Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2017., 22:51   #20131
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Znas da su filmovi postali sve vece smece kad se nesto poput Arrivala naziva mind bending masterpieceom
Apsolutno se slažem. Meni je ovo na granici gledljivosti. Ideja je odlična, priča šupljikava, realizacija loša.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 23:51   #20132
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Citiraj:
Autor driftwood Pregled postova
Apsolutno se slažem. Meni je ovo na granici gledljivosti. Ideja je odlična, priča šupljikava, realizacija loša.
Meni je hajp malo pokvario dojam jer sam čekao nešto čega nema u filmu.
Pohvale za glavnu glumicu, eljijenske krugove i dizajn brodova.
Samo da nam ne usere blade runnera...
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 23:03   #20133
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844


Da te bog ocuva... : Prekrst:
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2017., 12:24   #20134
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
the nice guys - najgori film koji sam pogledao unatrag deset godina. možda i više.

Elle - težak. čudan. jako čudan. nije mi se svidjela ideja nimalo. nije mi se svidio uopće.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2017., 17:08   #20135
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674




Fizičaru uloga nije legla.

"louise je/ima oružje"
Oružje je upravo to razumjevanje njihovog jezika, tj mogućnost pogleda u budućnost/prošlost.
I kao što ste vidili, napisala je knjigu o prevođenju, gdje su svi simboli i sve.
I uči mlade generacije na fakultetu tome. Sve više i više mladih će imati istu tu mogućnost/moć kao ona.

A sad, što s tim, i na koji način će pomoći to Alienima za 3k godina, vidit ćemo u drugom nastavku,ako ga bude.

Govorite pa kako za 3k godina kad je Alianima vrijeme nelinearno.
Je Alienima, al nije ljudima. Ljudi sada imaju mogućnost vidjeti u budućnost, ali im vrijeme i dalje teće linearno, i dalje žive svoj život na zemlji samo znaju kakv će im bit život.
Kad bolje razmislim, možda je tako i Alienima, znaju da će za 3k godina bit nešto strašno po njih, i vide da im samo ljudi mogu pomoći
Ali isto im vrijeme teče linerano,samo vide u budućnost.




-->
Pogledoh Arrival
Meni skroz dobar, 8/10

SF je, ima nekih nelogičnosti, al bar je "niche" radnje novi.
Preporuka.





Fizičaru uloga nije legla.

"louise je/ima oružje"
Oružje je upravo to razumjevanje njihovog jezika, tj mogućnost pogleda u budućnost/prošlost.
I kao što ste vidili, napisala je knjigu o prevođenju, gdje su svi simboli i sve.
I uči mlade generacije na fakultetu tome. Sve više i više mladih će imati istu tu mogućnost/moć kao ona.

A sad, što s tim, i na koji način će pomoći to Alienima za 3k godina, vidit ćemo u drugom nastavku,ako ga bude.

Govorite pa kako za 3k godina kad je Alianima vrijeme nelinearno.
Je Alienima, al nije ljudima. Ljudi sada imaju mogućnost vidjeti u budućnost, ali im vrijeme i dalje teće linearno, i dalje žive svoj život na zemlji samo znaju kakv će im bit život.
Kad bolje razmislim, možda je tako i Alienima, znaju da će za 3k godina bit nešto strašno po njih, i vide da im samo ljudi mogu pomoći
Ali isto im vrijeme teče linerano,samo vide u budućnost.




webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2017., 18:42   #20136
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Najbolji dio Arrivala je što me protjeralo napol firma i tako sam se carski iskenjo,genocid nad toaletom
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2017., 21:19   #20137
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Arrival odron, takodjer..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2017., 21:52   #20138
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Arrival jedan od boljih sf filmova.
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2017., 22:07   #20139
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Moana crtić - ok za vikend sa djecom, isplati se pogledat, Dwayne je smijeh samo takav.

Passengers - dosta dobar, koristi SF za podlogu ali je ustvari ljubavna drama...slično kao Arrival koji isto koristi SF kao podlogu za ....neznam, laksativ 😁

sent from G2
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2017., 22:45   #20140
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Za Passengers - SF podloga je ocito pokradena Kubrickova Odiseja u svemiru, cak je i kompjuter bezgresan
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 12:43   #20141
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Dolaženje - OK film, gledam ga i drugi puta bez problema ..
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 15:34   #20142
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496



odlična gluma Amy Adams ostali ispod prosjeka, odličan zvuk, interakcija sa stvorenjima te dizajn pogotovo interijer kapsule kao i dizajn stvorenja koji je jednostavan mističan, sve ostalo loše jer se dobiva dojam dosadne patetične razvučene drame koja ne uspije dočarati smisao apsolutno ničega a oduzima veliki dio filma.

