Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 16.02.2009., 10:36   #1
Nicholas
nepoznata životinja
Moj komp
 
Nicholas's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 244
Prijedlog: Sigurnost na tržnici

Pozdrav,

Primjetio sam da je masa novih članova koji se registriraju isključivo zbog toga da postaju jedan oglas na tržnici. Brzina registracije pogoduje i varalicama koji mogu otvarati multiple accounte.

S obzirom da tržnica služi prije svega nama, korisnicima foruma i uglavnom smo mi ti koji budu prevareni ( "Molimo Vas da pazite na Vaš novac kod trgovine preko foruma, nemojte uplaćivati na slijepo nepoznatim osobama zbog povećanih prevara na forumu.") i slično predlažem nešto od sljedećeg:

1. Da se onemogući netom registriranim korisnicima postanje u forumu tržnica
2. Da se napravi neki vremenski odmak za postanje na tržnicu (za aktivne članove, dakle da se ne može napravit dummy account i čekat)
3. Da se onemogući postanje na tržnicu korisnicima koji imaju 0 - 20 postova.

Znam da se site financira iz oglasa i da je u cilju da ima puno korisnika ali IMHO bolje da nas je manje i da je kvaliteta na nivou nego da nas je hrpa od kojih x% varalica i da sve ide nizbrdo.

Najbitniji prijedlog: ponuditi korisnicima (onima koji žele) validaciju accounta na način da se u njoj koristi primarna e-mail dresa dobivena od ISPa. Takvim korisnicima bi pored nicka stajala neka ikona (da ostali vide da user ima validiran account) ali email adresa nebi bila javno dostupna osim moderatorima / adminima. Ljudi bi onda znali od koga sigurno mogu nešto kupiti bez da ih neko prevari.

Nicholas je offline  
Staro 16.02.2009., 10:49   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Taj prijedlog je već bio, u većini. Nećemo ograničavati i raditi podjele među korisnicima, pogotovo po broju postova jer onda nastaje spam i pakao da ekipa nabije postove da može trgovati. I forum je javni bez A da ne spominjem činjenicu da se na tržanjku i svaštari postovi ne broje.
I da, sve ovo je prožvakano miliju puta, stvarno ne vidim razloga da sve ispočetka idemo svaki put kada se netko sjeti ovoga. Zato je i zatvorena ona velika teme o tržnici, prožvakali smo je previše puta, zaključili što možemo, a što ne izvesti i stvarno je besmisleno po n-ti put odgovarati na ista pitanja i prijedloge istim odgovorima http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=107796
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na