Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2014., 00:18   #2041
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Najozbiljnije odi na youtube i nađi najnoviji spot Ivana Zaka, nemam pojima kak se zove i vidi zadnjih 15 sekundi
Čekal si ga 2 mjeseca i tjedan dana i sad bi ga već prodaval za par dana...asti gospe
Ma šalim se, ne ide nigdje zasad. Nek mu malo naraste popularnost medju populacijom pa ce onda po "dobroj" cijeni
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 08:22   #2042
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Najozbiljnije odi na youtube i nađi najnoviji spot Ivana Zaka, nemam pojima kak se zove i vidi zadnjih 15 sekundi
Čekal si ga 2 mjeseca i tjedan dana i sad bi ga već prodaval za par dana...asti gospe
Pa šta će mu sad kad ga i Zak ima
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2014., 08:36   #2043
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Pa šta će mu sad kad ga i Zak ima
Pa da bari pičone pa narodnjačkim klubovima.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 10:03   #2044
tominho
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: metkovic
Postovi: 80
Upitno je jeli Zak zna nesto i raditi na tom uredjaju osim fejsati.
tominho je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2014., 20:12   #2045
zicozg
Premium
Moj komp
 
zicozg's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: cro
Postovi: 108
Jel ima netko iskustva sa zamjenskim baterijama, meni treba za nokiju e71?
zicozg je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2014., 21:23   #2046
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor zicozg Pregled postova
Jel ima netko iskustva sa zamjenskim baterijama, meni treba za nokiju e71?
Za stariji mob je teže nać. Pikneš ovu pa vidiš kakva je. Seller je iz Amerike pa možda nije tak loša baterija iako je jeftina. Možda je i oriđiđi čak.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 10:15   #2047
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
E sad, pitanje za znalce, koji je ovo model, jel možda P780

Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 15:59   #2048
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
E sad, pitanje za znalce, koji je ovo model, jel možda P780

editirao sam svoj stariji post, u pitanju je K900 :-D

on topic: rijesio problem vracanja melodije zvona i poruka na tvornicke postavke novim romom - S123. Stari S121 je bio malo cisci od 123-ojke, ima manje cang-slang znakova koji su se potkrali iako mi je jezik engleski, nema predinstaliranih kineskih aplikacija koje se ne mogu obrisati (go keyboard), ima puno ljepsi logo prilikom paljenja i gasenja (pizajzla, jbg :-D), no ovo s melodijama me izludjivalo. I kod 123-ojke postoji mogucnost instalacije aplikacija na SD karticu, za one koji mozda razmisljaju o flashanju..

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 21.01.2014. u 16:10.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 14:46   #2049
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Gsmart GS202+

Evo kraćeg osvrta nakon 90 dana korištenja:

Kupljen u L****u za 940kn, upaljen ,update-ao se sam, ROM 4.0.3, sve radi pristojno .Koristio ga tako jedno 10 dana ,baterija držala cijeli dan uz stalni 3g,mailovi ,internet,1-2h wifi .Ptice rade glatko ,drugo nisam probavao .

Ekran vrlo dobar čak i na slabijem osvjetljenju. Kamera za dan ok,ostalo neupotrebljivo.Zvuk bez zamjerki.
GPS nakon fixa radi kako i treba.

Nakon desetak dana malo mi dosadio pa sam odlučio staviti neki drugi ROM (inače čemu Android ). Root metodu pronašao sam tu na forumu.
E za recovery je već bilo problematično ,CWM nije htio raditi (sd card not found ). Nakon par dana naišao na Carliv recovery za sve 6577 i to je je skroz jednostavno i brzo riješeno. ROM-ovi kod rusa kakav god želiš, koristio sam Slim 4.2.2 i Miui V5 (trenutno koristim) .

Za taj novac svakako preporuka!!!
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 17:25   #2050
tominho
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: metkovic
Postovi: 80
Uffff Miui rom bi i od Nokie 3310 napravio iPhone
tominho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2014., 20:47   #2051
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Lenovo K910 Vibe Z review

Pošto recenzirani uređaj nije klasični "kinez" a opet nema zasebne teme za Lenovo uređaje, odlučio sam review staviti u zasebnu temu. Ako moderatori smatraju da ga treba premjestiti u neki drugi thread, slobodno.



Dakle, Lenovo K910 Vibe Z mi je stigao prije 10-ak dana. Prvo ću baciti početne dojmove pa cu slijedećih dana proširiti review.
Već odavno tražim dual SIM mob sa što manje kompromisa glede specifikacija. Kod tipičnih kineskih mobova uvijek je jedna komponenta nesto lošija od ostatka (procesor, ekran, kamera, loša izrada, itd.) a poznatije marke (HTC One dual SIM ili Samsung Galaxy S4 i9502 dual SIM) su preskupe (jer ih se ne moze nabaviti subvencionirano kod operatera nego isključivo za punu cijenu).
Otkad je najavljen krajem devetog mjeseca prošle godine stavio sam ga na osobnu "wish" listu baš iz razloga što je više-manje kompletan mob koji specifikacijama ne odudara od razikanijih marki a cjenovno je prihvatljiv.
Općenito mišljenje kod nas je da je Lenovo trećerazredni proizvodjač mobilnih uredaja, i za većinu njihovih modela to jest činjenica, ali vrh ponude je uistinu dobar.
K910 je top model od Lenova, nasljednik odlično dizajniranog K900 i Vibe X, ali po svemu unaprijeđen u odnosu na prethodnike. Dual SIM verzija je namijenjena za azijsko tržište a single SIM verzija (koja izlazi početkom drugog mjeseca) je predviđena za europsko i američko tržište.
Razlike između ta dva modela, po dosad dostupnim informacijama, su:
- Azijski model ima dva micro SIM utora i nema utor za microSD karticu; EU-USA model ima jedan micro SIM utor i možda jedan utor za microSD karticu (još nepotvrđeno).
- Azijski model NE podržava LTE frekvencije; EU-USA model podržava (mada postoje naznake da je LTE frekvencija softverski maknuta u azijskom modelu i da će se naknadno moći otključati).
Ostatak komponenata je identičan između ta dva modela. Na jednom ruskom forumu sam naišao na glasine da bi se trebala pojaviti i treća verzija koja bi imala 3GB RAM-a ali mislim da se to neće desiti s obzirom da Lenovo već priprema neki opaki model sa QHD rezom i 3GB RAM-a.


