Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2012., 20:02   #181
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Dino57 Pregled postova
ma već su otišli gore eto vertex 4 128 GB preko 900 kn u protisu a bio 845...
Čini mi se da je to više zbog rasta USD.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2012., 20:10   #182
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Opet se u Aziji trese, poplave su takodjer aktualne, tako da me nebi cudilo da cijene hdd/ssd odu gore, kao i memorije, vec smo bili svjedoci takvih promjena cijena uzrokovanih prirodnim katastrofama.

Ja se na vrijeme opskrbio svime.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2012., 20:50   #183
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Vidit cemo ovih dana. Ne znam zbog cega tocno ali znam da su neke trgovine vec dobile obavijest da dignu cijene za do 25%.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2012., 21:03   #184
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Vidit cemo ovih dana. Ne znam zbog cega tocno ali znam da su neke trgovine vec dobile obavijest da dignu cijene za do 25%.
Odakle ti ovo? "Trgovine dobile obavijest"?

To tako ne hoda u stvarnosti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2012., 21:18   #185
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Ne zanima me kak te trgovine tocno funkiconiraju to sam napiso tak jer ne znam kak bi drugacije srocio. Zalili su mi se ljudi koji rade u Linksu da ce morat dizat cijene i to jako, taman prije bozicnog ludila uz napomenu da ce morat svi. Uvijek pospikam sa njima i imamo prijateljski odnos i nikad do sad me tam nije niko naocigled lagao. Ja sam svoje napiso u dobroj namjeri a sad kaj ce bit, bumo vidli.


Pise ti gore jako brzo sto je prije bozicnog ludile ni da to bas pocne dan prije Bozica.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 11.11.2012. u 21:26.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2012., 21:20   #186
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ne zanima me kak te trgovine tocno funkiconiraju to sam napiso tak jer ne znam kak bi drugacije srocio. Zalili su mi se ljudi koji rade u Linksu da ce morat dizat cijene i to jako, taman prije bozicnog ludila uz napomenu da ce morat svi. Uvijek pospikam sa njima i imamo prijateljski odnos i nikad do sad me tam nije niko naocigled lagao. Ja sam svoje napiso u dobroj namjeri a sad kaj ce bit, bumo vidli.
Nema za sada nijedne informacije tog tipa ijednog uvoznika, vanjskog vendora ili proizvođača. S druge strane, takve informacije ni ne stižu mjesec - dva dana unaprijed.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2012., 22:03   #187
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Koliko ja vidim vec je porasla cijena.. ja sam svoj nedavno uzeo u linksu za 1720, a sad je 2100..

Zadnje izmijenjeno od: Shamanix. 11.11.2012. u 22:20.
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2012., 22:06   #188
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Mali Samusung kosta 730kn u ADMu. Ja sam ih tam uzimo za 500 i nesto i 600 i nesto sa bundleom.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2012., 21:19   #189
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Nisam baš pratio razvoj SSD-a, pa sam površno upućen, u reviewu samo prčitam brzine i ocjene jer mi je to malo preopširno (znam da postoje razni kontroleri, ali nisam baš upućen u vrste memorije i kako rade), pa ako bi mi neko mogao u par rečenica pomoći... razmisljam on kupnji SSD i vidim da je Samsung 840 mozda najjaci.
Uglavnom, nije mi jasno kako obzirom da je write speed samo 150MB/s.
Obzirom da nemam novi sata controller u praksi mi to vjerojatno ne znaci nista, ali me cisto zanima - jel tih 500+/ 150MB/s ili 500/500 kod vecine teoretska brzina (kao kod klasicnih hdd gdje je realna brzina manja)?

Uglavnom, uzeo bi 120GB - sad imam particiju 60GB za windowse i uvijek imam bar 20GB slobodno, tak da mislim da mi je to dosta?
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2012., 15:04   #190
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor šokre Pregled postova
Nisam baš pratio razvoj SSD-a, pa sam površno upućen, u reviewu samo prčitam brzine i ocjene jer mi je to malo preopširno (znam da postoje razni kontroleri, ali nisam baš upućen u vrste memorije i kako rade), pa ako bi mi neko mogao u par rečenica pomoći... razmisljam on kupnji SSD i vidim da je Samsung 840 mozda najjaci.
Uglavnom, nije mi jasno kako obzirom da je write speed samo 150MB/s.
Obzirom da nemam novi sata controller u praksi mi to vjerojatno ne znaci nista, ali me cisto zanima - jel tih 500+/ 150MB/s ili 500/500 kod vecine teoretska brzina (kao kod klasicnih hdd gdje je realna brzina manja)?

