu al ceka na ugradnju..

Jutros sam napokon uhvatio vremena napraviti par đireva sa Fanaticom, bolesno naspram G29. Playseat se drži na 80% FFBa ali najviše lufta ima baš na tom zglobu pa cu gledati čim prije to smontirati.

Da v2.5 je baza.

EDIT; ko za dišpet, ovi iz next level racinga izbaciti novi sklopivi cockpit, F-Gt LITE, moram sacekati par recenzija pa bi njega uzeo ako je bolji od Playseata...
drži se radije toga koji imaš. ovaj mi djeluje jeftino, kao ležaljka za plažu
  Reply With Quote
Staro 07.03.2020., 12:25   #222
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Drugovi vozači, prodajem na tržnici G920 zbog prelaska na skuplji fanatec, pa kog zanima neka baci oko

http://forum.pcekspert.com/showthrea...20#post3385620
nub je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 20:16   #223
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Pozdrav ekipa, razmišljam o kupnji drugog volana (polovnog naravno).
Pa me zanima po vama koja bi bila realna cijena za G25?
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 17:03   #224
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Ovisno o stanju, ali nekih 800-900kn...? Ja sam svoj G25 platio 800kn pred pol godine cca i ok je očuvan, samo sam ga morao očistiti generalno.
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 09:29   #225
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,448
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 09:47   #226
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Ništa to nije bolje od G27 ili G29, samo šminka i Alonso na reklamici a od remena niti R. Al i u samoj najavi po igri na kojoj ga reklamiraju jasno je o kakvom je proizvodu riječ, precijenjenom arkadnom proizvodu za likove koji must have najnoviji model. Pedale i dalje dječje.
Prki je online   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 10:02   #227
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Nevjerojatno kolko dugo mogu reciklirati isti proizvod. Od g25, g27, g29 pa sad ovo.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 13:28   #228
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
OK, sa 25 na 27 na 29 su barem malo mijenjali raspored tipki, malo oko mjenjača, ali ovo je identična 29ka, koja je razlika osim što tipke na krakovima volana nisu plave?
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 13:46   #229
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
OK, sa 25 na 27 na 29 su barem malo mijenjali raspored tipki, malo oko mjenjača, ali ovo je identična 29ka, koja je razlika osim što tipke na krakovima volana nisu plave?
Pa kao ima novi sitstem force feedbacka.
Prki je online   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 20:54   #230
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Evo dva citata iz jedne AC mod facebook grupe :

Citiraj:
Logishit G923 - "New Wheel" for taking more casuals money.
So Logitech reveal new steering wheel, and as you can see, it is just a rebranded G29/G920 with some software updates. The new things is Updated Logitech Gaming Software (PC) and "ThruForce".
Biggest news in Logitech Gaming Software is possibility is to change Keybindings or making makros.
ThruForce - Supported games can send telemetry data to the wheel so, you can theoretically feel more, but in reality mostly uses sound to make fake effects. (like in ACC) So mostly useless.
Xbox version now have same things like on Playstation. (include light bar). but rest of the wheel is same.
It uses almost 20 years old gear driven FFB system. Is actually same as it was in G29/G920.
Shifter same only change of the logo (and price like for brand new)
Pedals same. Just they delete "Logitech" next to the logo
Even base looks same!. Only difference is in colors on the wheel!
So conclusion? They want $399.99 for a updated software, that owners of G29/G920 could get with simple support update. So, you would prefer to buy 5 year old T300RS that have much more advanced technology or not released yet G923 that uses almost 20 years old system, that was last updated in G29.
Citiraj:
I loved the irony on their own product description:

"Most racing wheels still operate on 20-year-old force feedback technology, where forces and vibrations are created from a selection of profiles and a limited library of haptic effects. Designed to overcome the limitations of early USB technology and single-core CPUs, they were used to approximate the sensations generated from your sim car. This means the carefully calculated physics from the game can be simplified and degraded."

And I was like "?". Are they describing their own product?
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2020., 11:13   #231
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
4 generacija i da su barem napravili neki cooler za te motoriće. koji će sada sa novim "izumom" softwerskim još više da se griju.
  Reply With Quote
Staro 06.08.2020., 20:44   #232
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Ma još za volan nekako mogu pregristi ali te pedale...... Ubodeš si Fanatec pedale i neki G27 i nije to tako loše, bolje od njihovih pedala i ovog novog volana 200%.
Prki je online   Reply With Quote
Staro 06.08.2020., 22:15   #233
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
ja sam od samih početaka na g27. i imao ih nekoliko.
znam ekipu koja su svemirci sa kombom g25 + heusinkveld pedale.