Mob je naručen na Etotalk 10.01. (petak kasno navečer) po cijeni od 390 EUR. Inače, sami mob košta 377 EUR a dodatnih 12 EUR su folija, oklop i "Etotalk MOD ROM" (u principu, to je rootanje, uklanjanje kineskih aplikacija, instaliranje Playstore-a, ostalih jezika i tipkovnica, itd.). Početkom prvog mjeseca još nije bilo pouzdanog root-a za ovaj mob (pošto je svjež) pa sam odlučio da ne želim petljanciju s tim nego da ga odmah mogu fino koristiti.
Mob je poslan u utorak, 14.01. sa DHL-om (cirka 45 EUR poštarina i osiguranje od gubitka pošiljke), u četvrtak je već bio u Zagrebu na carini, u petak je carinjenje bilo gotovo (naravno, sa mojom uplatom drugu Slavku) i paket je predan HP Ekpresu od strane DHL-a (pošto ovi ne isporučuju van velikih gradova). Pošto je bio vikend, pošta mi ga isporučuje u ponedjeljak 20.01.
Evo ispod kompletan tracking:

Slanje DHL-om gotovo sigurno završava time da se pošiljka carini, tj. nema šanse da se izbjegne carina. Ipak, išao sam na to iz dva razloga:
1. Etotalk, za neko divno čudo, paypal plaćanje jedino prihvaća kada se izabere DHL dostava. Druga i jedina opcija osim DHL-a je Airmail, s kojim ne prihvaćaju PayPal za plaćanje.
2. Mob sam dobio izuzetno brzo i sigurno. Airmail je bio 20 EUR jeftiniji ali je 15-45 dana dostava i opet skoro sigurno plaćanje carine.


SPECIFIKACIJE:
  • Dimenzije: 149 x 77 x 7,9mm i 145g
  • Zaslon: 5.5” IPS screen, capacitive touch screen, 1920 x 1080 pixela, Gorilla Glass 3
  • CPU: Qualcomm Snapdragon 800, Quad-core 2.2 GHz Krait 400; GPU: Adreno 330
  • RAM: 2 GB
  • Podatkovni prostor: 16GB
  • Kamera: 13.0 megapixela, Auto Focus, Dual LED Flash, Sony Exmor RX IMX135 F1.8; prednja kamera 5 MP
  • Povezivost: Bluetooth 4.0; WiFi a/b/g/n/ac, dual band, Wi-Fi hotspot
  • Posebne značajke: G-sensor, P-Sensor, L-Sensor, FM radio, Wifi, GPS, Multi-touch, Dual SIM, DSFA Dual Sim Full Active, Missed Calls Notification LED, E-compass, OTG, Schedule Power on/off, podrška za 900MHz 3G mreže
  • 2G GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
    3G WCDMA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100MHz
  • Senzori: Gravity Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor, Magnetic Sensor, Gyroscope Sensor
  • Baterija: Li-polymer 3000 mAh
  • OS: Android 4.2.2

PAKIRANJE I SADRŽAJ:

Pošto sam greškom stavio kvačicu na "no logo no word box" opciju, nisam dobio originalnu kutiju nego običnu sivu kartonsku (ta se opcija obično bira kada želiš povećati šanse za izbjegavanje carinjenja ). Moju kutiju su poslali i stići ce za 15-ak dana ali u biti to je ovakva kutija:

Kao što vidite jako je dobro dizajnirana (što nije čudno s obzirom da je K910 njihov top-tier uređaj), čak i bolje od kutija od nekih razvikanijih marki.
Osim mobitela u kutiji su još punjač sa euro adapterom, USB kabel, slušalice, igla za SIM tray i par knjižica, sve to zapakirano u manje ukrasne kutijice. Standardno siromašno kao i kod svih ostalih proizvođača. Silikonski oklop sam nadoplatio i on je (skupa sa folijom za ekran) također došao u kutiji:




DIZAJN I ERGONOMIJA:

- Prvi dojam nakon vađenja iz kutije: utra-tanak i dosta velik.
Evo par slika da vidite kako izgleda:


Što se tiče ergonomije, zbog svoje tankoće K910 je izuzetno ugodan za držanje, bez obzira na svoju veličinu. Naravno, korištenje jednom rukom je dosta teško (pogotovo za osobe sa manjim rukama kao što sam ja) ali nije nemoguće. Tu pomaže i softver kojim je moguće prilagoditi što lakše korištenje jednom rukom. Evo par slika sa uređajem u ruci:



