Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2018., 17:56   #38311
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor dart_tom Pregled postova
Hvala decki, za parking sam spreman vec jer sam cuo da je show

oces iskren savjet?



parkaj se negdje gdje je besplatan parking ili u periferiji negdje, i uzmite uber/taksi. Ustedit ces si vremena i zivaca za tih 100kn taksija.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2018., 20:17   #38312
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
oces iskren savjet?



parkaj se negdje gdje je besplatan parking ili u periferiji negdje, i uzmite uber/taksi. Ustedit ces si vremena i zivaca za tih 100kn taksija.
ma rijesio u toj garazi iznad svetoh duha,8kn sat,taman sat vremena bio
ali inace ja da moram tako svaki dan,podivljo bi i prodao auto i vozio se busom i tramvajem a ljeto biciklo
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2018., 22:01   #38313
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor dart_tom Pregled postova
ma rijesio u toj garazi iznad svetoh duha,8kn sat,taman sat vremena bio
ali inace ja da moram tako svaki dan,podivljo bi i prodao auto i vozio se busom i tramvajem a ljeto biciklo
Tak je nama svaki dan a nekad i gore hehe
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2018., 23:34   #38314
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2018., 23:55   #38315
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
https://www.24sata.hr/news/u-dubravi...bolnicu-589242

Dakle ovako. Pod hitno uvesti u zakon:
- zatvor za vožnju sa više od 1 promila
- zatvor za dvostruko bržu vožnju od dopuštene
- oduzimanje vozačke zauvijek starijima od 60g.
- vozačima sa manje od 5g iskustva i onima mlađim zabraniti vožnju autom jačim od 75KS (vrlo visoka novčana kazna)
- visoka novčana kazna za nepropuštanje pješaka
- vrlo visoka novčana kazna za prolazak kroz crveno i oduzimanje prednosti
- brutalno visoka kazna za pričanje na mobitelu (teško detektirati ali kad znaš...da može biti)

Naravno, zakon kod nas ne vrijedi za sve isto ali bi većinu spriječili u "junaštvu".
Što se tiče ovog gore slučaja koliko se puta iznerviram kad vidim da ekipa ne staje ni djeci na zebri. Koje smeće moraš biti (izletavanja pješaka ne računam).
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 00:01   #38316
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
Citiraj:
Autor MarioR Pregled postova
- oduzimanje vozačke zauvijek starijima od 60g.
lol.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 00:12   #38317
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
70 ajde, al 60..netreba pretjerivat
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 00:15   #38318
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Citiraj:
Autor MarioR Pregled postova
- oduzimanje vozačke zauvijek starijima od 60g.
- vozačima sa manje od 5g iskustva i onima mlađim zabraniti vožnju autom jačim od 75KS (vrlo visoka novčana kazna).



e ovo dvoje ti ne pije vodu


A u ovh 75 ks..

Bedak se bude ubio i u tih 75ks ili nekog ubio
Da istina je, ovaj sa 150+ ks .. prije bi dobio vjetar u krila za gluposti, ali taj ce i sa 75ks radit gluposti.
I šta se dešava ako je 1 automobil u familiji ? recimo 100ks ili 90ks
Nebi ga mogao vozit
Em ti je diskriminacija zbog EU .. jedini smo imali tu foru, zato i maknuli


Ili još veča brutala, klinac položi .. nesmije više od 80 kw
Sjeda u traktor moderan .. 221 kw i nemože mu zakon ništa tj mup nezna šta bi sad.. kaznio ga ili nebi .. siva zona
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 00:52   #38319
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Redovni pregled nakon 60 godina, naši mamlazi su napravili SUPROTNO, jednom kad pređeš xy godina miran si do groba.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 07:27   #38320
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
e ovo dvoje ti ne pije vodu


A u ovh 75 ks..