-->
The Family Fang

loše

Primal Fear

dobar film, vrhunska gluma Edward Norton

War on Everyone

dosadno

Apocalypse Now

brutalan film

Arrival




odlična gluma Amy Adams ostali ispod prosjeka, odličan zvuk, interakcija sa stvorenjima te dizajn pogotovo interijer kapsule kao i dizajn stvorenja koji je jednostavan mističan, sve ostalo loše jer se dobiva dojam dosadne patetične razvučene drame koja ne uspije dočarati smisao apsolutno ničega a oduzima veliki dio filma.

intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 23:27   #20143
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
pogledo Lion, ggg, bit će oskara

btw. pred kraj filma se čudim pa di je nicole kidman, i ubiti cijeli film je prisutna samo je stara babetina a ja je se sjećam ko pičonjera, ostarila ona a i ja bome očito
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 22:05   #20144
dur
Registered User
 
dur's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 75
I meni je Arrival totalno bezveze, samo je zvuk i muzika dobra. Zadnji dobar SF mi je bio Ex Machina.
dur je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 22:09   #20145
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Pogledao Krug novi u kinu, žali bože vremena. Plač na plačevima.
Još jedan od dosadnijih: Passangers. Mislio neki SF simo tamo kad pola sata ovaj bari ovu, pola sata su zajedno, 15 min se ova duri i tek zadnjih 20 min ajde de nešto.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 11:56   #20146
kameni_zg
Premium
Moj komp
 
kameni_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: malo tu malo tamo
Postovi: 153
Arrival 7/10
Prometheus 7/10

Oba filma bi preporucio za pogledat, Arrival nije nis posebno, ali nije da je odron kako ga neki nazivaju. Po meni se film bas lijepo da pogledat i zasluzuje nekih 6.5/7 ocjenu ali ne 8.1 kao sto je na imdb.
__________________
Pošten trgovac: 1
kameni_zg je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 14:55   #20147
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Najbolji dio Arrivala je bio početak, nakon početka sam zaspao
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 15:09   #20148
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
lol....

nego....Hacksaw je u "videoteci"
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 15:11   #20149
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Je vidio, u procesu nabave je
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 18:37   #20150
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Baš kao i ostatak gledatelja iz ove teme, pogledao Arrival ... rekoh ima osmicu na imdb-u, mora da je vrhunski. Kakav danak neiskustvu !

Ovaj film vrlo precizno i točno predstavlja sve što ne valja u današnjoj multimedijalnoj industriji. Film je vizualno lijep i auditivno divan sa pregršt efekata, ali nažalost današnji filmovi se sve više izvlače na temelju vizualnih i zvučnih efekata.

Pomislio sam, možda mi se ukus pokvario tijekom desetljeća, pa se bacih na produkciju između 80'-90' ... znači nekakva šarolika prosječna produkcija tada, ništa posebno

...and justice for all.
State of Grace
Presumed Innocent
Fort Apache the Bronx
Tremors
Silverado
Colors
Poltergeist
Chils's Play

Znam da se ukusi razlikuju, ali doista sam mišljenja da su ovi novi filmovi jedino dobri za izradu foršpana, jer se po pitanju scenarija i režije zaista ne mogu uspoređivati čak niti sa osrednjim uratcima iz 80-ih.

Znači u 30-ak godina je filmska industrija toliko nazadovala, da ću ako ovako nastave, uskoro završiti na nijemim filmovima sa početka prošlog stoljeća, jer ovo što trenutno izlazi je više-manje gubitak vremena.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 14:40   #20151
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Hacksaw Ridge je super - preporuka!! 8.5/10

Nocturnal animals ..je snimljen vrhunski, glumci ok, djeluje u početku ko da će bit vrhunski ali nakon filma nisam bio posebno impresioniran.Da se pogledat.. Ali pokušali su bit puno mudri međutim.... 6.9/10

Arrival ..slično, vrhunski snimljen, međutim za moj ukus malo prespor...uz sve gore već napisano o njemu. Ne mogu reći ipak da je toliko smeće od filma koliko ga se blati... 6.8/10
__________________
Delpiero je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 20:20   #20152
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
...
Znači u 30-ak godina je filmska industrija toliko nazadovala, da ću ako ovako nastave, uskoro završiti na nijemim filmovima sa početka prošlog stoljeća, jer ovo što trenutno izlazi je više-manje gubitak vremena.
ja se 100% ne slažem s tobom. ne 99%. nego 100%.
uz današnje informacije da nisi sposoban odabrati dobar film. recimo i da pogriješiš svaki 7. ili 8. puta. stvarno ne kužim.
meni je možda lakše jer se ne sjećam kada sam zadnji puta gledao film sa napucavanjima ili tabačinom. uglavnom gledam drame, ali reći da je industrija nazadovala i to u zadnjih 30 godina je čak i u obliku sarkazma glupo.

jbt da uzmeš top 1000 filmova na imdb koji stvarno zna sjebat i izbaciš sve indijske filmove nagledat ćeš se filmova.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 22:18   #20153
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
ja se 100% ne slažem s tobom. ne 99%. nego 100%.
uz današnje informacije da nisi sposoban odabrati dobar film. recimo i da pogriješiš svaki 7. ili 8. puta. stvarno ne kužim.
meni je možda lakše jer se ne sjećam kada sam zadnji puta gledao film sa napucavanjima ili tabačinom. uglavnom gledam drame, ali reći da je industrija nazadovala i to u zadnjih 30 godina je čak i u obliku sarkazma glupo.