Što se tiče kvalitete izrade, mogu samo reći da je Lenovo posramio mnoge renomirane brandove i njihove top modele. Samo tijelo ("obrub") je metalno a zadnji poklopac je od polikarbonatne plastike ali laserski graviran tako da imate osjećaj da je napravljen također od metala. Malo je klizav (opet ne kao glatki LG G2) ali izuzetno ugodan na dodir i ne ostaju otisci prstiju na njemu.
Uređaj ne škripi kad ga se stisne niti se uvija. LG G2, naprimjer, zna "škripucnuti" ponekad. Ako se jače pritisne ekran nema ripple efekta. Power tipka i volume tipka imaju "strojni" finiš (kao Asus Zenbook ili Transformer serija), ugodni su na dodir i lako se pritiskaju a ne strše previše. Sve u svemu, jako dobro odrađeno.
Odgovorno tvrdim da K910 ima bolju kvalitetu izrade od LG G2 ili Samsunga S4 ili čak Nexusa 5 (uređaji koje sam koristio). Jedino se ne može usporediti sa HTC One radi njegovog "sve-metalnog" tijela. Nokia Lumia 920 radi svojih dimenzija daje bolji osjećaj čvrstoće ali ništa nije ugodnija za držanje od K910.

Evo slike za usporedbu veličine sa LG G2 i sa Nokia Lumia 920:


Kao što vidite, K910 je dosta veći od oba druga moba (iako su i oni dosta veliki). Dimenzije su mu otprilike kao Samsung Galaxy Note 3 (K910 je za dva milimetra kraći i uži a za pola milimetra tanji od Note3).
Gledano sa boka vidi se koliko je K910 tanji od oba navedena moba:




- Kapacitivne tipke su ravnomjerno osvijetljene i lijepo svijetle. Ništa lošije niti bolje od ostalih top modela drugih proizvođača.
- Vanjski zvucnik je GLASAN. Nevjerovatno kako sam se ugodno iznenadio sa istim. Toliko je glasan kad zvoni da ga smanjujem kada sam u okolini gdje nema prevelike buke. Što se tiče glasnoće tu nema konkurencije osim HTC One prednjih dual zvučnika.
- Zvučnik za pozive takodjer bez primjedbe. Nema krckanja ni šumova (Vipnet i Eronet mreže). Držim ga jednu razinu ispod maksimalne.
- LEDica za notifikacije je višebojna i skrivena je ispod mrežice prednjeg zvučnika. Na dnevnom svjetlu ili jačem umjetnom svjetlu teško se primjeti. Razlog više je i defaultni "blink" koji je jako spor, to jest uopće nije "blink" nego više kao "fade in - fade out". Osim toga, LEDica ne blinka za naknadno instalirane appove tipa Whatsapp, Viber, itd. To je softverska greška i za očekivati je da će Lenovo to ispraviti u slijedećim nadogradnjama softa. Evo slika:



EKRAN

Ekran je odličan. Uspoređivao sam ga i sa LG G2 i sa Lumiom 920 i mogu reći da je vrhunski. Što je još bitnije, senzor svjetla radi jako dobro i ne dogadja se kao sa nekim mobitelima da sporo reagira na promjenu svjetla ili prebrzo (pa se razina svjetlosti mijenja iz trena u tren). Nemam slike za usporedbu sa LG G2 ali evo par slika za usporedbu sa Lumiom 920 (oboje na maksimalnoj svjetlini):



Touch radi savršeno, bez mušica.
Kao što sam već spomenuo jači pritisak na ekran ne producira ripple efekt.
Još dvije slike ekrana:



WI-FI
- Bez primjedbi, sve radi savršeno kao i LG G2 ili Lumia 920. Jedino što sam primjetio je crtica-dvije manje na ikoni u odnosu na G2, na istom mjestu. Sama konekcija ostaje ista kao kod G2.

KAMERA
O ovome ću malo više nadodati za koji dan.
-Slike sa malo svjetla (sumrak, noć sa umjetnim svjetlom) radi OK, valjda radi f1.8 otvora blende.
- Dnevne fotografije su takodjer dobre ali ništa bolje od ostalih mobitela te klase.
- U usporedbi sa Lumiom 920, dnevne fotografije ili fotografije sa puno svjetla nisu toliko loše ali noćne fotografije ili fotografije sa malo svjetla ne mogu parirati Lumiji nikako. Lumie su ne bez razloga kraljevi mobilne fotografije.
Evo par fotografija:
Lenovo K910
Lumia 920

Sada ista scena samo upaljena svjetla u susjednim prostorijama:
Lenovo K910
Lumia 920

Pogled udesno, gdje je malo više svjetla (svjetlo kao prva scena):
Lenovo K910
Lumia 920

Igračka od sina:
Lenovo K910
Lumia 920

I evo dvije dnevne (samo od Lenova):




- Fokusiranje je malo mušičavo. Ponekad je ultra brzo a ponekad mu treba i skoro sekunda da fokusira (govorim o istim uvjetima). Osim toga, ako se ne okine u roku od par sekundi ponovo će nepotrebno fokusirati kada se stisne "okidač". Nadalje, fokus se ponekad zna zblesirati i umjesto da izoštri sliku ono ju zamuti. Ovo sve pripisivam softverskim greškama koje je moguće ispraviti.
- Same opcije aplikacije fotoaparata su jako bogate i Lenovo upravo to koristi kao jednu od ključnih prodajnih fora.
Evo par screenshotova kamera aplikacije (ime: SNAPit Camera):



- Prednja kamera je 5MP. Evo slika iste scene sa prednjom i sa stražnjom kamerom:
Prednja kamera
stražnja kamera