Uglavnom, uzeo bi 120GB - sad imam particiju 60GB za windowse i uvijek imam bar 20GB slobodno, tak da mislim da mi je to dosta?
Trenutno na sistemskoj particiji imam Windows, Autocad 2012, Archicad 12, Archicad 16, Atrtlantis 4.17, kompletan Office 2007, Battlefield BC 2 i dosta manjih aplikacija (Chrome, Avast, Foxit, MBAM, Foobar....) i zauzetost je oko 38GB. Sam procijeni hocce li ti 128GB biti dovoljno, najvjerojatnije hoce. Racunaj da dio SSD-a treba ostati prazan jer ako ga skoro popunis past ce mu performanse.

Nikako ne bi uzimao Samsung 840 jer je nov na trzistu i jer koristi TLC memoriju. 840 PRO bi mogao biti prava stvar ali cijena mu je jos prenapuhana i isto bi mu trebalo dati malo vremena da se dokaze. Samsung 830 i Intel 520 su jos uvijek najbolji izbor, po mom misljenju. S tim da je kod nas i Intel preskup pa mozda da biraas izmedju Samsunga 830 i OCZ Vertex 4. Osobno, OCZ nikad vise. Ni cekic njihov ne bi vise kupio.
skitnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2012., 16:05   #191
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Što ti se OCZ toliko zamjerio?
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2012., 16:22   #192
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Stariji OCZ Vertex-i sa SF kontrolerom su znali bit zajebana stvar
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2012., 16:24   #193
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Bio sam ponosni vlasnik Vertexa 3 kad je izasao, a i s njihovom memorijom sam imao krasnih iskustava.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2012., 16:43   #194
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor šokre Pregled postova
Nisam baš pratio razvoj SSD-a, pa sam površno upućen, u reviewu samo prčitam brzine i ocjene jer mi je to malo preopširno (znam da postoje razni kontroleri, ali nisam baš upućen u vrste memorije i kako rade), pa ako bi mi neko mogao u par rečenica pomoći... razmisljam on kupnji SSD i vidim da je Samsung 840 mozda najjaci.
Uglavnom, nije mi jasno kako obzirom da je write speed samo 150MB/s.
Obzirom da nemam novi sata controller u praksi mi to vjerojatno ne znaci nista, ali me cisto zanima - jel tih 500+/ 150MB/s ili 500/500 kod vecine teoretska brzina (kao kod klasicnih hdd gdje je realna brzina manja)?

Uglavnom, uzeo bi 120GB - sad imam particiju 60GB za windowse i uvijek imam bar 20GB slobodno, tak da mislim da mi je to dosta?
Ja imam Samsung 830 od 128 Gb i uz njega WD 1 Tb na kojem su smješteni User Files (desktop, mail, cache, uglavnom sva pohrana vezana za trenutnog korisnika računala). Prezadovoljan sam jer se sistem brzo boota, programi brzo startaju a ne zamaram se da li nešto spremam u My Documents/My Pictures, desktop... ili na drugi disk jer je spremanje svega izvedeno na WD. Ovo ti spominjem jer se puno korisnika zaleti i sprema hrpu stvari u My Documents folder i/ili na desktop pa im 128 Gb ubrzo postane premalo. Računaj da ti je 128 Gb sasvim dovoljno ukoliko nisi nekakav "power user" koji mora imati 12 media playera, sve verzije Photoshopa, 3 verzije Officea i zatrpan disk.

