Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2014., 13:17   #601
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ja ti imam ovaj combo
case i ploca

trazil sam da stavim nesto drugo (ploca i zasebno proc), ali nisam baš našao da cooler odgovara gabaritina...
ovo mi je čak ispalo i bolje jer imam mini pcie half size wlan karticu koja se moze direkt na plocu spojiti, odnosno da nemoram kemijati s riserima i extenderima
domis je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 18:10   #602
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Nije loše mada kontam da bi mi 75w bilo taman na knap.
Alternative za sada
- već predloženi antec nsk110 koji dolazi već sa 90W napajanjem
- pico psu 120W + adapter malo manje od 50$ na ebayu (120W već može gurat svašta) + no name
- thin mini itx ploča + silverstone SST-PT13B npr ( ploče već imaju na sebi DC jack ) a npr gigabaytove ploče rade na 12-19V adapterima


Za prve 2 varijante ima cooler kakvih hoćeš do 4cm visine, za treću idu oni U1 cooler do 29mm ima i njih svakakvih.

Dugo nisam gledao itx format sve je bilo preslabo/preskupo sad se to vidim razvilo i može se iskombinirat svašta po Ok cijeni a ako te zadovoljava integrirana grafa stroj skroz dobar..
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 13:02   #603
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Složio bi si ovaj komp i sign-a kao HTPC.

sve komponente bi ostale iste, osim sto bi umjesto SSD-a isao WD purple od 2TB, a na black bi stavio windowse.

Jedino je pitanje kućišta, razmišljam o Fractal Node 605 i za hlađenje bi stavio Cooler Master Seidon 120V jer koliko čitam, moj freezer ne stane u kuciste po visini...

Neki bolji prijedlozi?

EDIT:
kupljeno kućište, sve je stalo unutra, čak i Freezer. jedino bi bila gužva staviti još diskova jer je 4890 poprilično dugačka...

Zadnje izmijenjeno od: tomislav_sb. 28.08.2014. u 09:56.
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 08:02   #604
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Pozdrav!
Imam Pc u blizini Tv u dnevnoj koji služi kao htpc. Htio bih prebacit sve u kućište koje bih uvalio među audio komponente. S obzirom da imam Harman Kardon Hk 970 tj komponente iz te serije, mislim da bi se odlično uklopilo ovo kućište: http://www.cooltek.de/en/powered-by-jonsbo/g3/96/g3
Problem je što ga u Hr nema, a ne pronalazim ništa slično, tj kućište tih dimenzija po prihvatljivoj cijeni.. Ideja, trgovina, link?
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 08:06   #605
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Pogledaj po trznici, Antec NSK2480/Fusion Remote je odlicno kuciste. Cesto se i Silverstone LC serija nadje, njih mozda cak ima i po ducanima.