a za fanatec je šteta šta nitko nije zastupnik u hr
  Reply With Quote
Staro 07.08.2020., 01:01   #234
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor igofanatic Pregled postova
a za fanatec je šteta šta nitko nije zastupnik u hr
Fanatec općenito više manje prodaje samo direktno. Ima preprodavača ali cijena je samo viša nego direkt kod njih.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2020., 11:46   #235
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Fanatec općenito više manje prodaje samo direktno. Ima preprodavača ali cijena je samo viša nego direkt kod njih.
istina. tomu je tako, jer sama uprava fanatec ne želi manjim trgovcima, u manjim zemljama slati određenu količinu i da pokrivaju to tržište. jer uvjetuju da moraš uzeti veliku količinu svega, i to u količini od više šlepera opreme. naravno kako je to sve skupo, naše tržište pre malo, tako da ostaje i dalje logi/thrustmaster kod nas. tako su ljudi osigurani bržom servisnom uslugom ako šta treba. ne kažem, ko voli nek naručuje iz de, osobno ako nema tu kod nas servis ili da ti u garantnom roku riješe problem, nebi.
iskreno, ne pomaže ti ni skup volan ako nisi ti taj koji je dobar u tome. đabe ti sve pare.
  Reply With Quote
Staro 07.08.2020., 12:21   #236
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor igofanatic Pregled postova
istina. tomu je tako, jer sama uprava fanatec ne želi manjim trgovcima, u manjim zemljama slati određenu količinu i da pokrivaju to tržište. jer uvjetuju da moraš uzeti veliku količinu svega, i to u količini od više šlepera opreme. naravno kako je to sve skupo, naše tržište pre malo, tako da ostaje i dalje logi/thrustmaster kod nas. tako su ljudi osigurani bržom servisnom uslugom ako šta treba. ne kažem, ko voli nek naručuje iz de, osobno ako nema tu kod nas servis ili da ti u garantnom roku riješe problem, nebi.
iskreno, ne pomaže ti ni skup volan ako nisi ti taj koji je dobar u tome. đabe ti sve pare.
Fanatec općenito u EU prodaje direktno, ne samo HR. Znaju tu i tamo nešto prodat na Amazonu, ali po većoj cijeni nego na vlastitom sajtu i to je to.

Ispravi me ako sam u krivu.

Bolji volan definitivno pomaže, lakše se hvataju slajdovi, brže se može odreagirat i veći je gušt. Naravno da te ne čini automatski boljim, skill tu ipak igra puno veću ulogu.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2020., 12:30   #237
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Fanatec općenito u EU prodaje direktno, ne samo HR. Znaju tu i tamo nešto prodat na Amazonu, ali po većoj cijeni i to je to.

Ispravi me ako sam u krivu
nemam te zašto ispravljati.
samo prenosim ono šta sam doznao preko linksa prije dosta godina.
ne pratim to više preko fanatec, ali se sječam da su jednako tako prcali sa velikom poštarinom za HR. u to vrijeme smo već uveliko bili članica EU. no međutim, švabe su nas svrstale u skuplju kategoriju poštarine. dok su recimo janeze(slovence) stavili u puno puno povoljniju skupinu. to se sječam jer sam imao namjeru tada naručiti, ali kad sam vidio poštarinu i na upit u fanatec su me fino odbili, kao da je to normalna poštarina za HR. ne znam jel i danas isto, ali tada su mi se malo omrzili. a razlika u poštarini je tada iznosila kao da smo mi još barem 1000km dalje od slo.
  Reply With Quote
Staro 07.08.2020., 13:28   #238
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Be znam što ti se fanatec tolko zamjerio A gle, ništa novo, u većini slučajeva su stvari nama skuplje nego nekom u de (bar zbog višeg PDV-a), a neki online shopovi i dalje tretiraju HR kao da smo izvan EU. Sjećam se da sam Slovencima EKWB plaćao za HR ko da smo rest of europe iako smo im na prstohvat i k tome u EU

Tak da je uzmi ili ostavi. Logitech je super kao neki entry level volan, a da nije u potpunosti igračka, ima dobro jamstvo, praktički je neuništiv i da se ovdje naći po dobroj cijeni (mall.hr akcije npr)

Thrustmaster je nešto bolji, ali pedale u osnovnom paketu t300 su očajne pa je potrebno doplatit za bolje pedale, a i pouzdanost je dosta lošija nego kod logitecha. Također ga u hr ima jako malo pa je potrebno potegnuti za shopovima izvana, a kad se doda shipping to je već na korak do fanateca koji je ipak klasa iznad i koji direktno hendla reklamacije

Iznad fanateca već idu DD volani i high end pedale za koje postoji malo tržište i tu se plaća premija jer više nema ekonomije razmjera. Ja sam zadovoljan sa svojim csw fanatecom, bolje od toga mi ne treba i sa sobom nosi opadajuće prinose, a g29 što sam imao je ipak naspram toga igračka
nub je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2020., 13:44   #239
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
napisao zašto su mi se zamjerili, zbog poštarine. ali nebitno.
bitno je to koliko ko misli uložiti u ovaj, skup, sport. pa dok te drži i pusti. kao i kod mene.
  Reply With Quote
Staro 07.08.2020., 14:00   #240
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Poštarina od fanateca je jednaka za sve u regiji. Jedna je za EU, jedna za US, jedna za AU itd...

Ja sam platio 20€ postarine za adapter od 10€... I tako je svima u Europi (mislim da ni DE nije iznimka....)
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na