Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.09.2018., 15:17   #38251
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
@igorr sranje na kvadrat.
Ali škola za život sigurno, idući put ćeš stat nasred ceste makar blokirao vjeli promet i tražit potpis europskog ili šta već treba.
Grozno :/

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 16:21   #38252
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Moze netko bacit ukratko par savjeta u vezi ugradnje plina?
Na sto da pazim, LPG ili CNG, koliko kosta (otprilike) ugradnja te isplati li se ic u BiH (sto mi savjetuju jer je jeftinije i ostalo sto je jos relevantno.

Auto: E90 320i
Za auto ne znam, to će ti dobar majstor moći reći (iako, svi će oni reći da je to super motor iako možda i nije; tu bi se trebao sam informirati kako spada po forumima).

Ako nemaš neki specijalni motor sa posebnim metodama ubrizgavanja benzina, (ala Mazda) ultrabrzim benzinskim injektorima etc. vjerojatno će ti biti cifra u HR oko 6000-6500kn bez atesta (atest je još 1000kn). Ako će trebati podmazivanje ventila sa flashlube-om, onda je to još 600-1000kn gore otprilike

Osim svog, znam još nekoliko slučajeva ugradnje u BIH gdje je bilo problema sa:
- loše odabranim sustavom (loše odabrani injektori)
- loša odabranim komponentama (komponente koje se ne smiju ugraditi u HR, odnosno druga su pravila u HR versus BiH)
- krivi majstor za davanje potvrde u HR (mora biti ovlašteni za ugradnju tog branda u HR)
- carinom (nesposobnost, neznanje i dodatni trošak)
- špedicija i špediterske tvrtke (dodatni trošak)

Tehnički, svi ti gore nabrojeni problemi ti se mogu dogoditi i sa HR majstorom. No nemaš trošak carine i špedicije.

Sve u svemu - bosanski dobri majstori nisu apsolutno ništa lošiji od naših dobrih majstora (što se tiče ugradnje i odabira komponenti). To nek ti bude jasno.
S druge strane, oni će ti reći da će sve biti ok na granici, ali ako ti se zadesi carinik na granici koji će te zafrkavati, tada ulaziš u jedan seksi krug gdje ćeš izgubiti gro živaca i dodatno novaca.

Možeš ušparati maksimalno 3500kn (što je zapravo skoro pa 50% naprema našim majstorima i cijenama). S druge strane, možeš imati dodatnih troškova špedicije, našeg majstora, carine. I ako nešto pođe po zlu, ostat ćeš minimalno bez dan i pol vremena, a možda i 2-3 dana bez auta i vlastitog vremena.

Moje iskustvo je bilo takvo da sam uštedio oko 2000kn na ugradnji plina u BiH. Ne znam jesu li vrijedili živci koje sam ostavio čitav dan i pol na carini (što na granici što na Jankomiru u Zagrebu). Mislim da to više iskreno ne bih ponovio, usprkos što sad znam što me sve može zadesiti i imam poprilično iskustva sa carinom.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 16:37   #38253
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
@Vuco hvala.

Onda mi puno boje zvuci opcija da napravim u HR. Potencijalna usteda od 50% mi ne zvuci primamljivo, ako je realno moguce i vise potrosit nego u HR.

Najvjerojatnije cu ovu zimu odvozit klasicno na benzini i raspitivat se za mestre, pa dogodine odlucit ugradit ili ne. S obzirom da cu najvjerojatnije vozit ca 80km dnevno, sigurno bi se isplatilo.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 16:42   #38254
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
EDIT: @Igorr jesi pitao da li na tom mjestu imaju nadzorne kamere (u sto sumnjam)?
Nisam ih vidio ali se nisam nesto ni raspitivao previše jer stvarno sumnjam da ih ima.
Bacim đir ovih dana za svaki slučaj pa detaljnije pogledam.

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Zanimljivo.

A na Legalis forumu čitam da ljudima dolaze kazne od policije jer su recimo zapeli za nečiji retrovizor na parkiranom autu i otišli, netko to vidi, prijavi i to je to - osobu koja je vozila auto kažnjavaju.
Trebao bi ti svjedok...

http://legalis.hr/topic/68620-prigov...comment-486840
A što je najgore imam 2 svjedoka, suprugu i sestru koje su bile samnom u autu i dale izjave policiji.
Ali izgleda da to nije dovoljno? Možda za svjedoke prihvaćaju samo ljude koji nisu sudjelovali u nezgodi (to mi zvuči idiotno ali me ne bi šokiralo).

Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
@igorr sranje na kvadrat.
Ali škola za život sigurno, idući put ćeš stat nasred ceste makar blokirao vjeli promet i tražit potpis europskog ili šta već treba.
Grozno :/
Definitivno... na kraju ispada da se jednostavno defaultno moraš postaviti kao govno ako ne misliš i sam najebati. Sve skupa otužno...
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 17:13   #38255
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
@Vuco hvala.

Onda mi puno boje zvuci opcija da napravim u HR. Potencijalna usteda od 50% mi ne zvuci primamljivo, ako je realno moguce i vise potrosit nego u HR.

Najvjerojatnije cu ovu zimu odvozit klasicno na benzini i raspitivat se za mestre, pa dogodine odlucit ugradit ili ne. S obzirom da cu najvjerojatnije vozit ca 80km dnevno, sigurno bi se isplatilo.
Ako baš ne usereš sa odabirom majstora, teško se može dogoditi da te izađe više nego u HR.

Ja sam uštedio 2000kn nakon što sam svima dao njihov dio, od države, špeditera, HR majstora, carine.

Na kraju sam isplatio plin u ~16 500km. Dodatnih 2000kn je otprilike 5000-6000km što sam opet prošao skoro u prvoj godini kada sam radio prosječno 34km na radni dan. A di je još ostalo što sam si mogao onda priuštiti.

Imaj na umu par stvari. LPG je dobro raširen kod nas. Punionica/benzinskih stvarno ima puno i svuda. Bio sam i u Italiji, Francuskoj, Češkoj, Sloveniji, Srbiji, Bosni. Sve super, više manje teško stvarno uz neko okvirno planiranje ostati bez plina (a onda imaš benzin ako nisi tulipan koji drži bengu na rezervi). Austrija ima par punionica i ima drugačiji standard punjača (pa trebaš adapter koji se kupi ili iznajmi na benzinskoj). Ove ostale države su bile naš adapter, a jedino sam u Francuskoj morao self-service puniti i bome sam ga zapamtio (pištolj je bio sa lošom brtvom). Inače imaš premium uslugu, ti stojiš, a radnik puni.
Osobno točim na PBS-u kod Španskog jer imam njihovu karticu koja daje 15lp popusta po litri. 5-6kn po tanku uštede, why not.

Plin ne voli visoke okretaje. To ne znači da nećeš preticati kada stisne i otići na 5500-6000 okretaja, ali autoput i naganjanje će rijetko dobro proći. Nitko neće reći gdje je prag, ali po softverima je to tipa 3500rpm su srednji okretaji, a sve preko 4500 visoki okretaji. Ovisno što uzmeš, neki sustavi će puštati benzin pri visokim okretajima pa tako štititi ventile.
Ako se želiš naganjati, prebaci na benzin i rokaj!

Instaliraj što veći rezervoar, pogotovo ako je toroidalna i ide u prostor rezervne gume (ako je puni profil). Ja sam stavio 42L i žao mi je što nije veći. Plovak je modificiran, stane oko 40-41L kada je prazan, pređem od 350km-520km ovisno gdje se vozim i kolko je pun auto. Prosjek je nekih ~420km po tanku po gradu.

Benzina trošim mizerno, preko zime jedan tank (ako), preko ljeta valjda potrošim par kapi. Zima, -10-15°C i potrebno je cca 1-1.2km da prebaci na plin (i to je radi kreni-stani vožnje). Naravno, ventilacija na max., nepostojanje grijača za antifriz etc. će produžiti to vrijeme i potrošnju benzina. Temp. prebacivanja mi je na 35°C što je najniže što je preporuka. No uvijek ima preko pola tanka ili cijeli tank benzina. Radi pumpe, koja je uronjena i hladi se benzinom, a obzirom da stalno radi i dok je auto na plinu - grije se.
Preko ljeta, instant. Pali na benzin, prebacuje na plin odmah.

Manje probleme ćeš sam riješavati, majstori nemaju vremena gubiti 2-3-4h na tvoj auto. Morat ćeš se naučiti kako radi auto na benzin i na plin, ako ćeš nedaj bože imati sranja sa plinom. Velim, ako ćeš imati problema, a svi se mi nadamo da nemamo.

Kontroliraj ćešće antifriz. Imaš par spojeva više i svi mogu puštati (ili početi puštati u neko vrijeme sa starenjem cijevi).