OSTALE HARDVERSKE STAVKE
- NFC: K910 nema NFC. Iskreno, nije mi toliko bitno. Bilo bi lijepo da ga ima ali NFC još nije uzeo maha tako da mi baš i ne fali toliko.
- QI wireless punjenje: također nema. Također nije "deal-breaker" stavka ali, iskreno, jako je zgodno kad se ne mora tražiti punjač nego se samo mobitel položi na charger. Navikao se sa Lumijom pa mi pomalo fali.
- LTE: također nema. Opet - meni ne fali. Živim u području gdje LTE neće doći u skoro vrijeme. A i da ga ima, po aktualnim cijenama se itekako NE isplati. Osim toga, na ruskom forumu su se pojavile glasine da će LTE biti moguće softverski otključati pošto je hardverski dio već unutra.
- 2G/3G frekvencije: K910 podržava sve europske 2G/3G frekvencije. Veliki plus ovdje
- Memorija: K910 postoji samo u 16GB verziji, bez microSD utora. Za EU/USA LTE verziju se nagađa da bi mogla imati microSD utor ali još ništa nije službeno i sa sigurnošću potvrđeno. Osobno - meni je dovoljno i tih 16 GB. Ne koristim brdo aplikacija, ne nosim sa sobom filmove, serije, muziku. Jedino za šta mi treba memorija je slikanje i snimanje. Kada dođe na kritičnu razinu dumpam na lokalni PC.
- GPS: Nisam neki veliki korisnik GPS-a (tipa tracking appovi i slično) pa neću o tome puno pisati. Uglavnom, radi potpuno identično kao i LG G2 GPS.
- Senzori: sve je tu (gyro, magnetic, gravity, proximity) kao kod ostalih top modela.
- Dual SIM: Prvi utor podržava 2G/3G, drugi utor samo 2G. Šteta što Lenovo nije softverski riješio "switchanje" 3G radija sa prve na drugu SIM karticu kao što je to Samsung odradio u svojim Duos modelima. Ovako, kada želim 3G na SIM kartici drugog operatera moram ju ubaciti u prvi utor. To je čisto softverska opcija i nadam se da ću je vidjeti ovdje.

SOFTWARE
Verzija OS-a koja se dobije na njemu je 4.2.2.
Etotalk je rootao mob, instalirao Google Play Store i sklonio sav kineski bloatware, ostalo je samo par duboko integriranih Lenovo aplikacija (Lenovo Safe Guard, appovi za kameru i galeriju, itd.).
Što se tiče Lenovo skina na Androidu, u prvim momentima nisam bio oduševljen s njim glede opcija koje nudi ali bar nije bio zagušen sa previše nepotrebnih opcija.
No, što ga više koristim počinjem poštovati jednostavnost u nekim stvarima u odnosu na neke skinove (LG G2, napr.).
Ne sviđa mi se to što nema menija nego su sve aplikacije na homescreenovima pa sam ih morao posložiti u foldere.
Također lockscreen je siromašan sa opcijama. Nema mogućnosti za stavljanje app shortcuta, za swipe lijevo-desno za widgete, za prikaz widgeta od vremena itd.
Od prikaza aplikacija na lockscreenu jedino se prikazuju propušteni pozivi i SMSovi i moguće je direktno otići u te aplikacije sa lockscreena:

Ako pritisnete na ikonu propuštenog poziva ili SMS gore se pokažu sve informacije vezane za to. Ako se "slajda" prema gore otvori se call log ili SMS inbox (ovisno gdje je "slajdano").
Također je moguće odgovaranje na SMS u "pop-up" prozorčiću bez odlaska u samu aplikaciju:

Settings meni je podijeljen na samo tri dijela. Prvi dio je "Common" i tu se namjestaju WiFi, Data, BT, zvonjava, teme, wallpaperi, itd. Drugi dio je "Settings" i tu se namješta sve glede korištenja mobitela /korištenje jednom rukom, multiwindow podrška, itd.) Treći dio je "System settings" i tu se neke stvari preklapaju iz prvog menija plus dodano je još ponešto (dual sim manager, scheduled power on/off, itd.). Evo screenshotova settingsa:



Zadnja slika su postavke homescreenova.
Još par screenshotova notification bara i menija glasnoće:

Jednostavno i neloše.
Screenshot izgleda homescreena sa folderima:

Screenshot "Themes" menija, s kojim je moguće promijeniti kompletan izgled skina i ikona:


Uglavnom, nakon početnog razočarenja sa Lenovo skinom, nakon malo korištenja ipak navedeni skin i nije toliko loš. Čist je i brz, s mogućnošću vizualnog mijenjanja (tipično kineski!), fura se pomalo u nekim stvarima na Apple iOS. Neke opcije dosad nisam vidio kod drugih uređaja (tipa "missoperation prevent mode" - evo screenshot:

, s kojom se izbjegava aktivacija u džepu primjerice) a opet neke fale (tipa "double tap to wake" kao kod LG G2).
Najviše mi smetaju siromašne opcije glede lockscreena i nadam se da će to ispraviti ili ja odoh na drugi skin i launcher.
USA/EU verzija na CES-u je bila predstavljena sa 4.3 verzijom tako da očekujem uskoro nadogradnju i na ovom modelu. 4.4 je također u "proizvodnji".


