Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.05.2016., 12:06   #361
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Koliko vidim brother je u ekupi 1600kn sa 3 godine jamstva boje manjeg kapaciteta 41.8ml 70kn komad + 80crna 108ml epson 1160kn u futuri sa isto toliko jamstva bocice 70ml i veći page yield 50kn komad.

Uzeo bih epsona.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2016., 19:54   #362
hylem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 279
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Koliko vidim brother je u ekupi 1600kn sa 3 godine jamstva boje manjeg kapaciteta 41.8ml 70kn komad + 80crna 108ml epson 1160kn u futuri sa isto toliko jamstva bocice 70ml i veći page yield 50kn komad.

Uzeo bih epsona.
Slazem se, nekih 20% inicijalno i 30 % kasnije na farbama je epson isplatljiviji. Nadam se da se ne kvare previse. 😊
hylem je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2016., 10:28   #363
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor hylem Pregled postova
Slazem se, nekih 20% inicijalno i 30 % kasnije na farbama je epson isplatljiviji. Nadam se da se ne kvare previse. 😊
Pitanje :

Jeli netko slao poštom ili kurirskom službom neki ovaj Epson L serije nakon što je inicijalizirao CISS sitem ?
Brucoš je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 10:46   #364
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Nekidan sam montirao Epson L1300 printer kod susjede. Ima malu polugicu s prednje strane koja 2 pozicije od kojih je jedna baš za transport i čini mi se da blokira put tinti između CISSa i glava (na slici se nalazi na tanku i sive je boje). Skini user manual pa vidi kako to šljaka.
btw, uz njega nije došao usb kabel (potreban je kabel sa type B konektorom na strani printera).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 16:05   #365
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nekidan sam montirao Epson L1300 printer kod susjede. Ima malu polugicu s prednje strane koja 2 pozicije od kojih je jedna baš za transport i čini mi se da blokira put tinti između CISSa i glava (na slici se nalazi na tanku i sive je boje). Skini user manual pa vidi kako to šljaka.
btw, uz njega nije došao usb kabel (potreban je kabel sa type B konektorom na strani printera).
Sve je to ljepo na papiru ali mene zanima kako to izgelda u praksi

Naime imao sam prilike vidjeti kao to izgleda kad ti netko pošalje takav CISS našim kurirskim službama. Sve razliveno i razbijeno po elektronici i glavi zbog dodatne inercionalne mase. Odnosno tinte u CISS sitemu

Zato me interesira jeli netko spreman recimo uzeti novi printer u njega ugraditi sublimacijsku ili DTG ili Eco solventnu tintu. Sve skupa isprobati testirati i verificirati. Naplatiti 2 dodatna stata za uslugu. I onda to poslati nekome nekom našom kurirskom službom.

I tko u tom slučaju prezima odgovornost ukoliko to stigne kupcu sve rezliveno. I ne radi.

Provjereno : od kurirske službe taj gubitak sigurno nećete uspjeti naplatiti.
Brucoš je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2016., 13:41   #366
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Ne treba multifunkcionalni, ali da ne otvaram novu temu. Vec 14 godina imam brother Hl1430, sluzio je dobro, sad mu je opet ponestalo boje, pa se razmisljam da mozda promjenim printer, jer orginal boja mu je 700kn a zamjenska oko 300. Opet bi brother i laserski pa si gledam da uzmem nesto sto ima i wifi.
Ovo mi je zapelo za oko pa ako ga netko ima ili ima preporuku za drugi oko te cijene neka javi...
http://www.makromikrogrupa.hr/produc...code=400101276
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2016., 13:25   #367
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Trebam savjet

Koji printer ,sto jeftinije, koristit ce se za 20-30 str/misec
Samo crno/bilo ce se printat
Netriba imat nikakve wifi,ethernete i sl

http://www.ekupi.hr/XEROX-pisac-Phas...BI-538183.aspx
Ovaj mozda? vidim da su toneri 250kn za 1500 str, sta je ok, to je jedan toner u 2 godine

Ili neki Ink Jet ?

webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2016., 13:34   #368
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Nemoj inkjet jer bi tinta zbog male upotrebe mogla shebati glavu. Ono, osuši se i začepi mlaznice u glavi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2016., 08:48   #369
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Pozdrav svima,

tražim MF ink-jet uređaj sa slijedećim uvjetima:
- da ima mogućnost printanja A3
- da ima 2 odvojene ladice (za A3 i za A4 papir, a po mogućnosti i treću za Koverte)
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2016., 09:13   #370
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Takav uređaj košta previše para da bi se koristio za kućne poslove. Ako ne zarađuješ s njime, zaboravi na njega.
Jedino povoljno što bi se moglo naći je nekakav polovni Xerox koji je neka firma vratila sa leasinga ili je propala pa rasprodaje opremu.
Svojevremeno sam radio u jendoj velikoj firmi koja je imala deal sa Xeroxom na način da su oni osiguravali besplatan servis i tonere, a mi smo plaćali po skeniranoj/printanoj stranici. Došao bi njihov serviser početkom mjeseca, očitao brojače stranica na uređajima i na osnovu toga bi Xerox ispostavio mjesečnu fakturu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2016., 11:28   #371
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Uređaj bi se koristio za profitabilne potrebe, tako da nije problem platiti nekoliko tisuća kuna (svjestan sam da ima i puno skupljih uređaja).

Trenutno imamo HP 7610, ali polako otkazuje poslusnost (a ima i samo jednu ladicu za papir). On nas je kostao ispod 2000 kn ako se dobro sjecam, a odradio je strasno puno u zadnje 2 godine.

Pozdrav
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2016., 11:57   #372
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Mi smo u firmi imali neki c/b Xerox. Uređaj je bio ludilo dobar - A3, 3 ladice, ADF, duplex, zoom (A3->A4, A4->A3,...),... Imao je i ugrađen fax modul, ali ga mi nismo koristili. Nabavili kao polovnog iz DE za nevelike pare u odnosu na novoga s time da je ovlašteni servis promijenio sve istrošene dijelove. Ne znam koliko je koštao, ali vrijedio je svake potrošene lipe.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2016., 12:32   #373
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma raspitajte se o renti, ovakav divajs bi vas mogao koštati kantu novaca.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2016., 15:37   #374
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Nekad je i kanta novaca bokje rješenje od rente.

Uglavnom oarametri: broj stranica mjesečno koji se planira printati ?

U pravilu kako syss veli takvi uređaji idu u rentnje i to mahom Canon, kyocera i konica minolta.

Ako se ide na kupnju osim samih tonera računaj i ostali potrošni poput razvojne jedinice i valjaka? Znam da je na tim malo jačim sve posebno .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2016., 18:31   #375
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
pozz
posto mi bacio riku sx105
godine zamjenske boje i malo rijedje printanje mu doslo glave
trabao bi nesto za povremeni ispis vecinom teksta ali i nesto slika(klinke su srednjoskolke pa non stop nesto se printa)
e sada lega mi bacio bubu sa laserskim u boji,tada bi koristio od ovog sx105 skener koji jos radi a printo na taj laserski,znam da ispis u boji nije nesto na laseru ali to mi je manje vazno
ili bolje ici na neki tintni printer
printalo bi se 30-50 stranica mjesecno-vecinom text,s tim da nekada nebi printo po 3-4 tjedna
bilo bi super zamjenske boje(toner)
mreza manje bitno ali dobro bi doslo
slike u pravilu skoro nikada ne printamo,eventualno za neki referat ili tak sto,ne treba neka kvaliteta
ovo mi upalo u oko
https://www.links.hr/hr/printer-hp-c...-usb-100710043
ako ima sto god bolje mozda??
nebi davao vise od tih nekih 900kn (+-40kn)
hvala
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2016., 18:43   #376
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
set zamjenskih tonera za 1000str u boji i 1200 crne kosta te kao pola tog printera
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2016., 18:46   #377
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
set zamjenskih tonera za 1000str u boji i 1200 crne kosta te kao pola tog printera
pa zato i pitam jer nemam pojma sto uzeti
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2016., 18:52   #378
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
ako se ne zelis zamarati sa povremenim printanjem susenjem glava i patnjama koje samo vlasnik tintnog pisača zna, mozes i uzeti tako nešto kao taj hp. ak te vec epson sluzio ok toliko a bas i nemas neku strasnu potrosnju (da imas rekao bih uzmi npr epson l365 s kojim dobiješ tinte za 12000crne i 6500 boje. 3 god ili 30000str jamstva i bagatelno jeftinu boju kasnije) uzmi opet neki aktualni povoljni epson s jeftinim zamjenskim.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 08.06.2016. u 19:10.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2016., 19:35   #379
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
ako se ne zelis zamarati sa povremenim printanjem susenjem glava i patnjama koje samo vlasnik tintnog pisača zna, mozes i uzeti tako nešto kao taj hp. ak te vec epson sluzio ok toliko a bas i nemas neku strasnu potrosnju (da imas rekao bih uzmi npr epson l365 s kojim dobiješ tinte za 12000crne i 6500 boje. 3 god ili 30000str jamstva i bagatelno jeftinu boju kasnije) uzmi opet neki aktualni povoljni epson s jeftinim zamjenskim.
Jesi ti osobno na valstitom iskustvu verificirao ove podatke koje pominješ. Ili samo pričaš ono što negdje piše.
Brucoš je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2016., 20:08   #380
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
a budemo malo jos pogledali onda,zagledao sam te l modele od epsona,malo mi skupi ali vidjet cemo
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2016., 21:29   #381
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kaže mi danas kolega na kavi da su mu nudili neko đubre samostojeće (ono kaj sam gore spominjao) za 300kn/mj + količina ispisanih papira (to su ti presmiješne cifre), all incluziv... dakle servis, zamjena potrošnih dijelova, toneri etc.