Plin je super, užasno jeftina vožnja. Ako imam vremena, troškove putovanja si srežem za 3x ako ne idem autoputom. Osobno se vozim samo na plin (softver nije podešen da u bilo kojem trenutku ubrizgava benzin uz plin), potrošnja mi je cca 15-20% veća nego na benzinu (9.36L/100km plina vs 7.8L/100km benzina). Najbolja investicija za auto koju sam napravio. Imao sam probleme, imao sam nervoznih trenutaka, ali i dalje se to sve isplatilo. No opet, imaš dodatni sustav ubrizgavanja koji može imati probleme. A i ovisi o nekim dijelovima automobila koji se dijele između njega i benzinskog ubrzigavanja (paljenje smjese).
Čak i žena koja je bila užasno protiv ugradnje, rekla je da je to najbolji potez koji smo učinili za polovni auto.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 18:56   #38256
Majti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Moze netko bacit ukratko par savjeta u vezi ugradnje plina?
Na sto da pazim, LPG ili CNG, koliko kosta (otprilike) ugradnja te isplati li se ic u BiH (sto mi savjetuju jer je jeftinije i ostalo sto je jos relevantno.

Auto: E90 320i

EDIT: @Igorr jesi pitao da li na tom mjestu imaju nadzorne kamere (u sto sumnjam)?
Ovisi koliko kilometara godišnje radiš, ali najbolje ti prodati benzinca i kupiti dizlo
Majti je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 19:09   #38257
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
@Vuco hvala.



Onda mi puno boje zvuci opcija da napravim u HR. Potencijalna usteda od 50% mi ne zvuci primamljivo, ako je realno moguce i vise potrosit nego u HR.



Najvjerojatnije cu ovu zimu odvozit klasicno na benzini i raspitivat se za mestre, pa dogodine odlucit ugradit ili ne. S obzirom da cu najvjerojatnije vozit ca 80km dnevno, sigurno bi se isplatilo.

Mislim da se mozes poprilicno brzo raspitat di ugradit plin kod nas jer ces u 4-5 mj zime napravit 10ak tisuca km, tako bi ja napravio.
Izracunaj u kunama kolika je to usteda od ove zime
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 20:35   #38258
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
@Vuco

Hvala na opsirnom odgovoru.
Sto se tice okretaja, ni na benzini ga ne turiram cesto
Rezervnu gumu nemam, nego runflat gume. Tako da tu nema puno prostora. Rezervoar ce ic u prtljaznik. S obzirom da necu vozit duge relacije, nekih 40L ce biti dovoljno.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Mislim da se mozes poprilicno brzo raspitat di ugradit plin kod nas jer ces u 4-5 mj zime napravit 10ak tisuca km, tako bi ja napravio.
Izracunaj u kunama kolika je to usteda od ove zime
Istina, samo sumnjam da cu financijski uspit izvest ove jeseni/zime
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 22:26   #38259
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
A što je najgore imam 2 svjedoka, suprugu i sestru koje su bile samnom u autu i dale izjave policiji.
Ali izgleda da to nije dovoljno? Možda za svjedoke prihvaćaju samo ljude koji nisu sudjelovali u nezgodi (to mi zvuči idiotno ali me ne bi šokiralo).
Na stranu koliko i kako je policija bila oduševljena poslom, lik vjerojatno ima doma ženu i možda društvo iz birtije koje će potvrditi da nije cijeli dan mrdnuo od njih i da nema pojma na koji način je netko/ti došao do njegove registracije.



Bez trećeg svjedoka ništa. IMO glede fotografiranja prometne nezgode postoje neki članci u vezi fotografiranja osobe i ne znam da li si mogao snimiti lika bez njegove dozvole ali svoje i njegovo vozilo si mogao i mislim da bi ti to bio dovoljan dokaz.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 06:25   #38260
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Ono kad Range Rover izgleda sicusno

20180903_124727
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 09:12   #38261
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Kako bi Zagreb trebao funkcionirat bez rotora? Pa guzva je za poludit
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 10:31   #38262
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
ne kuzim kaj su se svi uzjogunili oko rotora, ima 101 alternativni pravac, ali nitko ne zeli ustat koju minutu ranije...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 11:12   #38263
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Zar su i nešto u rotoru izmijenili ili je on i dalje otvoren kak je i prije bio ? Ne kužim od kuda te gužve odjednom. Ili su te pristupne ceste preko Kajzerice/bivša Billa bile toliko važne ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 11:42   #38264
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Kako bi Zagreb trebao funkcionirat bez rotora? Pa guzva je za poludit
Ovo nisu istine kolike su gužve u ZG zadnjih dana ako ideš autom kroz grad. Jučer probao obilaznicom kad ono sudar na izlazu kod Jankomira, došlo mi na isto koliko mi je vremenski trebalo da sam išao kroz grad. Već treći dan za redom kasnije dolazim na posao radi gužvi...