I za dopunu, imao i ja veselje s OCZ memorijom, DDR2, dobio novu pod garantnim rokom, i dalje se jednom u 2 tjedna PC zblesira javljajući greške karakteristične za neispravan RAM...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2012., 22:59   #195
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
kratko pitanje, kad cu reinstaliravat win na ssdu, dal da ssd formatiram kod instalacije windowsa ili da prije formatiram preko ssd softwarea (ocz toolbox->wipe your drive clean)?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2012., 14:24   #196
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
kratko pitanje, kad cu reinstaliravat win na ssdu, dal da ssd formatiram kod instalacije windowsa ili da prije formatiram preko ssd softwarea (ocz toolbox->wipe your drive clean)?
Ovo i mene zanima. Po netu sve neki neodlučni odgovori. Generalno mišljenje je da Full Format ne valja, Quick Format (klasičan format iz advanced Win7 sučelja) je OK, a Wipe je najbolji mada ga ne preporučaju pa mi to nije jasno... tak da fakat ne znam koja metoda je najbolja


Mislim da ću raditi klasičan format i frišku instalaciju, a secure erase ostaviti za svaku n-tu reinstalaciju sustava!?
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2012., 15:15   #197
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Ovo i mene zanima. Po netu sve neki neodlučni odgovori. Generalno mišljenje je da Full Format ne valja, Quick Format (klasičan format iz advanced Win7 sučelja) je OK, a Wipe je najbolji mada ga ne preporučaju pa mi to nije jasno... tak da fakat ne znam koja metoda je najbolja

Mislim da ću raditi klasičan format i frišku instalaciju, a secure erase ostaviti za svaku n-tu reinstalaciju sustava!?
Razlog za 'factory wipe' prije instalacije je da sam disk zna da su svi cellovi 'free'.
Naime, ako si imao podatke na disku, i napravio quick format, ta mjesta gdje su bili podatci nece biti TRIM-an.
Full format je slicna stvar, jer u biti zapisujes nule na disk.

Ono sto mozes je quick format, instalirati OS, i nakon toga imas tool koji TRIM-a free prostor na disku.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2012., 02:13   #198
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
nick7 onda iz ovog sto si napisao najbolje je factory wipe napravit (u ocz slučaju wipe your drive clean u toolboxu) i sve riješeno
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2012., 09:51   #199
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
U biti, na isto/slicno dodje.
Razlika je jedino u tome da ovo sto sam ja napisao mozes naknadno, kad si vec nesto stavio/instalirao na disk, jer nije destruktivno za postojece podatke.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 23:07   #200
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
poz.
dali mislite da je isplativo i da bih profitirao u radu u Win (dizanje, otvaranje, browsing,...) da ubodem kakav SSD (128/256gb) u lap Lenovo Edge 11 E125:

"AMD E-350 processor (1.60GHz),4GB,320GB/7200rpm,AMD Radeon HD 6310 Graphics"

geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 18:03   #201
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Imam jedan problem s HP compaq 505b microtower. U biosu ne mogu namjestit maltene ništa, stavljen je intel 330 120gb i brzina je prilično loša 130/130. Postoji li neki način da se nešto poboljša?
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 16:28   #202
sveradim
njub
Moj komp
 
sveradim's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 183
Imam par pitanja,procito sam dosta o ssd al da potvrdim. Slabo se kuzim u sve to pa malo obzira fala Ocu kupit SSD i imam HDD od 500 gb.

1. SSD dolaze samo u 2.5?

2. Njega mogu stavit u svoju kantu negdje, valjda ima za to predviđeno mjesto (zalman z9 +)?

3. Kupio bi najmanji moguci od 60 gb kolko gledam se prodaju, na njemu bi samo nasnimio windowse 7 i antivirusni i tak te neke programe za siguran rad kompa (drivere itd).

4. Znaci onda kada je na njemu boot i sve to on ce se brze startat i pokretat sve programe na njemu?

5. Jos me samo zanima one kernel stvarcice ak su softverskog oblika kvarovi samo ce se na SSD-u (ako su vec na njemu driveri itd) to osjetit a ne na HDD-u?

6. Jos jednom isprike ako vam to zvuce kao blesava pitanja
sveradim je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 17:51   #203
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
1. SSD dolaze samo u 2.5?
U pravilu sa svima dolazi adapter na 3,5" tako da se ne brineš, a ako i ne dođe, košta par kuna

2. Njega mogu stavit u svoju kantu negdje, valjda ima za to predviđeno mjesto (zalman z9 +)?
Vidi odgovor na 1.

3. Kupio bi najmanji moguci od 60 gb kolko gledam se prodaju, na njemu bi samo nasnimio windowse 7 i antivirusni i tak te neke programe za siguran rad kompa (drivere itd).