Bedak se bude ubio i u tih 75ks ili nekog ubio
Da istina je, ovaj sa 150+ ks .. prije bi dobio vjetar u krila za gluposti, ali taj ce i sa 75ks radit gluposti.
I šta se dešava ako je 1 automobil u familiji ? recimo 100ks ili 90ks
Nebi ga mogao vozit
Em ti je diskriminacija zbog EU .. jedini smo imali tu foru, zato i maknuli


Ili još veča brutala, klinac položi .. nesmije više od 80 kw
Sjeda u traktor moderan .. 221 kw i nemože mu zakon ništa tj mup nezna šta bi sad.. kaznio ga ili nebi .. siva zona

Nema diskriminacije u odnosu na EU
U RH ne možeš odgovarati za nešto što je u tvojoj zemlji dopušteno.
Primjet je da vani mogu auti imapi prednje bočne šajbe zatamnjene ako prođu atest. Kod nas ne mogu biti zatamnjene niti 1%


Traktor je motorno vozilo, i ide mu kazna ko i za auto, bez obzira što spada u radne strojeve.


Di ćeš zatvore za preko 1 promil u nekim malim županijama, pa tamo je u zraku tolko, morao bi imati cijele "hotele" da bi brojčano takve ljude mogao smjestiti


Treba pojačati kažnjavanje recidivista i za manje prekršaje. Znači unazad 1 godine, nemreš imati stalno plaćenu kaznu za mobitel/pojas ili slično svaki mjesec par puta.
1. Put nek bude 300kn, drugi put 500, treći put vozačka mjesec dana
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 09:26   #38321
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Sa 60g definitvno nemaš reakciju kao sa 40 a da ne velim s 30. Jasno da je svak za sebe ali čemu rizik? MOj stari je prestao vozit sa 70 jel je i sam skužio da mu je reakcija kao kod krave muzare (tad već bila).
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 09:36   #38322
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,067
Pretjeruješ, radi se do 65+ godine, a mi ćemo vjerojatno radit i duže.

Šta onda, sa 60 oduzimanje vozačke, pa makar ti posao ovisi o tome ili prelazak na javni prijevoz/bicikl?

Testiranje s ulazom u penzionersku dob da, al oduzimanje sam tak nema smisla.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 09:56   #38323
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
..i opet pausalno kaznit sve. I uredne i neuredne vozace
gg wp
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 09:59   #38324
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor MarioR Pregled postova
Sa 60g definitvno nemaš reakciju kao sa 40 a da ne velim s 30. Jasno da je svak za sebe ali čemu rizik? MOj stari je prestao vozit sa 70 jel je i sam skužio da mu je reakcija kao kod krave muzare (tad već bila).
Puno je veći rizik dati vozilo u ruke nekom od 20 nego nekom od 70.
Ako je čovjek zdrav, nema nikakvog razloga da ne vozi, dapače. Sa 60 se može upravljati avionom, kamoli autom.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 10:02   #38325
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
Citiraj:
Autor MarioR Pregled postova
Sa 60g definitvno nemaš reakciju kao sa 40 a da ne velim s 30. +
pa da, zato klinci od 20 s najbržim reakcijama najviše ubijaju

just sayin..
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 11:11   #38326
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Redovni pregled nakon 60 godina, naši mamlazi su napravili SUPROTNO, jednom kad pređeš xy godina miran si do groba.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Točno do. Deblizam par exellance.

Nakon 60 ne zabraniti vožnju već povećati ponavljanje obaveznih pregleda. Nakon 70. još više, a ako već voziš sa 80 - poseban pregled da li si uopće u mogućnosti voziti.

Kako stvari stoje, mi ćemo raditi do 70., pa da onda sa 60 ne smijem voziti više (kad mi iskreno komfor će i najviše trebati) je suludo.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 11:12   #38327
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
https://vijesti.hrt.hr/460258/automo...-na-djevojcicu ... vozač je imao samo 72 godine, neka ga, može on (i slični njemu) još voziti jer statistika kaže da više gaze mlađi (mladi) vozači.