samo toner za takav printer kakav su im nudili je 2k kn... pa ti vidi.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2016., 21:38   #382
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Brucoš Pregled postova
Jesi ti osobno na vlastitom iskustvu verificirao ove podatke koje pominješ. Ili samo pričaš ono što negdje piše.

Ako me pitaš za iskustvo preko nekoliko epsonovih printera sa zamjenskim tintama jesam.
Ako me pitaš jesam li u posjedu epsona l365 jesam.

Ako me pitaš o potrošnji i jesam li brojao stranice te slažu li se sa 5% pokrivenosti za koju se navodi ne, nisam kao niti bilo tko drugi, no obzirom da je to jedini orijentir koji netko ima kada uzima printer i toner onda naravno da ću navesti te brojke a ti me uputi ako postoji neki bolji i precizniji način...
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2016., 21:43   #383
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Ja sam takav ogroman dobio za 200kn s time da je jos u boji. Bome su cijene pale.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2016., 22:10   #384
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Pogledaj si Ricoh SPC240DN sto se tice kolorca, a ako ti ne treba u boji uzmi HP M125nw.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2016., 00:01   #385
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Ako me pitaš za iskustvo preko nekoliko epsonovih printera sa zamjenskim tintama jesam.
Ako me pitaš jesam li u posjedu epsona l365 jesam.

Ako me pitaš o potrošnji i jesam li brojao stranice te slažu li se sa 5% pokrivenosti za koju se navodi ne, nisam kao niti bilo tko drugi, no obzirom da je to jedini orijentir koji netko ima kada uzima printer i toner onda naravno da ću navesti te brojke a ti me uputi ako postoji neki bolji i precizniji način...
I koliko ima otisaka trenutno na brojčaniku.

Ja imam jednog takvog mehanički istog sa 400 otisaka na brojčaniku nakon što ga je netko nogirao. Koštao me je 20 kn. Danas radi kao urica

Znači sve isto osim cissa Očito je neko bio zadovoljan pošto je za njega toliko tražio.
Brucoš je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2016., 10:32   #386
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma raspitajte se o renti, ovakav divajs bi vas mogao koštati kantu novaca.
Molim tebe (a naravno i ostale) za preporuke za pouzdane tvrtke za najam printera?

Naravno Googlao sam ja i zatrazio vec par ponuda, ali bi bilo dobro znati za vasa pozitivna iskustva.

Lp
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2016., 11:29   #387
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mi smo na konica minolti... generalno pozitivno iskustvo na 50ak komada, hardver je mrak.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2016., 11:58   #388
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Izguglaj 'najam printera' + ime grada (obzirom da u tvom profilu 'lukavo' stoji Croatia).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2016., 12:25   #389
xraven13
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 143
Trazim laserski printer / skener / faks / kopirka, WI FI ( OSX / Windows ), crno bijeli print.
Ne planiram printati velike kolicine stranica. Vazna mi je isplativost, ali i kvaliteta. Kupiti cu ga na racun poduzeca.

Preporuka?
xraven13 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2016., 13:17   #390
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Koliko stranica mjesečno, adf, dadf ....šta znači "i kvaliteta" ?
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na