U pravilu instaliraš OS i bitne stvari, onda malo optimiziraš (vidi gujdu ovdje na forumu) i prbaciš si default putanje My doxa, slika, temp, muzike, ... ako ne znaš sam imaš TwaekNow PowerPack (skini verziju 4.0.5 sa neta ta je zadnja Free) ali u win7 nije neka nauka promjeniti putanje tih direktorija tako da ti završavaju na "mehaničkom disku"

4. Znaci onda kada je na njemu boot i sve to on ce se brze startat i pokretat sve programe na njemu?
Da, ako sve posložiš kako treba , osjetno brže.

5. Jos me samo zanima one kernel stvarcice ak su softverskog oblika kvarovi samo ce se na SSD-u (ako su vec na njemu driveri itd) to osjetit a ne na HDD-u?
Nije da sam shvatio pitanje.

6. Jos jednom isprike ako vam to zvuce kao blesava pitanja
Ne postoje glupa pitanja, već samo glupi odgovori.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 09.12.2012. u 17:57.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 18:00   #204
sveradim
njub
Moj komp
 
sveradim's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 183
E puno hvala, ovo pod 5. imam problema sa hardom, ono svakh 5-6 sati mi se pojavi BSOD, nakon dosta testova (softverskih pa i hardverskih) mislim da je problem u hardu. nekad se ne pojavi ni par dana pa opet, sve on uredno starta rade igre filmovi al nekad zna samo freeze napravit i restart.

Zato pod 5. da pitam opet, ako stavim sve na SSD za pokretanje racunala a igre na HDD onda mi se nece to vise događat il oce. Jer mi je pisalo da ima veze sa bootom dosta (a instaliro sam windowse vec par puta tak da nije u tom problem).

edit: I stavim sve na AHCI mode kolko sam shvatio.
sveradim je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 18:10   #205
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor sveradim Pregled postova
Zato pod 5. da pitam opet, ako stavim sve na SSD za pokretanje racunala a igre na HDD onda mi se nece to vise događat il oce. Jer mi je pisalo da ima veze sa bootom dosta (a instaliro sam windowse vec par puta tak da nije u tom problem).

edit: I stavim sve na AHCI mode kolko sam shvatio.
Ako sumnjas na HDD skini HDTune i udri sken na BS ( bad sector ), takoder pogledaj pod health kakvo je stanje. Ako imas BS i kupis SSD, HDD ce ti jako brzo otici u vjecna lovista.

Da, AHCI ftw
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 12:27   #206
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Kakvo je iskustvo sa SSD diskovima u igrama koje koriste velike texture? Kužim da neću imati više FPS-a ali me zanima jesu li igre (objektivno) fluidnije sa SSD diskom.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 12:32   #207
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
Kakvo je iskustvo sa SSD diskovima u igrama koje koriste velike texture? Kužim da neću imati više FPS-a ali me zanima jesu li igre (objektivno) fluidnije sa SSD diskom.
Vidi OVO, neke igre pokažu razliku SSD-HDD, neke gotovo i ne.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 13:44   #208
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Vidi OVO, neke igre pokažu razliku SSD-HDD, neke gotovo i ne.
Dakle, tu se piše o vremenu učitavanje igre/misija....to mi je jasno ko dan....mene zanima dal su igre fluidnije, pogotovo one koje koriste velike texture...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 14:03   #209
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
naravno da pomaze, ali tu ne igra ssd toliko ulogu koliko sirova sekvencijalna brzina. Drugim rijecima u takvim situacijama bi onaj plavi wd ili seagate sa 1tb plocama odradili solidan posao ili nekakav raid0.

Recimo Rage je jedna od igara koje imaju problem asa brzinom ucitavanja tekstura. Ali velikom vecinom nije bitno.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 14:47   #210
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Samo da nadopunim kolegu antraxa, nije glavna stvar samo brzina diska kod velikih tekstura, tu je još sto čuda, količina memorije na grafičkoj kartici, tip memorije, brzina slota u koji je grafička utaknuta, kompresija teksture...
Dakle, kad pozbrajaš A+B+C+D...=X onda ti ne igra veliku ulogu ako ti je A veći ili manji za određen postotak (ako ti je A transfer diska).
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na