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 07.09.2018. u 11:18.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 11:17   #38328
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
https://vijesti.hrt.hr/460258/automo...-na-djevojcicu ... vozač je imao samo 72 godine, neka ga, može on (i slični njemu) još voziti jer statistika kaže da više gaze mlađi (mladi) vozači.
Naravno da može voziti. Hoćemo radi ovoga zabraniti i mlađima jer statistika tako kaže?
Recimo, smiješ voziti od 35 - 45 godina?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 11:20   #38329
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Ne, ne trebamo zabraniti, ali treba uvesti u zakone smrtnu kaznu (po mogućnosti nabijanje na kolac).
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 11:21   #38330
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Mene smeta to što, ako netko ima imalo love odmah je ovakav i onakav a ako si siromašan onda si svetac. A kladim se u svoje lijevo jaje i desno oko da sveukupno nesreća što bude vezanih za obijesnu vožnju, nesreće pod utjecajem alkohola, prekomjerne brzine ili čiste nepaženje bude u autima jeftinijim od 30k eura. Neka se uzme godišnja statistika automobilskih posljedica za 2017.godinu sa smrtnim posljedicama i/ili teškim tjelesnim ozljedama pa da vidimo. Evo da pomognem :" 2017. godini, prema prethodnim podacima, dogodile su se ukupno 34.222 prometne nesreće, što je 4,5% više u odnosu na 2016. godinu. U tim nesrećama smrtno je stradala 331 osoba (+7,8%), 2.728 je zadobilo teške ozljede (-0,7%), a 11.768 lakše tjelesne ozljede (-0,7% u odnosu na 2016. godinu)."
Je li kriv AMG RS nešto ili nepažljiv i/ili neodgovoran čovjek.?
Ja znam da boli zavist i maltene se jedna čeka da netko s lovom napravi sranje da bude orgijanje, i to govorim za svuda u svijetu ne samo tu. Ljudi se osjećaju bolje jer "eto mu sad, kad ja ne mogu neka ni on/ona nema sad".
Možete se vi postaviti na trepavice ali činjenica je da, preko 60-70% su krntije stare preko 8 godina vrijednosti do 15k eura.
I tu priča staje, sve ostalo je ono što sam naveo. To je to od mene na tu temu.
P.S. ja sam bio zakinut da kao mlad vozim auto preko 102 konja ili koliko već a nisam napravio niti jedan prekršaj. Diskriminacija!
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 11:38   #38331
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
pa da, zato klinci od 20 s najbržim reakcijama najviše ubijaju

just sayin..
Moj dojam je da su mi reakcije bile sporije sa 20+ nego sada s 30+. Vjerojatno zbog iskustva, jer sada nakon 15+ godina vozačkog iskustva jako dobro znam na šta trebam posebno paziti i jako dobro predviđam događanja na cesti. Unaprijed vidim na raskržiju lika u autu koji pogleda lijevo, pa desno i više ne gleda lijevo i krene u lijevo skretanje... Ne samo da unaprijed počnem kočiti, znam da ga neću udariti nego je i srednji prst spreman da ga izbacim kroz prozor.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 11:47   #38332
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Je li kriv AMG RS nešto ili nepažljiv i/ili neodgovoran čovjek.?
U pravilu ne ubija vozilo već vozač.

Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Moj dojam je da su mi reakcije bile sporije sa 20+ nego sada s 30+.
Sasvim sigurno su reakcije sporije što si stariji, no skupljaš iskustvo što je neusporedivo bitnije.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 11:51   #38333
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
raekcije sporije, ali vidno polje sasvim drugačije, pod time ne mislim na ''vid'' kao vid, nego stečeno znanje i iskustvo kojim vidiš ispred sebe situacije u vožnji

sada kad vozim nakon 12 godina, mogu reć da sam odličan u predviđanju što će tko napravit, to mi je najbitniji skill trenutno, da to nemam svašta bi bilo, ovak nisam ni stupić ogrebao, za sada (kucam u drvo)
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 12:01   #38334
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
citajuci neke postove... pitam se:
Zasto se u ovoj temi, u meduvremenu, vrtimo u krug?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 12:03   #38335
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Shvatili smo, ti imaš love i voziš skuplji auto pa si se našao uvređen/prozvan jer sudeći po izjavi, očito velik broj frendovi/poznanici/ljudi oko tebe su zavidni. A uopće target skupina nije tvoja skupina niti se na tebe/takve referiralo. Tvoja poveznica sa takvima je da "imaš više love od prosjeka" kao i ta ekipa koja gazi ljude i biva oslobođena. Dobro da još im familija unesrećenih ne mora platiti štetu na autu koju su napravili svojim tijelima, bezobraznici.
Sent from Usreo Mobara
Ok, dijelom. Ali si, vjerujem, namjerno propustio reći da nije uredu trpati sve u isti koš. Je li uredu da ljudi, zbog medijske hajke, misle da si ološ/ubojica jer si si zaradio za dobar auto? A maltene ide prema tome. Što je sljedeće? Kuće i vikendice? Dionice?
Pravosuđe je rak rana našeg društva. Okusio sam to na svojoj koži. I trebaju svi isto odgovarati. No, također sam mišljenja da si dovoljno pametan da razlikuješ pravosuđe od prometa.
Lako je biti demagog, trpati u ladice i generalizirati.
Vidiš, mene smeta to, i oduvijek me smetalo, gledati treba individualno a ne generalizirati. Što s djecom uspješnih ljudi koji su uzorni građani? Nitko ne piše o tome? C'mon.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 12:06   #38336
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Pretjeruješ, radi se do 65+ godine, a mi ćemo vjerojatno radit i duže.