Cooltek/Jonsbo kucista drze u Sloveniji u Mlacomu, posalji im mail dal mogu ovaj model nabaviti ako si se bas za njega odlucio.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 14:25   #606
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor tomycrosound Pregled postova
Pozdrav!
Imam Pc u blizini Tv u dnevnoj koji služi kao htpc. Htio bih prebacit sve u kućište koje bih uvalio među audio komponente. S obzirom da imam Harman Kardon Hk 970 tj komponente iz te serije, mislim da bi se odlično uklopilo ovo kućište: http://www.cooltek.de/en/powered-by-jonsbo/g3/96/g3
Problem je što ga u Hr nema, a ne pronalazim ništa slično, tj kućište tih dimenzija po prihvatljivoj cijeni.. Ideja, trgovina, link?
Pitaj Uzishop (nino) jel ti ga moze nabaviti.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 14:56   #607
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Pogledaj po trznici, Antec NSK2480/Fusion Remote je odlicno kuciste.
Potpis na ovo ...imao prije njega Thermaltake Mozart koje je isto uredu kućište no Fusion Remote je dve stepenice iznad po detaljima izrade...komotno spada u rang vrlo ozbiljnog HiFia kad se stave papci na aluminijsku frontu/knob.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2014., 09:31   #608
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Hvala.
Uzishop moze nabaviti, ali je 150kn skuplji nego nabava iz Slovenije (s dostavom), a svima rok isporuke 10 dana, dok je ebay.de cak najjeftiniji.. To je za Cooltek G3.
Antec sam trazio po nasim ducanima, nigdje ga nema.
Opcenito je jako slaba ponuda takvih kucista. Pronalazim jedino Fractal design Node 605 koji je malo skup, ali ne odgovara mi jer mi je visinko ogranicenje 16cm.
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2014., 12:08   #609
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Kontaktiraj Asbis ako zelis nesto dobro, ja sam preko njih uzeo Silverstone LC16M black link, kuciste je odlicno napravljeno, imas mjesta za 6 diskova + jos najmanje dva, tri ako ne stavljas dvd drive
Kuciste u zivo izgleda puunooo bolje nego na slikama...
Daljinac i imon soft su odlicni, lako se programiraju i rade super sa xbmc-om...
A sto se tice cijene...hm..prilicno lova, no za one koji vole ...malo se zazmiri
robee je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2014., 13:14   #610
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Rekoh već, imam visinsko ograničenje od max 16cm.
Naručio G3 s ebay.de, na putu je.. Čekanje.
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2014., 14:11   #611
ethan
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 190
Pozdrav,
Slažem prijatelju HTPC koji bi mu osim za gledanje filmova (Bluray, mkv) sluzio i za surfanje netom....YouTube....ništa pretjerano zahtjevno.
Što se tiče novaca - nije mi problem dati koju kunu više - samo ne želim da mu išta trza, zastajkuje ili tome slično, ali opet unutar nekih normalnih proporcija.
Sigurno će koristiti XBMC, Total media theatre, iTunes (iako mislim da će se predomisliti i prebaciti na XBMC, al ima iPhone i bit će ga teško maknuti od iTunesa), Word i te gluposti....i ko zna sta će mu još past na pamet (zato bi mu htio kupiti nešto "jaču" mašinu).
Ne bavi se igranjem igrica (za sada

Ovo sam za sada složio:
CASE - Bitfenix Phenom Micro ATX
MATICNA - Asus Z97I-Plus Mini ITX
PROCESOR - Intel Core i5-4570S (AMD me ne zanima)
HLADNJAK - Corsair Hydro H80i sa Noctua NF-F12 PWM ventilatorom (ja imam h100i i oduševljen sam automatskom regulacijom brzine okretaja ventilatora - posebno kad sam stavio noctue....potpuno tiho
RAM - Corsair Vengeance PC2133 2x4GB
NAPAJANJE - Corsair RM 450 (ako sam dobro shvatio - ta RM serija ima onu funkciju da se ventilator uopće ne pali ako nije pod velikim opterećenjem?)
SSD - Samsung 250GB 840 Evo Basic
HDD - WD 6TB Green (za sada mu je jedan dovoljan, a kad prebaci sve svoje Blurayeve na disc - nek si sam kupuje dodatne hardove. Odlučio sam se za 6TB disc jer ima dosta originalnih Blurayeva a matična ima samo 4 sata porta - 1 za SSD i ostanu samo 3 za hardove)
TIPKOVNICA - Logitech Harmony Smart KEyboard (zaista je skupa, al ako stvarno radi onako kako reklamiraju - nije mi žao novaca)

Što mislite, hoće li to sve šljakat dobro?
Puno hvala na sugestijama.
ethan je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2014., 14:21   #612
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Case prevelik (zasto ne ITX varijanta ako bas mora biti taj bitfenix?).
Nema nikakve potrebe za vodenim (vjerojatno niti za posebnim hladnjakom), ovu Logitech tipkovnicu uopce ne kuzim i smatram da su razni (manji) daljinci puno bolje rjesenje.
Ne da mi se traziti cijene memorije, ali pretpostavljam da Corsair Vengeance kosta barem 50% vise od nekakvog Kingstona ili Kingmaxa, a za HTPC je opet svejedno.

Po meni prilican overkill. I vidim da novci nisu problem, ali opet nema smisla ih bezveze baciti.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2014., 14:45   #613
ethan
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 190
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Case prevelik (zasto ne ITX varijanta ako bas mora biti taj bitfenix?).
Nema nikakve potrebe za vodenim (vjerojatno niti za posebnim hladnjakom), ovu Logitech tipkovnicu uopce ne kuzim i smatram da su razni (manji) daljinci puno bolje rjesenje.
Ne da mi se traziti cijene memorije, ali pretpostavljam da Corsair Vengeance kosta barem 50% vise od nekakvog Kingstona ili Kingmaxa, a za HTPC je opet svejedno.