Kao da gužve ujutro nisu dovoljne, Hanžekovićev memorijal - zatvore ceste kod NSK i nastane još veća gužva...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 12:13   #38265
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
ne kuzim kaj su se svi uzjogunili oko rotora, ima 101 alternativni pravac, ali nitko ne zeli ustat koju minutu ranije...
Koji su to alternativni pravci?
Posebno Novi Zagreb - preko Save?

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Zar su i nešto u rotoru izmijenili ili je on i dalje otvoren kak je i prije bio ? Ne kužim od kuda te gužve odjednom. Ili su te pristupne ceste preko Kajzerice/bivša Billa bile toliko važne ?
Još ništa posebno za sada, ali su te pristupne ceste dosta značile, kako je sve bilo problematično i prije sad su samo "začinile" gužve.
Ja sam rotor u peakovima prometa izbacio iz upotrebe prije skoro deset godina, sad ne znam uopće kako će to izgledati kad ga malo više uspore ili zatvore.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 13:30   #38266
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Na stranu koliko i kako je policija bila oduševljena poslom, lik vjerojatno ima doma ženu i možda društvo iz birtije koje će potvrditi da nije cijeli dan mrdnuo od njih i da nema pojma na koji način je netko/ti došao do njegove registracije.



Bez trećeg svjedoka ništa. IMO glede fotografiranja prometne nezgode postoje neki članci u vezi fotografiranja osobe i ne znam da li si mogao snimiti lika bez njegove dozvole ali svoje i njegovo vozilo si mogao i mislim da bi ti to bio dovoljan dokaz.
Da, za ovakve stvari bi dashcam dušu dao, s tim da bi u ovom slučaju trebao imati i stražnji.
Ma da sam znao da će lik biti ovako pokvaren, našao bi bilo kojeg frenda za kojeg nije očito da se znamo, pa da se pravi da je eto baš taj tren tuda šetao i sve vidio i zapisao registraciju.
Ne mogu ti opisati koliko me cijela ova situacija živcira.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 14:32   #38267
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Koji su to alternativni pravci?
Posebno Novi Zagreb - preko Save?

imas jos dva mosta na par km mladosti i slobode, imas jankomir, imas domovinski
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 14:44   #38268
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
I onda radit kolko kilometara vise da bi ponovo zapeo u guzvu?

Dal si ikada ujutro isao po "autoputu" iz smjer zapada prema istoku? Guzva je u najboljem slucaju od selske, pa skroz do iza kruga
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 14:44   #38269
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Moze netko bacit ukratko par savjeta u vezi ugradnje plina?
Na sto da pazim, LPG ili CNG, koliko kosta (otprilike) ugradnja te isplati li se ic u BiH (sto mi savjetuju jer je jeftinije i ostalo sto je jos relevantno.

Auto: E90 320i

To je Euro4 motor?
Vidi kod Tidale, ovlašten je za Emer sustave (Brc, Aeb).
Plin na atmosfercu radi kroz sve okretaje, moj radi i na 6500 okretaja, plin je u autu odradio 165 000km i još je turbak.
Uz redovne zamjene filtera, jednom godišnje provjera/podešavanje plinske mape i nemaš baš nikakvih problema ni potreba da sam nešto diraš oko plina.
To je moje iskustvo zadnjih 15 godina vožnje na plin
Flash lube je sveta vodica, ni pomaže niti odmaže.
Za moj motor je bio predviđen, no nikad nije ugrađen, ventili su još na mjestu

Pravilno složena mapa sprečaja nastanak siromašne smjese i stradavanja ventila



odaberi ugrađivača koji ti nije daleko da možeš to redovito servisirati
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 15:10   #38270
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
imas jos dva mosta na par km mladosti i slobode, imas jankomir, imas domovinski
npr. fax mi je u Voltinom, preko rotora mi je 17km, preko jankomira 30km, preko mosta slobode imam dodatnih 2km i od toga 3km ekstra zakrcene slavonske prema zapadu, koja ce onda bit jos zakrcenije jer se nece oteretiti preko av. dubrovnik.... pasmater kakvi alternativni pravci
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 15:20   #38271
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Najgore je kaj zbog te situacije ljudi rade sranje češće nego inače. Tipa vožnja kontra smjer , preticanje kolone kontra smjerom i sl.
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 15:28   #38272
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
To je Euro4 motor?
Vidi kod Tidale, ovlašten je za Emer sustave (Brc, Aeb).
Plin na atmosfercu radi kroz sve okretaje, moj radi i na 6500 okretaja, plin je u autu odradio 165 000km i još je turbak.
Uz redovne zamjene filtera, jednom godišnje provjera/podešavanje plinske mape i nemaš baš nikakvih problema ni potreba da sam nešto diraš oko plina.
To je moje iskustvo zadnjih 15 godina vožnje na plin
Flash lube je sveta vodica, ni pomaže niti odmaže.
Za moj motor je bio predviđen, no nikad nije ugrađen, ventili su još na mjestu