PERFORMANSE
AnTuTu benchmark score je 35093, što ga stavlja u rang (pa čak i malo iznad) Galaxy Note 3. Svi ostali mobilni uređaji, zasad, su ispod njega. Ostale benchmarke nisam vrtio.
Brzina u aplikacijama (YouTube, Chrome, Twitter, Temple Run, Hill Climb Racing, razne vijesti, itd.) je odlična, nema nikakvog laga, aplikacije se otvaraju trenutno.
"Svajpanje" po homescreenovima je bez laga i nema stuttera. Čak je i LG G2 znao štucnuti ponekad ali K910 nikad.

BATERIJA
- Baterija je izdašna (3050mAh) i to se stvarno vidi. Moje standardno dnevno korištenje od 06:30h pa do 23:30h (15tak minuta poziva, whatsapp/viber svako malo, pregledavanje vijesti, pregledavanje maila, sinkronizacija appova vremena, maila, vijesti svakih 15 minuta, 40tak minuta Hill Climb Racing, 20tak fotografija, pola dana na WiFi a pola na 3G, svjetlina je na automatic) dovede bateriju na oko 40% na kraju dana. Sa LG G2 sam imao mrvicu bolji rezultat ali ipak je to razumljivo jer su u Lenovu dvije SIM kartice i Lenovo ima malo veci ekran.

Pros:
- Odličan ekran
- Gorilla Glass 3 zaštita
- Vrhunske performanse
- Fluidnost u menijima i homescreen-ovima (LG G2 zna ponekad "zaštucati" napr.)
- Odlična baterija i autonomija
- Vrhunski dizajn i izrada
- Jako glasan i čujan zvučnik
- Kamera u rangu ostalih top-tier mobitela (izuzevši Lumie, naravno)
- 2 SIM slota
- Podrška za sve europske 2G i 3G frekvencije
- Cijena (s obzirom koliko koštaju nesubvencionirani modeli razvikanijih brandova, pogotovo dual SIM modeli)


Cons:
- Notification LED slabije vidljiv od LEDova nekih drugih uređaja (LG G2 napr.) i ne reagira na ne-integrirane appove (softverska greska, bit ce ispravljena)
- Kamera u nekim slučajevima malo "poludi" i ne fokusira kako treba (opet vjerovatno softverska greška)
- Pojedini Lenovo appsi duboko integrirani u sustav i ne mogu se maknuti bez novog ROM-a (Lenovo Safe Guard napr.)
- Vrlo malo opcija glede lockscreen-a (nema kratica od ne-sistemskih appova na lockscreenu, nema notifikacija, nema "svajpanja" lijevo-desno za widgete)
- Nemogućnost prebacivanja 3G modema da radi na drugom SIM slotu kroz postavke(kao napr. kod Samsung Galaxy S4 Mini Duos i9192), nego se moraju SIM kartice zamijeniti da se dobije 3G na drugoj kartici.
- Nema NFC
- Nema wireless charging
- Nema LTE
- Samo 16GB memorije,nema microSD utora
- Dosta velik

ZAKLJUCAK
Lenovo me je ugodno iznenadio sa K910. Kvaliteta izrade, performanse, kamera i ostalo je uistinu na vrhunskoj razini. Ono nešto minusa je moguće popraviti softverskim nadogradnjama a ostatak (NFC, QI charging, LTE) u ovom momentu nije ni toliko veliki nedostatak, uzimajući u obzir cijenu uređaja i činjenicu da sve tri stavke još nisu ni toliko rasprostranjene u upotrebi.

Da li bih ga opet uzeo ? Odgovor je - da.
Zašto ? Zato sto je ovo trenutno najbolji i najjači dual SIM mobilni uređaj na tržištu, bez premca. Vrhunske specifikacije, odlična izrada, odlična baterija i fer cijena ga stavljaju debelo iznad konkurencije.
Lenovo ovim modelom dokazuje da misli ozbiljno što se tiče mobilnog tržišta i pokazuje da kupnja Motorole neće biti promašen potez, ni za Motorolu ni za Lenovo.
Moje preporuke !
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 21:35   #2052
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Bogme si se potrudio oko recenzije, kapa do poda!

Nisi mi daleko pa se nadam da ako bude prilike da ces mi pokazat to cudo. Ja cu ponit svoga Oppo find 5 ali kakvu ekipu ti imas kod sebe bojim se da ce se osjecat posramljeno (i on i ja)...
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 21:43   #2053
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Hvala.

Sto se tice moje "ekipe", G2 je prodan (inace ne bih uzeo Lenova) a mob za drugu karticu je bila Lumia 920 koja je jos kod mene ali ce i ona najvjerovatnije na bubanj posto vise ne trebam dva moba.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 22:08   #2054
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Svaka cast na odlicnoj recenziji!
Interesira me koliko ti je trebalo da ju napises?

Osobno mi je K900 super dizajniran, K910 prati isti dizajn, no kraci je dosta od prethodnika, a ima i dosta vecu bateriju
__________________
TunaDesigns
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 22:13   #2055
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Jako dobar review, no ne mogu se bas sloziti da je Lenovo proizvodjac trecerazrednih mobitela. To sto ih u EU jos nema i sto sukladno tome na nasem trzistu nisu bas poznati, niposto ne znaci da su losi.. ;-)

EDIT: jesi siguran da se u postavkama ne moze promijeniti preko kojeg ce utora 3G raditi? Pitam jer to postoji na A850, pa mi je cudno da nema flagship model..

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 01.02.2014. u 22:23.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 22:55   #2056
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
Svaka cast na odlicnoj recenziji!
Interesira me koliko ti je trebalo da ju napises?
Krenuo sam sa pisanjem već treći dan pa svaki dan po malo.
Ali danas sam odvalio većinu.

Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Jako dobar review, no ne mogu se bas sloziti da je Lenovo proizvodjac trecerazrednih mobitela. To sto ih u EU jos nema i sto sukladno tome na nasem trzistu nisu bas poznati, niposto ne znaci da su losi.. ;-)
Zato sam i napisao da je općenito mišljenje takvo. Ovo je meni prvi Lenovo mob i ja se slažem s tobom da je sigurno dobar brend.

Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
EDIT: jesi siguran da se u postavkama ne moze promijeniti preko kojeg ce utora 3G raditi? Pitam jer to postoji na A850, pa mi je cudno da nema flagship model..
Gledao sam i nema. Mozda dodaju poslije ako vec imaju niže rangirani modeli. Možes li mi baciti jedan screenshot kako izgleda ta opcija kod A850 ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 23:06   #2057
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535


Dakle, SIM management-data connection i onda odaberem. Samo sto je kod mene trenutno jedna SIM kartica u mobu, zato stoji "t-mobile" i "off"..

EDIT: nasao sam na internetu romove za A850 na kojima (navodno) 3G radi na oba utora istovremeno. Ako kojekakvi romovi postoje za ove jeftinije, mora ih biti i za Vibe Z, posebno jer nema famozni MTK u sebi.. Pa baci oko..

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 01.02.2014. u 23:19.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 23:14   #2058
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Ej izvrstan review, usa sam samo zato jer iman i ja Lenova(kupio ga bezveze jer je bio jeftin, nakraju osta na njemu ) al kad sam poceo citat cili review i skoro sve slike sam pogleda, stvarno svaka čast.
A što se Lenova tiče i za očekivat je da nece na mobitele ić eto tako bezveze, ja sam svima reka sad su jeftini jer testiraju tržište i uče samo na Kineskom tržištu da se pripreme za veliko, al za god dvi dana, pogotovo sad nakon kupnje Motorole,koja sama ima masu patenata i dobrih metoda proizvodnje(nano water resistant coating itd.), sad će krenit ozbiljno i dignit će se iznad ostalih brandova garantirano, nece na razinu applea i Sammya al ce bit nešto od njih.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 15:58   #2059
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Motorola DROID RAZR MAXX HD

Namjerno prethodna generacija koja još ima podršku za sd card.

Prednosti:
- baterija od 3300 mAh
- 32 GB interne, dodao još sd card od 32 GB
- HDMI
- NFC
- DLNA
- zadnja stranica od kevlara, dizajn, kvaliteta izrade, etc.
- najavljen upgrade na KK ako nedavna prodaja Lenovu to ne pokvari. Isti dan kad sam kupio uređaj je osvanula vijest o prodaji

Mane:
- neizmjenjiva baterija
- mehanizam za SIM i sd card zahtijeva priloženi alat, spajalicu, iglu, čačkalicu...
- bilo bi dobro da ima više od 1 GB RAM-a ali i ovako radi dobro

Neutralno:
- Super AMOLED, u nekim stvarima prednost u nekim mana
- pentile matrica, prilično nebitno na 4,7'' in 720p
- "samo" dual core, obzirom da radi glatko vjerojatno i bolje za bateriju

I za kraj, platio sam uređaj $230
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 16:05   #2060
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Mučko.....
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 16:09   #2061
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Citiraj:
Autor tominho Pregled postova
Uffff Miui rom bi i od Nokie 3310 napravio iPhone
MIUI mi je bio najstabilniji ROM na HTC Desireu i Xperiji J.
Stabilnije od CM-a.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 09:00   #2062
tominho
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: metkovic
Postovi: 80
Definitivno,i najstabilniji i najbogatiji funkcijama
tominho je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 14:29   #2063
Mujka
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: sda
Postovi: 3
Post Thl T100S recenzija


GPS
Je vrlo dobar, na linku ispod mozete viditi preciznost.
U autu - https://docs.google.com/file/d/0B83C...ZkcEplZ0k/edit
Pjehe pa u busu - https://docs.google.com/file/d/0B83C...hWMFV1dWc/edit


Baterija

Ovaj telefon posjeduje 2300mAh bateriju [na kineskom trzistu vec postoji 2700mAh]. Po mom misljenju baterija je vise nego dovoljna za 1 dan za prosjecnog korisnika koji ne koristi telefon vise od 5h tj onscreentime. U mom testu je izdrzala 5 sati onscreentime pri konstantnom streemanju prvo nba utakmice u browseru pa kasnije filma u vlc playeru. Prilikom igranja baterija se trosi jos i brze maximalno 2 - 3 sata zavisno od svjetline.


Zakljucak

Telefon je zaista dobar slobodno se moze usporedit i pobjedit "brandname" telefonu u cjenovnom rangu do nekih 600 KM | 300€. Jedini "problem" koji ovaj telefon ima je WiFi koji je za 25-30% slabiji od drugih telefona sa kojim sam ga poredio. Konkretno izmedju 3-4 zida i rutera sa 2dbi antenom imao je 1-2 crtice signala. Razlog tome je losa externa antena koja je "zalijepljena" na plasticnu pozadinu telefona. Kada sam kontaktirao support sluzbu pandawilla odakle sam i kupio telefon, dobio sam odgovor da je greska upravo u toj anteni(i da je to prisutno u prvih 100tinjak telefona) i da mi je poslana zamjenska plastika sa novom antenom. Uglavnom za kraj ove recenzije navest ćemo neke prednosti i nedostatke.