jbt da uzmeš top 1000 filmova na imdb koji stvarno zna sjebat i izbaciš sve indijske filmove nagledat ćeš se filmova.
Sa ovime se APSOLUTNO ne slažem, jer sama činjenica da ti treba hrpa sajtova i tema da bi danas pronašao pokoju kvalitetnu produkciju je sama po sebi smiješna. Ili ići gledati sve živo, pa ako naletiš na nešto dobro naletiš.

Kvaliteta scenarija u trilerima i dramama je zadnjih godina DRASTIČNO pala. Spominješ IMDB kao referencu ... ajmo pogledati:

1. Shawshank 1994.g
2. Kum 1972. g.
3. Kum II 1974. g.
4. Dark Knight 2008. (snimljen prije skoro 10 g)
5. 12 Angry men 1957. g
6. Schindlerova lista 1993. g
7. Pulp fiction 1994. g
8. LoR 2003. g (snimljen prije 14 g)
9. Good, Bad, Evil 1966. g
10. Fight Club 1999. g (snimljen prije 18 g)

Jedini film u Top 40, a da je snimljen unazad 5 g je Interstellar ... u kojem su također korištene poveće količine efekata, pa je to dijelom razloga zašto je tako visoko na listi. Meni osobno je scenarij li-la, ali ok shvaćam zašto je nekima ideja toga filma fascinantna.

Što se tiče Top 1000 ljestvice, prošao sam dobar dio filmova koji su tamo navedeni i sa apsolutnom sigurnošću tvrdim da je velik broj novijih filmova tamo nezasluženo zbog prenapuhanih ocjena, a s druge strane velik dio (solidne produkcije) tih filmova je starijeg datuma (15+ godina), što samo potvrđuje moj prethodni post.

Jedino što je doista glupo jest vjerovati ocjenama koje kao prezentiraju "kvalitetu" filmova na tim ljestvicama, jer kao što je postao trend u zadnje vrijeme, najgledaniji flmovi postaju Marvelovi kreativni proljevi za ubijanje vremena. I to je nažalost smjer u kojem se većinski dio popularne filmske industrije kreće. Naravno ovdje ne uzimamo u obzir filmove namijenjene indijskom/kineskom/francuskom/japanskom i ostalim non-eng. govornim područjima, jer su oni kategorija za sebe.

Ne tvrdim da ne postoji dobar film izašao u zadnjih 5 godina, ali tvrdim da su postali rijetkost koju treba tražiti povećalom. Zato se mnogi danas i iznenade kada pogledaju dobru dramu, triler, komediju i sl. jer su praktički postali izuzetak u moru osrednje produkcije.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 22:49   #20154
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sve 5. ali meni je i dan dana misterij kako je faking Palp Fikšn u top 10 svih vremena. Po čemu, zašto, kako? Ajde da je u top 100 tamo negdje 89., ali sedmi. Dajte me nemojte karat...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 22:57   #20155
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
osobno mi je pulp fiction daleko no1 film svih vremena. svi bi mogli napraviti neku listu najboljih nam filmova, kod mene ide ovako

1. pulp fiction

rupa 100 metara

svi ostali jedan za drugim
  Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 22:59   #20156
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Nisam siguran, ali čini mi se da je on jedan od prvih koji je popularizirao odvijanje radnje unatrag, tako da gledatelj mora uključiti mozak kako bi pospajao radnju obrnutim redosljedom. A usput su natrpali HRPU popularnih glumaca u jedan film, te na sve nabacali lopate nesvakidašnjih dijaloga/monologa. Na sve to dodaj obilatu uporabu oružja, droge i ajmoreći "easygoing" soundtracka ... uspjeh mu je bio zajamčen
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 23:05   #20157
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
I meni je pakleni shund odlican, definitivno u prvih 10. Prvi bi mi bio forrest gump, a drugi the last boyscout...onda mozda lov na crveni oktobar, pa das boot (jebiga, kao mali htjedoh bit podmornicar), pa dani groma, pa apocalypse now, pa alien osmi putnik, i nakon toga se ne mogu sitit niceg vrijednog spomena, tako da bi vjerojatno isli hobbit i lord of the rings, pa star wars saga, a nakon toga conan i red sonia...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 23:09   #20158
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
pakleni je odlican. vrh.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 23:13   #20159
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
apsurd cijelog filma, dijaloga, radnji, nesto neponovljivo

OH MAN I SHOT MARVIN IN THE FACE i nastavak voznje auta bez greske https://www.youtube.com/watch?v=LBBni_-tMNs
  Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 23:17   #20160
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
hehe, apocalypse now i osmi putnik su izasli godine kad sam se rodio
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na