Šta onda, sa 60 oduzimanje vozačke, pa makar ti posao ovisi o tome ili prelazak na javni prijevoz/bicikl?

Testiranje s ulazom u penzionersku dob da, al oduzimanje sam tak nema smisla.

Nakon 65 bi trebalo svaku godinu testiranje.
Vidim po svom ocu, koji je dnevno znao po 1000-1500 km prolaziti kako više nema onaj pregled i rekaciju kao prije.
A što se tiče starijih vozača i vožnje, neki dan na ovom raskrižju,
https://www.google.com/maps/@43.5121...7i13312!8i6656
ja u lijevoj traci koja vodi ravno. Upali se crveno svjetlo, ja stanem kao i čovjek u desnoj traci koja vodi ravno.
Odjednom iza mene čujem neko sviranje, i budala iza mene u Toyoti Yaris se demonstrativno prestroji u traku za lijevu, uleti u raskrižje i produži ravno.
Negdje na idućem raskrižju prođem pored dotičnog auta, i u njemu vidim čovjeka od nekih 70+ godina.
Dakle dopuna onoga što smo već zaključili na temu marki vozila, budala je budala neovisno o godinama.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 12:30   #38337
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Ok, dijelom. Ali si, vjerujem, namjerno propustio reći da nije uredu trpati sve u isti koš. Je li uredu da ljudi, zbog medijske hajke, misle da si ološ/ubojica jer si si zaradio za dobar auto? A maltene ide prema tome. Što je sljedeće? Kuće i vikendice? Dionice?
Pravosuđe je rak rana našeg društva. Okusio sam to na svojoj koži. I trebaju svi isto odgovarati. No, također sam mišljenja da si dovoljno pametan da razlikuješ pravosuđe od prometa.
Lako je biti demagog, trpati u ladice i generalizirati.
Vidiš, mene smeta to, i oduvijek me smetalo, gledati treba individualno a ne generalizirati. Što s djecom uspješnih ljudi koji su uzorni građani? Nitko ne piše o tome? C'mon.
Meni je bolesno da ti to tako vidis. Pa cak i nakon sto je par puta eksplicitno napisano suprotno. Nema hajke na bogate jel su bogati, nego sto se time koriste da budu drugacije tretirani za istu tezinu zlocina. Molim te potvrdi - tebe smeta sto se pise o decku predsjedniku udruge za sigurnu voznju od 20g u super skupom i brutalno jakom auto nakon sto je zbog divljanja ubio dvoje ljudi?
Dokle se mislis osvrtati na nepravdu i hajku na bogate zbog nepravednog tretmana nakon ubojstva, jer mi se prema tvojim komentarima cini da je u tvojim ocima to veci problem nego sto se bogatiji nakon takvih zlocina izvlace i pruzaju odvratan promjer buducim narastajima. Shvatili smo da imas mislim svi, pa me zivo zanima sto te tocno boli tu? Ako sa svojim RS-om ubijes nekog kroz neko vrijeme, da se ne pise toliko o tome? Jednostavno je rjesenje, nemoj.
Nije da te ljudi sada gadaju jajima na cesti, ne puste te u Konzum, ili?
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 12:57   #38338
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
@Brko, sve 5. Zasmetalo me što se odmah ide ad hominem a ne gleda se i druga strana. Za pravosuđe se slažem i to sam napisao više puta no nije ovo tema pravosuđe već auti.
@Kristijan ne ne i ne. U svim postovima dosada, a ovo mi je fakat zadnji na tu temu, napisao sam da nije bitan auto već čovjek. I to tupim cijelo vrijeme, debil je debil i baciklu i romobilu. Dao sam se nasanjkati na tanak led i ići u neke rasprave što ne radim inače al ok, tu je poluprivatna atmosfera pa ok.
Suma summarum svega je da nije, i to je moje mišljenje, bitno tko što vozi već kakav je čovjek, je li odgovoran, odgojen, pažljiv.. whatever. Ima ovih ovakvih i onih onakvih.
Zašto generalizirati i odmah ići "ti si ovaj onaj", jbt kao da smo na index komentarima.
Na tu temu to je to, gospodo, tko želi i može skužio je što želim reći
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 13:36   #38339
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Nakon 65 bi trebalo svaku godinu testiranje.
Vidim po svom ocu, koji je dnevno znao po 1000-1500 km prolaziti kako više nema onaj pregled i rekaciju kao prije.
Naravno da nema. No da te netko mora odvesti 1000 - 1500 km u komadu, on ili neki klinac od 20 godina, kome bi dao volan u ruke?

Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Dakle dopuna onoga što smo već zaključili na temu marki vozila, budala je budala neovisno o godinama.
Naravno. I to je najbitnije.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 13:48   #38340
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
@burmuz

Ok, ali ja ne razumijem tvoju retoriku, a živo me zanima. Da se ne trpa sve u isti koš u kom smislu - nakon što ubiju nekog automobilom ili prema imovinskom statusu? Ja živim 200m zračne linije od mjesta navedene nesreće i vozim skupi i "blingbling" auto, pa me nitko još nije hračnuo na cesti ili krivo pogledao i smatrao me ubojicom jer vozim auto koji izgleda i zvuči brzo? Ti si imao suprotnih iskustava?

Ako sam dobro shvatio - bi li onda po tebi trebalo manje pisati o ovakvim slučajevima u kojima sudjeluju skupi auti, ili više o onima u kojima sudjeluju jeftini? Tko je diskriminiran točno, ubojice ili žrtve tih ubojica? Hint, pitaj članove obitelji poginulih.

Ako mogu pružiti drugi uvid u situaciju - što misliš za koliko se slučaja u kojima sudjeluju ljudi sa više, ili situacija gdje se možda može "dogovoriti" uopće ne čuje ako je krivac u poziciji da to može organizirati? Što je vrlo izvjesno ako se i za ovako teške slučajeve uspješno manipulira i sudstvom i vještacima, pa u nekim situacijama i medijima. Nakon što je ovdje to spomenuto, baš pratim malo medije i čini mi se da novine baš i ne potenciraju toliku razliku ovisno o socijalnom statusu zbog same nesreće, već više zbog političko-socijalne situacije u državi koja se nerijetko veže na ovakve slučajeve (nagradno pitanje - koliko puta je Horvatinčić (skoro) ubio u prometu a da je javno, potom se raspitajte tko god je u poziciji za situacije koje su rješene na licu mjesta)?

Ako su okolnosti posebne, piše se više - kao trenutno o nesretnom djetetu u Dubravi. Naravno da neće biti slijednih članaka što rade djeca čovjeka koji je vozio niti čime se bave djetetovi roditelji, a u slučaju sa C63 ne treba valjda crtati opet zašto se piše više, i zašto je to dobro ovih dana u Hrvata.

EDIT: Mislio sam čekati odgovor, ali nemam vremena pa da ne ispadne da sam spor. Naravno da misliš na predrasude i automatske osude da je kriv skupi i lepi auto. Analogija (nagradno pitanje za sve čitatelje: analogija je znanost koja se bavi izučavanjem čega?) jest da nije skupi već jeftini racing pimpani auto? Bilo bi isto. Djelomično jesi u pravu, Burmuz Hoode, samo si nažalost izabrao apsolutno krivi slučaj za svoju borbu. Pa da podvučem, na narodu i medijima jest da osuđuju po svom, na policiji i sudstvu da odradi svoj posao jel tak? Valjda vidiš u ovome paradoks.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”

Zadnje izmijenjeno od: Kristijan_7. 07.09.2018. u 14:04.
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na