Po meni prilican overkill. I vidim da novci nisu problem, ali opet nema smisla ih bezveze baciti.
Njemu se sviđa taj Bitfenix Phenom - a zasto ne ITX verzija - gledajući unutrašnjost ITX verzije - vidim da je jako malo prostora za konektore od napajanja, a ITX i Micro ATX su istih dimenzija - pa sam zaključio da mogu uzet Micro ATX verziju i izbjeći te moguće probleme sa napajanjem.
Al budem još jednom pogledao oba modela....sad gledam Node 304 - i čini mi se kao nešto što bi mu se moglo svidjeti....moram samo provjeriti dal sve komponente stanu unutra prije nego mu predložim.
Što se tiče RAM-a - imaš pravo, Kingston ili Kingmax bi vjerojatno bili ok. Definitivno ću tu sugestiju uzeti u obzir.
Što se tiče vodenog hlađenja - zadnjih 5 godina imam Corsair Vodena hlađenja i iskreno uopće nisam pratio trendove i nove modele koji nisu vodena, tako da nemam pojma koje hlađenje osim tog vodenog da uzmem
A što se tiče tipkovnice - prvo sam mu htio uzet daljinac, al onda dolazimo do problema unosa teksta za web browsing itd. tako da sam zaključio da moram uzeti neku bežičnu tipkovnicu, a ova Logitechova ima i touchpad i kojekakve druge mogućnosti (paljenje/gašenje ostalih komponenata, shortcutove...)
ethan je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2014., 15:05   #614
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Baš si odlučio frendu izbit zadnju lipu iz džepa a? Šta će mu Z97 ploča, i to poprilično skupa za S procesor? Vodeno nipošto, RAM se nađe jeftiniji, a i 4GB je vjerojatno dovoljno..koliko kužim uglavnom je za filmove ili? Ako te brine nedostatak SATA portova, kupi matičnu sa M-sata portom, unutra SSD i imaš 4 SATA, a naravno tu su i opcija za eksterne diskove koje bar nije problem spojit..6TB disk je užasno ne isplativ jer cijena ne raste proporcionalno sa kapacitetom nego raste puno više..dva od 3TB su daleko povoljnija opcija..Node 304 je dosta velik...stane 6 diskova, možda i više ako SSD-e nekud poskrivaš, jedino pazi da napajanje nije duže od 160mm, ali s obzirom na potrošnju ovakve konfe ne moraš ni o tome brinuti..Mislim i da je 120GB SSD sasvim dovoljan, za razliku od manjeg SSD-a, boljeg izbora HDD-a se može ubaciti jako dobra grafa pa se da i zaigrati ili jednostavno sačuvati kompanjonu koju kunu

BTW: tipkovnica
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2014., 15:32   #615
ethan
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 190
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Baš si odlučio frendu izbit zadnju lipu iz džepa a? Šta će mu Z97 ploča, i to poprilično skupa za S procesor? Vodeno nipošto, RAM se nađe jeftiniji, a i 4GB je vjerojatno dovoljno..koliko kužim uglavnom je za filmove ili? Ako te brine nedostatak SATA portova, kupi matičnu sa M-sata portom, unutra SSD i imaš 4 SATA, a naravno tu su i opcija za eksterne diskove koje bar nije problem spojit..6TB disk je užasno ne isplativ jer cijena ne raste proporcionalno sa kapacitetom nego raste puno više..dva od 3TB su daleko povoljnija opcija..Node 304 je dosta velik...stane 6 diskova, možda i više ako SSD-e nekud poskrivaš, jedino pazi da napajanje nije duže od 160mm, ali s obzirom na potrošnju ovakve konfe ne moraš ni o tome brinuti..Mislim i da je 120GB SSD sasvim dovoljan, za razliku od manjeg SSD-a, boljeg izbora HDD-a se može ubaciti jako dobra grafa pa se da i zaigrati ili jednostavno sačuvati kompanjonu koju kunu
Ja plaćam komp.
To će biti moj poklon za jedan poseban događaj
Ajmo odpočetka:
Ja imam ASUS ploču - i zadovoljan sam s njom, sve mi radi i nikada nisam imao problema - tako da sam pogledao što ASUS nudi od ITX ploča i odabrao ovu - Daj pliz preporuči neku drugu koja bi bila ok...
Ako vodeno ne (a i mislio sam si da mi stvarno ne treba) - što drugo? Kad bi ja baš morao odabrat nešto drugo - otišao bi na Noctua stranicu i odabrao nešto od toga, al već sam rekao - uopće nemam iskustva s hladnjacima koji nisu vodena, tak da nemam pojma na što trebam obratit pažnju? - jedino znam da hoću Noctua ventilatore jer sam se preporodio otkako sam ih instalirao u svoj komp.
4GB RAM-a? Ma nije ram tako skup - uzet ću mu 8 i nek se šiša
M-sata - znam da to postoji, al se nisam uopće sjetio te opcije. Jel to šljaka dobro? Budem proguglao...tnx
Vanjski diskovi ne dolaze u obzir je mu je to "polurješenje" hahaha
Razmišljao sam o 120GB SSD-u - al razlika između Samsung 120GB 840 Evo i Samsung 250GB 840 Evo Basic je doslovno 120kn.