Pravilno složena mapa sprečaja nastanak siromašne smjese i stradavanja ventila

odaberi ugrađivača koji ti nije daleko da možeš to redovito servisirati
Da, Euro4, bez turbine
KojimMotor je u tebe?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 15:32   #38273
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
I onda radit kolko kilometara vise da bi ponovo zapeo u guzvu?

Dal si ikada ujutro isao po "autoputu" iz smjer zapada prema istoku? Guzva je u najboljem slucaju od selske, pa skroz do iza kruga

ja kad idem u 6 nema zive duse, osim sto redovito me potrefi crveno na krugama kod mekica guzva pocinje od cca 6.35 nadalje...
dok sam radio na savici, sluzbena kola osim ako iduci dan nisam isao na put ostavljao u firmi i lepo na vlak



postoje alternativni pravci, a to sto je na njima guzva nije moj problem nemrete reci da nema alternativa rotoru i jadranskom mostu :P



isto tako mozete doci do nekog dijela grada di ima vlak pa na vlak, opcija kolko vas je volja


ne, ovo nije placeni oglas od grada
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 16:08   #38274
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
postoje alternativni pravci, a to sto je na njima guzva nije moj problem nemrete reci da nema alternativa rotoru i jadranskom mostu :P
I nema. Imaš dva realna mosta (MS i MM), koji su ujutro već zagušeni.
Dvije opcije (JM i DM) su ili neprikladne (JM samo za krajnji zapad - Jankomir i slično) ili je veliki obilazak (DM) gdje je već prilična gužva.

A u konačnici kritični problem za taj dio priče neće biti riješeni (JM/križanje Horvaćanska).

Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
isto tako mozete doci do nekog dijela grada di ima vlak pa na vlak, opcija kolko vas je volja
Ne bum komentir'o. Autom do gdje? Buzina ili VG?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 16:14   #38275
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Sreća pa selim iz Zagreba do daljnjega jer ovo nije normalno. U centru Dubaija ili Singapura nije ovolika gužva, a Zagreb je selendra u odnosu na njih.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 16:28   #38276
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Sreća pa selim iz Zagreba do daljnjega jer ovo nije normalno. U centru Dubaija ili Singapura nije ovolika gužva, a Zagreb je selendra u odnosu na njih.
Dobro, nije pak tako strašno kao u mnogim velegradovima.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 16:34   #38277
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,043
Znam da ste ljuti al zagreb je kamilica kad usporedis s bilo kojim velegradom


Enviado do meu iPhone usando Tapatalk
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 17:11   #38278
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
Citam o guzvama u zagrebu i vata me panika panika
Sutra vozim kcer u kb sveti duh i plan je ono klasika, slavonskom do selske pa gore do bolnice, moram biti oko 13 tamo, plan je proci zagrebom oko 12 sati
Dal je to ok ili ima bolja alternativa??
Iskreno i da izgubim 30min na guzve ne sekira me prevec, zato i idem ranije
dart_tom je online   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 17:16   #38279
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor dart_tom Pregled postova
Citam o guzvama u zagrebu i vata me panika panika
Sutra vozim kcer u kb sveti duh i plan je ono klasika, slavonskom do selske pa gore do bolnice, moram biti oko 13 tamo, plan je proci zagrebom oko 12 sati
Dal je to ok ili ima bolja alternativa??
Iskreno i da izgubim 30min na guzve ne sekira me prevec, zato i idem ranije
Na tom potezu u to vrijeme ne bi smjela biti drama bez obzira na radove. Od 15h na dalje je ludnica.
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 17:22   #38280
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,355
Citiraj:
Autor dart_tom Pregled postova
Citam o guzvama u zagrebu i vata me panika panika
Sutra vozim kcer u kb sveti duh i plan je ono klasika, slavonskom do selske pa gore do bolnice, moram biti oko 13 tamo, plan je proci zagrebom oko 12 sati
Dal je to ok ili ima bolja alternativa??
Iskreno i da izgubim 30min na guzve ne sekira me prevec, zato i idem ranije
Ne bi ti trebala biti guzva na tom potezu, ali računaj da parking nećeš jedno vrijeme moći naći. Gore je kaos sa parkingom...
Newmie je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na