Prednosti
Odlican Full HD display sa gorila glass zastitiom
Odlican CPU, 2GB rama i 32 GB prostora
Odlican zvucnik
Odlican sistem, vrlo fluidan
Vrlo dobar GPS


Nedostatci
Los WiFi (bit ce updejtano)
Kvaliteta izrade je dobra ali telefon nije bas otporan na prasinu u predjelima koje mozete viditi na slici

Slabija baterija za hardcore korisnike
Duzina telefona tj 14 cm nije ga jednostavno tj nemoguce koristit jednom rukom(dok recimo drugim ljudima se svidja sto je duzi )


Video recenzija
Napomena ima provala al dobro je iz cuga je bilo hehe


edit ako moze moderator da embeda youtube meni ne ide
-->
Osnovne karakteristike

Dimenzije: 144.2 x 70.4 x 8.8 mm Masa: 146 grama
Zaslon: 5.0” IPS LCD 1920 x 1080, 440 ppi, Gorilla Glass 3
SoC: MediaTek MT6592 CPU: 8x Cortex-A7 na taktu 1,7 GHz GPU: Mali-450 MP4
RAM: 2 GB Interna memorija: 32 GB
Povezivanje: 3G:WCDMA 850/1900/2100MHz HSPA+ 4G: - WiFi, WiFi Hotspot, WiFi direct, GPS, Bluetooth, NFC, USB on-the-go
OS: Android 4.2 Jelly Bean /Rade na 4.4 Kitkat-u
Kamera: 13 MP/1080p Prednja : 13 MP/VGA
Baterija: 2300 mAh/najavljeno je da ce doci u prodaju 2700mAh
Cijena: 310$ ~ 450KM
Telefon je kupljen na pandawill.com stranici 20 dana je bio shipping do BIH

Softver

Na telefonu je instaliran 4.2.2 Andorid sa najnovijim updejtom 17 jan 2014 godine.
Telefon je zaista brz, bez pre instaliranih "bloatware" aplikacija. Telefon posjeduje cisti google android sa par modifikacija u vidi ikonica u postavkama.

Sto se tice situacija sa "custom" sistemima trenutno za Thl T100 tj verziju za kinesko trziste i njihov 3G postoji oficjelni LewaOS tako da je velika mogucnost da ce biti i oficjelni za T100S verziju posto koriste "indentican" hardver. Ovaj i ostali sistemi se mogu skinuti na Needrom stranici. Sto se tice recovery-ja tu su CWM&TWRP, a za flashanje se koristi SP Flash tool. Telefon podrzaje i razne alate kao AirDroid, MTKDroidTools sto je svakako plus.

Hardver

Telefon posjedujes 8-jezgreni Cortex-A7 na taktu od 1,7 GHz, GPU: Mali-450 MP4, 2GB rama, 32GB prostora uz mogucnost dodavanja microSD kartice, dvije 13 mp kamere i bateriju od 2300mAh. Tu je takodje Full HD 5" display uz gorila glass zastitu i tzv OGS. Telefon ima mogucnost za dvije sim kartice [1 obicna i 1 micro] uz mogucnost "dual standby" pri 3G/GSM. Od senzora tu se nalaze Gravity sensor, Distance sensor, Light sensor, Acceleration sensor. Kvaliteta izradje je vrlo dobra 4/5. Sto se tice GPS-a tu je situacija vrlo dobra ocjena 4/5.




Testiranje

Počet ćemo sa sintetičkim benchmarkim-a.
Kao sto mozete vidit, na AnTuTu benchmarku skor je 26994 tj za nekih 400-500 poena manji od Galaxy S4.
T100S ima jaci CPU, dok S4 ima jaci GPU.

Na NenaMark testu pri FullHD rezoluciji t100s je ostvario 57,7FPS.
Na Quadrantu je ostvario 14796 dok recimo S4 ima skor od 12000 do 13000.

Sto se tice Kamere na ovom linku mozete skinuti ne editovane slike direktno sa telefona. Sto se tice snimanja u HD i Full HD rezoluciji to možete pogledati ispod. Generalno kamera nije jaka strana ovog telefona ali za prosječnog korisnika će biti vise nego dovoljna. Prednja kamera je dobra

GPS
Je vrlo dobar, na linku ispod mozete viditi preciznost.
U autu - https://docs.google.com/file/d/0B83C...ZkcEplZ0k/edit
Pjehe pa u busu - https://docs.google.com/file/d/0B83C...hWMFV1dWc/edit


Baterija

Ovaj telefon posjeduje 2300mAh bateriju [na kineskom trzistu vec postoji 2700mAh]. Po mom misljenju baterija je vise nego dovoljna za 1 dan za prosjecnog korisnika koji ne koristi telefon vise od 5h tj onscreentime. U mom testu je izdrzala 5 sati onscreentime pri konstantnom streemanju prvo nba utakmice u browseru pa kasnije filma u vlc playeru. Prilikom igranja baterija se trosi jos i brze maximalno 2 - 3 sata zavisno od svjetline.