Dal ti imas ovu tipkovnicu koju si linkao? Si zadovoljan s njom? Touchpad radi ok? - budem i to proguglao...tnx za link
ethan je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2014., 15:56   #616
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2014., 17:45   #617
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Citiraj:
Autor tomycrosound Pregled postova
Rekoh već, imam visinsko ograničenje od max 16cm.
Naručio G3 s ebay.de, na putu je.. Čekanje.
Ja sam bio u drugoj temi za kucista .. Samo da ti kazem da je kuciste mrak, no ima i par mana, poput nema sanse da stanu 3 HDD. Prostor je iskoristen max max. No imam par ideja kako doskociti tome. Kvaliteta zadovoljavajuca, nista se ne piga i rubovi su ok.
Obzirom da se grije poprilicno cekam da ubacim ventove i dr. cpu hladnjak pa da sve sklopim . Uglavnom za te pare ok te cak radi kotac za volume
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 17:38   #618
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Click image for larger version

Name:	image.jpg
Views:	704
Size:	374.5 kB
ID:	13725
Evo kako to izgleda.. Samo 67% zadovoljan.
Visina od 151 nije tocna - ni s nogama ni bez nogica, to nikako nije 15.1
Kroz 15min test (everest ) pod 100% opterecenjem, temp procesora udarila je u 51c (i3).. Sto se grijanja tice nece bit dosadno, al razmisljam preslozit komponente tako da htpc ide skroz gore.. Hm.
I da spomenem, preko paypala platio jedan kunski iznos, a kada je banka skinula te pare, uvecali su ga za 14,5kn. I tako.
*

Zadnje izmijenjeno od: tomycrosound. 04.09.2014. u 17:39. Razlog: A zasto je slika okrenuta naopako?
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 22:22   #619
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
51C je skroz ok temperatura. Ako si odabrao da paypal radi konverziju, skinuti iznos s racuna ce ti se vratiti na tocan kad se promijeni sa "rezervacija za placanje" ili tako nesto na stvarno placeno.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 20:59   #620
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Citiraj:
Autor tomycrosound Pregled postova
Privitak 13725
Evo kako to izgleda.. Samo 67% zadovoljan.
Visina od 151 nije tocna - ni s nogama ni bez nogica, to nikako nije 15.1
Kroz 15min test (everest ) pod 100% opterecenjem, temp procesora udarila je u 51c (i3).. Sto se grijanja tice nece bit dosadno, al razmisljam preslozit komponente tako da htpc ide skroz gore.. Hm.
I da spomenem, preko paypala platio jedan kunski iznos, a kada je banka skinula te pare, uvecali su ga za 14,5kn. I tako.
*

Ovo su moje temp u G3
- surfanje, download, i sl

Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	312
Size:	81.1 kB
ID:	13748
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 22:15   #621
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Auh, u tebe ledara
Ja cim ga upalim procesor je na 39..
Imam samo 2 venta, 1 na procesoru (shuriken big) i jedan u napajanju spojen na maticnu (ujedno i kao jedini izlazni) i oba ne prelaze 900..
Danas radio cijeli dan, surfanje, filmovi, xbmc uglavnom i procesor je tijekom dana udario u 59C. S obzirom da je sve zbijeno u rupu sa pojacalom koje ludjacki grije, to je jos i dobro..
Što na slici gore znaci cpu 31C a jezgra 17?
Kod mene je ta razlika u 2-3 stupnja
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 00:10   #622
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Ja imam freezera 13 na cpu, onaj vent koji se dobije sa kucistem te kupio 2 freezera 12.
Ali samo jedan radi obzirom da drugog ne mogu stisati. (ukljucen u power pin pa ga tjera na 1500o/min?)
Također nagurao 3 HDD i 1 ssd

Ma Amd oduvijek ima problema sa tim senzorima koliko ja znam....
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 11:00   #623
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Spoji na 5V direkt u molex i to je to. Nemoj se zamarat s tim, pogotovo ako već ploča truje.


Još si daš truda pa iz 3 pinskog izvadiš power žice i zabiješ u molex, a žutu u ploču da vidiš koliko se vrte. Da ti nebude prazno u hwmonitoru
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 12:27   #624
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Bok!

Ima li netko kakvih iskustava sa Gigabyte BRIX kompovima za HTPC (primarno XBMC) ?

Gledam onaj Brix S model ali neznam jel ima dovoljno snage za MKV/MP4 i slicne video fileove posto je graficka in chip ?

Trenutno imam Lenovo Q180 mini PC i sve je super z aHTPC (pogotovo dimenzije/izgled) ali on ima dediciranu AMD grafu za dekodiranje jer procesor (Atom) to nebi mogo odradit ali jedna stvar mi smeta je to da u BIOSu nema WakeOnLan opcija pa ga nemogu upalit na daljinski (Lenovo bezicnu tipkovnicu) nego rucno .

hvala
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 21:27   #625
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Bok!

Ima li netko kakvih iskustava sa Gigabyte BRIX kompovima za HTPC (primarno XBMC) ?

Gledam onaj Brix S model ali neznam jel ima dovoljno snage za MKV/MP4 i slicne video fileove posto je graficka in chip ?

Trenutno imam Lenovo Q180 mini PC i sve je super z aHTPC (pogotovo dimenzije/izgled) ali on ima dediciranu AMD grafu za dekodiranje jer procesor (Atom) to nebi mogo odradit ali jedna stvar mi smeta je to da u BIOSu nema WakeOnLan opcija pa ga nemogu upalit na daljinski (Lenovo bezicnu tipkovnicu) nego rucno .

hvala
Mislim da ti je trenutno neisplativo napravit prelazak na Brix. Ovo što imaš je sasvim OK i nećeš unutar XBMC-a osjetiti neko veliko ubrzanje, za ostale stvari (Windows, igre, programi...) vrijedi koliko para - toliko muzike i naravno da ćeš osjetiti ubrzanje ako uzmeš jači CPU.
Za uključivanje ti ne treba opcija "WakeOnLAN" jer je to uključivanje putem mrežnog kabela nego "WakeOnUSB" ili nešto takvo. Meni moj Acer Revo RL80 uredno uključi USB tipkovnica...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 21:58   #626
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Mislim da ti je trenutno neisplativo napravit prelazak na Brix. Ovo što imaš je sasvim OK i nećeš unutar XBMC-a osjetiti neko veliko ubrzanje, za ostale stvari (Windows, igre, programi...) vrijedi koliko para - toliko muzike i naravno da ćeš osjetiti ubrzanje ako uzmeš jači CPU.
Za uključivanje ti ne treba opcija "WakeOnLAN" jer je to uključivanje putem mrežnog kabela nego "WakeOnUSB" ili nešto takvo. Meni moj Acer Revo RL80 uredno uključi USB tipkovnica...
Da trebao sam reci Wake on USB ili Key ali nazalost nista takvoga nema u BIOSu .

Sto se tice XMBCa u biti neke malo jace teme/graficki i vizulano rade pre sporo na Atomu (ba za moj ukus). One osnovne i laganije bez puno grafike rade super ali takih ima smao dvije kopatibilne sa XBMC 13.