Zakljucak

Telefon je zaista dobar slobodno se moze usporedit i pobjedit "brandname" telefonu u cjenovnom rangu do nekih 600 KM | 300€. Jedini "problem" koji ovaj telefon ima je WiFi koji je za 25-30% slabiji od drugih telefona sa kojim sam ga poredio. Konkretno izmedju 3-4 zida i rutera sa 2dbi antenom imao je 1-2 crtice signala. Razlog tome je losa externa antena koja je "zalijepljena" na plasticnu pozadinu telefona. Kada sam kontaktirao support sluzbu pandawilla odakle sam i kupio telefon, dobio sam odgovor da je greska upravo u toj anteni(i da je to prisutno u prvih 100tinjak telefona) i da mi je poslana zamjenska plastika sa novom antenom. Uglavnom za kraj ove recenzije navest ćemo neke prednosti i nedostatke.

Prednosti
Odlican Full HD display sa gorila glass zastitiom
Odlican CPU, 2GB rama i 32 GB prostora
Odlican zvucnik
Odlican sistem, vrlo fluidan
Vrlo dobar GPS


Nedostatci
Los WiFi (bit ce updejtano)
Kvaliteta izrade je dobra ali telefon nije bas otporan na prasinu u predjelima koje mozete viditi na slici

Slabija baterija za hardcore korisnike
Duzina telefona tj 14 cm nije ga jednostavno tj nemoguce koristit jednom rukom(dok recimo drugim ljudima se svidja sto je duzi )


Video recenzija
Napomena ima provala al dobro je iz cuga je bilo hehe


edit ako moze moderator da embeda youtube meni ne ide

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 22.02.2014. u 19:27.
Mujka je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 15:56   #2064
arnso
Premium
Moj komp
 
arnso's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 79
Imam Nokia Lumiu 800 koju sam kupio taman mjeseca dana prije nego što su najavili da se WP 7.5 (koju ima lumia 800) neće moći nadograditi na WP8 i tu sam shvatio da nikad nikakvih updateova neću vidjet (aj došao je taj 7.8 pa makar tileove mogu mjenjat).

Ali sve u svemu, mobitel je sasvim solidan za ono što meni treba (internet, slikanje 8MP kamera, carl zeiss lece, lijep oblik mobitela, solidna građa...) ali taj nedostatak aplikacija na WP 7.8 ili kašnjenje sa updateovima naspram WP 8 aplikacija ili još gora izrada aplikacija naspram android istoimenih aplikacija me nervira

Eto, ukratko, bio bi sasvim dobar mobitel da je OS bolji
arnso je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 16:17   #2065
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
HTC One X.
Koliko sam zadovoljan? Nimalo. Najmanje sa baterijom i zaslonom.
Bi li opet kupil HTC? Definitivno ne.
Bi li preporučil HTC? Svakako da ne.

Da pojasnim. Mob je ljep i izrada je solidna no nakon nekog vremena ekran baš i ne reagira na svaki dodir, posebice u kutevima a trenutno trajanje baterije je 4,5 sati a ako se ugasi wifi onda max 12 sati.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 16:39   #2066
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
HTC One X.
Koliko sam zadovoljan? Nimalo. Najmanje sa baterijom i zaslonom.
Bi li opet kupil HTC? Definitivno ne.
Bi li preporučil HTC? Svakako da ne.

Da pojasnim. Mob je ljep i izrada je solidna no nakon nekog vremena ekran baš i ne reagira na svaki dodir, posebice u kutevima a trenutno trajanje baterije je 4,5 sati a ako se ugasi wifi onda max 12 sati.
Razočaran ekranom? Ekran je vrhunski.
U godinu i pol korištenja što sam ga imao nikad nisam imao problema sa ekranom i reagiranjem, a baterija je trajala 4-5 sati screen on timea.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 16:50   #2067
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
HTC One X.
Koliko sam zadovoljan? Nimalo. Najmanje sa baterijom i zaslonom.
Bi li opet kupil HTC? Definitivno ne.
Bi li preporučil HTC? Svakako da ne.

Da pojasnim. Mob je ljep i izrada je solidna no nakon nekog vremena ekran baš i ne reagira na svaki dodir, posebice u kutevima a trenutno trajanje baterije je 4,5 sati a ako se ugasi wifi onda max 12 sati.
Odlican ekran (dobra reza ~300 ppi) super boje, ali baterija je bila ajme. Da je ima 3000 mAh onda bi bio ok.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 04:48   #2068
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Odlican ekran (dobra reza ~300 ppi) super boje, ali baterija je bila ajme. Da je ima 3000 mAh onda bi bio ok.
kod one x meni je jako smetalo to što je jako tih... imao sam ga cim je izasao i nakon par dana gledam za šta sam ja dao tolko novaca da ga skoro i ne cujem dok zvoni ili kad pustim nesto na youtube, zvuka jedva da ima...
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 11:01   #2069
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
HTC One X.
Koliko sam zadovoljan? Nimalo. Najmanje sa baterijom i zaslonom.
Bi li opet kupil HTC? Definitivno ne.
Bi li preporučil HTC? Svakako da ne.

Da pojasnim. Mob je ljep i izrada je solidna no nakon nekog vremena ekran baš i ne reagira na svaki dodir, posebice u kutevima a trenutno trajanje baterije je 4,5 sati a ako se ugasi wifi onda max 12 sati.
Ti imaš problem sa digitizerom onda, ako imaš garanciju nosi ga u servis. Ista stvar vrijedi i sa baterijom (iako bih ja to pripisao Androidu i Tegri koja je IMHO smeće što se baterry consumptiona tiče). Probaj ovo.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 09:57   #2070
zicozg
Premium
Moj komp
 
zicozg's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: cro
Postovi: 108
Dali netko ima lg d505 f6? zanima me dali se isplati mob i kakva je baterija, na papiru je jako dobra.
zicozg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na