Ali sta je tu je, Brix Pro je narucen pa sad kud puklo da puklo, bude posluzio i za network Render kad zatreba posto sam uzeo i 16GB Rama .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 23:11   #627
mlac99
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Bok,
Ima netko da koristi OpenELEC, htio bi znati koji daljinski rade s tim...
Na OpenELEC forumu uglavnom pišu o Logitech harmony daljinskima, ali ja bi htio nešto jeftinije.

thx
mlac99 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2014., 17:18   #628
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Da trebao sam reci Wake on USB ili Key ali nazalost nista takvoga nema u BIOSu .

Sto se tice XMBCa u biti neke malo jace teme/graficki i vizulano rade pre sporo na Atomu (ba za moj ukus). One osnovne i laganije bez puno grafike rade super ali takih ima smao dvije kopatibilne sa XBMC 13.

Ali sta je tu je, Brix Pro je narucen pa sad kud puklo da puklo, bude posluzio i za network Render kad zatreba posto sam uzeo i 16GB Rama .
ja sam bas u razmisljanju da uzmem onaj najjeftiniji Gigabyte brix 2807,
da ga spjom na plazmu, stavim gore windowse, da s njega gledam filmove, skidam torrente, a ujedno je i potpuno funkcionalan windows komp.
Imam jedan viska SSD za stavit unutra, imam i bezicnu tipkovnicu/misa,
pa se mozda natjeram napokon sloziti xbmc kako spada i napokon si maknuti komp od tv-a i imati ga samo za igre i druge stvari, a ovo bi mi bio HTPC zapravo.

radi se o ovom modelu http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=5038#ov

i ono sto me muci, da li je ovo dovoljno snazno da zavrti fullHD film, od 15-20gb i bluray iso image od 35gb?

ako ovo moze, kupujem.

edit> zaboravio pitati, da li moze vrtiti youtube u 1080p bez trzanja

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 18.11.2014. u 17:25.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2014., 17:24   #629
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor mlac99 Pregled postova
Bok,
Ima netko da koristi OpenELEC, htio bi znati koji daljinski rade s tim...
Na OpenELEC forumu uglavnom pišu o Logitech harmony daljinskima, ali ja bi htio nešto jeftinije.

thx
xbox il kako se već zove radi


Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ja sam bas u razmisljanju da uzmem onaj najjeftiniji Gigabyte brix 2807,
da ga spjom na plazmu, stavim gore windowse, da s njega gledam filmove, skidam torrente, a ujedno je i potpuno funkcionalan windows komp.
Imam jedan viska SSD za stavit unutra, imam i bezicnu tipkovnicu/misa,
pa se mozda natjeram napokon sloziti xbmc kako spada i napokon si maknuti komp od tv-a i imati ga samo za igre i druge stvari, a ovo bi mi bio HTPC zapravo.

radi se o ovom modelu http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=5038#ov

i ono sto me muci, da li je ovo dovoljno snazno da zavrti fullHD film, od 15-20gb i bluray iso image od 35gb?

ako ovo moze, kupujem.

edit> zaboravio pitati, da li moze vrtiti youtube u 1080p bez trzanja


Zašto nebi moglo, pa ovo je xy puta jače od nekog starog 754 i sličnih proceva. Vjerujem ako ima dovoljno propusnosti na mreži il usb konektoru da možeš to i gledat. Imaš po jutubu masu rivjua, ovo je samo jedan od

__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 18.11.2014. u 17:41.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2014., 17:53   #630
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
i ono sto me muci, da li je ovo dovoljno snazno da zavrti fullHD film, od 15-20gb i bluray iso image od 35gb?

ako ovo moze, kupujem.

edit> zaboravio pitati, da li moze vrtiti youtube u 1080p bez trzanja
E sad to je tesko reci napamet jer on ima smo HD4000 grafu, Ja imam jos mali Lenovo Q180 koji isto imam Celerona na 2.1GHZ sa 2c/4t ali on ima AMD/ATI grafu tako da ona odradi hardverski dio dekodiranja videa (u XBMCu settingsi) pa fullHD nije problem sa nekih 50-70% opterecenja CPUa na FullHD videu (4k nece = trza ko ludo ). Znaci procesor ko procesr nije pre-slab ali kako ce se grafa ponasati to neznam.

Moj Brix ima intel irix 5200 Pro grafu i to cudeo leti, kad geledam film opterecenje procesora je 10-15% ali i cijena je paprena za tog haswell i5.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na